Jak naučím 7,5 měsíčního syna spát celou noc?

deniskakubicek
22. říj 2012

Ahoj maminky, mam doma 7,5m Matyaska a ten rostak proste nechce spat v noci, je kojeny, budi se co hodinu, ve dve v noci ma vyspano...ale kdyz tam jdu a dam mu dudlik (jinak ho pres den nema), tak usne a za hodinu je znova vzhuru...ja uz nemuzu...rvat ho nechat nemuzu, protoze vedle v pokojicku spinka jeho 2,5 lety braska. Na noc jsem mu zkousela dat i kasi a hned po kasi kojo na zapiti a stejne se budi...ja uz jsem vazne vycerpana ☹( poradte, jak ho naucit spat celou noc? Podotykam, ze spi s nami v loznici, nikde jinde misto nemame...

naomi6
22. říj 2012

@deniskakubicek Ahoj, tak to dobře znám. Od té doby, co jsem malou v noci přestala kojit, spala celou noc. Kojila jsem ji v noci do roka, ale už jsem taky byla zralá na blázinec. Stále se budila, ale ne proto, že měla hlad, ale chtěla si prostě podudlat a přitulit se k mámě. Takže i když to bude asi první týden dost těžké, zkus ho odstavit, ale musíš o tom být přesvědčená, že to chceš udělat. Fakt to funguje. Já jsem odstavila ze dne na den. Žádné postupně. První noc řvala v kuse 2 hodiny. Bylo to hrozný, ale vydrželi jsme to. Dala jsem jí dudlík, pohladila, řekla, že už mlíčko v noci není a bylo to. Pochopila to rychle a druhý den, když se vzbudila, dala jsem dudu a hned usnula. Držím palce, ať se to podaří. 😉

ajuse21
22. říj 2012

@deniskakubicek Já si myslím,že si z Tebe dělá dudlík.Uklidnuje ho to.Jak radí naomi6..odstavila bych a uvidíš 😉

carrynka
22. říj 2012

@deniskakubicek mne to malej dela taky, ma ale zatim 5mesicu, takze uplne odstavovat ho jeste nechci...ale taky jsme vyrizeni...

jancip
22. říj 2012

Já tu zkušenost nemám, ale říkala mi známá, že jim to syn dělal také. U nich pomohlo, když mu postýlku přestěhovali v ložnici na stranu tatínka. Myslí si, že cítil mlíko, proto se budil a pak se ho dožadoval. Pak to že prý bylo dobrý.

abecedka
22. říj 2012

@deniskakubicek u nás pomohla kniha Dětský spánek v otázkách a odpovědích, zkus ji. Je tam super metoda jak odstavit dítě

llluckaaa
22. říj 2012

Holky, moje malá má 21 měsíců a pořád spí strašně blbě. Kojená není, v noci mléko nedostává a přesto mě dnes nenechala spát víc než 2 hodiny v kuse a vzbudila se (a mě taky) víc než desetkrát. Takže jsem teď ráno jak mumie a jsem rozhodnutá k razantnímu řešení - seberu jí dudlík, odstěhuju se na gauč do obýváku a nechám jí vyplakat 😅 Dělám to nerada, ale tohle se už nedá zvládat, obzvlášť když musím ještě přes den fungovat pro dvě děti 😢 Jiné lepší řešení mě nenapadá.

abecedka
22. říj 2012

zkuste fakt tu knížku, já tak odstavila během týdne obě děi. Každá byla jiná, budila se v jinou dobu... od 8m. mám svatý klid. Je to o spaní dětí až do 5let, takže ji bohatě využijete

abecedka
22. říj 2012

podotýkám, že to odstavování je absolut bez pláče

kaculka46
22. říj 2012

Rozhodně bych kvůli tomu neodstavovala v sedmi měsících je to brzy.Kojené děti tohle rády dělají,není to hladem.Večer nakrmit,nakojit, v noci už prso nedát,až ráno.Je to těžké,ale časem se to naučí,naše nejmladší tuhle pohotovost držela do jednoho roku. 😀

