Jak mám uspat dítě v postýlce? Zvykl si na kočárek

kebertova
25. bře 2007

Ahoj jmenuji se Lenka a s mým manželem Michalem máme krásného 5 měsíčního chlapečka Martínka.Problém je v tom že od chvilek kdy měl nejsilnější prdíky tak mi mamka poradila ho uspat v kočárku a od té doby mám problém ho uspat v postýlce.Dřív tam spinkal,když byl měnší a byl stáhnutý do zavinovačky tak byl v klidu a spal mi kolikrát i do 9:00,ale rychlozavonovačka je mu už malá a já ho nemám do čeho stáhnout a samovolně mi neusne,on se jako ohlásí že chce spinkat,ale problém je ten že je zviklý na kočárek a to nechci aby se mu zbytečně křivila páteř.Kolikrát jsem zkusila ho uspat v kočárku a za tmy ho přendat do postýlky a to vydržel spát třeba 3 hodiny a pak nás třeba vzbudil ve 4:00 ráno a musela jsem ho uspat opět v kočáru a nechala jsem ho tam až do rána aby se manžel mohl vyspat do práce. ☹ Doktorka mi říkala když byl menší ať mu stáhnu ručičky na spaní,protože on hrozne šermoval rukama a tím škubáním se hodně budil a musím jí dát za pravdu že spinkal celou noc,ale teď opravdu nevím co mám dělat.A nevím jak mu můžu pomoci od prdíků které ho stále trápí,dávám mu Sapsim Plex,teplou plenu na bříško a fenyklový čaj.Ptala jsem se Mudr.a ty mi řekla že to musíme vydržet že to samo odezní,ale kolikrát si myslím že to co všechno dělám aby ty prdíky neměl tak nepříjemný,tak že to asi nefunguje.Je jasné že každé dítě je jiné.mám kolegyni co má o 3 dny mladšího chlapečka a ten neměl prdíčky už 2 měsíce a já jsem z toho zoufálá.Předem děkuji za jakou koliv radu.Moc děkuji Lenka Kebertová.Hezký zbytek dne 😀

macu.k
25. bře 2007

Ahoj, u nas vecer dobre funguje kolotoc.... Ale my zas nemuzem zabrat pres den 😒

danielah
25. bře 2007

Ahoj Lenko,
naše Klára je hodně živá a přesně jak píšeš, máchá rukama a neusne ani náhodou.
Zavinuju jí do velkého šátku - stačí stáhnout ruce (ale opravdu pevně, aby se z toho zavinutí nedostala příliš snadno - samozřejmě nejsem nijak brutální, takže když se chvilku intenzivně snaží, tak se z toho dostane) a funguje to, někdy usne do minuty (bez zavinutí se zmítá třeba hodinu dvě).
Nicméně s prdíky zkušenost nemám, u nás je to opravdu o její veleaktivitě a neschopnosti vypnout.
Už se naučila obracet i zavinutá, takže když má jó zoufalý usínací večer, tak se párkrát otočí a vřeští, protože to zpátky neumí 😀 , ale to se děje max jednou týdně.
U nás by to bez zavinování nefungovalo (do 3 měsíců usínala v pohodě), a ze začátku jsem si říkala, esli to není moc "brutal" - nicméně když vidím totálně odrovnané dítě, které není schopné samo zabrat, zavinu a v minutě spí jako špalek, tak myslím, že jí to pomáhá.
Hodně zdaru, ať najdete něco, co zabere!!!!!

kebertova
autor
25. bře 2007

Ahoj Daniel.Dík že jsi napsala.Já jsem měla taky ze začátku klídek s uspáváním,ale ted to jde od 10 k 5. ☹ Nemám nic velkého abych ho do toho zavinula,a když už ho stáhnu,tak buď mi začne brečet a nebo to končí kočárkem a to nechci.Kolikrát jsem zkoušela ho nechat břečet a vztekat stáhnutýho,ale on se někdy tak naštve že až se dusí.Tak to pak musím jít k němu a rozbalit ho a pochovat aby se uklidnil.

