Jak často vám spí 7mi měsíční mimčo?

eloana
17. led 2011

Ahoj holky muj 7 mesicni syn behem den spi tak 20 minut dopoledne a 20 minut odpoledne. obvykle jezdime dopoledne kocarkem- takze to vydrzi dele ,tak o hodinku...nyni je nemocny, takze ven nesmime. Ale i tak mi to prijde docela malo- dcera v tomto veku spala tak 3 hodiny dopoledne a 3 hodky odpoledne
Od prvopocatku mame problem s usinanim neb maleho trapi reflux.... vidim na nem,ze je ospaly,ale at delame co delame usne az kdyz je skutecne vycerpany. Je mi jasne, ze kazde dite spi jinak, ale u takto malych deti ma spanek jiste nejaky vyznam
diky

blanka.k
17. led 2011

Ahoj, mám to úplně stejně, od cca 3 měsíců spí přes den minimálně, přesně jak píšeš cca 2x20 minut, v kočárku 30-60, a přes noc teda dokáže řádit třeba 3 hodiny a nespat (většinou mezi 1 do 3 ráno 😅 ), rekord byl, že přes den vůbec nespal , usnul ve 3 ráno a od 6 zase řádil. Na 6m jsem to říkala pediatrovi, on řekl, že je vidět, že je takový hodně aktivní, podtřebuje hodně podmětů a zřejmě mu stačí málo odpočívat, že pokud není unavený , tak je to v pořádku, a to on prostě není, na rozdíl ode mě 😀 Žádné zývání, protírání si učiček, kňourání... 😅 Ale ty píšeš, že ospalý je, raději bych se o tom zmínila na 8m prohlídce. Jinak doporučuji (pokud to jde), udělat mu prostředí s minimem podmětů z okolí (žádná tv, hudba,.... 😅 ), nerv.systém mimča tím může být "přetažený" a může mít problémy s usínáním (to jsem četla v knize , když jsem se snažila vyřešit také to nespaní 😅 , nás to teda vliv nemá )
A jak byly mrazy a nemohli jsme ven, tak malej spal 2 hodiny v kuse! Až jsem chodila kontrolovat monitor dechu, že to není možné)

eloana
autor
17. led 2011

@blanka.k jee tak to my nastesti v noci, kdyz neni nemocny spime, ale spi se mnou a jakmile se zacne chrout dam mu prso on si cucne a spi, ale jakmile by se probral, tez by pak nespal
nyni spal presne 25 minut🙂))
radeji se zaptam ted pujdeme na 8 mesicich

luci_enka
17. led 2011

@eloana ahojky, tak ja zavzpominam 🙂 nase mala spala v 7 mesisich jeste docela dost... vzdycky tak 2,5 hod dopoledne a 2,5 odpoledne ..a to az do 14 mesicu - 2 hod.dopoledne a 2 odpoledne.. tak od 9-11 a 15-17, ale pak chodila spat az po 21... pak jsme presli na 1x denne 2-2,5 hodiny, a to mame doted... ale musim upozornit, ze kdyz spala 2x denne, tak vzdycky venku na verande v kocare... 😎 v postylce nikdy, to az od tech 14-15 mesicu

l.u.c.i.e
17. led 2011

@eloana, ahooojky, my spíme dopoledne 20 min a odpoledne 1-2hod. V noci je to horší. To se mi budí cca po 2hod. Když ho mám u sebe v posteli, tak se probouzí po 3 hod na kojení. Když rostly zoubky, tak se budil po hodině.

eloana
autor
17. led 2011

@luci_enka diky no nase linda to same.......
\Jachymek bude spat hodinku v kocarku kdyz budu vozit jakmile postavim konec v tu ranu je vzhuru-pritom je letni miminko-takze hned jsem zavedla povozit a postavit,ale chytlo se to tak na tyden pak konec

eloana
autor
17. led 2011

@l.u.c.i.e ahoj luci🙂 no ja ho mam u sebe neb to neslo - tvrde usne kdyz vozim -jinak ne -takze v noci je u prsa aby se mala vyspala

luci_enka
17. led 2011

@eloana aha, tak to je skoda... my jsme ji taky tak naucili, sice jsem jezdila nekdy s kocarem 20 min - po verande nebo prijezdove ceste (sem a tam, sem a tam 🙂), ale zvykla si a pak fakt spala... ale chapu, ze se dvema detma uz by to asi bylo jine.. to bych asi taky nemela cas pokazde vytahovat kocar a balit do nej dite (hlavne v zime), abych ho uspala.. ale muzu te uklidnit, kamaradky, ktere maji dve deti, taky rikaji, ze to druhe uz tak dobre nespi pres den 😔 drzim palce 😉

