Jak co nejšetrněji odnaučím malého od mlíka v noci?

lucie255
10. kvě 2014

Jak co nejšetrněji odnaučím malého od mlíka v noci? Má 21 měsíců....dá si 120 ml před spaním, kolem 24.00 si dá 180ml a kolem 5 se vzbudí ještě na jednu 150ml lahvinku. Mám mu mlého nahradit čajem, nebo raději nedat nic. A když už tak vydržet a nedat celou noc nic nebo třeba jen zkusit zrušit tu první flašku. Do těd jsem mu ji dala když si řekl, dřív se budil častěji a stačilo mu třeba jen podat dudel nebo pohladit a spal dál. Poraďte jak jste to měli vy?

barinkas
10. kvě 2014

malá má také 21 měsíců, má kolem 8 večeři, pak jde kolem půl 10 spát, vypije tak 150 ml mlíka, jak kdy a spí do rána 🙂 na noční mlíko se nebudí tak od 16 měsíců.
Třeba bych zkusila posunout večeři, aby byl více najedený než jde spát.
Nevím, zda toto jde vyloženě odnaučit... záleží, zda se flašky v noci dožaduje nebo jen se zbudí a ty mu ji dáš no 🙂 Spolužačka ze školy má kluka 3 roky a stále s v noci budí na mlíko ☹ Ono to bude dost individuální asi...

soleilll
10. kvě 2014

@lucie255 Zkusila bych tu první dávku před spaním trochu zvětšit a zahustit - udělat do lahvičky řídkou kašičku, pokud mu nějakou dáváš. To by ho mělo zasytit do rána. Určitě se ještě bude pár nocí budit, ale nabídni mu jen čaj nebo dudlík - prostě už žádný jídlo, to zase až ráno. Jinak já dávám mezi 19. a 20. hodinou normální večeři a mlíko až ráno po 7. hodině.

avantgarda
3. čer 2014

My jsme to měli podobně - mléko před spaním a pak ještě 2x v noci. Když byl synovi rok, řekla jsem si, že už by bylo dobré, naučit ho usínat bez lahve. Odnaučit ho to bylo nakonec jednodušší a rychlejší než jsem čekala - viz. článek na mém blogu http://hananadovolene.blogspot.cz/2014/04/jari-...
Tak přeji hodně štěstí.