Jak dlouho může 10ti denní mimi v noci spát v kuse?

tygrous
29. pro 2009

Ahojky, mám 10-denní mimi a co jsme z porodnice doma, tak v noci spí klidně 6-7 hodin v kuse. Je to normální? Přes den kojíme po 1,5-3 hodinách, večer naposled kolem 23.až půlnoci a pak spí a spí a ráno ho už musím budit, protože mám nalitá prsa a mlíko teče samo... Z počátku jsem měla asi málo mlíka a on ho i málo vysál při jednom kojení, tak chtěl pít skoro pořád a doktorka mi řekla, že ho musím budit i v noci, aby dostal do sebe celodenní dávku, ale to jsem zkusila jednou - nešel vzbudit, až když jsem ho svlíkla i z plenek, tak se probral, ale pak chudák brečel. starší maminy mi říkají, ať ho nechám spát, kdbyby měl hlad, tak se probudí... Asi bych měla být ráda, že mám zlaté mimi, které nás nechá spát, ale zas se bojím, aby to bylo normální...

mauska
29. pro 2009

ahoj 🙂 já bych ho nechala spát, tak jak jsem nechala spát naši malou. Měla žloutenku tak i proto byla spavější a i když jsem ji vzbudila tak u prsa spala místo jídla. Z okolí vím že každý pediatr radí něco jiného, někdo nebudit, někdo budit, že by by pauza neměla být delší než 10 nebo kolik hodin a tak různě. Já bych ho nechala spát pokud přes den hezky papá a přibývá tak podle mě není problém 🙂
Užívej si dokud spí, ta naše hvězdička spala krásně dokud byla mrňavá a je to horší a horší 😀

aponchie
29. pro 2009

je to normalni a zmeni se to..cim bude starsi bude vice vzhuru uzivej zatim prospanych noci🙂

tygrous
autor
29. pro 2009

mauska: zloutenku jsme meli taky, ale hladina bilirubinu nebyla zas tak vysoka, tak nas z porodnice pustili domu hned 4.den. A uz se mi to zda lepsi... Pres den fakt ji dobre, budi se sam a zas tak spavy neni, ted mi vydrzel cumakovat 3 hodiny😉 A ted po tydnu zacal konecne i pribyvat...

momin
29. pro 2009

tygrous jsi stastna maminka.... 😀 nechej ho spinkat... 😉

mauska
29. pro 2009

tak to je bezvadný, jenom ať chrupe 🙂

zany
29. pro 2009

Tygrouši - já bych ho nechala asi spát a užívala si toho, že se vyspím 🙂 Pokud i přibývá na váze, tak bych to neřešila 😉
A když nejde vzbudit a nebo aby ti u kojení spal, tak to je beze smyslu...

samik2008
29. pro 2009

ahojky...je to normální,nech ho spinkat a užívej si klidné noci,nebude to pořád takové 😉 😉 😉

misicka85
29. pro 2009

Taky jsem malou v noci na kojení nebudila, spala skoro celou noc! Buď ráda a taky se pořádně vyspi!!! 😉

evena
29. pro 2009

Ahoj, taky si šťastná matka co se vyspí jako já 😵 Pauzy delší jak 6 h u tak malého mimča můžou zastavit laktaci. Mě malá spinkala po příchodu z porodnice taky tak a postupně se to prodlužovalo, ale pak jsem vyčetla že takto můžu přijít o mlíko tak jí budila. Teď už má 3 měs. a když zapomenu nařídit nebo zaspím budíka tak spí 8-10 h ale mě by praskly prsa, takže budím po 7-mi h ale s tím že jí dám než jde spát napít z obou prsů, jinak bych musela budit dřív 🙂

helcenka
29. pro 2009

malej spal celou noc v kuse taky hodně brzo a nikdy jsem ho nebudila. Když přibývá na váze, tak je to myslím v pohodě. Nejdřív spal v kuse od sedmi do jedné, tak jsem kolem desáté odstříkala mléko. Kolem jedné jsme se napapkali a spal do šesti do rána. To jsem většinou usnula taky a už se nevzbudila. Když ano, tak jsem mlíko zase odstříkala, abych o něj nepřišla. Miminka si udělají režim, jak potřebují a abych mu ho narušovala tím, že ho budu budit. Já bych byla taky pěkně protivná, kdyby mě někdo budil. Když je mimčo zdravé a jinak pěkně papá a přibývá, tak je to OK. 🙂

elzik
30. pro 2009

tygrous - tiše závidím 🙂 Moje Eliška (2 roky) nikdy dobře nespávala a Šimonek (2 měsíce) se od miminka i v noci budí na kojení co 2-3 hodinky. Je super, že ti malý tak krásně spinká, ale také jsem slyšela, že pauza mezi kojením delší než 6 hodin může snížit laktaci. Doktorka říkala, že když nechceš budit mimi, je dobré alespoň jednou za noc odstříkat. 🙂

romana29
30. pro 2009

Přesně, jak radí zkušenější matky - je to úplně v pořádku a určitě se to časem změní.
My spávali i celou noc, třeba ve 4měsících a pak se to změnilo a budil se co chvíla a to mu zůstalo doteď 🙂

jajkax
30. pro 2009

a třeba ti takovej spáček zůstane pořád 🙂 Mi to máme taky tak a jsem za to nesmírně ráda.Už od narození (z výjímnkou asi 3 týdnů) usínáme tak před sedmou a budíme se v 7-půl 8.Už to tak máme půl roku

arteph
31. pro 2009

moje holčička taky byla od porodnice spáč, jak trošku přibrala (tak od 2.-3. měsíce) tak jsem ji přikládala ve spánku k prsu po šesti hodinách nebo jsem vstávala po 3-4 hodinách a mlíko odstříkávala a udělala si zásobu mlíka na mrazák, která mě pak podržela v době spurtu a kojící krize, spáčem malá zůstala,ale teĎ se budí v noci po 4-6 hodinách, jak byla malinká neměla ještě sílu tolik sát,ale jak trošku přibrala, tak měla sílu sát i ve spánku pak jsem ji položila na bříško, ona si odříhla do 10 minut a spinkala dál

wwercaa
31. pro 2009

Já byla ráda, že mi malej usnul ale když mě mlíko stříkalo samo a měla jsem nalití prsa tak jsem to odsávala odsávačkou a dělala si zásoby 🙂 Neboj tím nic neztratíš mlíčko se ti udělá opět a tím odstříkáním se ti alespon uleví 😉