deniskakubicek
autor
23. říj 2012

Holky, diky za rady...nejdriv chci napsat, ze spi se mnou v posteli, ale na postylku ej nauceny, pres den ulozim a on spi, nijak neuspavam, anio na vecerni usinani, jen v noci si ho vezmu k sobe a spime tak spolu. Hodne lidi mi radi skoncit nocni kojeni, tak bych to chtela zkusit, uz jsem se psychicky pripravila, ze dnes na to vlitnu, taky mu udelam rezim, aby chodil spat dele nez v sedm vecer. Jinak pres den kojim taky po hodine, nedavam totiz jeste caje, ale uz je zavadime...chtela jsem se zeptat, myslite, ze muzu dat misto koja vecer caj? Nebo musi byt voda? Ta pry zatezuje ledviny, tak nevim Sad kazdopadne dnesni noc byla uplne to same, prvni spanek trval 3 hodiny, dala jsem prso, usnul na dve hodiny, probudil se ve dve rano a do tri byl vzhuru s tim, ze rval v postylce a chtel si hrat, pak usnul asi do pul 5 a o pul seste jsme vstavali...mam jeste synka 2,5 roku, ten ma pokojik hned vedle loznice, ale je tolerantni a nebudi se, kdyz Matyas vyvadi, nastesti nemame zadne prime sousedy, takze at si rve, i kdyz toho nejsem zastance Sad a je lepsi, aby mu chodil davat vodu tatinek? nebo si v pohode odvykne i ode me? jo a davala bych mu najist asi kolem 4-5 hodiny ranni, to uz by mel mit hlad, ze? rozhodne nechci odstavovat uplne!!! Ja si kojeni fakt vybojovala a i tohle reseni mi rve srdce, ale bez mleka to v noci vydrzi...
@abecedka ja mam pouze knizku kazde dite umi dobre spat...muzes mi poradit v tom nocnim odstavovani? vubec nevim, jak na to...podotykam, ze zuby to u nas nejsou, uz ma 4 a v pohode, na tohle mam deti zlate 🙂

blahova_andrea
23. říj 2012

Náš Míša má 10m a stále celou noc nespinká. Sice se vzbudí jen asi 2x za noc, ale i tak to považuju za úspěch. Od některých kamarádek jsem slyšela takové hrůzy, jako že vstávají každé 2h i k 2letým dětem. To by mě zabilo. Všeobecně, když srovnám info, tak horší je to noční vstávání u kojených dětí. Ale myslím, že čím jsou starší, tím víc je to jen zvyk, než opravdový hlad a potřeba.

ludmilad
23. říj 2012

Našemu je skoro 2 roky a taky někdy nespí celou noc 😠 Dostává UM večer a ráno, ráno se budí kolem 6., ale někdy se budí i ve 2-3 hod. v noci - někdy chce mlíko, někdy jen pohladit a usne. Včera to bylo třeba peklo - byl vzhůru od 3 do 5 hodin....od 3 do 4 jsem vstávala 4krát, pak jsem ho vzala k nám do postele, to nepomohlo, tam se mlel a pak šel zpět do postýlyk a usnul. Taky jsme zvědavá, kdy ho to přejde 😀

llluckaaa
23. říj 2012

@deniskakubicek Večer a ráno ho spíš nakoj a v noci mu dej vodu nebo čaj. Já na čaje u dětí nejsem, preferuju obyč. vodu, ale co se týče tekutin a vlivu na ledviny tak to bude mít stejný vliv 😉 Spíš aby to nebyl slazený čaj (některé dětské bývají). V noci to odnaučování asi záleží na dítěti, někomu to jde líp s tatínkem a někdo to vládne líp s mamkou. Zkus to nejdřív ty a když to nepůjde, tak může nastoupit taťka (jestli na to bude mít nervy...).

Kačka včera vytuhla až v 16 hod v kočáře, spala hoďku, pak všechno ok a další kravál nastal až když šla ve 20 spát. Řvala 3/4 hodiny (střídavě jsme s ní s manželem chodili), pak to manžel nevydržel a lehnul si k ní. V noci se párkát vzbudila, ale šlo to. Dneska to na mě zase zkoušela s dudlíkem, ale v 11,30 usnula i bez něj za kodrcání v kočáře na balkóně. Uff, to odnaučování je fakt psychicky náročné 😝

naomi6
23. říj 2012

@deniskakubicek Klidně mu dej místo kojení večer kaši, ta ho víc zasytí než čaj nebo voda. A proč by voda měla zatěžovat ledviny? Myslím, že voda je nejzdravější tekutina 😉 Každopádně mu můžeš dávat oboje. Určitě dál koj, ale přes den 😉 Určitě ať k němu vstane tatínek, pokud bude ochotný. A co zkusit, aby spinkal už v postýlce a ne s tebou? Třeba by to taky hodně pomohlo. Každopádně moc moc držím palce na dnešní noc, ať se to podaří.

