Jak na nespavá mimča po 6. měsíci? Poraďte

dygab
20. led 2008

Ahoj, chtěla bych se zeptat, jaké máte zkušenosti s extrémně nespavými miminky. Naše Hanna spala vždycky špatně a málo, první tři měsíce téměř vůbec.4. a 5. měsíc byly poměrně super. Spala 2x denně a naspala tak 3 hdiny přes den, v noci se často budila, ale prakticky spinkala od 20 - min.7. hodin. Teď se ale všechno změnilo. Není výjimnkou, že přes den spinká pouze 2x 30min., večer je potom úplně vyřízená a hysterická. V noci spinká cca od 20 - 6. Dříve s hodně kojícími pauzami, poslední dvě noci pouze se dvěmi. Co by se dalo udělat pro to, aby spinkala přes den více, hlavní problém je odpoledne, kdy usne cca v 14:30 a v 15 už je vzhůru. Od 17 potom šílená hysterie z únavy ai z ventilování denního stresu. V 19 o kaši se probere na dece (je svlečená do naha), brebentí, směje se..........U koupání pomalu zvadne a usíná v pohodě. Nechci jí dávat spát dřív, protože by vstávala ve 4 nebo 5. Poraďte prosím.

suki
20. led 2008

my máme stejný problém, ale malá ještě nemá 6 měsíců, pokud by měla spát přes den doma tak spí klidně jen 20 minut, ale pak je v pohodě. Problém má s usínáním a to jak přes den tak večer. Usínání provází brutální hysterák a nepomáhá celkem nic, tak jen doufám, že se to prostě časem zlepší...Zavedla jsem denně koupání, protože chci aby si zvykla na určitý rituál alespoň před spaním, protože přes den žádný pravidelný harmonogram nemáme. Nejlépe mi spinká přes den v kočárku, takže chodíme na procházky a tam se klidně vyspí i 1,5 hodiny. takže to je asi jedinná moje rada-chodit ven... 😉 😉

markeeta
20. led 2008

Kazda druha mamina s timhle ma problem a resi to tady. Ja momentalne taky, uz se to tahne od zacatku roku a nejak si na to nevyspani zacinam zvykat.
Ona muze mit taky spurt v 6. mesici, to se miminkaa casto budi na kojeni a moc nespinkaji. Udelat muzes akorat to, ze zavedete kazdodenni ritualy, proste provadej cinnosti, aby chodili porad za sebou, to miminko si to zapamatuje, takze kdyz prijde neco pred tim nez jde spinkat, tak uz je proste tak naladena a usne v pohode.

dlinduska
20. led 2008

ahojky podle me s tim dnem nic moc nenadelas my taky spime pres den doma malo cca dve az tri dvacetiminutovky🙂) o trochu dyl je luci schopna zaspat jen v kocarku a to jen nekdy. driv taky byla pak plactiva ted mi prijde ze si uz na to zvykla a vydrzi i do pul osmy do vecera v pohode co ju jdu koupat.v noci jsme mely mesic obdobi kdy se budila kazdy dve hodiny uz jsem to nevydrzela dala luci do spaciho pytle a odesla spat do jinyho pokoje a od te doby spinkame cca od pul devaty do 3 do rama pak do 6 a pak klidne az do pul devaty do rana.doufam ze uz nam to vydrzi a noci budo jeste lepsi🙂)

natalien
20. led 2008

Tak já to přes den neřeším, jestli spí nebo ne, když chce chrupat, tak si o to "řekne" a usne kdekoliv. Spíš máme problém ten, že ji dám o půl osmé spinkat (už od narození - má režim) a za hodinku je prospinkaná a vyžaduje pozornost do jedenácti hodin. Prostě nespí a chce si hrát, povídat. Jinak spinká hezky od těch 23 do 3 na krmení a pak vydrží do těch osmi - devíti.

majaaita
20. led 2008

Dygab, myslím, že takhle "staré" miminko už prostě ví, kolik potřebuje. Pokud se probudí po 30ti minutách i v kočárku, prostě víc nepotřebuje. Pokud je po spánku ještě unavená, zkus jí vzít do šátku, nebo si lehnout k ní.

Jiří mi taky nespí od cca dvou, maximálně půl čtvrté odpoledne až do večera. Občas začne mrčet a je protivnej, beru ho do klubíčka a zpívám, uklidní se, navyknul se na tuhle úlevovou polohu, stačí mu třeba deset minut, odpočine si, kolikrát na minutku zavře oči a je odpočatej.

Někdo prostě tu potřebu spát nemá 🙂

Jen dodám, že i v noci je vzhůru často, ale nepláče. Třeba dvě hodiny kouká do tmy, na kolotoč, nebo je u nás a povídá.

dygab
autor
21. led 2008

Ahoj, diky moc za tipy. Mame najety presny rezim s ritualy. Hanicka spinka bud venku pri prochazce nebo na balkone v kocaru, postylka absolutne bez sance. V postylce spinka pouze v noci. Ja si trosku myslim, ze to muziou byt zuby, ale nechci na ne zase svadet vsechno. Ma urcite mensi potrebu spanku, take ji ma po kom zdedit, ale mrzi me, ze je potom uplne hotova vecer, resp od 17 - 18:30. Nepomaha nic. Ani rozptylovani ani naopak klid a chovani, zpivani,cteni.....nic.

sakura77
21. led 2008

ahoj dygab!tak o tom spani by som aj ja vedela rozpravat!
u nas tiez uplne naj funguje kociar.ale kedze obcas by som si aj chcela upratat a aj navarit 😉 ,tak prechadzky stale nehrozia.tiez spaval 2krat do dna po pol maximalne hodinke,co som este ani poriadne nezacala nieco a uz som aj skoncila,tak som to zacala praktizovat tak ze doobeda ho necham co najdlhsie hore a dam ho az okolo pol 1,a to uz je taky hotovy ze prespi aj 3 hodinky.ja si stihnem porobit,aj oddychnut,a on sa dobra vyspi,lebo z tych polhodinoviek bol akurat tak upistany,nie vyspty.a potom aj do vecera vydrzi,o 20tej kupeme,naje sa a "odpadne" 🙂

dygab
autor
22. led 2008

Sauro, když mě přijde v 7 měsících jednospaní málo, ne? Co myslíš?

karotky
22. led 2008

Tak my v 6.měsících byli ukázkoví(spaní v noci 20:00-7:00,přes den 3krát po hodině),ale teď nám režim narušily zuby,takž se budíme 5 krát za noc s řevem a ráno vstáváme nejdéle v 6:00. 🙄 Přes den je to taky na prd..........vydržíme spát max půl hodiny. 😢
Sakuro..............o tom volném čase mi ani nemluv. 😀

sakura77
22. led 2008

dygab,no zalezi aky je spachtos,da sa to tak trocha aj nacvicit,ja som ho postupne nechavala dlhsie a dlhsie hore,teraz ide spat az po 4,5-5 hodinach.ale to sme zacali od 10 mesiacov tak praktizovat.ale kazde babo je ine,co narobis.ja som bola prvacka a este som si musela ist poobede pospat 🙂 a sestrin maly od roka nespava cez den vobec.tak asi tak.