Jak dávat spát měsíční miminko?

evased
30. led 2014

Dobrý den,

chce se Vás prosím zeptat, jak mám dávat spát měsíční mimčo, s tím, že mi doktorka zakázala zavinovačku.
Už dvakrát se nám stalo, že jsme našli malého pod peřinkou. Tak jsem z toho vyděšena. Koupili jsme i ty válečky, ale z toho se taky vyloudí. Jo a ještě jsme ho našli jak spal úplně nakřivo v postýlce . Už nevím jak ho mám položit,abych se nebála. Na zádička přes noc nedáváme jen přes den, takže dáváme buď do prava nebo do leva.

Děkuji 🙂

renca_hanych
30. led 2014

@evased Proč Vám zavinku zakázala? napadá mě jedině spací pytel, aby mimčo bylo jak v teple tak Vy v klidu že se z toho nějak nevymotá..

bambulal1
30. led 2014

Proč ho nedávaš na záda? Můj spí v noci jenom na zádech. Jinak aby si mala klid tak si poříd monitor dechu. Ja ho mám a můžu klidne spát.Malý má 2 mes. a taky se vrtí.

lucifereeek
30. led 2014

malou jsem teda v tomto věku dávala spát v noci jedině na záda a spala buď s dekou nebo pak ve spacím pytli

arrowka
30. led 2014

Bylo by lepší, kdybys to založila jako diskusi, takhle nemůžeš reagovat.
V životě jsem neslyšela, že by nějaký doktor zakazoval zavinovačku a nenapadá mě žádný důvod, který by k tomu mohl vést. A jinak já jsem malou dávala spát výhradně na záda a myslím, že na tom se shodne většina pediatrů. Dávat spát na bok ze strachu, že si dítě ublinkne, je zbytečné, protože stejně má stočenou hlavičku na stranu.

betelgeuzz
30. led 2014

Také nechápu, proč by měla doktorka zakázat zavinovačku. Pro starší jsem měla rychlozávinku, pro mladší jsem si pořídila z merinovlny. Te´d se dělají různé "kukly", kde je miminko pevně zavinuté a dobře se mu spí, to bych nejspíš volila teď. A u druhé dcery se mi osvědčilo dávat spát na polštář. Měla velký v postýlce, byl od kraje do kraje, takže nemohla nikam zapadnout a byla v tom polštáři taková zanořená, nemohla se otočit a dobře se jí spalo.

klaire22
30. led 2014

nechápu, proč ti zakázala zavinovačku, přitom zrovna to zavinování je pro tak maličké děti naprosto ideální. evokuje to v nich pocit, že jsou u maminky v bříšku a jsou klidné a líp se jim spinká. na doktorku bych se v tomto případě vykašlala a klidně miminko zavinuj -)

dezyre
30. led 2014

dávala jsem normálně buď na záda, anebo polohovala v zavinovačce mírně na bok, přes den na bříško.. Prosimtě nedělej si s tím vědu. Důležité je trošku polohovat, aby nemělo miminko sleženou hlavičku na jednu stranu.

kriistin
30. led 2014

laurinka spavala v zavinovačce do 6měsícu.

silvush04
30. led 2014

Malou jsem dávala spát rozhodně v zavinovačce na záda nebo mírně na bok těsně ke šprušlím postýlky a vedle ní jsem dala plyšáka, aby se nepřekulila, kdyby náhodou 🙂

Blbost, aby ti dr. zakázala zavinovačku, když je tohle zrovna pro miminko nejlepší.

leg
30. led 2014

Tak obě moje děti usínali jedině v zavinovačce tak do 3 měsíců a to v tý klasický. Zkoušeli jsme i rychlozavinovačku a tu nesnesly. Možná bych se poohlédla po jiné MUDr. 😒

lenicka07
30. led 2014

Taky jsem dávala do klasické zavinovačky obě děti, ze začátku mírně na bok (opřené lehce o bok postýlky) - takhle je dávali i v porodnici, kdyby náhodou trochu blinkaly. Strany jsem střídala, aby neměly šišatou hlavičku, občas spaly na zádech. Matraci v postýlce jsme mírně zvedli, dali jsme do postýlky monitor dechu a mohla jsem klidně spát, že děti jsou v pohodě. Nevím fakt jaký by měl být důvod nedávat zavinovačku (znám jediný, a to že některým dětem se v ní nelíbí). Pak jsem dávala do spacího pytle.

mafeska
31. led 2014

dávala jsem malou spinkat v zavinovačce a na bok. Narodila se v létě tak jsem zavinovačku používala málo. Bez ní spinkala taky na boku a za záda jsem dala stočenou deku. Ráno ležela stejně na zádech takže jsem moje snažení vzdala a ukládala na záda.

domiz
1. únor 2014

Malá spala teda jen v rychlozavinovačce,když nebyla zabalená,tak mi řvala..My jí používaly do 3měsíců...Spávala na zádech...Taky nechápu proč tohle Mudr.řekla..

ivca_doubek
1. únor 2014

Tak moji kluci zavinovačku vysloveně nesnášeli, oba dva. Dávala jsem je spát normálně na zádíčka, bez peřinky, trošku víc jsem je oblékla. Ale náš Kubík se uměl už od porodnice otáčet na bok, takže ten si spal podle svého, když chtěl na zádech, spal na zádech, když chtěl na bok, tak se na bok otočil 😀. Dokonce i střídal strany, jednou na pravém, jednou na levém.