Jak často se vám mimčo v noci budí?

anavka
3. led 2007

Ahoj maminky,

chtěla jsem se zeptat, kolikrát za noc se vám mimčo vzbudí? Z internetu a z novin jsem se dozvěděla, že prý kojené mimi celou noc spát nevydrží, prý mlíčko rychle stráví a tak má brzy hlad. Ale asi to pravda nebude, některým maminkám v mém okolí spí mimčo celou noc i když jen kojí, tak nevim ☹ Mně se mimi budí tak 2x - 3x za noc, ale někdy taky přesně po 3 hodinách ☹ Jak jste na tom vy?

skraut
3. led 2007

Mě malý taky vydržel spát celou noc, ale teď za poslední měsíc se mi začal budit zase co 2 hodiny, tak nevím. ☹

raculka
3. led 2007

Skraut,nerostou vám už zoubky? Jak to máte s jídlem-pořád kojíš nebo přikrmuješ?
Ten náš zatím spí celou noc,tak taky čekám,kdy se začne budit.Mělo to tak hodně kamarádek,že se jim děti kolem půl roka zase začly budit 😒

hanka274
3. led 2007

hej, dobre je aby boli deti co najviac vonku, teraz v zime samozrejme v ramci normy. Aj ja davam na balkon raz za den.
Gedren-ked sa nam narodila mala, tak som tiez chcela s nou spat, ale manzel, ze nie, nech si nezvykne, ze sa jej potom nebudeme vediet "zbavit". No a este k tomu nase sexualne potreby....a poviem, ma pravdu. Deti by mali vediet spat same. No a to ze do 3 rokov by si kludne spala s mimim......neviem....podla mna to je uz na vychove. V troch rokoch spat s rodicmi....no neviem. 😔 😔 😔 podla mna to neni OK. (to je jedno ci ma tri roky alebo kolko). Ale to je moj nazor. Ked si niekto nauci tak dieta a potom jedneho dna uz chce naucit aby spalo same, a nauci sa pekne ja neviem zo dna na den. Tak ok, to je kazdeho vec. Len nikto to nevie dopredu ako to bude, ci s tym nebude problem. Preto by som to tak neriesila-spolocnym spankom.

womann
3. led 2007

Gedren-tvuj nazor na uhoupavani kocarkem (rozmazlovani a potreby ditete atd...)vychazi asi jen z tve zkusenosti.Kazde ditko je ale jine.Ja mimi uspavala do 5 mesicu pritulene na rameni-nez usnulo,tak to taky trvalo pres hodinku,ale kdyz potom zacalo mit kolem osmi kil,tak uz to vazne neslo.Kdyz ti mala vydrzi takhle v klidu pritulena lezet,tak bud jen rada,nase mimi chtelo bud chovat,nebo rvalo jak tygr.Lezet v zadnem pripade,v klidu v posteli-i kdyz se mnou.Takze jsem rada za kocar,ze muzu mimi uhoupat.Jo,a -ze pokud ma roupy,tak at si klidne rve-tak ja na to nervy teda nemam,aby mi ditko rvalo nekde v postylce,a bylo od place cele rude.Proto je prece chovame,aby byly spokojene a v klidu,a kdyz to jinak nejde,tak i v tom kocarku.Vsak s nama ta miminka pekne cvici,ze chteji chovat a tulit se,delat co jim je prijemne,a chteji byt spokojene u nas v naruci...a my se snazime jim to doprat,aby neplakala a bylo to O.K,no ne?

hanka274
3. led 2007

hej hej, mate aj pravdu v niecom, je to akoze zlate...lubime deti a tak...pohyckame....a tak potom mame roztrasene kociky postielky....a su z nas otrokyne....uspavat deti na rukach....a potom ked su uz tazke a vy to chcete zmenit, tak potom len revu...lebo co? lebo su zvyknute...kocik, narucie, spolocne uspavanie....

