Jak často se vám mimčo v noci budí?

anavka
3. led 2007

Ahoj maminky,

chtěla jsem se zeptat, kolikrát za noc se vám mimčo vzbudí? Z internetu a z novin jsem se dozvěděla, že prý kojené mimi celou noc spát nevydrží, prý mlíčko rychle stráví a tak má brzy hlad. Ale asi to pravda nebude, některým maminkám v mém okolí spí mimčo celou noc i když jen kojí, tak nevim ☹ Mně se mimi budí tak 2x - 3x za noc, ale někdy taky přesně po 3 hodinách ☹ Jak jste na tom vy?

nika70
4. led 2007

Určitě buď v klidu sillas.... 🙂 Pamatuji se, že jsem brečela, že se snad v životě nevyspím, můj syn (dnes už 12let) se první měsíce, tak do půl roku budil taky celou noc na kojení po 2-3 hodinách. Prostě je to tak, že každé mimčo je jiné, moje dcera byla docela spáč, ale malý nás "vyučil". Útěchou budiž, že se to časem zlepší, vydržať!!

gedren
5. led 2007

macejko, a klubicko jsi zkousela? Nam mala taky furt prdi a nikdy jsme nemuseli pouzit zadne pomucky, vzdy staci s ni jen hybat, klubicko (velmi pomuze sundat plinku), hodit briskem pres ruku, pak treba zase zpatky klubicko, no a prdy jsou pryc 🙂 Je jasny, ze nepomuze dudlik, kdyz chce neco jinyho, na chvili ho to uklidni, ale pak mu dojde, ze ho to brisko furt boli...

bellasandra
5. led 2007

Ahojte, Sillas - nic si z toho nerob, mne malá vstáva kazdé 2-3 hodinky a teraz posledné 3 dni mame pauzu v spaní tak aspon 2 hodiny v kuse 😝 Tak nechapem, ako tie ostatne deticky krásne v noci spinkaju.Lebo mne mala ani cez den toho vela nenaspí . 🙂

doubek
5. led 2007

Moje tema nesouvisi s buzenim, ale chtela bych poradit, jestli jsou lepsi body, nebo tricka, pripada mi,ze body, plinky a navrch nejake dupacky, nebo puncochacky, ze je to moc veci pro male. Jak je nejlepe oblect mimino, co se vam osvedcilo. Mluvim o cerstve narozenem. Jeste jsem tehotna, ale chci jit uz nakupovat, tak by mi nejaka rada prisla vhod. Diky.

nera
5. led 2007

moja spinká celú noc, prakticky sa nezobudí, ale po spaní jej dám papať a to každé 2-3 hodinky, ale ona pritom spinká, takže ako zaspinká večer okolo 19-20hod tak sa zobudí riadne až ráno o 6-8hod

slonik
5. led 2007

gedren - jak prosím Tě vypadá "klubíčko"?

A k tomu oblékání by mne to taky zajímalo 😉 - viz doubek

macejka
5. led 2007

gedren

klubíčko jsem zkoušela několikrát,ale jde o to,že se mu to moc nelíbí,už nejde tolik "zmačkat"jako uplně malinkatý mimčo,dlouho v klubíčku nevydrží.A na bříško na ruku ho taky občas dávám,ale docela se pronese.Vcelku pomáhá,když mu tlačíme nožičky směrem na bříško,to prdí,ale úplně si neuleví,Má ten vzduch asi dál ve střívkách.
On totiž přes den prdí hezky,to ho prdíky netrápěj,jenom v noci.Možná to vyřeším tak,že mu dám najíst během noci,až se začne vrtět a ten naplněný žaludek bude tlačit na střeva a on si ulevý,začne prdět a možná se i vykaká.Takhle to totiž chodí každý ráno 😉
A jestli ani tohle nepomůže tak uvidim co na to doktor,půjdeme tam příští týden na očkování.

slonik
5. led 2007

jak vypdá to klubíčko?

jess
5. led 2007

Ahojky,já jsem jí jako novorozenci dávala košilky-klasické,abych to mohla vyvařit,navíc mi i přišly na pokožku nejjemnější,trička s krátkym rukávkem jsem ji jako mimi nedávala vůbec,protože i když měla kabátek a triko s dl.rukávem měla studené ručky,natož v krátkém🙂.Ale kolem toho třetího měsíce jsem jí dávala i bodička-taky s dl.rukávem 😀 .Ty body se vyplatí jak se to mimčo začně vrtět,aspoň drží plínu🙂.Jo a jsem zastáncem dupaček 😀 ,miminka jsou v nich úplně slad'ounké,a když už punčocháče,tak hlavně at mimi nestahují!. Mám známou co dcerce od mimi dává jen punčocháčky,ale takové ty pevné,malá to má úplně zařezané chudáček 😢

slonik
5. led 2007

jess - takže košilku, plínku a dupačky? A pak zabalit do zavinovačky?