verusky
25. bře 2007

holky, je mela malou v perove perince, na kterou ji pokladam porad. u me perfektne zabira to dite naprosto unavit (hlavne vecer),usne u prsu a nevim tak dva, tri mesice jsem ji polozila vzdy na bok a dozakryla. takze byla v klubicku, na ktere byla zvykla. ja na tu perovou perinku nedam dopustit, kdyz ji na ni dam pres den (taky unavenou), tak sebou tak strasne mrska, hlavickou zleva doprava, ze ma radost, ze jde spat. ale pres den musim zpivat a jezdit s kolebkou, pohyb ji pomuze. jakkoliv to dite zkuste znicit, az unavou padne.

siduska
25. bře 2007

ahojky
u nas to take tak ze zacatku vypadalo, babi ju taky uspavala jenom u kocarku pak se to nedalo odnaucit, ja ji furt davala do postylky a nic rvala a rvala , nekdy jsem za celu noc ani oko nezarmurila, a pak jsem byla cely den neprijemna a tak jsem si ji vzala k sebe do postele a mela jsem klid, a spi s nama az do ted, zvykla jsem si.

kamhajek
25. bře 2007

Čauky, tak ten náš ze začátku taky nechtěl spát, trápili ho prdíky a nevěděl jak zabrat, tak ty úplně první týdny často spal s námi(usnul, jen když jsem ho měla na prsou),ale pak už se to nedalo, tak jsem ho šoupla do postýlky, do zavinovačky byl už velký, když jsem ho stáhla plínou tak se mohl zbláznit. tak jsem ho raději nechala na volno. Ty první dny byli hrozný, vydržel brečet i 20 minut v kuse, ale manžel mi zakázal k němu letět, jen mu chodil dávat dudlíka když už řval moc a za pár dní se to naučil a teď ho položím a za chvíli usne, občas si chvíli něco brouká a opravdu vyjímečně trochu zabrečí, ale jen málo. Prdíky už ho teď netrápí, tedy prdí pořád, ale už ví jak sebou nrsknout, aby mu to šlo. tak jedině co ti poradím, jestli je malý nejedený a přebalený a nic ho netrápí, tak ho nechat ať si trochu protáhne plíce 😀 .

zakarin
25. bře 2007

Ahoj Lenko!! My jsme sice s prdíkama taky moc dlouho problémy neměli,ale moje kamarádka ano,a taky zjistila důvod,tak možná že ti pomůžu. Záleží jestli ještě kojíš. Kamarádka kojila přes čepičky a ty čepičky způsobily,že se chlapeček více napolikal vzduchu a tak měl potom trápení s bříškem. Tak možná že jsi ve stejné situaci..... 😉

guli
25. bře 2007

ahoj Leni, já mám tří měsíčního chlapečka, taky ho hodně trápily prdíky,(používáme sab)! Malý spinkával s námi, ale začalo to být trochu nepohodlné, bolelo mě za krkem a záda! Tak jsem si řekla, že ho musím naučit na postýlku-musím ti říct, že to šlo těžko, ale přece jen! Nakojím ho, nechám ho říhnout, dám do postýlky a musím ho hladit dokud neusne! Když pak začne třeba po hodince plakat, tak první zjistím proč a pokud mu jde jen o dudlík, tak ho pak nechám tak pět minut pokřičet a buď usne sám nebo pak jdu dát dudlík a on už tou únavou usne a mám klid do dalšího kojení. V noci pak už spinká pěkně i bez dudlíku. Tak přeju hodně úspěchů-zkus ho hladit a uvidíš sama jak bude reagovat, ale líbit se mu to určitě bude. Tak papa 😉 a napiš pak jestli se to povedlo

kebertova
autor
26. bře 2007

Ahojky Guli.Včera jsem ho nakrmila jestě v 22:00 a dala do postýlky,a stáhla jsem ho plenou asi hodinku si broukal a když jsem zhasla,tak usnul ale problém mám pořád s tím že se mi buď ve 3:00 nebo ve 4:00 ráno vzbudí a brečí jako na lesy.Doktorka mi řekla že asi týden ho už zlobí prořezávání zoubků,ale tento problém mám už přes měsíc,tak bude zádrhel jinde.Kolikrát jsem ho zkoušela hladit a dlouho,ale on mi tu ruku chytne a začne s sní hrát a nezabere a nezabere.Začínám být z toho zoufalá.Mám zkusit mu dát pytel z kočárku do postýlky aby byl íče v měkkým?Myslíš že to zabere? 😒 My máme totiž obývák a ložnici dohromady protože bydlíme u babičky o kterou se starám protože má silnou cukrovku a je na inzulínu a tak nemůžu dělat moc pokusů aby se manžel vůbec vyspal,protože je skoro pořád bez volna. ☹ Ahoj Lenča

