Jak mám uspat dítě v postýlce? Zvykl si na kočárek

kebertova
25. bře 2007

Ahoj jmenuji se Lenka a s mým manželem Michalem máme krásného 5 měsíčního chlapečka Martínka.Problém je v tom že od chvilek kdy měl nejsilnější prdíky tak mi mamka poradila ho uspat v kočárku a od té doby mám problém ho uspat v postýlce.Dřív tam spinkal,když byl měnší a byl stáhnutý do zavinovačky tak byl v klidu a spal mi kolikrát i do 9:00,ale rychlozavonovačka je mu už malá a já ho nemám do čeho stáhnout a samovolně mi neusne,on se jako ohlásí že chce spinkat,ale problém je ten že je zviklý na kočárek a to nechci aby se mu zbytečně křivila páteř.Kolikrát jsem zkusila ho uspat v kočárku a za tmy ho přendat do postýlky a to vydržel spát třeba 3 hodiny a pak nás třeba vzbudil ve 4:00 ráno a musela jsem ho uspat opět v kočáru a nechala jsem ho tam až do rána aby se manžel mohl vyspat do práce. ☹ Doktorka mi říkala když byl menší ať mu stáhnu ručičky na spaní,protože on hrozne šermoval rukama a tím škubáním se hodně budil a musím jí dát za pravdu že spinkal celou noc,ale teď opravdu nevím co mám dělat.A nevím jak mu můžu pomoci od prdíků které ho stále trápí,dávám mu Sapsim Plex,teplou plenu na bříško a fenyklový čaj.Ptala jsem se Mudr.a ty mi řekla že to musíme vydržet že to samo odezní,ale kolikrát si myslím že to co všechno dělám aby ty prdíky neměl tak nepříjemný,tak že to asi nefunguje.Je jasné že každé dítě je jiné.mám kolegyni co má o 3 dny mladšího chlapečka a ten neměl prdíčky už 2 měsíce a já jsem z toho zoufálá.Předem děkuji za jakou koliv radu.Moc děkuji Lenka Kebertová.Hezký zbytek dne 😀

martinnaa
27. bře 2007

Leni ja mam pro malou takovy gel Mundisal a timmji to potiram kdyz ji to zlobi.Mala s etaky v noci budivala ve stejnou dobu ale preslo to myslim ze i u vas to casem prejde...

kebertova
autor
27. bře 2007

Marti,ten gel se dá koupit v lékarně?Mám pocit že ho stejně budu asi potřebovat.Jinak jak se máš?A máš jedno mimčo?

dashak
27. bře 2007

Leni, my používáme na dásinka Calgel, malá ho doslova zbožňuje, chutná po medu, dásně znecitliví a ochladí. Takže ji to namažu, kolikrát sama si vezme mastičku do ruky, a pak říká mňam mňam 😀 Stojí kolem 80kč a je fakt, že by měl být na předpis, ale ve většině lékáren mi ho bez něj prodali. Nám to vydrží tak max. na 14 dnů, záleží jak moc ji to zlobí, někdy to nemusím mazat i pár dnů a někdy když se zub prořezává, tak celkem často. Takže kdybych měla s tím pokaždé otravovat doktorku, tak by mě asi brzo vypískala 😀

Jo, a kaše, to je další paradox. Já už na večer kaši nedávám, právě proto, že se mi v budila vždycky ve dvě a neusla, dokud jsem ji nenakrmila. Tak teď dostane po koupání jen mlíčko, u flašky už většinou usne a spí až do 8 hodin. Občas něco zakřičí ze spaní, tak když brečí déle, dám ji cucnout vody nebo čajíka a opět vytuhne. Kaši ji dávám až dopoledne.

kebertova
autor
27. bře 2007

dashak,tak to si mě potěšila že existuje takový gel,no oni ho chvilkama berou zoubky ale rudé dásně nemá,ale asi to není pravidle že když se cpou ven že to musí být zarudlé?Lenča

martinnaa
27. bře 2007

Leni jo jo mam jen jedno a to vystaci jako za dve.

