Jak malou naučit spát doma a ne jen venku?

sandra81
5. led 2010

Mam pulrocni holcicku, narozena v lete a tak asi proto je zvykla od leta spat jen venku - pres den, vnoci nastesti doma. Kdyz mrzne tak spi v kocarku v garazi kde neni ani zima ani teplo a ma otevrene okno, takze je spokojena. Hlavne je pekne teple oblecena. Ale rikam si za chvili vyroste do kocarku - korby se mi nevejde a co pak? Zkousela jsem ji pres den dat spat doma v postylce ale neslo to, hrozne sebou mlatila a proste neusla - az pak venku zase.
Mate nekdo stejnou zkusennost?

jasmia
5. led 2010

My jsme na tom stejně, přes den jedině venku v kočárku, nejhorší je když hodně mrzne a ven nemůže, je protivná, protože prostě doma se nevyspí. Vůbec nevím jak ji to odnaučit, nevyspí se ani když jí chovám, vydrží jen tak čtvrt hodinky spát, ale v kočárku spí i pět hodin, když jí nechám.

sandra81
autor
5. led 2010

Ty brdo tak to je mazec teda. A kolik je male? Taky se narodila v lete? si rikam zda to neni tim ze v lete tam spala tak nejak jako ze jsme to ani neresili ale ted, kdyz je zima.....a navic ten kocarek se zmensuje jak mala roste...fakt nevim co delat

vercak.
5. led 2010

a zkoušely jste třeba uspat v kočárku a pak přendat do postýlky???

jasmia
5. led 2010

Malá má tři měsíce, narodila se 24.září, takže ven jsme začali chodit už když byla zima. Venku jsem vždycky tak dvě hodinky a pak ji nechám spát na chodbě kde je chladno a já jdu do tepla rozmrznout. 😀
Vercak to jsem zkoušela ona mi v tom kočárku usne, ale když se jí pokusím přendat, tak je okamžitě vzhůru a je všechno nanovo.

sandra81
autor
5. led 2010

No to jsem nezkousela a myslim ze to neni dobry system nebo dite ma usinat tam kde bude i cely spanek spat rika se. A hlavne ma usinat samo od sebe bez nakehyo uspavani, toho se drzim taky....takze holt mrzne venku a jak pise jasmia taky doma ja rozmrzavam a ona spi v garazi 🙂
Tak nevim no, asi vyrezu do kocarku u nohou diru aby se ji tam za par tydnu vesly nohy..... 😉

wwercaa
6. led 2010

Ahoj sandro 🙂
My jsme na tom úplně stejně, když byl Davídek maličkej tak pochopitelně tolik nevnímal a v postýlce hezky hajinkal protože byl zvyklej ještě z porodky. No ted má skoro 4 měsíce a postýlka cez den vůbec nehrozí. Když ho do ní položím, tak prostě usne max. tak na štvrt hodinky a pak se probudí a hrozně se rozčiluje. O noci to říct nemůžu, večer usína po koupání sám 🙂 No až příjde den tak jsme na tom stejně, obleču ho jako když jedeme ven, šupnu ho s kočárkem k balkonu a malej během chvilky spí 🙂
No nějak jsem nad tím nepřemýšlela jak píšeš, že vlastně to dítě zachvilku z tej korbičky vyroste, že jo, tak jedině ještě skusit jak radí vercak., přendat ho do postýlky, jenom že ja mám problém, že já ho tam šupnu oblečenýho a při vyslíkání se mi zbudí tak fakt nevím 😒 Nějak to ještě neřeším protože se do kočárku vejde ale otázkou je jestli tak bude spinkat i ve sportáčku, přece jenom v korbičce má věčší pohodlí.
Nemá někdo ještě nejakou jinou metodu?

wwercaa
6. led 2010

Jéé jasmia můj se taky narodil 24. září asi se na nás domluvili 😉 🙂

jasmia
6. led 2010

Tak to já mám ještě jednu dceru a ta je narozena taky 24. září a dokonce i ve stejnou hodinu v 16.45 a ještě vypadají úplně stejně, jsou jak dvojčata jen po šesti letech. 😀

wwercaa
6. led 2010

No tak to se ti povedlo asi se jim ten datum líbi 🙂 Skus ještě třetí ne 😀 🙂 a ještě i ve stejnou hodinu, tak to slyším poprvé takový případ, fakt síla 😉

sandra81
autor
6. led 2010

Wwercaa: no presne tak kdyz bych malou prendala z kocarku do postylky tak problem je ze je navlecena jak medved a bud by se tam vzbudila teplem nebo pri svlikani takze to ani zkouset nema cenu.
A stim datumem Jasmio to je sila teda, to jsem taky jeste neslysela a ve stejnou hodinu?? to nekam napis to je fakt zvlastni, mozna naky znameni ne? 🙂 Sla bych do tretiho byt tebou, za pokus to stoji jestli to zas vyjde tak jak u tech dvouch.
NO s tim spanim venku nevim no, asi nam nikdo neporadi.....kazdopadne na co hezkej miminkovskej pokojicek kdyz spi mala v garazi....to fakt nevim.

