Jak na noční probouzení 14ti měsíční holčičky?

lucynetka
27. led 2011

prosím poradte mi. Moje dcera je poslední dobou jako vymenena. Pres den je mi porad za zadkem, nemohu si dojit ani na zachod, jinak hned place. No a v noci spinka do 23hod pak se vzbudí s pláčem, stoupne si a natahuje se na chování a když jí okamžite nezačnu chovat, tak se začne vztekat az se zalika. I pri chovaní neusne, začne dělat kravinky a je vzhuru treba do 3 do rana. Je to takhle skoro kazdy den v tu samou hodinu. Nemyslim si, že by to bylo od zoubku. Zkoušela jsem snad už všechno, ale nic nezabíra, usne až vyčerpaním od pláče a vzteku. ☹

crca
27. led 2011

Na to asi moc rada není,my měli v tomto období to samé,já to měla ještě ve dvojté dávce,ale dělala to jen holka-dělá do teď 😒 když jsem jí nechala"vyřvat" tak se akorád pozvracela jak se zalíkala 😖 teď když se vzbudí,tak jí hodím do velké postele a usne 😉 je to období,teď když už trochu rozumnějí,tak se aspoň jdu v klidu vyčůrat,protože řeknu že jdu dělat čččččč 😀 je to etapa,taky jsme zkoušeli kde co na zklidnění atd,ale nic moc nezabralo,tenhle stav nám držel i třeba 2 měsíce,ale tím,že jí dám do velké postele,tak se to zklidnilo,spím s nima(manžel z toho moc radost nemá 😀 ),ale aspoň tak se vyspím.Držím palce 😉

ddassik
27. led 2011

Ahojky také mám 14 měsíčního syna a za zadkem mi je každou chvíli🙂 je to hold takové období musí se to vydržet🙂a na záchodě? to nemám soukromí vůbec jdu čůrat atd... jen s otevřenýma dveřma jinak chytne amok a řve jak tur jakto že jsem před ním zavřela dveře. Se spaním problémy nemáme malej spí s náma v posteli už od půl roka, v postýlce nechtěl bejt a když jsem ho tam dala tak se každou chvíli budil a to se nevyspal ani on ani já:( takže spí zatím s náma a je to v pohodě i když se tam už začínáme mačkat🙂 Musíš to vydržet, přeju pevné nervy🙂

kubaka
29. led 2011

Vezmi ji do postele - a hlavně nic násilím nebo nevšímáním si. Má nejspíš problém s přechodem mezi fázemi spánku. Půlnoc je hodina nočních můr.

sussanah
29. led 2011

ve 14m mit dite "za zadkem" mi neprijde nic divneho, to bude asi jeste nejakou chvili 😉 S tou noci, nemuze to mit souvislost i se spankem pres den a celkove rezimem dne? Pokud je v noci skoro 4h vzhuru, musi ji to pres den chybet a o to vic muze byt na tebe vazana. Nema treba pres den moc spanku, neukladas ji spat moc pozde/brzy, nema toho pres den moc, ze to potom zpracovava v noci? Jakoze buzeni s placem souvisi hodne s fazemi spanku, jak psala kubaka, ale pokud je potom 3-4h vzhuru, tak bych hledala duvod i jinde. U nas to taky nekdy probiha, probudi se s placem, nechce ani pohladit, porad jen place a vzlyka a jedine co zabira, ze mu porad do kola spivam jeho pisnicku, po 5min je ochoten se nechat pohladit a pak vetsinou do 10min zase usne. Odpozorovala jsem, ze nejcasteji je to prave po dni, ktery byl narocny a kdyz byl vecer uz opravdu vycerpany.

zuzau2
31. led 2011

Ahoj, mám stejně staré holky a musím souhlasit s tím co píše sussanah. U nás se teda neděje tohle samé, ale když se stane to, že se v noci vzbudí a brečí, je to většinou po náročnějším dni, kdy vstávaly třeba moc brzy ráno nebo spaly krátce po obědě a byly přetažené. Člověk by řekl, že to musí v noci dohnat, ale je to většinou naopak. U vás to bude možná něco jiného, když se to opakuje každou noc, ale je to určitě jen období.

nanule
1. únor 2011

Ano, moje dcera mi taky stoji neustale za zadkem, dojit si na zachod je mozne jen s otevrenyma dverma, a to tam jeste navic leze za mnou. Kdyz zavru, tak se rozbuli ze ji pak musim dobu uklidnovat. Nekdy ma zase obdobi, ze mi porad zdrha, vyleze si na gauc a zacne na nem skakat. Mam pak co delat, abych ji vubec chytla a ona nespadla.
Pokud se vzbudila v noci, sla jsem na to tak, ze jsem ji hned nevyndavala z postele, ale spis ji snazila uklidnit v ni, nezapinala jsem svetlo, nic, aby vedela, ze je porad noc a ma se spat. Vetsinou mi prislo, ze byla protivna, protoze byla porad jeste nevyspala a jen se proste bez priciny probudila. Kazdopadne, jak se vzbudila "na plno" tak uz vydrzela dalsi min. 3 hodiny vzhuru... Vetsinou teda ve svoji postylce, kde si skakala, valela se apod. Ja lezela vedle v posteli se zavrenyma ocima a nabirala silu alespon trochu. Musi se to vydrzet...

deeniisa
2. únor 2011

Vem si ji k sobe do postele,ale nedelala bych to moc casto deti si na to rady zvykaji to znam az moc dobre bohuzel :( ono ji to urcite prejde.pres den bych ji zabavila nejakou pro ni novou cinnosti kterou bych nechala delat jen ji samotnou aby se naucila vystacit si chvili sama urcite je to jen nejake prechodne obdobi ktere proste jen musite spolecnymi silami zvladnout,tak drzim palecky a pevne nerviky :D