Jak dlouho trvá vašim miminkům, než usnou po koupání?

martinaho1
16. zář 2010

My mame 8- mesicniho chlapecka a mame problem s jeho uspanim 🙂, kdyz ho okoupu, tak jakoby dostal druhy dech a je jak motorova mys, trva mu i vice nez hodinu nez usne. Porad se plazi, prevaluje, hraje a ne a ne usnout. Rikame mu duracel. Samozrejme u toho vyzaduje moji pritomnost jinak krici... Mate nejake zlepsovaky? pripadne vase osvedcene rady a postupy, samozrejme uvitam 🙂

dadous
16. zář 2010

ahoj, kvuli tomu jsem začla nikču koupat dřív, takže po šesty jde do vany a pak si hodku pohrajem a pak krasně usne 😵

fiallinka
16. zář 2010

nic nepomohlo, pravidelné koupání taky ne 🙂, koupali jsme okolo sedmé od mala, tak do půl roku chodil sám spát až kolem jedenácté a pak se to teprve posunovala směrem dolů...prostě to nešlo, všechno bylo marné, stejně jsme uspávali my... a jak jsem zjistila v okolí, tak hodně záleží na dítěti samotném, někdy se můžeš stavit na hlavu a prostě to nejde 🙂...

některé děcka se fakt po koupání vybudí, tak to můžeš zkusit dělat nějak jinak, nebo můžeš zapracovat spíš na tom usínání jako takovém...

kualalik
16. zář 2010

tak my máme hrací chvíli před koupáním cca 45 min, pak koupačka, kaše, koza 😀 a pelech... v postýlce pak usíná do 10 min 😉

laada
16. zář 2010

U nás už od narození 18:15 koupání, prso (ted už teda kaše) a pelech 😉
Je to takovej rituál, že ví co bude následovat a v postýlce neprotestuje a usíná.

Chce to nasadit pravidelnej režim to děti milují 🙂

beruska24.9.
16. zář 2010

Od změny času (na letní) koupání mezi 19-19.30, pak flaška a uspávání (přibližně do 7,5-8m. usínala sama, od té doby jsem musela být u ní, příp. zpívat dokud neusnula). Někdy usnula do 10 minut, jindy jsem uspávala hodinu. Tak poslední měsíc chodíme ještě k večeru ven, unaví se běháním po dvoře, pak vykoupu (nyní kolem 19h.) a většinou mi usne u flašky, tak jen přendám do postýlky. Pokud neusne hned, tak uložím, popřeji dobrou noc, příp. zazpívám a zůstanu dokud neusne (tj. max. 15 minut). Občas máme krizový večer a to pak uspávám klidně i tu hodinu a víc.

Je pěkné ´´nasadit pravidelnej režim´´, ale když to vezmu zpětně, tak u nás se to stále mění tím, jak malá roste a zvládá další nové aktivity. I když přibližný čas (+-hodina) se snažím dodržovat.

momin
16. zář 2010

a co je na tom za problem?
tak si hodinku po koupani vzdycky pohrajete...
nebo koupejte proste o hodinku driv nee? 😕

janicka006
16. zář 2010

v půl osmé vykoupeme a Michalinka usne až tak za půl až 3/4 hodiny od jídla.....naši přítomnost potřebuje pouze v případě,že chce spát,ale nejde jí to.....pokud prostě spát nechce,tak tam dělá divočinky přesně jako váš chlapeček...takže to jí chodím po 5-10 minutách kontrolovat,vždy jí urovnám do "správné polohy",urovnám její důležité věci..tzn.dudlík do pusy,do jedné tlapky plínku, do druhé usnínáčka a nad hlavu medvídka...máme takovou malou hadrářku 😀

baradisk
17. zář 2010

ahoj,tak ja koupu vzdy kolem pul 7 a do pul hodky spi.neuspavam ho,kolikrat jdu treba behem deseti minut mu dat dudu ale nezustavam tam snim.usina sam. 😉