waldemara
26. bře 2007

Ahoj kebertova.My máme usínání docela dobrý.Máme rituál, že po kojení kolem somý,uspává manžel a během noci malýho nakrmím a většinou položím na bok do postýlky, chytnu za ručičku a usne.Někdy se probere, to když mu vypadne dudlík a nebo ještě není úplně unavenej, tak ho hladím po hlavičce a držím za ručičku.Ale jsou mu tři měsíce, takže se to taky může změnit 🙂
Jak píšeš, jestli ho dát na ten pytel z kočárku.MOžná by to pomohlo.Někde jsem četla, že některým dětem vadí tvrdá madrace a to je budí.Tak to vyzkoušej,třeba to zabere.Hodně štěstí 😉

kebertova
autor
26. bře 2007

Ahoj waldemara.Tak já to dneska zkusím a zítra vám dám vědět jak jsem pochodila.Já bohužel nekojím,mě se mlíko vůbec po porodu nespustilo,doktoři mi řekli že mám hodně tučné prsa a že pokud budu plánovat druhé mimčo tak ani to nebude kojeno,to mlékoprej nemá kudy téct.tak jsme na umělé výživě,polívkách a přesnídávkách a je to docela fajn.na noc mu dávám Sunarku(kaši)aby ho to zasitilo a usnul,ale kokrát to nezabere. 😅 Tak já se zítra ozvu jak jsme dopadli.papa lenča 😵

hana
26. bře 2007

Ahoj kebertova.Pozadej lekarku o homeopata a uvidis zda to zabere.Davas ho spat ve stejnou dobu?

kebertova
autor
26. bře 2007

Ahoj Hana.Nevím bohužel co je to Homeopat?A dávám ho spát podle toho kdy papá naposledy,někdy v 19:00 a nekdy 20:00 podle toho jak dlouho mi spi odpoledne,protože on mi od oběda do večera nevidrží vzhůru. ☹ Ahojky a napiš

junior
26. bře 2007

Ahoj.
Problem so zaspavanim poznam velmi dobre. Do piatich mesiacov som maleho denne kocikovala, obcas aj 7 hodin, lebo nielenze chcel spat len v kociari, ale hravne v pohybe 🙄 ! Tak som si ho naucila.
Nastastie vecer zaspava v pohode, obcas s placom, obcas hned. Lenze tak to neslo, lebo potrebovala som doma tiez nieco porobit, tak som ho pomaly odvykala od hybania v kociari a zvykol si. Trvalo to 2 tyzdne a teraz v pohode spi. Je sice pravda, ze cez den jedine v kociari, zato v noci v postielke. Aj tam bol problem so zaspavanim, tiez som na to sla rovnakou metodou. Treba trpezlivost a pevne nervy, inak sa takto budete este velmi dlho trapit. Vy aj babatko. Vies, myslim ze ti neostava nic ine, len ho jednoducho odnaucit od kociara a vydrzat to kazdy vecer aj 2 tyzdne. ☹ Viem, ze je to tazke, nech ho vecer uklada manzel a ty chod z izby prec, ked mas strach, ze to nevydrzis.
Mne sa teraz maly budi v noci aj 15 krat, idu mu zuby, takze aj to moze byt problem casteho budenia. A to stahovanie ruciciek... Neviem ,ci je to prave najlepsie riesenie... U malych babatiek ano, ale pri 4-5 mesacnych sa musia same naucit spanku a tie pohyby ruciciek su spontanne a postupne odznievaju, treba ich nechat prirodzene. To ich chcete viazat do 15 rokov, aby spali kludne... 😀 Jednoducho, vsetko musi prejst, musime to vydrzat... 😀 Tak drzim palce, aby si nasla dost sil popasovat sa s nespavcom 😉

hana
26. bře 2007

Ahoj kebertova!Myslela jsem homeopatika.Jsou na nespavost,skytavku,zoubky,nadymani.Zeptej se doktorky zda by to bylo resni na vas problem.Mam pulrocniho chlapecka a take jsem resila to same.Stahovala jsem plinou,ale jak rostl tak to uz dal neslo a musel se naucit.Trvalo to,ale naucil se.Take nam trvalo nes usnul a jak nam plakaval to se neda popsat a najednou to preslo.JO a najdi si stranky casop.MAMINKA.Pisou tam jakou potrebu spanku ma 5mesicni miminko.

