Jak naučím 2měsíční mimi večer usínat?

libi123
19. led 2014

Ahojky... jsem už docela zoufalá... malá nám v noci krásně spinká, někdy i 8h....problém je v tom, že usíná až po 1. nočním kojení, takže někdy až třeba ve 3h ráno ☹ má to celé posunuté, pak nám spí nejradši až do oběda....jak to mám udělat, aby usínala normálně, třeba 20-21h... v 18:45 koupáme, v 19h kojíme...pak by mohla krásně usnout...poraďte prosííím !!!

hojda
19. led 2014

Postupně jí to posunovat, to znamená budit jí a ubírat ranní spánek a posunovat i to denní spaní, celé to pomaličku posouvat. třeba po půl hodinách. Možná bych to chtělo ještě vědět, jak spí přes den. Jinak je ještě malinká, tak snad se to upraví. Možná jsou i nějaká homeo.

eficenka
19. led 2014

je ještě moc malá na nějaký režim...
jak často kojíš? můžeš ji třeba cca od 15 - 20 co 2 hodinky budit, nabízet prso pak naposledy pořádně nakojit ve 20 a třeba bude spinkat..
malé se režim upravil až tak kolem 6m....

ayenkas
19. led 2014

Zkus vydržet, teprve jí v podstatě skončilo šestinedělí, je ještě malinká🙂 Joanka si to tak postupně posouvala sama, teď chodí spát kolem osmé (kolikrát v noci vstávám radši ani nepíšu, kde jsou ty časy, kdy spala 8 hodin v kuse - užij si to😀). Jinak zkus to postupně třeba každý den o pár minut posouvat. A v noci už nesvítit, nehrát si s ní... Ono jí to časem dojde, že v noci se spí🙂

kytkakvete
19. led 2014

@libi123 8 hodin spí, no co já bych za to dala 😀 , je maličká, spaní se ještě několikrát změní a třeba ne těch 8 hodin budeš vzpomínat. První dcera usínala na několik hodin okolo 4-5 ráno snad do 4 měsíce 😉 .

katyxq
20. led 2014

a jak, kde spí? blízko tebe a bez dudlíku?
http://www.poradkyneprikojeni.cz/news/osobni-za...

katyxq
20. led 2014

a ještě tohle, je tam právě zmínka o spánku miminek http://www.poradkyneprikojeni.cz/news/deti-si-n...

lucieandrlova
20. led 2014

Asi moc nepotěším, ale my máme takového obráceného spáče už přes 2 roky... ☹ Akorát, že nám 8 hodin nikdy jako miminko nespala. Jako miminko usínala na noc v 1:30 - 2:30, jak kdy. Spala max. 5 hod. (Spíš méně) A už znovu křičela. Vyzkoušeli jsme vše možné. A naše snaha posunout ji byla akorát na škodu... Sice začala usínat ve 21 hod., ale ve 3, ve 4 hod. byla vyspaná... A to je fakt mnohem horší!! Navíc upravovat režim šlo až když spala jen 2 x přes den a pak 1 x. Do té doby to nemá cenu. Později každý náš zásah do jejího režimu vyvolal zkrácení spaní ráno, ale v noci šla spát pořád stejně... Takže výsledek byl, že jsme byli všichni nevyspalí a unavení... Smířila jsem se s tím, že je sova jako já a přzpůsobila jsem se. Ráno s ní vstávám později, v noci usínáme, když všichni spí. Denní aktivity máme posunuté. Ostatní obědvají, my snídáme, na kroužky a do obchodu chodíme odpoledne... Dítě je spokojené a já se vyspím. A trochu se posouvá sama. Jako miminko vstávala v 11:00 - 11:30, teď vstává v 9:00 - 9:30, tak do školky to snad zvládneme postupně šoupnout.
Jinak rady: co nejvíce miminko unavit. Nám zabíralo hraní nebo nošení na rukou, houpavým krokem. Sledovala vše po bytě a usnula. Hlavně nenechávat v postýlce, tam nemá nic zajímavého... S větším miminkem jsem např. chodila "na kino" - dívat se, jak pere pračka... To ji zaujalo a začala zívat. Apod. vymýšlet... Později k nám taky chodila lektorka na vaničkování. (V 18:00 hod. byla lekce a to ji unavilo a usnula.) večer jsme se střídali s manželem - jeden odpočíval, druhý uspával..
Stále musíme mít přes den spousty aktivit a podnětů, aby se unavila...
A taky doporučuji buď postýlku na kolečkách nebo kolébku - houpat nebo pomalu vozit postýlku tam a zpět. Bez toho by nám neusnula...
Tak přeji hodně štěstí!!!