martinnaa
27. bře 2007

Leni:Da se to koupit v lekarne

kebertova
autor
27. bře 2007

martino,tak moc děkuji za radu.jinak pozdravuj svojí ratolest,já dneska ještě napíšu.papapa Lenča 😀

hana
27. bře 2007

kebertova omlouvam se patrito k tematu homeopatika ☹ 😔 Nechtela jsem to tak napsat. 😕

kebertova
autor
27. bře 2007

Hana je to o.k. já už se nezlobím ale asi jsem to blbě pochopila a byla jsem v tu dobu namýchnutá.pa lenča 😀

martinnaa
27. bře 2007

leni:Uz spi chlapecek?

kebertova
autor
27. bře 2007

Ahoj marti,martínek už spí ale v kočárku až tam zhasnu tak ho přendá do postýlky a půjdem si taky lehnout.tak se hezky vyspinkejte a já zítra jdu na kontrolu s kyčlema s martínke a na očkování,tak nám držte palečky aby ho to moc nebolelo.papapa Lenča dobrou noc 😔 😅

waldemara
28. bře 2007

Ahoj kebertova,včera jsem dočetla knížku Nejšťastnější miminko, kde píšou jak utišit a uklidnit miminka.Řídí se pěti zásadami:První je zavinování, které se praktikuje především první dva až tři měsíce, ale vrátit se k němu může i později, když je problém.Druhá: houpání, kolíbání.Třetí:poloha na bok,Čtvrtá:Bílý šum(dělání šššš, nebo pouštění nahrávek s vodopádem, šumění moře apod.)a pátá: sání:dudlík nebo prso
Psaly tam některý maminky,že měly nahraný na pásce i vysavač a to pomáhalo.Zní to asi divně, ale třeba něco z toho pomůže.Hezký den. 🙂

guli
28. bře 2007

Ahoj maminy, 🙂 chtěla jsem se vás zeptat jak vám tak spávalo mimi když mělo tři měsíce? Můj Domča má za týden tři měsíce a můžu vám říct, že přes den už toho moc nenaspí pokud nejsme venku. Doma je přes den takový rozmrzelý, hodně pláče, a když vidím, že se mu přivírají očka, tak ho začnu hladit a zabere tak maximálně na hodinu. Mám ho dávat přes den nějak pravidelně spát? Prosím, poraďte. Dekuju moc 😉

kebertova
autor
28. bře 2007

Ahoj guli.Doktorka mi říkala že dítě by mělo se naučit spinkat po obědě a to od 12-15h. A do těch 19:00 by měl zůstav vzhůru aby celou noc spinkal.A je to fakt že to zabírá,ale u nás už rostou zoubky a jsme marodi takže se nám v noci budí.Ale kolikrát se mi stalo ve třech měsících že nespal od rána až do večera ale nebyl mrzutý ani uplakaný,byl prostě spokojený a hrál si v postýlce.Pokud ti pobrekává a netře si očíčka tak není ospalí ale třeba ho zlobí prdíky,na to jsou docela dobré kapičky Sapsim Plex které koupíš běžně bez receptu v lékárně.Lenča 😉

