Jak dlouho spí děti přes den? Synovi jsou 3 měsíce

lenulin
6. zář 2008

Ahojky nevím jestli jsem tohle téma dobře nazvala.Mám 3měsíčního rošťáka 😀 Jak dlouho by měli zhruba děti jeho věku přes den spát.Ten náš lump spí tak 2-3hodiny za den a příjde mi to málo a taky si vymyslel,že jak mile ho chci uspat začne řádit ne a ne usnout a čím je unavenější tím je protivnější a začne ho chytat záchvat pláče po hodině se unaví a konečně usne.Nevím jak to mám řešit.Jakmile by měl spát začne se zlobit a kopat nohama. nemáte podobnou zkušenost?

alcoun
6. říj 2008

Ta naše kvíčala je teď taky strašně zvědavá, tak uvidím. Jsem ráda, že existuje něco takového jako je tady ta diskuze, člověk se docela uklidní, když čte jiné řádky. 🙂 V kočárku bohužel taky nespí. My usínáme na bříšku, na zádech se nám to ještě nepodařilo a když jí dám na záda do kočárku, tak vydrží koukat bez pláče tak 10 minut. Uklidňuji se tím, že z toho vyroste. Ven chodíme jen na hřbitov a zpět, mám strach, aby mi neudali na sociálku, že jsem neschopná matka, když mi tak dítě řve 😅

cerstvamama
6. říj 2008

alcoun

Mojí holčičce jsou 3,5 měsíce a taky dřív přes den dobře spala. Teď usne v 9,30 a spí do 11 (a to jen proto, ze jí po zahradě vozí babička) po obědě jí kolem 13 hod. dám do postýlky, protože zívá a je ospalá, ale tam se jí nelíbí. Nakonec většinou usne, ale dá tak 30 min. víc ani ťuk. Ten její denní spánek je hrozně slabý, pořád se budí a běda jak není někdo u kočáru. Kolem třetí je krmení a pak jdeme na dlouhou prochajdu i se psem do lesa, tam chrní jako dudek, až jí pak musím budit aby usnula večer. Koupeme v šest a v půl sedmý jde spát. Vždycky si říkám, proč přes den nespí tak jako před tím koupáním 🙂 No ale zase usne kolem 19 a spí do 5-6 hodin.

eliotka
17. dub 2009

Holky, a jak vám spí přes den tak půlroční děti?
A jak často chodíte ven teď, když je teplo,a spí vám venku děcka?

dnada
17. dub 2009

eliotko - tak malému je 9 měsíců a spinká víc než když byl mrně 😀 Pravidelně dopoledne 2-3hodiny,dávám ho spát na 9tou,usne podle toho v kolik vztáváme,pak spinká 1-2hodiny odpoledne,dávám ho spát mezi půl2 - půl3 🙂 Venku se mu dobře spinká hlavně dopoledne. Na prochajdu jdu 3x,2x na uspávací a večer kolem půl6 na koukací 🙂

garfie
17. dub 2009

naše sedmiměsíční tak cca půl až hodinu dopoledne a odpoledne dvě hodiny (ale někdy si to prohodí). Venku spinká, ale když je vzhůru, tak už nevydrží ležet (od té doby co jsem ji před 14ti dny vytáhla v parku z kočárku a pochopila že venku je Svět) 🙂 Ven chodíme 1x-2x, podle okolností. Ale nemám žádný výčitky když nevyjde ani to-spinká doma stejně dlouho jako venku.

eliotka
17. dub 2009

dnado, to je hezké spinkací a koukací procházky 🙂

A ten spánek, co tu píšete, to je i s venkem, tedy tak ty dva spánky za den?

dnada
17. dub 2009

eliotko - jj,bud spinká venku v kočárku nebo doma v postýlce 🙂 A doma jak kdy vydrží tolik co venku.Venku spí líp a dýl. A někdy s ním chodím někdy jen uspím a postavím na zahradu a jdu dělat co pořebuji🙂 Jo a když se mu povede vztát hodně moc brzo,tzn kolem půl6,tak mi spinká 3x,ale kratší dobu,dohromady mi spinká pořád 3-5hodin přes den. Jinak na koukací procházky se mnou chodí hafina a 4kočky tak má malej i na co koukat 😀

