Jak naučim syna spát v noci v postýlce? Jak ho uspím?

ewikpepik
15. lis 2011

ahoj, poradíte? malej se narodil v červenci, kdy bylo teplo. tak jsme od rána do večera jezdili v kočárku a v noci hezky spali v postýlce. jenže teď se moc po venku od rána do večera chodit nedá a tak je tady problém. prcek nechce spát v postýlce přes den - vůbec! a první noční usínání je děs a hrůza. vždycky už to jeho brečení nevydržím a jdu ho dát uspat do kočáru. jak ho naučit na noc spát v postýlce? prostě jak ho uspat aniž by brečel, že chce houpat v kočáru.-..

romcovaklarka
15. lis 2011

@ewikpepik My měli to samý, akorát malej je červnovej, ale taky jsem z toho měla vítr, občas ho dávala do postýlky, ale jen tam brečel a spal jen v kočáru. A najednou asi 3 neděle zpátky mi začal sám od sebe spát v postýlce. A občas se stane, že tam neusne, tak a co? Loupnu ho do kočáru i teď 🙂 Kombinézka, fusak, namazat líčka a jde se ven 🙂

ewikpepik
autor
15. lis 2011

a jak to děláš na noční spaní? on mi ty moje rituály úspěšně přechází a dožaduje se kočáru. vůbec se nevyspím. jen chodím houpat kočár a to je na palici...

misi.21
15. lis 2011

@ewikpepik mám červencovou holčičku a přes den mi doma spinká jedině v autosedačce.Ze dne na den přestala chtít spát v postýlce,pláče,mudlá se ,je ospalá,ale spát nebude a nebude. V sedačce usne během 5 minut. V kočárku spinká krásně a večer je u nás usínání u prsa,jinak totiž taky neusne...Doufám,že se to s věkem budu jenom zlepšovat.Jestli ne,tak to budu řešit až dýl,teď na ní nic neplatí.

vonkacka
15. lis 2011

@ewikpepik tak u nás je to stejné,přes den spí také jen v kočárku a na noc ho uspávám v ruce a pak teprv do postýlky. V postýlce mi né a né usnout,snažila jsem se,ale jeho hysterický řev jsem prostě neustála a tak ho uspávám v náručí,nebo v kočárku.Blbý je,že má přes 8kg a já už mám záda mínus ☹
Takže ti neporadím,taky bojujeme 🙂

misi.21
15. lis 2011

@vonkacka já si právě říkala,že budu uspávat radši vleže u prsa než v náručí,protože se už pěkně pronese...

ewikpepik
autor
15. lis 2011

ještě mě tak napadlo, že asi nevím rozpoznat, kdy ho tam uložit. když si mne očka nebo je má takové červené, nebo taky když zívá a už si moc nehraje, jenom spíš čučí. tak ho dám do postýlky. zapnu kolotoč, přečtu pohádku, dám pusinku, pohladím, otočím na bříško a konec. plačem a plačem a tak už ho zpět do postýlky nedám. protože plače a usne až v kočáru...

vonkacka
15. lis 2011

@misi.21 já uspávala u prsu ještě do minulého týdne,ale z ničeho nic mám po mlíku ☹ Pro mě to bylo taky pohodlné i když všude píšou,že se to nemá. Jenomže teď dávám flašku a u té mi neusne a když jo,tak se probudí při odkrkávání.Uspávání nám trvá cca 1hodinu a v noci se zhruba 2-3x budí a při té třetí přestávce uspávám zase 1-1,5hod. Fakt paráda 😀

sona_sv
15. lis 2011

Koukám, že nejsem sama kdo bojuje se spaním 😒 U nás taky vede kočárek přes den, večer a v noci jedině u prsa, ale dost často se mi pak budí a jak není u prsa je problém, holt závislák 🙂 Kamarádka mi poradila jednu metodu, prý funguje, aplikovala ji i přes den, je potrobně popsána tady: http://www.azrodina.cz/1698 ale pořád nějak nemám odvahu a nevím jestli budu mít nervy ji vyzkoušet...

