Jak často se vám mimčo v noci budí?

anavka
3. led 2007

Ahoj maminky,

chtěla jsem se zeptat, kolikrát za noc se vám mimčo vzbudí? Z internetu a z novin jsem se dozvěděla, že prý kojené mimi celou noc spát nevydrží, prý mlíčko rychle stráví a tak má brzy hlad. Ale asi to pravda nebude, některým maminkám v mém okolí spí mimčo celou noc i když jen kojí, tak nevim ☹ Mně se mimi budí tak 2x - 3x za noc, ale někdy taky přesně po 3 hodinách ☹ Jak jste na tom vy?

jenis
7. led 2007

Kym mala mala mensia a stolicu mala skoro v kazdej plienke tak som ju prebalovala aj v noci a fakt sa mi pri tom dost prebrala.Teraz uz len piska takze ju prebalim az rano. Pouzivam tesco fialove a vydrzia v pohode celu noc.

dianecka
8. led 2007

Ahojte maminky 🙂
Tuto noc mala spinkala od pol 21.30 do 04.00 a to by mozno spala dalej lenze mne nedalo spat to, co ma v plienkach a tak som jej dala papat a ona by spala dalej,len potom pri prebalovani sa mi prebrala, alebolo to celkom v pohode do pol hodky zasa spinkala do 07.15....zobudila som ju vic menej preto, lebo mame 1.x zapareny zadocek, inak by som ju nechala spinkat...budem musiet uvazovat nad pampers ako tu pisete 😉

uzlik23
26. čer 2007

ježiško holky já vám závidím, mě spal matýsek do dvou měsíců tak že se budil co ty tři hodinky na jídlo, ale do čtvrtého měsíce se mi budí co půl hodiny, vrtíse , háže nožičkama, nevím jestli ho trápí větry, dám mu čajík nebo ho přetočím s jednoho boku na druhý a zase usne, ale jen na tu půl hodinu, někdy spí i hodinu a to už je pro mě spánek. 😅

milhaus
26. čer 2007

moja zaspi okolo 21:00 a zobudi sa o 5:30 koli jedlu ale hned zaspi takmer vždy a spi do 8:00 alebo 9:00.

lenadka
26. čer 2007

dianecka mna pampers sklamali, fakt fialove tesco su lepsie na noc. Na behanie urcite pampers lebo su tensie, ale pampers mi v noci permanentne precikala aj tie sleep and play-tie este horsie ako klasika. Na noc neprecikala len hugies tie klasik alebo tesco plienku. Krpata mi spavala dobre, ked uz by prespala celu noc aj tak som ju raz zobudila pri prebalovani, ona straaasne cikavala v noci. Som ju v noci osahavala a byvala mokra aj pyzamko aj spacak a plienka total plna, to tak okolo roka ked cikala viac a narazovo a plienka to naraz nedokazala vsat. Lebo som ju kontrolovala casto a 4x bola sucha a o hodinu totalne mokra.
Do pol roka sa mi budila tak 1-2x. Okolo pol noci a potom o tretej-stvrtej a potom rano o siestej ale zalomila este kolko krat na hodinku-dve. po pol roku sme mali galeje, strasne noci dodnes netusim preco /vraveli ze zuby ale 1. vysiel v 10.mes. a ona od 6-tich spavala otras/, niekedy som spala len 1-2 hodiny. A po roku sa to zlepsilo. Prestala sa budit na papanie ako 1,5 rocna ked som ju odstavila a davali sme umele mieko vo flasi a neskor len vodu. pre vodu sa jej neoplatilo vstavat, behom 2 noci bolo po vstavani 😀 😔 😔 .Ale este aj dnes mava sajby ako 2,5 rocna sme predvcerom vstavali o 3,00 a uz nespala do rana! Aj chcela ale nedalo sa jej tak po mne smatrala, gulala sa po posteli, po mne, no super den som mala v praci 😅 😔 😔 😔

carodkaa
26. čer 2007

Holky tak do pul roku se malej budil na kojeni asi co 1,5h,jenze to nebyl hlda ale zlozvyk,jednu noc jsme spolu bojovai,ze jsem mu prso proste nedala,misto toho jen vodu a ten se budi kolem 6 ale pak jeste do 8 spi 😉

kristi
26. čer 2007

mne spi Mia tak od 21-04 a pak jeste tak do 7

zuzidr
26. čer 2007

ahojte.mi sme doteraz vstávali na papanie každe 2-3 hodinky a´dnes prvý krát v noci prespala od 22.30 do 4.00.Myslíte že to bola náhoda,alebo sa tie intervali začnú predlžovať čím bude staršia?potom papala o 6 a teraz o deviatej. 😀

