• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jak často vám spí 7mi měsíční mimčo?

21. ledna 2011 
Ahoj holky muj 7 mesicni syn behem den spi tak 20 minut dopoledne a 20 minut odpoledne. obvykle jezdime dopoledne kocarkem- takze to vydrzi dele ,tak o hodinku...nyni je nemocny, takze ven nesmime. Ale i tak mi to prijde docela malo- dcera v tomto veku spala tak 3 hodiny dopoledne a 3 hodky odpoledne
Od prvopocatku mame problem s usinanim neb maleho trapi reflux.... vidim na nem,ze je ospaly,ale at delame co delame usne az kdyz je skutecne vycerpany. Je mi jasne, ze kazde dite spi jinak, ale u takto malych deti ma spanek jiste nejaky vyznam
diky
17. led 2011 ve 13:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, mám to úplně stejně, od cca 3 měsíců spí přes den minimálně, přesně jak píšeš cca 2x20 minut, v kočárku 30-60, a přes noc teda dokáže řádit třeba 3 hodiny a nespat (většinou mezi 1 do 3 ráno :sweat_smile: ), rekord byl, že přes den vůbec nespal , usnul ve 3 ráno a od 6 zase řádil. Na 6m jsem to říkala pediatrovi, on řekl, že je vidět, že je takový hodně aktivní, podtřebuje hodně podmětů a zřejmě mu stačí málo odpočívat, že pokud není unavený , tak je to v pořádku, a to on prostě není, na rozdíl ode mě :grinning: Žádné zývání, protírání si učiček, kňourání... :sweat_smile: Ale ty píšeš, že ospalý je, raději bych se o tom zmínila na 8m prohlídce. Jinak doporučuji (pokud to jde), udělat mu prostředí s minimem podmětů z okolí (žádná tv, hudba,.... :sweat_smile: ), nerv.systém mimča tím může být "přetažený" a může mít problémy s usínáním (to jsem četla v knize , když jsem se snažila vyřešit také to nespaní :sweat_smile: , nás to teda vliv nemá )
A jak byly mrazy a nemohli jsme ven, tak malej spal 2 hodiny v kuse! Až jsem chodila kontrolovat monitor dechu, že to není možné)
17. led 2011 ve 14:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@blanka.k jee tak to my nastesti v noci, kdyz neni nemocny spime, ale spi se mnou a jakmile se zacne chrout dam mu prso on si cucne a spi, ale jakmile by se probral, tez by pak nespal
nyni spal presne 25 minut:slight_smile:))
radeji se zaptam ted pujdeme na 8 mesicich
17. led 2011 ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eloana ahojky, tak ja zavzpominam :slight_smile: nase mala spala v 7 mesisich jeste docela dost... vzdycky tak 2,5 hod dopoledne a 2,5 odpoledne ..a to az do 14 mesicu - 2 hod.dopoledne a 2 odpoledne.. tak od 9-11 a 15-17, ale pak chodila spat az po 21... pak jsme presli na 1x denne 2-2,5 hodiny, a to mame doted... ale musim upozornit, ze kdyz spala 2x denne, tak vzdycky venku na verande v kocare... :sunglasses: v postylce nikdy, to az od tech 14-15 mesicu
17. led 2011 ve 14:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eloana, ahooojky, my spíme dopoledne 20 min a odpoledne 1-2hod. V noci je to horší. To se mi budí cca po 2hod. Když ho mám u sebe v posteli, tak se probouzí po 3 hod na kojení. Když rostly zoubky, tak se budil po hodině.
17. led 2011 ve 14:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@luci_enka diky no nase linda to same.......
