Jak často se vám mimčo v noci budí?

anavka
3. led 2007

Ahoj maminky,

chtěla jsem se zeptat, kolikrát za noc se vám mimčo vzbudí? Z internetu a z novin jsem se dozvěděla, že prý kojené mimi celou noc spát nevydrží, prý mlíčko rychle stráví a tak má brzy hlad. Ale asi to pravda nebude, některým maminkám v mém okolí spí mimčo celou noc i když jen kojí, tak nevim ☹ Mně se mimi budí tak 2x - 3x za noc, ale někdy taky přesně po 3 hodinách ☹ Jak jste na tom vy?

mimi109
3. led 2007

ak mam povedat pravdu tak som to raz skusila, ale jej plac a popri tom mama, ona to uz totiz povie ma uplne odrovnalo, nemam srdce nechat ju revat

hanka274
3. led 2007

mimi-no sak jasne, maly cucak... 🙂
nemyslela som tym, ze do nemoty nech reve, jejda to nie...treba to vediet, tazko sa radi takto....a cumlik? bez cumla to nejde, uz su zavisle? joj, my nastastie nie...ani som nedavala ani raz, takze to nevie co to je.

jenis
3. led 2007

Su to predsa nase deti a chcu byt s nami. Mne by sa tiez nepacilo samej spinkat a ostatny sa bavia. Ked bude vecsia tak jej to vysvetlim, ze musi sama spinkat aby bola velka a tak podobne. Tvoja ma 4 mesiace a vie povedat mama???

carodkaa
3. led 2007

Ahojky malymu bude 6.mesicu v 20 ho nakojim a okolo 21:00 usina,pak se budi kolem 12-02 a pak tak v 5-6 a vstavame kolem 8

mimi109
3. led 2007

no ona je akasi v tom vyvine popredu 🙂 ked sa narodila a doniesli mi ju zakazdym bola hore a ostatne mimina spali, a ked jej ktosi nieco hovoril tak tak pocuvala akoby rozumela, asi preto ze som maturovala ked uz bola v brusku je taka premudrena 😀

mimi109
3. led 2007

hanka ono to zas nerobime tak kazdy den, ale len niekedy ked ma problem zaspat, casto zaspi aj cez den sama

musko
3. led 2007

Ahojte!
Jenis - buď v poho - v 4 a 6 mes maju detičky tzv. rastový špurt - čiže chcú papať častejšie - to sa cca po týž - 10 dňoch spraví znova nazad 😉 . Mne malý už od porodnice mal deň-noc prav. 3 hod. rytmus, ale od polroka je to na striedačku - a to už máme 16 mes. V noci sa stále kojíme tak 3-4x, ako kedy.Už som z toho trochu unavená, ale vydržím 😀 .

jenis
3. led 2007

To je zlate. Moja sa len nedavno zacala nahlas smiat, ale je to super krasny zvuk.

Hanka: porad ako to robis ty. Tvoje babo ma kolko mesiacov?

hanka274
3. led 2007

jenis-vo vacsine pripadov dieta si na to zvykne a tazko odnaucis. Ale moze byt, ze sa to nauci. Ale su pripady 2 rocnych deti co spia s rodicmi. A rodicia si to potom vycitaju, ze ako to naucili...sak to je hrozne. 2 rocne...takze myslela som to tak, ze sa to tazko oduci. Aj mne je to luto aj ja by som ju rada mala stale pri sebe ale musim byt vzorna a tvrda. chichichi. uz mam svaliska..... 😀 😀 😀

jenis
3. led 2007

Hanka: Ale ona nespi s nami, spi sama vo svojej postielke. Ja som s nou len kym zaspi.
musko: to si ma fakt upokojila. Ale ked tvojmu sa to neupravilo mozno tak dopadneme aj my. Ale ja tak dlho asi nebudem kojit, lebo uz teraz sa mi zda, ze jej to nestaci.

hanka274
3. led 2007

jenis: to neva, ze jej to nestaci, kolko ma? tak prikrmuj, len sa nevzdavaj kojenia!! drzim palce. Prisaj aj ked sa ti zda, ze nic nejde....sak to je to najlepsie co moze byt-kojit.
No a k tomu spaniu-sak to je to, nezaspi pokial nejsi s nou-chyba. ALE-
ked ju kojis ako ja a zaspi tam, tak ok, len akoze bez kojenia som myslela, ze lahnut si a len tak BEZ KOJENIA akoze uspat je zly navyk, vies....