eloana
autor
17. led 2011

@luci_enka no dceru jsem mela cas vozit -a tu jsem nemusela v kocarku spala- se synem musim alespon dopoledne aby chvili spal -povozim 20 minut postavim a do 2 minut vzhuru ....tak se snazim alespon hodinu jezdit ,aby se vyspal
a doma ho uspim u prsa -pak odejdu a do tech 20 je vzhuru-zkousela jsme ho nechat, aby usnul sam , ale rval rval a rval

l.u.c.i.e
17. led 2011

@eloana, malej taky bez prsa neusne. To máme stejné. Jinak mi malej vždy usnul v kočárku, když jsme šli na procházku. Když byly ty mrazy, tak jsem si s ním šla lehnout, dala prso a opět u něho usnul... Jinak sám neusne. Ach jo. To řve a řve....

eloana
autor
17. led 2011

@l.u.c.i.e tak to je stejne ...... ted jsme byli nemocni a nesmel ven ,takzeto bylo hrozny

l.u.c.i.e
17. led 2011

@eloana, snad se někdy dočkám té prospané noci 🙂

eloana
autor
17. led 2011

@l.u.c.i.e my nastesti v noci u toho prsa spime🙂pres den je ot docela narocne - jak spi malo je protivny ...a chce nosit -chvili si uz pohraje,zacal lezt,ale s tim si vydrzi tak hodku a zbytek chce nosit a ma uz 9 kilo

l.u.c.i.e
17. led 2011

@eloana, někdy spíme, někdy ne... Podle toho jak rostou zoubky.
My v 6 měsících máme 7,15 a 71cm... Jinak už sedíme, lezeme a stavíme se...

kalerat
17. led 2011

Ahoj,

Valča spí dopo tak 1-2 hodiny a odpo 2-3 hodiny.Ale je to taky jak kdy

ivasad.
17. led 2011

Klárka vstává tak v sedm nebo v půl osmé, pak spí cca 10-12h, a pak tak 15-16:30. A okolo 19h jde do postýlky. A jak tu někdo psal - taky spí v kočárku - doma přes den v postýlce neusne. Celé léto byla na zahrádce v kočárku, a teď taky chrní nejradši na vzduchu. A když je mráz, nebo pak už večer tma, tak je v kočárku v chodbě. zajímavé je, že když jsme u rodičů, tak tam spí v postýlce i přes den 😨 🙂

boruuvka
17. led 2011

@eloana my vstáváme v 5.30 - 6.30 pak jde spát o půl 9 to spí tak hodinu, pak kolem 12 - to spí 30-60 min a pak spí kolem 15 hodiny tak 30 minut. Takže za celý den spí tak 3 hodiny. Koupeme v 18 hodin a spí do toho brzkého rána. Přes den spí výhradně v kočárku.

lena27
17. led 2011

my jsme do teď spali 3-4x denně kolem 30minut. od minulého týdne spíme už jen 2xza den, ale vydrží spát 45min - 1,5hodiny

svarcka
19. led 2011

Ahojte,nevím jestli píšu do správné diskuse,ale volám o pomoc. Naše 8-mi měsíční Lucka v noci nespí. Jsem z toho zničená, unavená, naštvaná atd. Už dávno je na UM, má režim, večer koupání každý den, mlíčko nebo kaše, hezky usíná, úplně bez problémů, ale to vše jen do 21:00-22:00,potom je to horor. Co půl hod., co hodku nebo 3 hod. vzhůru,už nevím co s ní. Nevím jestli to jsou zuby a jsem z toho nešťastná. Zkoušela jsem na lepší zasycení vločky, budí se pořád na noční mlíčko, tak kolem 1:30, noční mlíko mi vůbec nevadí, jen kdyby spala. Potěší mě jakákoliv rada.

boruuvka
19. led 2011

@svarcka a v těch 21-22 hodin jí dáš taky napapat? A v kolik chodíte spát? Tak jí zkus dát kaši před koupáním a pak zapít mlíčkem po koupání - to by jí mohlo zasytit. Já bych jí taky zkusila dát trochu nějakého sirupu na bolest zoubků.