petuniie
23. říj 2012

Mám 8m. holčičku. Kojíme převážně v noci - někdy 2* za noc, jindy i 8*. Jsou dny kdy padám na hubu, tak si během dne chodím lehnout s ní. Zkoušela jsem ji dávat čaj, žádný úspěch to nemělo. Jen jsem ji o to dýl uspávala. Naše doktorka ně "uklidnila", problémy s nočním spánkem jsou do 2 let normální. Přestala jsem to řešit, vzala jsem si malou na noc k sobě do postele. Kojíme v leže, takže pohoda! Někdy stačí se jen přitulit a spinká klidně dál, nebo ji nabídnu dudlíka. Odstavovat ji nehodlám! Nic zdravějšího už v životě nedostane!!! Jestli máš fugující babičku,tak ať pohlídá. Zkus se domluvit s mužem, aby se o svém volnu ráno postaral o děti a Ty dospávej.

deniskakubicek
autor
23. říj 2012

@naomi6 napsala jsem to spatne, obcene tekutiny v noci zatezuji ledviny, ty si maji pry v noci odpocinout, co jsem se v knizce docetla (kazde dite umi dobre spat)...mno, kazdopadne, matyas spi normalne v postylce asi do pulnoci, pak ho beru k sobe, ale staci ho nakojit, polozit do postylky, tak na chvili procitne, dam dudlik a spi...dnes usnul opet v sest :-/ byl od ctvrt na tri vzhuru, tak jsem zvedava, ale rozhodnuta jit do odnaucovani, alespon castecneho...doporucuji chovat, zpivat, drzet za ruku, dat dulik, ale tekutiny a prso az v opravdu nouzove situaci, tak to risknu...jen chudak starsi syn 😀

deniskakubicek
autor
24. říj 2012

Holky, tak u nas katastrofa ☹ vzbudil se o pulnoci a do pul druhe jen rval a rval, uz jse to nevydrzela a dala mu prso, nemel vubec snahu usnout, ale uspech byl, ze se napil, odpojil, podival se na me, usmal se, pohladil me, tak jsem ho ulozila, dala mu dudlik a odesla jsem a on usnul…manzel rikal, ze to zkusime natvrdo, az prijede domu, zitra totiz odjizdi, ale mam pocit, ze kdyz k nemu chodil chlap, tak rvani bylo o dost horsi ☹

pamal
24. říj 2012

Ahoj, mám šestiměsíčního syna. Budí se po půlnoci dvakrát. Před půlnocí se občas taky probudí a řve a řve. Dala jsem ho do kočárku, párkrát zajezdila a hned usnul. Pak ho přenesla do postýlky. Určitě bych taky neodstavovala. Protože kojím vleže, tak si říkám, že je to jediná chvíle kdy si odpočinu 🙂 A taky je to podle mě časově jednodušší a samozřejmě finančně výhodnější. Ono je to asi fakt u každého dítěte jiné. Starší syn, ten řvával v noci mnohem více, taky se častěji budil, chtěl být s námi jenom v posteli. Tento mladší zase po kojení nemůže někdy usnout v posteli, pořád se přehazuje, mně se ani nechce ho přenášet, pak se přemůžu a on v postýlce okamžitě usne. Beru to tak, že je to dítě, které jsem chtěla a počítám s tím, že prostě do cca 1,5 roku to tak s tím spaním může být. Mně to tak vyhovuje, i když chodím spát kolem půl dvanácté (než všechno vyžehlím, trochu uklidím) a ráno vstáváme o sedmi, protože jdem do školky. Četla jsem, že tělo kojící ženy je nastaveno na menší příjem spánku. Manžel spává se starším synem v pokojíku, takže ho nebudíme. Vydrž, malé dítě prostě potřebuje maminku, cítit ji, dotýkat se jí. Beru to tak, že se ještě naspím, ale toto období, které je sice náročné, ale strašně krásné, trvá jenom krátkou chvíli.

deniskakubicek
autor
26. říj 2012

@pamal mas pravdu, rozhodla jsem se neprestat kojit...hlavne jsem zjistila, ze mi to i v noci chybi 🙂