\Jachymek bude spat hodinku v kocarku kdyz budu vozit jakmile postavim konec v tu ranu je vzhuru-pritom je letni miminko-takze hned jsem zavedla povozit a postavit,ale chytlo se to tak na tyden pak konec
17. led 2011 ve 14:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@l.u.c.i.e ahoj luci:slight_smile: no ja ho mam u sebe neb to neslo - tvrde usne kdyz vozim -jinak ne -takze v noci je u prsa aby se mala vyspala
17. led 2011 ve 14:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eloana aha, tak to je skoda... my jsme ji taky tak naucili, sice jsem jezdila nekdy s kocarem 20 min - po verande nebo prijezdove ceste (sem a tam, sem a tam :slight_smile:), ale zvykla si a pak fakt spala... ale chapu, ze se dvema detma uz by to asi bylo jine.. to bych asi taky nemela cas pokazde vytahovat kocar a balit do nej dite (hlavne v zime), abych ho uspala.. ale muzu te uklidnit, kamaradky, ktere maji dve deti, taky rikaji, ze to druhe uz tak dobre nespi pres den :pensive: drzim palce :wink:
17. led 2011 ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@luci_enka no dceru jsem mela cas vozit -a tu jsem nemusela v kocarku spala- se synem musim alespon dopoledne aby chvili spal -povozim 20 minut postavim a do 2 minut vzhuru ....tak se snazim alespon hodinu jezdit ,aby se vyspal
a doma ho uspim u prsa -pak odejdu a do tech 20 je vzhuru-zkousela jsme ho nechat, aby usnul sam , ale rval rval a rval
17. led 2011 ve 14:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eloana, malej taky bez prsa neusne. To máme stejné. Jinak mi malej vždy usnul v kočárku, když jsme šli na procházku. Když byly ty mrazy, tak jsem si s ním šla lehnout, dala prso a opět u něho usnul... Jinak sám neusne. Ach jo. To řve a řve....
17. led 2011 ve 14:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@l.u.c.i.e tak to je stejne ...... ted jsme byli nemocni a nesmel ven ,takzeto bylo hrozny
17. led 2011 ve 14:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eloana, snad se někdy dočkám té prospané noci :slight_smile:
17. led 2011 ve 14:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@l.u.c.i.e my nastesti v noci u toho prsa spime:slight_smile:pres den je ot docela narocne - jak spi malo je protivny ...a chce nosit -chvili si uz pohraje,zacal lezt,ale s tim si vydrzi tak hodku a zbytek chce nosit a ma uz 9 kilo
17. led 2011 ve 14:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eloana, někdy spíme, někdy ne... Podle toho jak rostou zoubky.
My v 6 měsících máme 7,15 a 71cm... Jinak už sedíme, lezeme a stavíme se...
17. led 2011 ve 14:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,

Valča spí dopo tak 1-2 hodiny a odpo 2-3 hodiny.Ale je to taky jak kdy
17. led 2011 ve 14:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Klárka vstává tak v sedm nebo v půl osmé, pak spí cca 10-12h, a pak tak 15-16:30. A okolo 19h jde do postýlky. A jak tu někdo psal - taky spí v kočárku - doma přes den v postýlce neusne. Celé léto byla na zahrádce v kočárku, a teď taky chrní nejradši na vzduchu. A když je mráz, nebo pak už večer tma, tak je v kočárku v chodbě. zajímavé je, že když jsme u rodičů, tak tam spí v postýlce i přes den :fearful: :slight_smile:
17. led 2011 v 15:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eloana my vstáváme v 5.30 - 6.30 pak jde spát o půl 9 to spí tak hodinu, pak kolem 12 - to spí 30-60 min a pak spí kolem 15 hodiny tak 30 minut. Takže za celý den spí tak 3 hodiny. Koupeme v 18 hodin a spí do toho brzkého rána. Přes den spí výhradně v kočárku.
17. led 2011 v 16:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
my jsme do teď spali 3-4x denně kolem 30minut. od minulého týdne spíme už jen 2xza den, ale vydrží spát 45min - 1,5hodiny
17. led 2011 v 17:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,nevím jestli píšu do správné diskuse,ale volám o pomoc. Naše 8-mi měsíční Lucka v noci nespí. Jsem z toho zničená, unavená, naštvaná atd. Už dávno je na UM, má režim, večer koupání každý den, mlíčko nebo kaše, hezky usíná, úplně bez problémů, ale to vše jen do 21:00-22:00,potom je to horor. Co půl hod., co hodku nebo 3 hod. vzhůru,už nevím co s ní. Nevím jestli to jsou zuby a jsem z toho nešťastná. Zkoušela jsem na lepší zasycení vločky, budí se pořád na noční mlíčko, tak kolem 1:30, noční mlíko mi vůbec nevadí, jen kdyby spala. Potěší mě jakákoliv rada.
19. led 2011 v 17:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@svarcka a v těch 21-22 hodin jí dáš taky napapat? A v kolik chodíte spát? Tak jí zkus dát kaši před koupáním a pak zapít mlíčkem po koupání - to by jí mohlo zasytit. Já bych jí taky zkusila dát trochu nějakého sirupu na bolest zoubků.