kefir
19. led 2011

svarcka to budou zuby naše malá to taky dělala kolem toho 8. měs trvalo to zhruba 10 dnů, už jsme padali na pusu a pak se objevil zoubek a jak vylezl od tý doby byl už v noci klid 😉

svarcka
20. led 2011

@boruuvka Ona vypije 230 mlíka o půl osmé a myslíš, že má v o dvě hod.později hlad? No zkusím to. 🙄

pat27
20. led 2011

Ahoj holky, naše Terezka spí dopoledne půl hodiny, po obědě 3-4 hodiny, pak odpoledne třeba ješt půl hodiny, to je super, ale v noci, to je hrůza. Večer ji dávám každý den o půl osmý spát, před tím mi vypije klidně i 200ml kaše a do půl hodiny sama usne 🙂 Jenže usne asi tak na deset minut a je vzhůru, pak tam dělá strašný věci, otáčí se,mluví si , píská, ječí a já nevím co všechno, většinou se i pokadí a usne třeba až o půl dvanáctý 😠 Pak se vzbudí kolem třetí strašným řevem, vůbec nevím, proč tak řve, vyndám ji z postýlky a řve dál, prohýbá se v zádech a řve, uklidní ji až prso, ale má vůbec hlad, když měla kolem osmý kaši? Pak se vzbudí třeba kolem pátý šestý a znovu, většinou ještě usne tak na půl hodiny a je vzhůru.
@blanka.k nedovedu si představit, kdyby mi malá ještě nespala i přes den, to by mě asi už švihlo 😅

boruuvka
20. led 2011

@svarcka zkus to. Dej jí třeba šizenou dávku. Moje malá, když se v noci vzbudí a nemůže usnout, tak jí dám napít (třeba jen 90ml vody a 2 dávky mléka - nebo tak nějak) a po tom usne.

svarcka
20. led 2011

@pat27 Nespí moc přes den? Lucka spí přes den max. 2,5 hod. Nebo jí lezou zuby jak nám.Dneska jí tečou sliny proudem, ale včera jsem poprvé vyzkoušela Kamistad a bylo to lepší, zabírá hned.

myscha
20. led 2011

Tak dcerka spí spala a dodnes spí naprosto nevyzpytatelně a různě. Na těch 7 měsících někdy 2x a někdy 3x denně, ale třeba jen 10 minut, jindy 2 hodiny, rekord jsou 3 hoďky, často ale taky po té půlhodině. Takhle různě spí dodnes, jestli jsou to zuby, nebo něco jiného, nevím.
Ale ona je v pohodě a vypadá vyspale, dost vydrží 🙂 Jestli to nebude tím refluxem, že ho budí ta nepříjemná chuť v puse, nevím, s refluxem nemám zkušenost.....a nebo pak zuby. Synovi rostly zuby snad nonstop a hrozně dlouho vždycky trvalo, než se vyklubaly. Alespoň si to myslíme, ono se to nedá moc poznat.

pat27
20. led 2011

@svarcka taky se mi zdá, že spí hodně přes den, mám ji teda budit? Ona spí přes den, protože v noci skoro nespí, tak já nevím, jinak mi máme taky od narození reflux, tak si myslím, že ji asi pálí žáha i v noci, chudák si zkusí, už nevím co s tím

boruuvka
20. led 2011

@pat27 tak jestli ti spí přes den a v noci ne, tak to máte přehozený režim a musíte to obrátit. Já bych přes den budila.

svarcka
20. led 2011

@pat27 Bobánek,určitě pijete antireflux.mlíčko co? To je hloupá otázka. Určitě ji přes den buď ať tolik nespí.

eloana
autor
20. led 2011

@svarcka ahoj malej taky mesic nespal - museli jsme vzdy od 20 do 24 nosit. pak vykoukly dva zubani...

pat27
20. led 2011

Ok, tak zkusím budit, dnes teda usla až v o půl dvanáctý a vzbudila jsem i o půl třetí, pak ještě usla na půl hodiny od půl patý do pěti. Teď je od osmi v postýlce a zace nemůže zabrat, ale neplače tam, pořád si tam vykládá a otáčí se 😅
Jsem někde slyšela, že když jsou děti nevyspalý přes den, tak mají problém spát i v noci a zase naopak, když jsou děti odpočaté a vyspalé přes den, tak spí dobře v noci, tak teda nevím 😕 , ale 4 hodiny poo je asi dost no 😅