jenis
3. led 2007

Hanka ona ale nezaspi ani ked som tam...
Neprikrmujem zatial, ma nieco cez 6 kil. Pri kojeni mi zaspi na cici, ale akonahle ju dam dole tak sa ocka otvoria a je po spani. V noci je vsetko OK.
Dokym chodil manzel do prace kazdy den mali sme rytmus a pekne spala a od decembra chodi na zmeny a vsetko sa nam narusilo a nechce spavat. Moze byt ze preto?

hanka274
3. led 2007

mozno hej, mozno to proste vyciti, ze je niekto "zo svorky" fuc.
Myslela som ze kolko ma akoze mesiacov...som mozno prekukla...

jenis
3. led 2007

Ma skoro 4

mimi109
3. led 2007

jenis a skusala si ju nechat cez den pospat na cerstvom vzduchu?

musko
3. led 2007

Jenis, my sme yačali prikrmovať v polovici 6 mes, lebo v noci sme vstávali aj á 1 h a ja som už nevládala...Ale po tej ryžovej kaši po lyžičkách spinkal lepšie... Kojenie nenechávaj, je to nakoniec aj najpohodlnejšie(aj najlacnejšie) pre Teba aj pre miminko, stále lepšie, ako chystať fľaštičky. A ten moj aj tak nič iné nechce, čaj sa naučil popíjať až ako ročný, ale veľmi mu neublíži 😀 .Teray je to otázka ponuky a dopytu - čiže čím viac prikladáš, tým lepšie sa Ti bude mliečko tvoriť. A uvar si vtáčie mlieko a bryndzáky - po tých budeš mať sýtejšie mlieko...

gedren
3. led 2007

hanko, asi bych s Tebou taky polemizovala. Ten muj drobecek maly se pote, co ji presla prvotni zloutenkova spavost, chtel furt tulit a papat, ve dne v noci. Kdyz me nemela, plakala. Tak proc bych ji to nedoprala, ona se neumi sama zabavit, uklidnit, potrebuje mamu, od toho tu jsem. Ted jsou ji dva mesice a zacina uz bejt trosku samostatna - vydrzi uz chvili nekde sama lezet odlozena, smeje se, kouka na hracky...podle me kazdy dospiva k samostatnosti jinak a ja chci nechat na ni, kdy se obejde bez mamy ve dne, kdy v noci...at si se mnou klidnme spi do tri let, me by taky nebavilo bejt nekde v pokojicku, kdyz na druhy strane bytu se neco deje 🙂 Na druhou stranu kazdej nekdy dospeje k tomu, ze chce delat veci sam, ze potrebuje soukromi - az ho bude chtit, dostane ho.

Pro my zada neni nijak idealni spolecny spanek, taky se tesim, az uz to nebude 🙂, ale myslim, ze vystrcit ji do jeji postylky, ktera je tesne priplacla k nasi (takze v ni vlastne prechazi) nebude az takovej problem, no a do samostatnyho pokoje bych ji idealne soupla zaroven se sourozencem, pokud ho zvladneme dost brzo 🙂, tak by si nemusela pripadat ostrcena a sama.

Nejaky dovoleny a vecerni pareni je mi putna, neprovozovala jsem takovy veci ani bez ditete 🙂.

Jeste ale na druhou stranu je rozdil mezi skutecnejma potrebama ditete (hlad, bezpeci u matky) a umelejma ritualama a pomuckama vedoucima az k rozmazlovani - zmineny dudlik, drandeni kocarkem po byte, uhoupavani apod. Kocarek nenaplnuje zadnou fyziologickou ani citovou potrebu, kdezto matka a jeji prso ano. Pokud by selhaly veskere pokusy o reseni realnych problemu (hlad, prdy, nemoc, samota, zima, vedro...), taky nebudu zkouset, jestli nahodou nezabere tocici kolotoc - proste bud ma problem, nebo roupy, a pokud roupy, tak at si klidne breci 🙂

jenis
3. led 2007

mimi: vonku zaspi hned, ale ja byvam v bloku a to musim ist vonku s nou a kocikovat po meste. Robota stoji, navarene nie je. Ale nejako to uz vyriesim. 😉
Musko: Tak to by som nezvladla ani ja. Uvidim este tyzden a ak sa to nenapravi tak zacnem aj ja prikrmovat. Aku kasu si mu davala? A kedy vecer? S tym si zacala? Ja som chcela pockat do siesteho mesiaca, ale ked nevydrzim tak nevydrzim.