jess
5. led 2007

No na košilku i kabátek,oni ty klasické košilky jsou tenké 😉 a balit do zavinovačky.Je v ní mimiškovy fajn a má v tom rovně zádíčka 😀 .Já zavinovačku používala hlavně při malé sestře,přišlo mi,že v ní ji nijak neublíží

raculka
5. led 2007

sloník a doubek - možná by bylo lepší založit novou diskuzi na tohle téma,asi by vám tam přišlo víc příspěvků a taky by se takhle diskuze neubrala jiným směrem 🙂
Těžko radit,každému vyhovuje něco jiného.Já jsem zase nejradši oblékala overálky-tenké bavlněné celooblečky,často jsou na zip nebo patentky.Ale já měla mimi v létě,to je přece jen jiné oblékání.
Určitě ale dupačky s rozepínám mezi nožkama.Já mimi moc nenabaluju,doma dávám body s krátkým nebo dlouhým rukávem a přes to dupačky.Jenže už mu bude půl roku,takže už se dost mele 😀
Zavinovačka je opravdu dobrá věc,mimi uklidní a připadá si v bezpečí. 😵

gedren
5. led 2007

ad klubicko: drzis mimco pred sebou, zady a hlavickou se opira o Tvuj hrudnik, a ohnuty nozicky mu drzis pod kolinkama a tisknec k hrudnicku. Muzes s nim v tyhle poloze i trochu pohupovat, chodit apod.

Ad obleceni: ja jsem drsna matka 🙂, dupacky ani overalky vubec nedavam, doma ma akorat kosilku/tricko s dlouhym rukavem, plinku (nekdy 🙂) a pleteny boticky, tohle cely ze zacatku zavinuty v zavinovacce, pozdeji prikryvany trickem nebo dekou, ted kdyz si to uz odkope, ji jeste davam saticky 🙂 - vyhoda holcicek 🙂. Bodycka nepouzivam vubec, nehodi se to na bezplenkovani (totez plati i o tech dupackach apod.) Na ven ji na to tricko hodim pletenou kombinezku (nebo ty dupacky), pridam dve cepicky pres sebe a soupnu do zavinovacky a pak fusaku.

Do zavinovacky urcite nejsou dupacky potreba (a kdo by se s tim taky furt svlikal/rozepinal), staci to tricko/kosilka/bodycko, volitelne nejaky ty boticky nebo ponozticky a uplne malilinkymu se jeste muze dat cepicka.

doubek
5. led 2007

Ja bydlim ve Spanelku a tady jsem ty klasicke kosilky vubec nevidela. Tady se zavinovacky nepouzivaji,ale ja budu. Taky si myslim, ze dupacky jsou pohodlnejsi nez puncochacky. Koupila jsem takove male teplacky. Existuji jeste dupacky bez slapek?
Jak pise Gedren, takze nechat hole nozky? Bez dupacek?

raculka
5. led 2007

Když jdu do poradny a vidím tam ty nabalené děti,tak si připadám jak krkavčí matka.Ale vedle Gedren jsem žabař 😀
Punčocháčky mi přijdou nepraktické,v pase jsou těsné.Lepší jsou ty dupačky,protože mimčo nikde neškrtí.Já mu i Jeansy atd. dávám jen když jdeme někam dělat parádu 🙂.
Doubek,taky záleží kdy se mimi narodí.Já v létě v těch vedrech taky dávala jen košilky/body a ponožky.Ale teď v zimě i doma dávám alespoň lehčí dupačky nebo ty overalky(takže holé nožky ne).Ale nic silného,jen takové slabší z bavlny.
Dupačky bez šlapek moc nevídám.To spíš kombinézky-přes oblečení.
Já zase nedávala čepičku na doma.Takže si vyber z těch rozporuplných názorů a zkušeností 😅

raculka
5. led 2007

gedren- dáváš teď v zimě na ven rukavičky?
náš prcek je nechce a do toho si ještě cucá prsty na uspání (naprosto odmítá dudlík),takže je to dost problém a nevím,jak to budu dělat,až bude mrznout 😒

anavka
autor
5. led 2007

Ahoj holky,

raculka má pravdu, možná že by se na tohle téma mohla založit nová diskuze 😉 Já malý dávám na doma bodíčky a dupačky, když jdeme ven, hodím jí na to jen kombinézku, když je venku takhle teplo. Ale rukavičky občas dávám, jenže moc dlouho jí na ručičkách stejně nevydrží, protože jak sebou mele, tak si je sundá 😒 A na noc jí dávám jedině overálky. Čepičku jsme doma taky nikdy neměli.

slonik
5. led 2007

gedren a ostatní - děkuji za odpověď, je to fakt, je to na nový téma, ale znáte to, když si ženský povídají, tak se od miminek dostanou i k autům 😉
Tak a teď zase zpátky k tomu spinkání.... 😵

maca793
5. led 2007

ahojte moja maličká sa budila 2xv noci ešte pred skoro 2 mesiacmi, teraz konečne prespí celú noc. spinkať ide okolo 20.00 a ráno sa zobudí o7.30, aj to ju musím niekedy budiť, pretože staršie deti idú do škôlky. raz sa stalo, že zaspala o 17.30, zobudila sa o 19.30 napapať sa a v spaní pokračovala do rána. ráno vstala o 8.30. mala som z toho mierny chaos. teraz si konečne cez noc oddýchnem, aj keď sa budím zo zvyku 2x pozrieť sa, či je v poriadku. spinká v postieľke, ktorú mám pri svojej posteli.