womann
3. led 2007

Hm,poznamky lidi,ze si ho zvyknem,bude chtit chovat,bude rozmazlene, a kdesi cosi 😝 ,ze si z nas udela otroky...Jenze podle meho nazoru chovat ditko a nenechat ho rvat jen tak je prece nase div ne povinnost.Od ceho jsem prece doma,ne,na materske.Nase mamky to taky delaly,abychom byly spokojene my.A utvrzuje to vztahy. 😉 Takze je treba se plne venovat detem a snazit se pro jejich spokojenost 🙂

hanka274
3. led 2007

jasnacka, ze nenecham dieta revat aby bolo cervene aby mu zili praskli, kristepane !!!!
len odtial-potial, predsa spat s 3 deckom....no vec nazoru... ☹

womann
3. led 2007

hanka,na tebe jsem ale nenarazela,at si spi kazdy podle sveho gusta. 😉

hanka274
3. led 2007

tak ok, lebo som sa tu do toho zazrala a potom som aj ja mimo....navise mi uz ocka klipkaju.... 😔

musko
4. led 2007

Caute!
Takže zisťujem, že diskusia sa natiahla na dlho do noci - ja som odkráčala spať okolo 21h 😉 .Ono s tým spaním a uspávaním to má každý inak. Naposledy sme s našou p. doktorkou hovorili o spaní s rodičmi ( náš malý spinká v postieľke vedľa našej postele). A ona je taká triezva žena, nič nepreháňa a namá rada radikálne zásahy - tak mi hovorila - a potom som to aj ja kdesi čítala - že dieťa by malo spať s rodičmi do 5 rokov života, vraj je to pre jeho psych. vývoj strašne dobré - nejaké závery štúdie angličanov. SAj mne sa zdá prehnané, ak s rodičmi spáva také veľké dieťa, ale ono nemá spať medzi rodičmi, ale pri mame - medzi mamou a stenou a otec spí vedľa matky. Bol o tom vynikajúci článok v časopise Dieťa v č. 9 alebo 10. A propo, uspávanie - naozaj sme tu od toho, aby sme dietko uspali - veď má v noci cítiť bezpečie a pohodu a ak ho necháme plakať, ako sa može chúďa cítiť. To, že treba dieťa nechať vyplakať, to nevymysleli ženy, ale muži 😖 .
P.S. K tomu noč. budeniu - pisala som to tu už - okolo 4 a 6 mes. majú malí rastový špurt, takže sa zdá, že máme málo mliečka, ale nemáme, oni majú zvýšenú potrebu. A vrelo odpor. knižky _ Nejspokojenejší miminko v okolí a Nejšťastnejší batole v okolí, mne veľmi pomohli. Tak dobré ránko a pekný dník všetkým!!!

marie_m
4. led 2007

holky, my vykoupeme, nadlabame a ulozime kolem 19:30 az 20:00 a pak spinka az do 4, pul paty rano, bez koja, tak nadlabneme a pak uz ale neusne, usina kolem 8, 9 na hodku, takze sice nam spinka celou noc, ale mame celkem brzo budicek 🙂

andik
4. led 2007

u nás to samé,už nekojíme,malému je 8 měsíců a stále se budí aspon dvakrát za noc na sunar 🙂

gedren
4. led 2007

womann, ja to rozhodne nemyslela tak, ze chci nechat dite kricet a ignorovat, ale dite opravdu krici, ma-li k tomu duvod. Pokud ma Helca treba prdy, tak ji lze uhoupat na gumovym mici, chvili spi, ale pak zacne rvat dal, protoze ty prdy jsme ji nevyresili. Stejne tak hlad nebo kdyz je ji vedro. Kazdy dite je samoztrejme jiny, ale u toho svyho jsem uz v porodnici pochopila, ze samoucelny uspavani nema smysl - pri dostatecny trpelivosti clovek vetsinou zjisti, proc mrne krici, treba kdyz po 20 minutach klubbicka konecne vyjde ten kyzeny prdik a pak uz v klidu spi celou noc 🙂

prochi
4. led 2007

Ahoj holky, tak my patříme taky spíš mezi ty šťastlivce. Už po návratu z porodnice spal malý v tahu pět hodin (ca. od půl osmý do jedný) a pak se budil po třech-čtyřech hodinách. Pak se to každý týden prodlužovalo, takže spal třeba týden v tahu sedm hodin, pak osm.... a teď v necelých třech měsících spíme od půl osmý do půl sedmý, přebalím ho, nakrmím a pokračujeme ve spánku do devíti. Pak vstanem, převlíknu ho, chvilku blbnem a užíváme si se, nakrmim a mrňous mi zase na hodinku usne - sám od sebe, kdekoli - v postýlce, na gauči, na dece, v lehátku, prostě kde se zrovna nachází. Jo a podotýkám, že jen kojíme 😉

slonik
4. led 2007

já bych se chtěla zeptat, jak vypadá tkaový "pracovní den"? Co třeba s mrňouskem děláte, když nespí přes den? Jak si hrát s takovým uzlíčkem? Myslím teď děti do 3 měsíců.