mimi109
3. led 2007

jenis moja segra malu naoblieka supne ju do kocika a vystrci na balkon a prespi jej tam aj 4h

musko
3. led 2007

Pozri, začali sme prikrmovať po dohovore s našou pediatričkou - bez jej vedomia by so nedala nič. Najlepšia je obyč. ryžová kaša od Nestlé, čo sa dáva od 4 mes, je do vody a je dobručká - malý ju jedáva aj teraz. A vyskúšali sme ich fúru - tie dochutené mu nešli - ani jablková, ani banánová. Táto Nestlácka je sladká - beź pridaných cukrov, majú na to akúsi technológiu.... 😉 . A potom od ukonč. 6 mes je super kaša - Sunarka jogurtová jahodová - a tá je výýýýbornááááá - mňam 😀 .

musko
3. led 2007

A ešte k tomu chodeniu von. Mne Petrík tiež cey deň spával len vonku - nachodili sme 1000 kilometrov - ja viem, že práca stojí a nie je navarené, tak sa skús okolo popýtať v nejakej škole, ale lepšie v školke, či nevaria aj pre externistov - my si chodíme pre obedy do školkz a je to fajn - varia podľa norie, aj malý sa už napapá - je polievkový a my sa aj prejdeme, aj urobím niečo pre seba 😉 aj sa najeme...Hodne to pomože.

mimi109
3. led 2007

my papame tiez ryzovu ale od Nutrilonu od ukonceneho 4 mesiaca, ja mnam 😀

jenis
3. led 2007

Musko: Buduci tyzden ideme aj my k doktorovi tak sa opytam.
Mimi: ja mam kocik v kocikarni a byvam na 2 poschodi bez vytahu takze sa mi nechce zakazdym trepat kocik hore a ked chcem ist von tak zasa dolu... 😖

jita2
3. led 2007

Anavko,
taky si myslím,že kojené dítě tolik nespí, jako z umělé výživy,není to pravidlo,ale obecně lze říct, že ano, říká to i doktorka, to umělé mlíčko skutečně víc zasytí, malá mi spí od půl deváté večer až do rána půl osmé, s jedním jídlem v noci, asi o půl páté, občas se budí ještě jednou na čaj..

mimi109
3. led 2007

jaj segra ma kocik v byte lebo u nich nieco nechat v kocikarni tak to nenajdes v povodnom stave

jenis
3. led 2007

Musko: myslim ze teraz v zime nie je celkom dobre byt v kuse vonku. Predsa je zima nemyslis?

jenis
3. led 2007

U nas je to v pohode. Nie je to az taky vysoky blok a kazdy tu pozna kazdeho.

musko
3. led 2007

Do mínus 10 buď v pohode - naobliekaj ako cibuľu - ja som chodila aj s 2 fusakmi, ak veľmi fúkalo dala som pláštenku na kočiar a šlo sa. My sme takí šialenci - často sme chodili po mestečku ako jediní.... Mala som tu kamošku - tá chodila s nami, ale odsťahovali sa, tak chodíme samy. Tearz je už trochu vačší, tak sa snažím naučiť ho spávať 1x denne, ale to teda odpadne hneď po obede okolo 11:30 a spí tak 2-2,5 hod v posteli....Lenže, ak sa yobudí o 6 ráno, tak to vedrží málokedy a zaspí mi okolo 10 h v kočiari, tak potom musíme poobede vzštartovať tak či onak 😉 .

jenis
3. led 2007

Tak diky zeny. Idem buvinkat, aby som bola zajtra fit. Tak dobru nocku.

tesa
3. led 2007

Ahojky,tak si to tady pročítám a závidím vám ty vzorné spáče. My máme skoro deset měsíců a budíme se tak 3x až 5x v noci na mlíčko. Jen se přisaje,dvě minutky papká a zase usne, ale je to náročné. Jenže umělé mlíčko odmítá,takže musím vydržet... 😢