Jak dlouho necháváte spát 3-4 měsíční kojené děti?

evena
3. led 2010

Ahoj,
snad tu takové téma už není ...
Malá se večer nabaští z obou prsů a pak spinká vkuse 7-10 h. Mám stále strach že příjdu o mléko tak se jí snažím zbouzet po 7-mi h od posledního kojení, jenže se mi velice často stává že zaspím budíka a zbudí mě až ona pláčem třeba po 10-ti h. Přes den kojíme třeba i 8x.
Mě by zajímalo jak to praktikujete vy u takto spavých dětí? Hrozí mi ještě že o mléko tak velkýma pauzama příjdu?
Ono totiž když se mi podaří zaspat třeba 2-3 dny po sobě tak už nemám prsa ráno tak nalité a neřekla bych že přes den se mi mlíka tvoří míň než obvikle. Takže je možné že se laktace prostě nastavila na noční a denní režim? 😕 🙂

kackaj
3. led 2010

Ahoj, já to mám asi tak stejně. Malý od dvou měsíců prospí celou noc (i 12h) a já jsem ho rozhodně ani nezkoušela budit, ani to někteří doktoři nedoporučujou (ale někteří jo🙂). No, prsa mám ráno nalitá, tvrdá jak šutr, ale nijak se to na laktaci nepodepisuje. Přes den kojíme třeba jen 6 až 7krát a večer kolem osmé papáme a probouzíme se nejdřív v 5h, ale i v 7 nebo 8h, jak kdy. Já bych se už ničeho nebála, laktace už je naplno rozjetá a ztráta mlíka si myslím, že už ti nehrozí🙂

rymeska
4. led 2010

Ahoj, já měla s Terezkou to samé (už je jí rok 🙂 a nikdy jsem jí nebudila ... jen ať spí, když chce a ty si taky odpočiň, co by za to jiné maminky dali. A o mlíko jsem nepřišla, neměj obavy ... nech jí spinkat a přeji ať vám to dlouho vydrží, mě se malá pak začala kolem půl roka budit po 2-3 hpdinách a předtím byla extremně spavá, tak přeji aby vás to minulo ... každopádně, rdaši se naspi do zásoby 😀

singid
4. led 2010

ahoj, já myslím, že když si prsa zvykla i na to, že se jednou kojí z prvního a pak z druhého, tak by si měla zvyknout i na noční a denní režim... sice jsem u tohoto taky opatrná, ale prý se to samo srovná... já mám zase ten problém, že malý jednu noc vstává po 2-3 hodinkách, jindy je schopen spát i 6h, takže prsa v tom mají pěkný zmatek,... navíc mám docela malá prsa a trpím na záněty, takže když zaspím a neodstříkám tak hned horečky a retence....občas je veselo 😢

evena
autor
4. led 2010

Holky díky za reakce. Na nedostatek spánku si stěžovat teda nemůžu ale každá hoďka je dobrá tak budit nebudu 🙂

dalmationka
4. led 2010

Jedna moje kamarádka má roční miminko a kojí ho už jen v noci po 3 hodinách, přes den vůbec. O mlíko se opravdu neboj.

dalmationka
4. led 2010

Ještě mi to připomělo, jak jsem se taky bála o mlíko a vypila jsem celou konvici mátovýho čaje. Večer jsem se koukala do chytrý knížky a tam psaly, že máta snižuje tvorbu mlíka...hlavně, že jsem dodržovala pitný režim 🙂 🙂

evena
autor
4. led 2010

dalmatinka něco mi to připomíná ... já v těhotenství snad do 20 tt pila jen bylinkové čaje, nejčastěji kontryhelový a pak se dozvěděla že to velmi škodí a kontryhel způsobuje stahy dělohy ... no a nakonec jsem se ani neotvírala a malá musela ven CŘ 😀

k.ate
4. led 2010

Já malýho nechávám spát jak dlouho chce (občas i 10 hodin vydrží, večer pije o to častěji a dýl 🙂 ), s tvorbou mlíčka zatím problémy nemáme, jen občas už koukám, aby se vzbudil, jak mě prsa bolej od nalití 😀