Jak dlouho spí děti přes den? Synovi jsou 3 měsíce

lenulin
6. zář 2008

Ahojky nevím jestli jsem tohle téma dobře nazvala.Mám 3měsíčního rošťáka 😀 Jak dlouho by měli zhruba děti jeho věku přes den spát.Ten náš lump spí tak 2-3hodiny za den a příjde mi to málo a taky si vymyslel,že jak mile ho chci uspat začne řádit ne a ne usnout a čím je unavenější tím je protivnější a začne ho chytat záchvat pláče po hodině se unaví a konečně usne.Nevím jak to mám řešit.Jakmile by měl spát začne se zlobit a kopat nohama. nemáte podobnou zkušenost?

aponchie
3. srp 2009

aha kristi no ona diky tomu chrapala celou noc od 7do 8do rana,ale me to stvalo pac sem si po obede chtel adachnout a ona me otvirala oci a prej vstavej lenochu 😀

kristi
3. srp 2009

hehe, uz chrape, tak dobry.... 🙂

smajlik
25. lis 2009

malé je 11 měsíců a spí krásně celou noc, tj. od 18:30 do 6:30, zato přes den si dá 1x 30-40 minut a víc ani ťuk. Pak jí to schází kolem páté večer, řve a mne si očíčka, ale nezalehne a nezalehne, zkoušeli jsme už všechno, auto, kočárek, uspávání ... a je jí jedno kdy se ten jeden denní spánek odehraje, např. dneska od deseti do půl jedenáctý a máme zase "vystříleno" až do večera 😲

rimmel
25. lis 2009

2 hod max

andykov
25. lis 2009

tak mě spí 3hod. přes den. Buď zvlášť 2-3x a nebo jednou dohromady, to mně vyhovuje nejvíc, klídeček, akorát je problém s venšením, páč se vzbudí po 4. a než se vyprdelíme je tma a když jdem ven před oběděm, tak usne v kočárku tak na 30min. a pak neusne po o, to usne až tak po 3.hod. a spí dýl jak do 5 a večer usíná až skoro v 9 pak, to mi přijde pozdě. Ráno vstává kolem 9. Už ať je zase světlo tak do 6, ať můžem chodit ven odpolko 🙂

momin
10. pro 2009

Ahoj holky,ja bych potrebovala poradit.... maly mi spi 3x denne pul hodky. ja bych chtela at spi dele v kuse a treba 2x denne.. nevite nekdo jak to udelat? Nebo tomu mam nechat proste volyn prubeh......?

vendulka
10. pro 2009

momin a ty ho davas spat nebo usne sam?Mne ted mala spi jen po obede tak 2-3h jak kdy a nekdy si schrupne jeste pred veceri

momin
10. pro 2009

On kdyz se mu zacne chit spat a je unaveny tak place. U spani si vzdycky drzi latkovou plenku takze delam takovou zkousku... 😀 😎 dam mu dudlik,dam mu do rucicek tu plenku a kdyz si ji chyti a zavrou se mu oci tak jde spinkat.. Jako neusne hned ale tak do 5 minut v postylce spi.

vendulka
10. pro 2009

tak mala kdyz chce tak usne i nekdy pred obedem a pak po obede nespi,ale uz asi tak 14 dni sama chodi po obede spat, po jidle ji dam do postylky, kde si chvilku hraje a pak sama usne ani ji nemusim uspavat...driv mi takly chodila spat vicektrat a jen na chvilku, jak pises max 30 minut,ale pak se to samo nejak upravilo

momin
10. pro 2009

O kolik ste starsi? O 2 dny? Tak ja mu dam jeste 2 dny..... 😀 😎
Neee to byl vtip aby me tu zase nekdo nekritizoval jo?!
Je to na prd takove pulhodinove spani.. on spi navim spatne i v noci takze kdybych si s nim chtela jit pres den lehnout tak nemam sanci.. sotva usnu on vstava...