guli
26. bře 2007

Ahoj Leni, s tím pytlem fakt nevím, tohle mě nikdy nenapadlo šoupnout ho do toho pytle. A plíkou vázet malému ručičky mě taky nikdy nenapadlo. Bylo by mi ho asi líto kdybych ho svázala! Vím, že se to neváže moc, ale i tak by mi ho bylo líto. Nemůže se třeba budit, že má špatné sny? Zkus ho třeba vzít z postýlky jak tak pláče a pohupovat s ním v náručí dokud neusne. Nebo mu dát třeba plínku ať jí šuchlí v rukách než usne. Jinak nevím co by ještě pomohlo. Tak se zatím měj a držím palečky

danielah
26. bře 2007

Guli: kdybys viděla, že "svázat" je to jediné, co funguje, a co tvoje vřeštící dítě uklidní tak, že do minuty spí - věř že by ti to líto nebylo (nejsem Herodes a řešila jsem to, ale když vidím, že to fakt pomáhá, tak jsem v klidu). Mě mnohem víc ničí pohled na mimi, které je úplně vyčerpané, není schopné samo zabrat a tím mácháním ručiček se ještě víc "vytáčí"

Lenko: ještě mě napadla Estivilova metoda - já o ní vím jen to, co jsem si přečetla na jiné diskuzi: http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=Forums...

raculka
26. bře 2007

Ahoj.Nám taky DR radila hodně mimi stahovat do zavinky,dítko bylo neklidné a tohle ho uklidnilo.Vždyť v porodnici sestřičky taky mimča stahovaly do plínky nebo zavinovačky.Cítí se tak prý jistě a nebudí je vlastní škubání ručkama.My zavinovali snad do 4-5 měsíce.Pak už usínal v pohodě a zavinka byla malá.Možná zkusit jen nějakou tenkou deku,do které se mimi trošku zamotá 😉

kebertova
autor
27. bře 2007

Ahoj ženský.tak jsem ho včera dala do pytle a ubrala jsem topení aby mu bylo akorád a aby mu nebylo vedro,protože tím se děti taky budí.Uložila jsem ho v 18:30 a spal až do 3:30 ráno.Pak se vzbudil a plakal,je to žvláští že už týden se mi budí pomalu ve stejnou dobu.Opravdu nevím co se to děje,jestli to jsou prdíky,nebo zuby.Je pravda že mu dám trošku najíst a hned usne takže do rána spal v postýlce.Ale ten hlad přes noc už neměl přes dva měsíce a spal mi vždy celou noc.A že by teď najednou měl hlad? 😒 Zádrhel je asi jinde ale nevím kde? ☹ Ale když spával v kočarku tak se mi vzbudil jen jednou za noc a to zřídka na dudlíka ale jinak spal celou noc.Opravdu nevím.Zítra jdu do poradny na další očkování tak se zeptám doktorky co s tím,protože jsem už bezradná a unavená.pokud budete mít ještě nějaký nápad tak budu strašně ráda.jinak díky že jste se mě ujali a že se mi snažíte pomoci.papa Lenča 😕

mapris
27. bře 2007

kebertova,
ahojky, nečetla jsem všechny příspěvky, nějak nestíhám 😀, ale moje kamarádka měla taky ten problém, do 3 měsíců jí malá spala jen v korbičce od kočárku, a od 3 měsíců jí spí v postýlce. My jsme s malou taky měli docela těžký uspávání, ale jak tu někd psal, tak jsme taky nechali malou trošku plakat - dávali jí dudlíka a když nezabrala, tak jsme jí zkusili zpívat. Malá teď usíná u hrací hvězdy - hraje, svítí, promítá na strop medvídky, a když má dudlíka v puse, tak usne zaručeně. Na prdíky jsem jí jednu dobu dávala Baby Calm, jsou trošku účinější než Sab Simplex. Zkus jí je koupit.

kebertova
autor
27. bře 2007

Ahoj Mapris.Fakt dík za ten typ na ten Baby calm,půjdu je dnes koupit.Snad to zabere. 😉 jinak mi máme taky kolotoč nad postálkou s medvídkama ale nic to nepromítá,jen se točí a hraje a mám takovou zkušenost že když mu to pustím,tak začne brečet,někdy jo a nekdy ne. 😀

ikuska26
27. bře 2007

ahoj leni, tak my mame skoro 3 mesacneho drobca a na zaciatku sme mu museli tie ruky uvazovat ale len prelozenou plienkou okolo zavinovacky...nas musi vacsinou zaspat na rukach a potom ho prelozime do postielky...cez den hlavne v kocari ...dnes zaspal rano aj tak ze mu sestra dala iba cumel a plienku cez ocka prehodila a spal hned...