musko
4. led 2007

Ahoj slonik!
Deti do 3 mes viac-menej prespia po každom kojení a postupne sa naťahuje doba bdelosti, možeš im rozprávať, púšťať hudbu, dať velkú farebnú hračku alebo hrkálku, po 3 mes aj hrazdičku.

hanka274
4. led 2007

prochi, tak to jak my...to je super ze?
teda ked myslis, ze teraz v 3m spi od pul osmy vecer do pol siedmej rano. Dufam, ze som to dobre pochopila....
musko-ale tak jasne mojkat sa, v bezpeci u maminy byt....ok, trosku....
Ale nie tak, ze nezaspi bez toho aby som ja musela ist uspavat. To som myslela, sem tam no jasne. Len potom je babo uz velke, hej velka kocka, velky chlapisko si, no ale chodi mama s tebou spat, no toto.
No a co sa tyka tych 5 rokov-to si myslim, ze je prehnane vela...az mi je to smiesne....to zas to az tak nie.....
papa

prochi
4. led 2007

Hanka, jojo pochopila jsi to správně 😵 Po sedmý vykoupeme, jdeme do ložnice nakojit a malý už ví, že tam zůstává. Nakojim, položim ho do postýlky, zapnu chůvičku a už o něm nevím. A spinká v tahu momentálně do půl sedmý do rána, jednou byl rekord do půl osmý. A to přebalíme, nakojíme a zase pokračujeme 😅 Je to zlatíčko. Celá maminka, ta taky ráda spinká 😀 Jsem zvědavá, jak dlouho mu to vydrží.....

hanka274
4. led 2007

ty si cela ja, uplne, kokso, to ako keby som pisala ja....aj ja rada chrapkam....A presne takuto "vychovu" som mala na mysli co sa tyka spania a uspavania. Ja vlastne pripustam uspavanie len vo forme kojenia. Presne ako pises, umyjeme, nakojime v spalni a presne uz vie , ze sa ide spinkat. Toto treba dietky naucit,, aby vedeli, ze uz treba spinkat a ze tam zostava. A nie, mami pod so mnou...a tak...lebo inak nezaspi....pokial teda ho daco nestrasi...sen a tak. len musime vediet kedy to je pravda a kedy si vymyslaju iba preto aby sme isli s nimi....takze tak.
Tak to ma byt, ucit samostatnosti pekne, milo, slusne, bezpecne....

gedren
4. led 2007

sloniku, ja taky driv netusila, co se s takovym uzlickem cely den dela, ale ono to vyplynulo nejak samo 🙂 Helca se rada a dlouho koji, takze ji mam vetsinu dne na kline a sedim u pocitace, kdyz mam pocit, ze uz nema hlad a spis by spinkala, soupnu si ji do satku a bud jdeme ven, nebo delam ruzny veci po byte (vareni, pradlo..). Ted, jak ji jsou dva mesice, uz si zacina chtit trochu i hrat, treba ze ji polozim na brisko a ona zkousi lezt, ukazuju ji ruzny vecicky a mluvim o nich (nejlip kdyz vydavaji zvuky a jsou barevne, tedy ruzna chrastitka), tatinek s ni taky vyvadi psi kusy, treba "lita" (drzi ji ve vzduchu brichem dolu 🙂). To "aktivni hrani" ale bejva jenom tak treba 2x denne deset minut, zbytek dne se proste snazim sladit potreby mimca (jidlo, spanek, blizkost mamy...) s potrebami svymi (jidlo, spanek, pocitac 🙂).