19. led 2011 v 18:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
svarcka to budou zuby naše malá to taky dělala kolem toho 8. měs trvalo to zhruba 10 dnů, už jsme padali na pusu a pak se objevil zoubek a jak vylezl od tý doby byl už v noci klid :wink:
19. led 2011 v 18:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@boruuvka Ona vypije 230 mlíka o půl osmé a myslíš, že má v o dvě hod.později hlad? No zkusím to. :rolling_eyes:
20. led 2011 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, naše Terezka spí dopoledne půl hodiny, po obědě 3-4 hodiny, pak odpoledne třeba ješt půl hodiny, to je super, ale v noci, to je hrůza. Večer ji dávám každý den o půl osmý spát, před tím mi vypije klidně i 200ml kaše a do půl hodiny sama usne :slight_smile: Jenže usne asi tak na deset minut a je vzhůru, pak tam dělá strašný věci, otáčí se,mluví si , píská, ječí a já nevím co všechno, většinou se i pokadí a usne třeba až o půl dvanáctý :angry: Pak se vzbudí kolem třetí strašným řevem, vůbec nevím, proč tak řve, vyndám ji z postýlky a řve dál, prohýbá se v zádech a řve, uklidní ji až prso, ale má vůbec hlad, když měla kolem osmý kaši? Pak se vzbudí třeba kolem pátý šestý a znovu, většinou ještě usne tak na půl hodiny a je vzhůru.
@blanka.k nedovedu si představit, kdyby mi malá ještě nespala i přes den, to by mě asi už švihlo :sweat_smile:
20. led 2011 v 10:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@svarcka zkus to. Dej jí třeba šizenou dávku. Moje malá, když se v noci vzbudí a nemůže usnout, tak jí dám napít (třeba jen 90ml vody a 2 dávky mléka - nebo tak nějak) a po tom usne.
20. led 2011 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pat27 Nespí moc přes den? Lucka spí přes den max. 2,5 hod. Nebo jí lezou zuby jak nám.Dneska jí tečou sliny proudem, ale včera jsem poprvé vyzkoušela Kamistad a bylo to lepší, zabírá hned.
20. led 2011 v 11:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak dcerka spí spala a dodnes spí naprosto nevyzpytatelně a různě. Na těch 7 měsících někdy 2x a někdy 3x denně, ale třeba jen 10 minut, jindy 2 hodiny, rekord jsou 3 hoďky, často ale taky po té půlhodině. Takhle různě spí dodnes, jestli jsou to zuby, nebo něco jiného, nevím.
Ale ona je v pohodě a vypadá vyspale, dost vydrží :slight_smile: Jestli to nebude tím refluxem, že ho budí ta nepříjemná chuť v puse, nevím, s refluxem nemám zkušenost.....a nebo pak zuby. Synovi rostly zuby snad nonstop a hrozně dlouho vždycky trvalo, než se vyklubaly. Alespoň si to myslíme, ono se to nedá moc poznat.
20. led 2011 ve 12:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@svarcka taky se mi zdá, že spí hodně přes den, mám ji teda budit? Ona spí přes den, protože v noci skoro nespí, tak já nevím, jinak mi máme taky od narození reflux, tak si myslím, že ji asi pálí žáha i v noci, chudák si zkusí, už nevím co s tím
20. led 2011 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pat27 tak jestli ti spí přes den a v noci ne, tak to máte přehozený režim a musíte to obrátit. Já bych přes den budila.
20. led 2011 v 18:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pat27 Bobánek,určitě pijete antireflux.mlíčko co? To je hloupá otázka. Určitě ji přes den buď ať tolik nespí.
20. led 2011 v 19:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@svarcka ahoj malej taky mesic nespal - museli jsme vzdy od 20 do 24 nosit. pak vykoukly dva zubani...
20. led 2011 v 19:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ok, tak zkusím budit, dnes teda usla až v o půl dvanáctý a vzbudila jsem i o půl třetí, pak ještě usla na půl hodiny od půl patý do pěti. Teď je od osmi v postýlce a zace nemůže zabrat, ale neplače tam, pořád si tam vykládá a otáčí se :sweat_smile:
Jsem někde slyšela, že když jsou děti nevyspalý přes den, tak mají problém spát i v noci a zase naopak, když jsou děti odpočaté a vyspalé přes den, tak spí dobře v noci, tak teda nevím :confused: , ale 4 hodiny poo je asi dost no :sweat_smile:
20. led 2011 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek