Jak naučím 9 měsíční holčičku spinkat celou noc?

paaajuska
17. lis 2012

Maminky prosím poraďte, jak naučím naší 9 měsíční holčičku spinkat celou noc.
Večer chodí spát v 7 hodin, usíná bez problémů a spí ve své postýlce.
Usíná při pítí mlíčka z lahve v postýlce. Dudlíčka používáme.
Kašičku na noc taky má.
Budí se nám tak minimálně 4krát za noc...trochu se napije a pak většinou chrní dál, ale taky ne vždy...
Máte nějakou zaručenou metodu🙂)?
Budu vděčná za jakýkoliv tip a ráda vyzkouším🙂

kozlenka
17. lis 2012

Taky budu vděčná za jakýkoliv tip, neb náš Davídek má 15 měsíců a naše noc vypadá jako ta vaše 🙄

sona_sv
17. lis 2012

Tak my to měli úplně stejné, usínal u prsa a v noci se co dvě hoďky budil. Bylo mu asi 9 měsíců, když jsme aplikovali metodu, jak naučit dítě usínat samo a spát...já hlavně nechtěla, aby v noci pil mlíčko, protože hoooodně přibíral. Večer nesmí usínat s lahvičkou...nechat vypít a pak uložit (zazpívat, pohladit, odejít) a když pláče, tak se vracet v prodlužujících se intervalech, nezůstávat tam, jen pohladit, pořád říkat stejnou větu a odejít. Nevyndávat z postýlky. To samé i v noci. Nedat mlíčko, jen dělat tohle. Bohužel ne každý má to srdce nechat dítě plakat, já to chápu, ale my to už chtěli vyřešit a nechtěli jsme ho zvykat na to, že ho bude někdo vyloženě uspávat. Naštěstí to to prcek pochopil rychle, i když to může trvat i 14 dni...

mvkoty
17. lis 2012

@paaajuska mě se dcera budí a je jí 20měsíců...buď má po mléce či kaší zízeň a nebo už je to jen zvyk a potřebuje tu lahev mít u sebe.....mě se malá probudí chce pití dám jí lahev a spí ani nepije ale jen jí drží.

paaajuska
autor
17. lis 2012

@sona_sv Moc děkuju za radu🙂 Zatím jsme neměli srdce na to nechat ji brečet, ale třeba nás k tomu dotlačí🙂)
Takže ji dát vypít mlíčko a pak až uložit do postýlky s dudlíčkem, aby sama usnula a v noci to samé?
A když se mi v noci vzbudí, tak ji nemám dát napít a znovu dát jen dudlík?
Ty intervaly mají být jak dlouhé?🙂

margeta
17. lis 2012

@paaajuska Jedině vydržet 🙂 Když jsme jakž takž odbourali noční krmení, tak jsem co dvě hodiny vstávala a hledala dudlíka, protože mu rostly zuby.

paaajuska
autor
17. lis 2012

@margeta děkuju🙂 -a to noční krmení jste odbourali jak???🙂

margeta
17. lis 2012

Zhruba od roka jsme přešli na režim dát mlíko v 10 večer než jsme šli spát a pak až v 6 ráno. V noci dostal jen dudlíka a když usnul, tak dobrý, když hodně prudil, tak i mlíko, ale celkem to šlo. Naštěstí si na ně nemůžu se spaním stěžovat. Uvidíš kdy to půjde praktikovat u vás.

blahova_andrea
17. lis 2012

my máme 11m a taky je to u nás stejné

sona_sv
18. lis 2012

@paaajuska Však mě to taky rve srdce,když ho musím nechat plakat,někdy i teď a to má rok a půl...začíná hoooodně vymýšlet 🙂 Podle té metody by neměli mít děti nic, ani dudlík, ale musím přiznat, že my mu ho nechali a šlo to, pak když se někdy vzbudil, jen jsme dali dudlík a spal dál. Teď už dudlík nemá a je to ještě lepší. Když se v noci vzbudí, klidně můžeš dát napít, ale vody nebo čaje...ne mlíčko. Od šestého měsíce prý děti nepotřebují v noci pít mléko a právě když ho dostávají, bříško pak tráví a to bývá důvod buzení.Ale asi to není pravidlo. Ty intervaly by se měly prodlužovat, takže odejdeš, vrátíš se po minutě, pak po dalších dvou, pak až po třech atd. Přeju ať to zvládáte bez pláče 🙂 Jo, ještě je dobré, aby měla něco zafixovaného se spinkáním...třeba plyšáka...při odchodu jí ho dát,říct,že tu bude s ní...děti totiž něco potřebují, takový rituál.

paaajuska
autor
18. lis 2012

@sona_sv Moc dekuju, vyzkouzime🙂na dnesek jsme se moc nevyspali, ale vzdat uz to nechci🙂)S tim cajikem to vyzkousim, to je zajimavy🙂

chroustinka
21. lis 2012

@paaajuska odnaucit usinani s flaskou v puse, usina s pocitem nebo tepleho mi tece do briska, pak vytuhne kdyz se v noci probere misto aby se sama uklidnila tak hleda to "teple dobre" co mela u sebe kdyz usinala. meli jsme to podobne. v 10m prechod na UM (porizeni dudliku - kvuli rustu zubu nic jineho nezabiral). pak nejakou dobu usinani s flaskou za cenu ze se hold v noci jednou dvakrat probudi, dalsi krok byl vypit mliko s maminkou, tatinkem, vycistit zoubky lehnout do postylky a cist pohadku, vypravet. idealne aby dite uslo samo v postylce, nas maly pri cteni daval najevo ze uz konec ze se otocil na bok ke stene a mohli jsme odejit. pak opet spatne spaval kdyz uz moc narostl a postylka mu byla mala, takze s prechodem na klasickou velkou postel spi dobre sam vcetne usinani. Dale si kolem roku a ctvrt oblibil nekolik plysaku a s temi spi, takze v noci se jimi dobre uklidni kdyz je potreba. to jenom par poznatku od nas treba to pomuze, kazdopadne ta zmena rezimu pri usini muze byt prvni dny narocna ale chce to vydrzet dite musi vedet "co se po nem chce" musi citit jistotu rodice, jak se jednou dam do uceni usinani musim to delat porad stejne a nepolevovat. samozrejme s ohledem na povahu ditete. u nas treba vubec nebylo mozne pouzit metodu odchazeni nechani vyplakat a vraceni s tim ze intervaly se budou prodluzovat. pak to muze taky rozhodit kazdy rust zubu, nemoc atd...
hodne zdaru

paaajuska
autor
21. lis 2012

@chroustinka Mockrat dekuji za rady🙂 Uz par dni se nam dari, ze usina sama v postylce teda s plysackem a dudlikem🙂)A v noci se nam uz budi tak 2krat a davame ji napit cajiku na radu jedne maminky tady a pomaha to🙂
A do pohadky jste cetli odkdy? A od kdy ve velke posteli?🙂

chroustinka
21. lis 2012

@paaajuska on se i ten cajik da casem odbourat, jsou deti co jsou i na piti v noci zavisle. hlavne ze uz to neni to mlicko to je velky pokrok, dudlicku se taky casem zbavite, u nas byl kvuli zoubkum az do dvou let (tedy vyhradne v posteli na spani, nikde jinde). Pokus o pohadky byl od 10 mesicu ale zacaly se mu libit az tak v roce a pul. ted cteme pohadky a nasledne si jeste vypravime jaky byl den, co se mu libilo, nelibilo, povedlo, z ceho ma radost atd. Sam spi od roku (postylka) - kdyby to slo drive bylo by to lepsi - je typ ditete ktere potrebuje svuj klid, hure spi kdyz by mel spat s nama. Velkou postel (opravdu velkou dospelackou, zadne decke radobyvelke postele) ma od dvou let. lepe by bylo tak o pulroku drive.

kachen
24. lis 2012

No, tady je prave videt, jak je kazdy dite uplne jiny. Nase dcerka spavala s nama v posteli do 13 mesicu. Pak ze dne na den jsem ji dala do jeji postylky. Pred spanim mleko ma, ale v noci nic. Par dni se budila a plakala, ale odhalila jsem pricinu. Bouchala se o sprusle od postylky, dala jsem mantinel a v pohode chrape. V noci nedavam na piti nic, max ji dam vypadenej dudlik. To, co funguje na jedno dite, nefunguje na druhy, to mne je jasny, ale mozna je dobry hledat pricinu nespavosti v naprostych prkotinach. A nebo cekat. Bohuzel. Deti jsou nevyzpytatelny. Tak pevny nervy preju.