Jinak prvni mesic v podstate prospala (spala kdykoli, kdyz nejedla), druhej zase projedla 🙂

adypo
4. led 2007

Ahojte,
tak nasa mala bude mat 4 mesiace a zaspi o 20,00 po okupani spinka do 4,00 pijeme mliecko (Nutrilon) a tak spime do 8,00 hod ... alebo zaspime o 21,00 spime do 6,30 pijeme mliecko a potom spime tak do tej 9,30 ... ale cez den mi mala pospi tak najviac 4 hodinky...ale radsej nech spi v noci ako cez den .. cez den sa vkuse smeje, blaboce .. hrame sa .. a tak ...

ajmi
4. led 2007

Ahojte, moj maly ma 5 mesiacov a tyzden. Od 2,5 mesiaca spaval celu noc az do konca 4. mesiaca. Od zaciatku 5. mesiace sa v noci budi o 1 a o 4, vypije trochu caju a spi dalej. Neviem cim to je, ale mam taky dojem, ze odkedy sa zacalo v bytoch kurit, tak je suchy vzduch a je smädny.

slonik
4. led 2007

děkuji za odpovědi 😉 a myslíte, že má na spánek miminek nějaký vliv jaké maminka prožila těhotenství? Třeba kdo byl v pohodě a dobře a dlouho spal tak má spavé mimčo a naopak?

mimi109
4. led 2007

no ja ked som bola tehotna som cez den vobec nespala, len malokedy a mala mi cez den nespala prve 2 mesiace, najviac 15 minut, tak kto vie?

mario
4. led 2007

ahojte babenky, ja som mala ako tehotná velmi malé brucho a malá bola zvyknutá na malý priestor, má tri mesiace a uspávame sa na rukách lebo potrebuje citiť teplo, velmi sa strháva a tak si po uspaní ešte zvykneme pridržiavať ruky aby jej nevyletovali, teraz máme dosť divoké večery lebo odmieta kojenie 🙂

jenis
4. led 2007

Ahojte, prezili sme dalsiu nocku s pravidelnym budenim po troch hodinach (na minutu presne) a rano uz o siestej klebetila v postielke. Takze sme toho vela nenaspali. Ale aspon medzi kojeniami nebola hore. Dalo sa. 🙂

jess
4. led 2007

slonik:Já mám za to,že je to tak.Já měla těhotenství na... 😀 .Zaprvé jsem celé prozvracela,takže byla dobře vytřepaná,a za druhé jsme bydlely u tchýně a byla jsem věčně v nervách.(od té doby ju nesnesu-tu tchýni 😀 ) No a malá má spánkový režim od mala po mě-pozdě jsem chodila spát,a je šíleně hyperaktivní,neusedí neuleží,ani při usínání-to mi cestuje po postely.A ted' má dva roky a jediný kdo mi ji za celou dobu párkrát pohlídal,byla má ségra.Nikdo ji nechce,protože u ní stačí fakt jen minuta nepozornosti a je po ní.V jednom roku mi začla lozit po postýlce a houpat se tam jak opička. 😀 Je vidět že je nervák,já prožila celé těhotenství v nervách.

mario
4. led 2007

moja sestra ma malého, ktorý má dva roky a voláme ho tarzan, to dieťa potrebuje dozor aj v spánku, hyperaktivita je pojem, ktorý ho nevystihuje ani zdaleka, mala uplne pohodové tehotenstvo, podľa mna je to vec temperamentu a ten sa asi ťažko okresáva

macejka
4. led 2007

Ahoj holky

tak náš malej sice vydrží celou noc bez jídla,je na umělce,ale trápěj ho v noci prdíky tak se vrtí a já mu x-krát za noc dávám dudlíka.To pomůže,ale za nějakou dobu zase a zase.Někdy i slyšíme jak prdí,ale stejnak si neuleví úplně.Zkoušíme rekt.rourku,mastičku na bříško,čajík,ale nic moc.Nevim kdy bude spinkat v klidu.Už se mi stalo,že jsem vstávala třeba dvacetkrát.On se teda neprobudí úplně,ani vyloženě nepláče,ale začne se vrtět a kňourat ☹

sillas
4. led 2007

baby...ja ked toto čítam...tak nechápem....mne maly papa aj v noci každe dve hodiny, občas sa stane že sa zobudi po 3 hodinach..zatial viac ako 3 hodiny v kuse neprespal..a tu čítam, že 3-4 mesačne od večera do rána..no klobuk dole pred tými vašimi spachtošmi.. 🙂