Jak dlouho spí 3měsíční miminka? Jde prodloužit denní spánek?

luj89
3. zář 2017

Ahoj maminky, dcerka (nyni 10 tydnu) uz od 6 tydne spi pres den vetsinou jen po pul hodinach (drive 1,5 hodinky). Navic zacala bojkotovat kocarek, takze spinka v satku, kde se ji sice moc libi, ale opravdu jen na spani, pak se zacne vztekat a po probuzeni chce hned odvazat. . V noci se sice bude parkrat na kojeni, ale hned zase usne. Jen ten denni spanek je horsi... Nedostaneme se nikam, tesila jsem se na dlouhe prochazky venku, ale vetsinou je to jen rychlovka a jeste ve stresu, jestli se nevzbudi moc brzy... Jak vam spaly vase deti v tomto veku? Zmeni se to nekdy? Nebo muzu neco udelat pro prodlouzeni spanku?

pandora197
3. zář 2017

Mě osobně spí od druhého měsíce (nyní má 4) přes den tak 4 x po půlhodině max 40 minut,takže neporadím...,v kočárku dá tak hoďku,ale to je maximum.Dělat s tím nejdu nic,prostě ne každé mimčo je 3 hodinový spáč,navíc už to není pár týdenní miminko.V noci spí,ale jen s jedním buzením,tak aspoň že tak.

dandaa
3. zář 2017

Malému je 11 týdnu a usíná kolem 20h a vzbudí se v okolo 5h na krmení a potom spí cca 2-3h .Poslední dobou spí ještě dopoledne tak 1.5h a odpoledne tak 2h .Když jedem autem někam tak prospi celou cestu.První týdny přes den nespal vůbec. V kočárku už vydrží spinkat a nebo jen v klidu ležet.

dohnalovic
3. zář 2017

Malá má půl roku, ale ve 3 měsících mi usla večer mezi 19:30-20:00, a vzbudila se na prso mezi 4-4:30 jak kdy, a v 8:00 budíček. V 11 jsem ji nakojila a o pùl 12 usla a spala mi 2h. A ona je kočárková takže vydre tam spinkat až do teď i 3h a když ne tak si v kočárku hraje. Každý dítě je jiné no.

drzticka81
3. zář 2017

taky to mam tak, trimesicni dcera spi po pul hodkach,nastesti v noci spi a ja ji kojim -spime spolu......ten spanek se u deti meni,neboj,nejpozdeji v roce bude spat jednou dvakrat denne-vetsi casovy usek-ale zalezi taky na diteti 🙂))) na prochazce si treba sedni na lavicku a dej si ji na sebe at vidi, bude koukat,pak ji nekde nakoj,unavi sea muzete zas jit prochazkou dal-teda kdyz nebude prset 🙂))

queenp
3. zář 2017

Buďte ráda za půl hodiny... U nás malej na začátku spával jenom 20 minut a šmitec a jak byl nedospalej,furt jen řval a řval.Muselo to přejít samo,postupně si spánek zvyšoval třeba na cca 40 minut (hurá) a teprve až teď po roce spí v pohodě 1-1,5 hodiny.

78marcela
3. zář 2017

U nas je jen jeden delsi spanek pres den. Jinak vytuhne max 5-10min.

luj89
autor
3. zář 2017

Taky vas tak stvou ty poucky, jak mimca do 3 mesicu prospej vetsinu dne? 😀 Dcerka nastesi vydrzi sama s hračkama na par minut, takze stihnutreba povesit pradlo apod. Staci, kdyz me vidi/slysi a obcas k ni prijdu ji pohladit a je spokojena. To zase nema kazdy.

zarecna
3. zář 2017

@luj89 Moj ma 3,5 mesiaca, doobedu 40minut, na obed 2 hodiny, poobede 40 minut..zaspava na noc 18:20 a spi do 7:30 ...pricom sa na prve jedenie budi okolo 3tej. Dieta ma v tomto veku potrebu spanku 17-18 hodin. Dovod, preco ti spi len polhodky je ten,ze nevie rpejst do hlbsieho spanku..to robil aj rpvy syn. Moja rada. Lahni si k nemu, prve naznaky vstavanie, vezmem a uspavam. Prv to bude trvat dlhsie, ale postupne sa nauci spat dlhsie a kolko potrebuje. Mam to odskusane u rpveho syna aj druheho.

luj89
autor
3. zář 2017

@zarecna taky uz jsem to cetla, ale mala spinka v satku, takze je porad se mnou... Ale zkusim pri prvnim naznaku znovu jit na mic (tam uspavam) a znovu uspat. Divny je, ze driv spala pekne... Za jak dlouho se synovi spanek prodlouzil?

zarecna
3. zář 2017

@luj89 asi mesiac pri starsom...mladsi to islo tak plynule, lebo uz som vedela, co robit. Signalom pre mna, ze dieta nespalo dost, je to, ze sa budi mrzute.
To, ze predtym spla dlhsie je dane, tym, ze teraz je vacsi, dozrieva nervova sustava etc. Viac reaguju na podnety. Mj syn napr musi mat doteraz poviazane rucicky a plienku cez oci...inak proste nespi.

zarecna
3. zář 2017

@luj89 Inak ja uspavam vzdy pol 1,5 h bdenia, jedine pred nocnym spankom je hore 2 h..dlhsie to proste neda. Skus mozno aj uspava skor.

borovhan
4. zář 2017

Klučík 3m...ráno vstává tak kolem 6...po osmé si dá tak 20 min spánku...pak po obědě spí cca od 12:30 - 15:30....kolem 17 zase tak odpočinek 20 minut...a večer chodí spát ve20:00..kolem pulnoci a pak kolem 4 -6 vstává na mléko