mikca
26. čer 2007

ahoj musím říct že dokud jsem kojila holka se mi budila do 18 měsíců po dvou až 3 hod,když jsem jí násilím odstavila tak se budila jednou na mléko v noci a jinak chrupala.malého jsem odstavila už v devíti a budí se dvakrát za noc 🙂

majka07
26. čer 2007

Mně Maju spí od 21 do 5:30-6 do rána pak pokračuje v 9 ráno 🙂

jjitulina
26. čer 2007

Ahoj,Barču jsem kojila jn čtyři měsíce,ale i tak spala už od měsíce celou noc.Zato Vojtas bude mít už deset měsíců a celou noc vydržel spát jen dvakrát.Běžně ho v noci kojím pětkrát ☹ Brzo z nevyspání budu zralá na Chocholouška 😝

misan
26. čer 2007

ahoj holky, tak já zatím kojím tři měsíce, Adámek se budí jedenkrát za noc, kolem 2.-3.hodiny, dneska třeby vydržel do 5h.Takže se vyspinkám, je to v poho

veronikap
26. čer 2007

no my sa budíme niekedy len raz, inokedy aj 4x.. ešte to nejako nemáme "ujednotené" 😀 obyčajne Zinka zaspí tak okolo 9 - 9,30 a už zopárkrát vydržala až do 3,30, ale obyčajne sa budí tak medzi 1 - 1,30 a potom cca každé dve hodiny.. ale vstávame o tej ôsmej.. dosť rýchlo som si na to zvykla a musím si zaklopať, ale ešte som sa necítila, že by som bola ráno nevyspatá.. 😵

ivanadur
26. čer 2007

Ahojte, chcela by som sa pripojit a zvestovat vam, te moje dieta kojim 8-9 x za noc, niekedy je to po pol hodine niekedy po hodine. Vydrzala som to do minuleho tyzdna (maly mal vcera 10 mesiacov) a povedala som dost. Kojim ho max 3 x a 2 x mu davam mlieko z flase. Tiez patrim medzi matky, ktore uspavaju deti na rukach a opatrne ho prekladaju do postielky. Cez noc spava so mnou. Ale ucim ho zaspavat bez ruk (ale netolerujem ziadne urevanie sa do spania), ked uz zacne velmi plakat, priviniem si ho a potom to skusam odznova. Rozmaznala som si ho, ale pochopia matky, ktore sa chodili divat na svoje babatko do inkubatora a nemohli si ho privinut a utisit ho.

sandra81
26. čer 2007

Teda Ivanadur: to si delas srandu ze se ti budil 8-9x za noc, po hodine??? A to az do 10 mesicu? Myslis, ze mel fakt pokazdy hlad? Ono ja jsem nekde cetla ze hlavne ze zacatku si kazda (hlavne) kojici mamina mysli ze mimi breci z hladu, ale ze to tak z 80 ti procent neni. Jestli on se ti nebudil tak casto protoze byl prepitej a bolelo ho brisko...
Nasi male budou 4 mesice, budi se vetsinou jednou tak kolem 3-4 ranni a pak mezi 8-9 hodinou. Obcas ale chce znovu pit pred pulnoci. Vecerni kojeni (vetsinou doufam posledni za vecer) mam tak kolem 20.00 hodiny.

dashak
26. čer 2007

ivanadur, no já se teda chodila na svoje miminko dívat do inkubátoru a v nemocnici byla měsíc a půl. Ale neučila jsem malou spát s námi v posteli. Od asi 3 měsíců spala od 8 do 8 vkuse ani se neprobudila. Spala v postýlce s námi v ložnici. Pak kolem 6. měsíce se to pokazilo, budila se, ale jen tak vrnkala a pak třeba usla, ale mě to okamžitě vzbudilo, pač spala těsně vedle mně. Tak nastal čas ji zřídit pokojíček a spí už sama. Začly jí růst zuby, takže se budila, taky někdy i co hodinu, ale nebylo potřeba krmit. Jen jsem ji dala napít vody nebo namazala dásně calgelem a spalo se dál. Teď se budí tak 1x za noc, většinou jí něco vzbudí, hltne vody a zase spí.
Co se týče toho kojení po hodině - buď máš málo mlíka, že se tolik nenají, nebo tě jen zkouší a chce dumlat 😉
A je fakt, jak píše sandra, že dost se maminky mýlí, že děti brečí hlady a ony jsou někdy přepité a bolí je břicho. To jsem dělala ze začátku taky, výsledek byl pak ten, že za pár dní už malá začla hned po jídle ublinkávat. Doktorka mě pak zdrbala, jestli jsem se zbláznila, dávat tak malému miminu takové dávky (jsme na UM, takže mám přehled kolik vypije) a řekla mi, že to mám snížit na polovinu. Já ji tvrdila, že má hlad, že pořád brečí a když ji dám flašku, tak je klid. Tak mi vysvětlila, že malé mimina ještě neumí poznat kdy mají dost a cucají jen proto, že je to uklidní, ale pak se to do nich nevejde. Tak jsme snížili dávku, nasadili sab simplex a ejhle bylo po řvaní. Jinak se tvrdí, že od 4. měsíce má dítě vydržet bez krmení v noci.