momin
10. pro 2009

A navic nam vychazi vzdycky jidlo po spani... chtelo by to cele nejak upravit..... 😖

vendulka
10. pro 2009

tak zalezi jestli mu to tak vyhovuje v tomto nechavam vse na Nath, s tim spanim....ona fakt tak zacala sama

anitrams
10. pro 2009

Ahojte, z 90% náš Míša usne na max. půl h. dopo (kolem poledne před obědem) a pak kolem půl 2 do těch 4.
Není to nic moc, ale za to v kolem 20h spí jak dudek a budí se kolem 7 ráno. Nevím jestli je to tak dobře, ale mě to celkem vyhovuje. Blbý je, když jedeme plavat nebo cvicit nebo nekam autem, to je pak vsechno jinak. ☹

pospecka
10. pro 2009

Ahoj, náš Zdenda má 4 měsíce a o spánku přes den si můžu nechat zdát. Doma usne max na 30 minut. Venku v kočárku by prospal i celej den, ale doma nehrozí. 😠

frankie
25. říj 2010

Holky chci se zeptat. Náš Tomík má 25 měsíců s přes den spí po obídku 3 - 4 hoďky. Minulý týden ale začal zlobit s usínám večer. Kolem 20 h. se vykoupe a jde s mlíkem do postele,ale za chvíli vyleze a jde si hrát a spát jde až někdy po 22 h. Mám utnout spaní přes den nebo ho to přejde? 😒

anta
25. říj 2010

@frankie - radím zkrátit dobu spaní po obědě, je jasné, že když spí takto dlouho, tak bude mít problematičtější usínání večer. Nám Honzík nespí třeba 3 dny vůbec a pak spí 4. den 35. minut a s večerním spaním problém tedy nemá. Chodí spát v 19. hodin 😉

luckahr
25. říj 2010

@anta nesouhlasim, kazdy dite je jiny a pokud takhle spi dlouhodobe zrejme mu to tak vyhovuje a postupne si to sam upravi. U nas je teda mnohdy jedno, jestli ten den nejde spat ci spi 2 hodiny, vecer jde klidne spat plus minus nastejno.
@frankie to se srovna, pokud je takhle zvyklej spat, je to proste spac (i kdyz 4 hodky jsou u nas vyjimecny a uz dlouho nebyly 🙂 ), nas malej je to samy 😉 a pak jsou taky nektery dny, ze nemuze proste vecer usnout, zase se to srovna, vydrz. Ja mam teda s buzenim blby zkusenosti, udelala jsem to asi 3x a je to kravina (alespon u nas teda). Jakej mate "casove spaci rezim"?

anta
26. říj 2010

@luckahr - no jo, ale když spí 3-4 hodiny, tak mi to přijde dost dlouho a tudíž dítě je vyspalé do aleluja a pak nechce jít večer spát, protože má energie na rozdávání, ale uznávám samozřejmě, že každé dítě je jiné, v tom se nepřu 😉 . Já bych ale nebyla nadšená, kdyby mi chodilo spát večer až kolem 22. hodiny a proto bych udělala vše pro to, aby to šlo dřív. Možná mám zkreslený pohled, protože Honzík chodí spát od narození ve stejnou dobu 😉

frankie
26. říj 2010

@luckahr Mě se právě taky do buzení moc nechce, protože pak je s nim k nevydržení a to se mu nemůžu divit.... 😖 Tak ještě vyčkám, třeba se to srovná. Usíná mezi 12 - 13 h.

vendulka
26. říj 2010

tak u nás když se spí doam v postýlce, tak spí i 4 hodiny, většinou od 13-16,30h, někdy i 3h, 2,5h, podle toho, ajk je unavená ,ale když sme na spaní mimo domov a musí spát v kočáře, tak spí slabou hodinku, někdy,ale to už musí být 1,5h

vendulka
26. říj 2010

@anta moje dcera chodí spávat kolem 13h (12,30-13h) a spí tak do 16-16,30h (někdy i do 17h) a večer nemám problém s tím,aby mi šla ve 20h spát, třeba hnedka neusne,ale je v postálce a usne třeba za 30 minut, za hodinku

anta
26. říj 2010

@vendulka - v tom případě gratuluji k bezva spáčové 🙂 🙂 🙂 😉

vendulka
26. říj 2010

@anta 😀 😀 díky

luckahr
26. říj 2010

@vendulka mame to podobne 🙂
@anta kazdy dite je proste jiny, ale obecne jsem zastancem nechat vecem (tedy tonmu spani) volnej prubeh 🙂