kebertova
autor
27. bře 2007

Ahoj Ikuska.Dívala jsem se na tvé foto a měla jsi parádní bríško a klučík je nádherný.Ty se jmenuješ Trávníčková?Já mám bratrance Travníčka a bydlí v Roudnici nad Labem.To je náhoda. 😉

martinnaa
27. bře 2007

Ahojm holky taky mame takovy problem zemu Terezka nechce spavat v postylce akdyz usne tak jen na 20 minut a to ji musim dat jeste mliko ve flasce.Taky si nevim rady.Ale v noci spi hezky nekdy se vzbudi o pul 4 jibdy spi az do 6.Pres den mi toho taky nejak moc nenaspi jen v kocarku bud ji dam na vzduch na balkon nebo jsme venku.

kebertova
autor
27. bře 2007

Ahoj Martina.Kolik je Terezce? 😉 Mě doktorka radila aby dítě spalo od 12:00-15:00 a pak aby bylo do 19:00 vzhůru a pak by praj neměl být problém spát celou noc.Já jsem to takhle udělala včera a spal mi do 3:30 ráno ale zřejmě ho bolí prořezávání zoubků.Pokud ti usne i odpoledne tak já jsem zvyklá na to mu dám poslední jídlo o to déle.Příklad:Usne v 15:00 tak ho nechám spát třeba do 16:00 nebo do 16:30 a pak ho v 18:00 nakrmím a vykoupu a pokud se mu nechce ještě spát ani po tomhle tak mu dej ještě najíst v 21:00 a pak už bude totálně unavená a usne,já někdy krmím i ve 23:00 a to mám jistý že bude spát až do rána.Ale podle doktorů máme děti učit spát už v 19:00 a že to stím dítětem půjde dál a že bude vědět v kolik si má jít lehnou.Osobně mě to mámá naučila já jsem chodila pravidělně po večerníčku spinkat.A to jsem z dvojčat a sestra byla to samé.papapa 😉

martinnaa
27. bře 2007

kebertova:Bude mit 8 mesicu.Dopoledne ji davam spat tak kolem 9 hod.Pak po obedea to spi necele 2hodiny apak uz ne kolem pul6 koupeme napapame a jdem spat.usne nekdy uz o pul7 a spi az do rana protoze pres denm toho nenaspi a ted je delsi svetlo tak to je hruza.Treba se to jeste zlepsi.A ty mas jak stare mimi?

kebertova
autor
27. bře 2007

Martinna já má 5 měsíčního no vlastně skoro 6 měsíčního chlapečka martínka a když byl malinký tak nebyl ptoblém se spánkem,ale teď je to katastrofa.On usne v postýlce ale musela jsem mu tam dát jeho pytel z kočárku na který je zvyklý a budí nás v noci,ale to teď jsem nezjistila proč. 😒

martinnaa
27. bře 2007

A ma uz nejaky zoubek?Treba ho to zlobi.Natiras mu to necim ty dasenka?

hana
27. bře 2007

kebertova:nezapomen ,ze taky nekdy mimca rostou a potrebuji vice jist a pak to buzeni prestane a ty budes spat zase celou noc.Nebo ma zizen?NO a to zobkovani je taky mozne az nekolik tydnu je to trapi jen je to budi a pak nezaberou.Nejsou ani treba napuchla dasna jen o tom vjedi a rusi je to.

kebertova
autor
27. bře 2007

Ahoj Hani a Martina.Doktorka mi řekla že už se tam 2 zoubky rýsujou ale že je ještě čas. 😒 Minulý týden měl asi 3 dny přes den 37,5 teplotu ale aby se budil pravidělně ve stejnou dobu kvůli zoubkům?Možná je to tak a je to náhoda ale taky je možné že má hlad,ale já mu dávám před spaním kaši která má dítě nasytit až do rána,tak asi mu to nestačí?! 😒 Dasně se něčím masírujou?proč mi to doktorka neřekne?já se z toho asi zblázním? ☹ Lenča