ivanadur
27. čer 2007

ahojte, ja som skusala, ci je to hlad a dala som mu flasku s cajom, ale to nepreslo a upokojil ho len moj prsnik, neurologicka mi povedala, ze je to v poriadku a ze sa to moze zvysit az na 11 x, ale to uz nie som ochotna a preto mu davam aj mlieko z flase. Brusko ho neboli, skusala som aj masaze, ale to by plakal aj po kojeni. Mam pocit, ze naozaj ma skusa kolko krat som ochotna ponuknu mu prsnik. Ale uz stacilo, aj ked to, ze som nasadila flasu, sa nepaci niekomu z okolia, ale ja k nemu musim vstavat a nie moje okolie. Tak nech si hovoria. 😝

andreafa
27. čer 2007

ahojte, karolinka nam prespi uplne celu noc uz od jedneho mesiaca 🙂 dnes spinkala 11 hodin a ani sa nepohla. od narodenia spi vo svojej postielke. vecer, ked je cas ist spat, dam ju do postielky dostane dudlik a o chvilu je tuha 😀 malokedy sa stane, ze protestuje, alebo place.
som zvedava, do kedy jej to takto krasne vydrzi. ja kojim cez den 8-9 krat, ale nestaci jej to, tak davam aj nutrilon 2x za den. spokojne sme takto obidve 😉

andreafa
27. čer 2007

ivanadur,
ja som ochotna kojit tak do jej ukonceneho 7.mesiaca. potom uz to mliecko nie je az take zivotne dolezite. cim dlhsie sa koji, tym horsie sa potom babo odstavi. moja sestra sa teraz trapi s odstavovanim a su to hysaky a rev, jej mala ma 13 mesiacov a cez noc ju musela "kojit" aj 10x a to len dudlala 😝 a nech si okolie hovori co chce!

uzlik23
27. čer 2007

jjituline ty si můj člověk, tak si u dr Chocholouška zamlouvaá místo s tebou, dneska už musel v noci strážit přítel a já si šla lehnout vedle do pokoje, to se prostě nedá vydržet každý den vstávat co půl hodiny, ráno jsem dobitá jak Berlín a fungovat musíme,že jo.malý v noci jí jen jednou kolem půl jedné, pak vydrží bez jídla do šesti, ale vztává a vztává, kňourá, kope nohama, dám mu čajík otočím ho na bok a někdy je klid. doktorka říkala ať pry zkusím kaši, ale nevím nevím, jestli to je na větry to pravé, máte s tím někdo zkušenost?

jjitulina
27. čer 2007

uzliku,já už kaši zkoušela dávat mockrát,i různý příchutě,ale Vojtinovi nechutnají,chce prostě cicinu 😒 On se hlady nebudí,je to prostě jeho zlozvyk.Chce v noci pochovat a musim mu půjčit i ten cecek,ale napije se z něj tak dvakrát za noc.Jinak ho má prostě na hraní a mě na mazlení.Vážně uvažuju o odstavení,ale nevim,nevim.UM mu moc nejede 😖 A já jsem na něj moc měkká,vždycky ze zoufalství řeknu,že už kozenu nedostane,a nakonec zase vyhraje prcek.Ale pevně věřím,že už se jednoho dne vyspím 😉

uzlik23
27. čer 2007

jjituline podívej a my jsme na UM a budí se taky, nevím jestli je to těmi větry nebo že chce čaj, ale začalo to až od čtvrtého měsíce, no zkusím jednou tu kaši, ale taky si nefandím, no snad až mu bude deset se vyspíme.