martinnaa
28. bře 2007

Ahoj Leni tak jak jste dopadli?my jsme dneska byli nakupovat v Tescu... 😉

kebertova
autor
28. bře 2007

Ahoj Marti.Jak myslíš dopadly?U doktorky?Nebo se spaní?No my jsme měli dneska jet na očkování,ale neočkovalo se protože Martas mi nědke nastydl a má zadní rýmu,kretá se nedá odsávat a jen vykapávat nos dotali jsme kapičky na kašel protože chrchlal mi celou noc a já byla vzůru asi 10x.Bylo mi řečeno ze 37 a 37,5 není teplota že je to normální tak jsem v klidu,ale on měl pokaždé jen 36,5 a když mu to přes týden naskočilo na těch 37 nebo 37,5 tak jsem se bála že má teplotu.Jinak mi po porodu zapoměli v šestinedělí říct na očkování aby jsme šli na ortopedii s kyčlema na kontrolu,a vem si že mu 20.4.bude 6.měsíců a doteď nebyl skontrolován,tak tam musíme ve čtvrtek příští týden protože se tam má objednávat a moje doktorka mi řekla že je to bez objednání a tojsem dneska to dítě zbytečně tahala ke 3 doktorům který nás objednávali,fakt bych se z toho p....!!!! ☹ Proč mi ta moje doktorka neřekla že se mám objednat a bylo by to vyřízený než zbytečně nemocný dítě tahat po poliklinikách mezi nemocné lidi.Nejradši bych tu mojí doktorku vyměnila ale nemůžu protože jinou nemám. 😒 Jak si se měla dnes ty ? 😎 Lenča

martinnaa
28. bře 2007

Leni:Jo myslela jsem u Dr.Ja jsem dneska jela s malou k babicce a jeli jsme do Tesca.Koupila jsem tam mliko pro malou tricko a kratasi.Tak to byl nas cely den.Dneska mi spala asi tak hodku.Dala jsem ji napapat a ted spi.Je to hruza usina tak brzy ptotze celyden nespi.Davala bych ji spinkat tak v 7 ale ona do te doby nevydrzi..ach jo..

kebertova
autor
28. bře 2007

Ahoj Marti.Mě se taky kolikrát stane že mi usne než ho stačím vykoupat a je mi líto ho budit,ale když má čas papaní a koupání tak ho musím vzbudit aby mi pak přes noc spal. 😎 jdu se podívat na pitlíčka nějak mi tam vříská.pak ještě naoíšu.papapa 😅

martinnaa
28. bře 2007

jasne bez... 😉

kebertova
autor
28. bře 2007

tak jsem opět tu,malýho jsem musela uspat v kočárku a chytily ho zřejme zoubky tak jsem ho udrndala a haja.Ale do rána nevydrží to jsem si jistá. 😒 Martínek dneska dostal super džíny,sice je má jednou ohrnutý ale jsou boží.Dneska se mi v autě 2x poblinkal,nevím dřív mu auto nedělalo problémy,ale posledni dobou mi pokaždé ublinkne.Co měli zajímavého v Tescu?Nemájí tam náhodou akci na cestovní skladací postýlky?Jednu sháním na dovolenou ale neche se mi za ní dávat 1,500.- když to použiji jednou za rok a jen na 14 dní.Lenča 😎

kebertova
autor
28. bře 2007

Tak Marti.Jdu si asi lehnout,protože jsem unavená jako pes po těch doktorech za dnesek toho mám plné kecky,tak si napíšeme zítra tak se hezky vyhajejte a krásné sny a klidnou noc.Papapa Lenča 😉

danielah
28. bře 2007

Jo, Lenko, ještě jsem ti chtěla napsat (protože jsem kvůli našemu nespavci sháněla info všude možně), že jsem se také od pár zkušených maminek dozvěděla, že půlroční (plus mínus) děti nespí nikomu (teda, skoro nikomu, aby se na mě nesesypala hromada mamin co jim děti spí 😀 😀 ) - a že na přesnou příčinu nikdy nepřišly. Maminka co vedla kurs masáží to vysvětlovala tím, že pro děti, když se začínají samy pohybovat (přetáčet, plazit.,lézt...) je to tak velký nápor na nervovou soustavu, že to prostě nemusí úplně zvládat a proto se i častěji budí.
Může v tom být i vývoj psychiky - uvědomění si že matka je jiná osoba a může taky odejít - první strachy apod.
Asi jde o to, to prostě přežít 😀 😀 😀

kebertova
autor
29. bře 2007

Ahoj daniel.Tak to jsemnetušila že miminko už se takhle brzy může bát že mu maminka může odejít.No na dnešek jsem zjistila že jsou to zuby byla jsem asi 12x po půl hodinách vzhůru,manžel zaspal do práce a musel jet autem aby to stíhal,jsem docela vyčerpaná. 😉