libi123
autor
20. led 2014

Včera jsme koupali v 18:45, v 19h jsme kojili, dali odříhnout a cca ve 20h jsem šla malou do postýlky uspávat....nejdříve pláč...tak jsem ji dala dudlík, ale vypadává ji, tak ji ho musím přidržet nebo nahazovat zpátky 😀 ...po půl hodince jsem ji pustila "bílý šum" v mobilu...to se uklidnila...pobrekávala cca 1/2h...to už jsem se chodila na ni jen dívat, vypla jsem mobil a pak sama usnula....ve 22h jsem měla krmit... 😀 nechala jsem ji spát, vzbudila se v 1h na jídlo, po krmení krásně usnula a další budíček až v 5:30h což je supeeeer...zase hezky usnula a v 9:30 jsme vstávali....KÉŽ BY TO TAHLE BYLO UŽ NAPOŘÁD!!! 😵

libi123
autor
20. led 2014

Hmmm...tak dneska se rozhodně nedaří...snaha od 20h a pořád brečí, jen ji položím do postýlky...a to jsem ji dala i dřív najíst, jinak by si tu ručičku asi už spapala... ☹ teď mě vystřídal tatínek, třeba jemu usne...

davideki
6. únor 2014

Zdravím maminky a rády se přidám do diskuze. Mám teď druhé mimčo Simču a do očkováni bylo vše OK. Po první hexavakcíně spala tak 2h. a pak se začala kroutit a budit, začala jsem tedy s uspáváním se šumem což zabralo a zlepšilo se to. Teď je po druhé hexavakcíně a je to mnohem horší, očkování snáší zatím dobře, ale podle mne to dost narušilo její noční spánek, prý je dobré nasadit před v den a den po očkováni homeopatika, která pomohou s tou hrůzou co se v tom tělíčku děje aby ten průběh nebyl tak hrozný. Tak uvidíme jak to bude pokračovat. Mého prvorozeného Dádu jsem měla u sebe v postýlce tak jsem tomu nedávala takovou pozornost, ale malá spí ve své postýlce a když si ji vezmu k sobě tak se nic nemění 😢 no uvidíme jak to bude pokračovat. Dám pak vědět jaká homeopatika pořídit. Tak se držte

leilat
10. únor 2014

zkus neco najit tady.. 🙂
http://www.prosimspinkaj.sk/

brouzdalka
10. únor 2014

@libi123 Já přidám čerstvou zkušenost. Mám dvouměsíčního klučinu, usíná krásně jen u prsu, proto spíme spolu. Hned po koupání v 7 odnesu do naší velké postele a nastavíme noční režim - tzn. tma a maximálně šepot. Vleže nakojím, brouček usne a já se vypařím. Kolem 23. hodiny se k němu akorát šoupnu pod peřinu a spíme dál spolu. Předtím jsem taky nevěděla, jak ho uspat, kojila jsem ho po koupání ještě v obýváku u televize za plného světla a pak se ho obtížně pokoušela uspat, hned po uložení do postýlky spustil řev a definitivně se mi ho podařilo uspat někdy až mezi 23. a 1 hodinou, což bylo šílený. Teď si brouček zvykl, že potmě usne u prsa, a maminka má volný celý večer.

petrau1980
11. únor 2014

dneska budíček ve 4.45.... 🙄 🙄 🙄 ...k snídani růžový prášek, třeští mě z toho hlava....zlaté časy, kdy jsme vstávali v půl šesté, to byl luxus 😎 😎 😎

libi123
autor
11. únor 2014

@petrau1980 dneska asi byly nějaké erupce bo co....my už 14 dní spáváme krásně...po 21h usíná a spí až do rána, nebo po 19h - jedno kojení ve 4h a pak až do 8h...ale na dnešek jsem kojila ve 20:30h, pak v 00:30h a pak teda až v 6:30h...ale mezi tím si strasně cumlala prsty, byla hrozně neklidná a ještě k tomu 2x spustil monitor dechu !!!