ivanadur
27. čer 2007

ahojte, ja by som mala kojit aspon do roka, pretoze maly nema zakladne ockovanie, pretoze dostal po narodeni transfuziu, tak ho neockovali. Chcem ho odstavit a nedat mu prsnik, ale co ak ochorie a nebude mat potrebne protilatky? takze neviem.
Ja som davala navecer aj kase, celkom mu chutia, ale nie tie s UM, ja mu davam od 9 mesiaca prevarene sackove mlieko, to mu chuti, takze mu niekedy uvarim do flase riedky gris a ten ho zasyti asi do 1.00

benabianca
29. čer 2007

Ta nasa ma 5mesiacov,je len kojena a v noci sa budi tak 2krat(spat ide o pol deviatej a vstane rano o pol siedmej)

mirka
29. čer 2007

ivana, ja malú ešte kojím, ale nemyslím si, že by si sa mala báť odstaviť 10 mes. dieťa, protilátky už v sebe musí mať.
Naša zaspáva tak medzi 8-9 a spí do 7-8, ale zobudí sa na kŕmenie aj 5x 😖 skúšala som jej večer dávať aj kašu, nechce 😒

marianna23
29. čer 2007

moj drobec spi celu noc od 2mesiacov, zacal tych 5-6hodin potom 9, od 5mesiacov chodi spat o 8hod alebo o 8.30 a spi az do 8dakedy az do 9hod rana je na umelej vyzive, teraz mam 6mesiacovto je dobre, lebo deti si zvykaju na hodinu kedy idu spat aj ked vyrastu, cez den spi niekedy aj 4hod, dakedy 2hod 2xdenne,zboznuje decky jogurt potom spinka dlho cez den,este aj ked vstane o tej 8,8.30 tak sa smeje a tesi,ze nas vidi,sama mu robim mlieko a on caka a hra sa s tatkom,maly je jak budi, budi ho do prace,dedi su radsej ked spia teplo oblecene a dychaju studensi vzduch, vtedy spi dlhsie, ..cez den, v noci mu je to jedno, ci je zima o teplo dnu....spinka celu noc.

yesno22
29. čer 2007

ahojte..prve dva mesiace som v noci skoro nespala, kojili sme den a noc kazde 1.5-2hod, maly aj v spanku bol v kuse v pohybe, kopal nozickami, dvihal rucicky a pritom mrncal, lenze to nas trapili koliky,Sab velmi nepomahal, ...treti mesiac bol super...maly zaspal po kupani okolo 7.30-8.00 a spinkal do tej 1.00 a potom papal okolo piatej,ale to sme uz vstavali...tento stvrty mesiac sme prekonali(dufam) krizu casteho nocneho krmenia cca kazde 2hod, hoci cez den vydrzal aj 4hod...tiez to nebolo len o hlade, ale o potrebe pritulenia a pomaznania sa...dovod bol jednoduchy, drobcovi sa znepacil cumel, jednoducho ho odmieta a kedze dovtedy s nim zaspaval, potreboval nahradu...uz je to lepsie, uvidime do kedy 🙂

sisa_30
29. čer 2007

mna rozculuje ked ma niekto stretne a hulaka pri kociku ked mala spinka, alebo sa mi stalo, ze mi malu zobudili a zacali sa jej prihovarat....a mala? ....uplakane nechapave udolie

sisa_30
29. čer 2007

mimochodom moja Bambulka buva celu noc od 9 do 6 . stale ju dojcim a zda sa, ze jej to staci...

rybecka
29. čer 2007

Ahojte,
ivanadur tak ty si ma prekvapila ze si vydrzala vsavat kazdu hodinu na dudlanie 😝
Ako si potom fungovala cez den?
Aj moj maly ma len dudal asi tak 5 krat za noc a zaspaval vylucne pri prsniku.
Dovolila som mu to len 6 mes. a potom bolo odvykanie miesto mna dostal cajik ale ja som isla z izby prec a moj manzel bol snim.
Jeden vecer plac druhy menej a teraz je tomu 2 tyzdne spinka krasne v postielke bez jedinej slzicky.
Ide spat o 19 00 hod zobudi sa aki tak 3 krat a z toho ho raz nakojim a vstavame o 8 00 hod.Ale navecer dostava kasu a vydrzi asi 4 hod bez prebudenia.
A myslim si ze je spokojnejsi lebo tiez mal plne brusko a potom plakal a ked som ho vzala tak grcal a zasa chcel prsnik a tak to slo dookola.