wwercaa
6. led 2010

sandra - no vždyt jo, no uvidíme nedá se nic dělat 😒
My jsme ještě pokojíček nedělali, na ten se chystáme až malej podroste, no postýlku má načančanou dost, tam by se hajalo, no co nadělám alespoň že spinká v noci 😉

kuzelnica
6. led 2010

ahoj holky, asi vás nepoteším, ale som na tom podobne. Len s tým rozdielom, že malá má už 9 mesiacov. Cez deń proste spinká len v kočíku. Našťastie máme veľkú korbičku, takže sa mi tam zmestí i vo fusaku. Spala vonku už i v mínus 15. Proste neviem, ako ju naučiť zaspinkať v postieľke. My s tým teda bojujeme i večer. A to spáva sama v izbe v postieľke už viac ako 3 mesiace a vždy je predtým asi hodinu rev :( cez deň sa bojím to i skúsiť. Uvidíme, nejako sa to vyvŕbi. O chvíľu bude na svete braček alebo sestrička, tak potom už bude musieť.

germik
6. led 2010

fíha, tak to som si myslela,že to po čase prejde 😒 my sme s tým bojovali tak prvých 5 mesiacov, spinkavala len vonku a bola som z toho na nervy, lebo som s nou ešte musela aj chodit, takže ja som nemala na oddych ani 5 minut ☹ Tak som si povedala dost a začala davat do postielky,zo začiatku uspala na´lopte a preniesla do postielky, najprv spinkavala krátko, potom sa tie časy predlžovali a začala si na postielku zvykat. Potom som ju už dávala rovno do postielky, prehodila cez ručky plienku a ona sa pri jej žmolení ukludnila a zaspinkala. Teraz klop klop nemáme problém, spinka sama skoro hned ako ju do postielky položím, ale strašne nam pomáha že dodržiavame približne rovnaký čas na spánok, ona je už vtedy proste unavená a potrebuje si pospinkat. Takže držím všetkým palce, tiež som si to prežila

sandra81
autor
6. led 2010

Cauky no to je sila ze tolik mimin chce spat venku co? Ja si rikam ze jsem ji na to sama proste naucila. Docela dodrzuju ritualy, jako kojeni, pak je tak 2hodky, nekdy min vzhuru a pak jeste nez naznaci ze je unavena ji davam spat - do kocarku. Proste ji zacnu oblikat, takze na puncochy kalhoty, pak takovej medvedi oblecek, cepici a sup s ni ven nebo do te garaze. Ona tam lezi tak cela zachumlana, treba pul hodiny ma otevreny oci a bez breku usina. No mozna ze jsem to tak nemela praktikovat a hned od malicka ji davat spat prste dovnitr jenze bylo leto tak se to nejak neresilo a navic je to zdrave. Jen jsem netusila ze z toho bude nasledovat tak dlouhotrvajici zvyk - z jeji strany.
No ja navic bydlim v Holandsku a kdyz to tu nekomu reknu tak nechapou totalne. Mysli si ze jsem asi silena ale co nadelam no. Spat tak male mimco potrebuje.
S prvni dcerou jsem tohle teda nezazila a to se narodila do hezkyho pocasi na jare. Ta usinala v postylce pres den dost pracne a jen na chvilku ale venku ze by spala to nepamatuju. Max. pri prochazce ale s touhle vochechuli ani chodit nikde nemusim......

jasmia
6. led 2010

Tak naše malá usne asi za pět vteřin co ji do toho kočáru dám, ale když jí dám do postýlky, tak to potvora nezabere. Nejhorší je, že přestává spát i v noci, vzbudí se po hodině a má potřebu si hrát, po další hodině usne a zas nanovo, spí jen když si ji vezmu k nám do postele, vůbec nevím co s ní. Manžel si už dělá legraci, že ji i v noci vyhodí s kočárem na mráz 😀.
A holky do dalšího dítěte už nejdu, ještě by se mi všichni smáli, že si s manželem užívám jen jednou do roka 😀 .