barmborka
17. dub 2009

naše Eliška má 5m a2týdny a my tomu jejímu spaní říkáme dvacetiminutovky.V kočárku to je jiná tam naspí i tři hoďky, ale nesmíme jí vytáhnout ven pak už ani ťuk to ji zajímá všechno. 🙂 Jinak spí přes den dohromady asi dvě hodky ale po těch 20-i mniutách. 😉

dnada
18. dub 2009

barmborko - malej měl i období ,kdy si zdřímnul po každém kojení(kojila sem co dvě hodiny přes den od narozenído 7 a půl měsíce) na 10minut 😀 to byla paráda 😀 naštěstí ho to asi po měsíci přešlo a začal spát o malinko dýl,cca 20min...až teď ,co je už větší a začal v půl roce válet sudy a před pár týdny i plazit,tak vydá víc energie a musí víc dobíjet baterky 😀

mousunek
18. dub 2009

muj pulrocni klucina spi jednou pres den 2 - 3hodiny a v noci 12hodin

usounek25
18. dub 2009

Malýmu budou brzy tři měsíce a od té doby co je tohle krásný počasí a nejezdí už zabubanej v kočáru, tak, že vůbec neviděl ven, tak spí většinou tak 1,5 hodiny. Nejprve kouká všude možně, pak si teda schrupne a většinou než dojedeme domů nebo doma na chodbě se probudí a už nespí. Když byl úplně mrňavej a v zimě, tak to spal klidně i čtyři hodiny. Většinou s ním chodí dopoledne kolem 11 hodiny babička, tak to spí tak ty 1,5 hodiny a když s ním jdeme odpoledne my, tak to už nespí vůbec anebo jen tak 20 minut. Ale zase spí krásně v noci, chodí spát nejpozději do 9, vzbudí si až ve tři a pak až vlastně ráno, takže super 🙂

efkas
18. dub 2009

Ahoj holky,narazila jsem na tuhle diskuzi a docela jsem se i zasála 🙂 Hlavně procházkám na hřbitov.Dost se mi ulevilo 😵 .Mám skoro tříměsíční holčičku,která přes den taky skoro nespí ☹ .Ted mi přijde,že si vytváří trochu režim,když se dopoledne omří ??hraním",tak pak si dá hodinku a odpledne taky.V kočáře tak dvacet minut a pak čučí a někdy řve,že jí musim vyndat.Taky se bojim,aby si na to nezvykla.
Trápí nás dost prdíky,takže mi přijde,že jí většinou vzbudí bolení 😢
Přes to všechno máme to štěstí,že spí v noci 🙂 .Usíná tak kolem deváté,budí se ve tři a v šest.

julka11
18. dub 2009

tak naše malá (skoro 6m) spinká dopoledne půl hoďky a odpoledne všehovšudy hodinu. A to od narození do dvou měsíců spala pořád, budila jsem ji i na kojení. Ale od cca. 3 měsíců spí max dvě hodiny denně. V zimě, když mrzlo, tak spala v kočárku celou dobu, dokud jsem jezdila. Teď, co už se oteplilo a svítí sluníčko, v kočárku jen kouká a nespí ani náhodou☹ Už se těším, až zas přijdou mrazy 🙂 🙂

evikuu
18. dub 2009

Ahojda tak i já se přidávám,naše dítě spí zásadně doma.V kočárku jeděině dkyž je hooodně unavená a to pouze po dobu pokud se drncá.
Ráno vstáváme v 6.30 po 9h usne na hoďku.někdy i dvě.Pak usne okolo druhé hodinky a zase tak na hoďku.
Večer ulehá před sednou-víc nevydrží.
SVAČÍME /DÍKY ZUBŮM CO JÍ BUDÍ" VE 12H A V 5H RÁNO.TO NEDĚLALA ANI KDYŽ BYLA MIMINKO-SPALA CELOU NOC. 😖
No ale nají se a usne, i když teďka se naučila trénovat okolo třetí hodiny ráno co se přes den naučila-momentálně jsou to mlaskací pusinky a nebo vrzání dudlíkem-opravdu "zábava" 😝

dvojka
18. dub 2009

Ahojky.
Tak my máme 5 měsíců a je to u nás takhle:Ráno v 7 většinou už vzhůru definitivně.Pak si dá 20 minut na prsu
od 9 hodin.
Pak spí doma zhruba od 11:30 do těch 14 hodin,někdy míň jindy i do 14:30
a pak spí venku v kočárku od 17 do 17:30
večer ukládáme ve 20 až ve 20:15:-)

mikulka
19. dub 2009

AHoj holky, tak já myslela, že máem doma nespavce, ale koukám, vám děcka taky moc nespí.