usamartin
5. led 2007

Ahojik. Prvni mesic se dvojcatka budily kdlidne i 6x za jednu noc. Ale ted nekdy vydrzi celou noc , ale vetsinou tak 1-2x, jen je prilozim k prsu, jen si cucnou a zase usnou !! 😉 Jde o to si s detmi udelat svuj vlastni rezim, aby vyhovoal jak jim tak i vam ! 🙂 Rika se ze sestinedeli je krest ohnem ! Kord tedy s dvojcaty !! 🙂 kdyz spi jeden, nespi druhy. jak jeden zacne plakat, rozplace se druhy. 🙂 Nekdy je to sranda 😉

zvedavamt
6. led 2007

pozor na mlieko. moja Lalka asi zdedila po starkej neznasanlivost krav mlieka (nie len laktozy). sa chudatko uplalkala,budila sa celu noc,aj ked mala HA.preslo jej to az na sojovom,aj to som sa bala,sice jej testy vysli neg na alergiu,ale ja mam okrem i aj na soju.minuly rok sme skusili kozie a vpohode,aj fajne pribrala. tak si dajte pozor,ak casto plakava a neda sa ukludnit,nedajte sa odbit Dr,ze z toho vyrastie.ak place,nieco za tym je,VZDY a treba pomoct.

miselinik
6. led 2007

Ahjte,
malá mi spinká v noci dobre aj na to že máme koliku. Napapá sa o ôsmej, potom o jedenástej aj to nie vždy a potom o jednej a o piatej. Pred krmením jej pozdriem do plienky a po krmení ju uložím do postie%lky a pekne spinká. Len cez deň sa teraz trápime a to kvôli kolike. Ale napriek tomu malá to zvláda hrdinsky.

jenis
6. led 2007

miselinik

to bolo aj u na asi tak do 3-3,5 mesiaca a potom koniec. Budi sa presne kazde tri hodiny v noci a niekedy aj castejsie a cez den nic, nespi vobec. Akurat tak na cicke. Takze na to nocne vstavanie si este troska pockaj.

miselinik
6. led 2007

aj my máme Sašenku tak ak to bude ako tvoja tak už sa pripravujem. Ale mne to nevadí. Ja som zvyknutá, kvôli mame, tá je chorá a tiež k nej trebalo vstávať dosť často a kontrolovať ju.

jenis
6. led 2007

Takze mas prax. Ja nie. Ja som cele tehotenstvo prelezala, prespinkala a teraz taka zmena. Ale radsej vstanem ako by som nemala ku komu vstat. Vraj to po par tyzdnoch prejde a potom mozno prespi aj celu noc

gedren
6. led 2007

raculko, rukavicky nedavam (zatim), ruce ji zapytluju do zavinovacky a fusaku, kdyz si je vynda, predpokladam,. ze vi co dela 🙂))) Ale az bude mrznout, tak ji je mozna dam. Do satku ji je davat nebudu ani za mrazu, protoze ma ruce hluboko schovany.

dianecka
7. led 2007

Ahojte o🙂 prave som sa 1x prihlasila...
Chcela som sa spytat, ako je to u Vas s prebalovaním drobčekov pocas nocneho budenia? Mala ma 3 mesiace,plne kojime, chodíme spavať okolo 21.30, budí sa okolo 3 a 6 a zakazdým prebaľujeme.Používam klasicke plienky.Pocula som, ze dietatko sa pri prebalovani uplne preberie a je problem ho uspat a niektore maminy používajú pampers a prebaluje az rano...Vase skusenosti???

ijetka
7. led 2007

Ahoj mám synka 6-ti měsíčního. Okolo osmé ho dávám spát a po kojení ( kolem půlnoci) ho přebalím. Dávám plenu Sleep play a vydrží do rána. I když jsem v noci přebalovala malej bez problému usnul.

bellasandra
7. led 2007

Ahojte
Dianecka ja pozívam len Pampers, ale aby som ju v tom nechala celu noc to nie. Ja ju prebalím pri kupaní okolo 17. potom okolo 20. a potom este tak urcite 2krát v noci.
A robím to tak , ze najprv ju prebalím , potom ju nakojím a ona pri tom zaspinká.
A inak mne mala doteraz cez den nespala, len ked sme boli vonku, teraz posledne 2 dni uz aj cez den spinka, ale v noci sa buí tak 2-3krát a teraz posledný týzden okol 2.00 v noci sa zobudí a je hore tak 2 hodiny kým znova zaspí 🙂 🙂

jesterka3103
7. led 2007

Nikolka ma 5tydnu,chodime spat kolem pulnoci kdy ji dosyta nakojim a pak kolem 4hod opet a vydrzi do 7,30-8hod 🙂 😉