@frankie vyckej, urco se to zase srovna

slavkah
26. říj 2010

tak nam malej spi tak pul hodiny dopoledne a 1-2 hodiny odpoledne, max. jednou tydne se stane ze spi 3 hodiny, nejlip usne v kocarku na vychazce a to i nejdyl spi, je na nem videt ze je unaveny ale nemuzu ho uspat a kdyz se zadari je do pul hodiny vzhuru, v noci spi super - vetsinou od 9 do pul 8 vtahu, kdyz se neda jet ven spolehlive ho uspava vysavac 🙂

pajinka111
30. dub 2011

Ahojky,asi obnovím tohle téma
mám 6 týdenního synka,ale je to nespavec...spal pěkně jen tak 2 dny v porodnici a pak už ne.trpí dost na bolení bříška,taky ublinkává hodně často,dokáže být vzhuru 4 až 5 hodin přes den,nebo mezitím každou hodinu zabere asi na 5a ž 10minut a je vzhuru,někdy s křikem,někdy jen kouká a až po nějaké době začne plakat,v noci spí jen první spaní v kuse asi 3až 5 hodin,pak se budí po 1.5 až 2 hodinách,když spí tak dost neklidně,zkouším všchno,nejdřív pomáhalo balení do zavinovačky,ale už nepomáhá nic,usíná jen v náručí nebo u prsa,jak sním pohnu většinou se probere.venku v kočárku spí jen když se jezdí,jakmile se zastaví,během chvilky řev..Fakt už nevím,nakrmený je dost,přebalený,přijde mi to nenormální aby tak maličké mimnko tak málo spinkalo a já samozřejmě skoro nespím taky..U první dcerky to vůbec neznám,bolení nemívala,ta byla spací pytel,ta by prospala celý den i noc kdybych ji nebudila,to ji vydrželo dodnes.Tvrdě spal jen 2x od té doby co se narodil,jinak ho všechno i vzbudí,dcerka spala ikdyž se vysávalo,venku byla bouřka,nebo houkala siréna,tu nic nevzbudí..Já mám teda od mala taky hrozně jemný spaní a vzbudí mě úplně všechno,tak jestli to nemá po mě.. 😉

marketka2404
8. únor 2012

memu synovi je 14 mesicu a spi mi pres den 2x,myslite ze to nevadi.a odkdy ho mam zacit davat 1 denne?

mates22
8. únor 2012

@marketka2404 a jak dlouho spinká? Každé dítě to má jinak, to poznáš, pokud mu to tak vyhovuje, nevadí....syn spal taky dlouho 2*, pak pár měsíců jen jednou, ale třeba i dvě hodiny a od 19ti měsíců už nespí, nezabere, prostě to asi nepotřebuje, usíná večer tak v půl osmé a vstává v sedm, takže si těch plus mínus 12 hodin naspí. Dcera třeba spala přes den do tří let a pak už ne, ani ve školce, je to individuální.

brusinka.pusinka
8. únor 2012

@marketka2404 mje malá spinkala ccado 21 měsícu 2x denně a teď ve 30 měsících spinká jednou denně a to 2 hodiny 😀

brisalek
8. únor 2012

je to hrozen individualni a urcite se nerid zadnou tabulkou, ale tomu jak mu to vyhovuje a bud rada, ze ma rezim a ze spi vic nez min🙂.
Dcera spala 1x uz v 10 mesicich a od 19 mesicu nespi pres den vubec. Usinala chvili okolo 7 vecer a spala do pul 7-pul 8. Ted uz asi pul roku usina az okolo 8 a spis zase do tech pul7-Pul8. Kdyz nahodou usne i treba na pul hodiny v aute tak pak jde spat az tak v 11 vecer☹.