Můj malý spí v noci 6-8 hodin... Pak hodinu ještě k noci ráno.
No a pak je to 2x 20 minut a hodina a půl v kočárku. Někdy jen hodina.

Místo těch 15 hodin, co by měl naspat, naspí většinou jen něco přes deset i s nocí.

Když byl úplně mimi, nespal skoro vůbec, trápily ho prdíky.
efkas, to bude možná i váš problém, až to malou přejde, bdue ti spát určo líp. 😉 🙂

dnada
19. dub 2009

mikul - no mě by zajímalo,kdy ho prdíky přestanou trápit...přes den je to celkem v poho ,ale k ránu ho to budí snad pořád a pláče tak žalostně že většinou brečim taky,protože než zabere masáž bříška tak se ani nepřicucne na prso ☹

asanaa
30. črc 2009

Ahojda holky potřebuju se trošku poradit.
Máme skoro 2 týdenního drobečka a on pořád spinká.Ne že by mi to vadilo,ale přijde mi to divné.V noci spí ukázkově,vzbudí se ráno v 8h a je vzhůru maximálně 2 hodiny,pak se nají a usne.Spí třeba 3 hodiny,vzbudí se,nají se,chvilku kouká a zase usne.Odpoledne je vzhůru max také 2 hodiny a to samé navečer.
Syn měl při porodu krvácení do mozku,tak mám trochu strach jestli to s tím nemá nějakou souvislost 😔
děkuju moc za každé info 😉

shaula
30. črc 2009

U dvoutýdenního miminka je to úplně normální, ze začátku mimina pořád jen spí nebo jí🙂 To máš úspěch i ty 2 hodiny, které vydrží vzhůru 😉 Užívej si to, brzy ti to skončí a budeš ještě s nostalgií vzpomínat 😔

asanaa
30. črc 2009

shaula uuf to jsi mě docela uklidnila,no já totiž všude jen čtu,jak miminka pořád pláčou a nespí tak jsem z toho trochu mimo 😅 a hlavně první syn takhle vůbec nespal,ten pořád kňoural a uspávala jsem ho třeba i hodinu než zabral.Tenhle se napije a hned vytuhne 😀

beruska2x
30. črc 2009

asanaa fakt si z toho nic nedelej, manza nevidel malyho vzhuru dokud jsme neprisli domu z porodky.. porad jen spal, i u jidla mi usinal, pak to chtel dohnat a zase jen furt jedl 😀

boobinka
30. črc 2009

Tak to ten muj maly rarasek kdyz mu bylo 4 mesicu, tak spinkal od 22h do 8h do rana, pak az od 12h do 18h a tak uz dokola... zlate casy 🙂
Ted v roce spi od 20h do 7h do rana, bez buzeni, pak az ve 12h do 13h-14h. njn nemuzu si stezovat 🙂

mikulka
31. črc 2009

asanaa, trochu enchápu, na co si stěžuješ? Buď ráda, že ti mimi nespí jen 6 hodin včetně dne i noci, jako to bylo u nás do 3 měs. 😉
Užívej si klidu.

beruska2x
31. črc 2009

vzdyt si nestezuje, jen je zneklidnema, ja kdyz spi prcek dlouho tak se na nej taky chodim divat jestli je o.k. a to je v pohode a spi pekne a nemam k tomu duvod 😅 😀 ... ty matky no.... 😉

mikulka
31. črc 2009

No, mně zasůpal malý ve 3 ěms poprvé dvě hodiny v kuse a je fakt, že jsem byla vyplesklá a chodila se na něj taky furt dívat.

ALe jako spící miminko, to je dar všech darů, to mi věřte. 😉

asanaa
3. srp 2009

mikulka já si přece nestěžuju,jen mám strach jestli je to normální víš ☹

aponchie
3. srp 2009

toz ja bych rekla,ze kazde dite spinka jinak ne? 😎

kristi
3. srp 2009

dneska napr. vubec 😀 tim lip, aspon pujde vecer brzo

aponchie
3. srp 2009

kristi me mala ta prvni nespi pres den ani minutu od roku a pul 😎 jako fakt mazec

kristi
3. srp 2009

ty jo, to verim....mne by to nevadilo kdyby fakt pak chodila spat treba v pul 8...jenze ona vstane rano v 8 a jde az v 21h spat 😖