romcovaklarka
15. lis 2011

@ewikpepik Večer mi usínal v postýlce normálně, ale teď začaly potíže, to si ale myslím, že zuby. Usne jako vždy, ale budí se třeba za půl hoďky 😒 zkouším dudlík, hladit, zpívat, chovat, ale nakonec stejně zabere jen prso 😅

veruska007
15. lis 2011

Všechny nápady, jak uspat dítě doma během dne sem! Mám 3 měsíčního chlapečka, večer usíná v pohodě, po kojení taky - buď usne hned po kojení nebo chvíli brouká a usne... ale přes den je to hrůza. Spí jen venku. Ale já už jsem omrzlá od hlavy k patě a starší 2,5letý chlapeček ty dlouhé túry taky přestává v takové zimě zvládat. Zkoušela jsem fakt skoro všechno a nic 🙄

romcovaklarka
15. lis 2011

@vonkacka Ahoj, promiň za OT, ale koukám, že píšeš, že máš po mlíku 😔 Myslíš, že to je z těch příkrmů? Já bych s nima měla brzo začít, ale to se mi moc nechce toto 😕

misi.21
15. lis 2011

@veruska007 mě fakt nespí jinak než v autosedačce...

veruska007
15. lis 2011

@misi.21 Hm, to mi fungovalo u prvniho ditka, spavalo takhle do 1,5 roku. Ale to druhe ne a ne zaspat 😠 .

misi.21
15. lis 2011

@sona_sv mě taky každej radil nechat vyplakat,že se nučí usínat sama. Zkoušela jsem jednou,asi 10 minut a malá se mi z toho pláče začala dávit a já si nadávala,jak jsem blbá.To radši ať usíná u prsa,než abych jí trápila. Já myslím,že jednou přijde sama na to,že to jde i bez mámy...

misi.21
15. lis 2011

@veruska007 tak to nevím co jiného,já seděsím dne,kdy se do sedačky nevejde...doufám,že do té doby se jí to zase zmnění a bude spát v postýlce...doufat můžu,co? 🙂

sona_sv
16. lis 2011

@misi.21 Mám stejnou zkušenost...nikdy sám po vyplakání neusnul, pravda, že já to taky dlouho nevydržím...ale pak je ještě horší ho uklidnit, vždycky tak vzlyká až se mi samotné chce brečet.

imzadi
16. lis 2011

Sice jsme starsi ale i u nas se bojkotuje postylka pres den...takze i ted doma mam kocar a uspavam ho v kocare v obyvaku nebo na chodbe...usinani vecer je dalsi super zalezitost, 100x si stoupne a kdyz odejdu rev...ale ja tem rvacim metodam moc neverim, prijde mi to zbytecne tyrani...a tak 100x polozim, hladim, zpivam a vetsinou do 20 minut usne...verim ze se to zlepsi az bude umet konunikovat...
@veruska007 ahojky jak se vam dari? 😉

ewikpepik
autor
16. lis 2011

tak uspávání u prsa neznám... včerejší uspávání opět nevyšlo...zkouším ho dát do postýlky i přes den, pouštím kolotoč a hladím, povídám mu, že se jde spinkat, ale ono to zatím nezabírá. jen doufám, že si tu postýlku nezprotiví a nebude mi v ní brečet vždycky když ho tam dám. holt je to kříž, ty naše dětičky....

llluckaaa
16. lis 2011

Já od začátku nechávám usínat na noc v postýlce, žádné nošení na rukou, žádné cpaní si miminka si do vlastní postele, žádné pohupování v kočárku. Nechtěla jsem ze sebe udělat otroka jako při prvním dítěti. S usínáním problém nemáme, jen se nám v noci hrozně často budí ☹ A přes den spí zatím dvakrát - dopoledne v postýlce a odpoledne většinou chvilku v kočárku.

ewikpepik
autor
16. lis 2011

právě jako ten otrok si připadám....prostě v postýlce spí jen v noci, kdy se budí na kojení. určitě za to může i to léto, kdy jsme byli v kočáře pořád. a jak dlouho vydrží skoro 4m prcek vzhůru? je to jako u nás 5h? po každém probuzení hodinku a pak dvě hodinky spinkat?

veruska007
16. lis 2011

@ewikpepik 😀 Tak náš Bobiš má přes 3 měsíce, chodí spát kolem 22h, občas až 23h, ráno ho před 6.h. vzbudí starší brácha a když nestihneme jít dopoledne ven, tak usíná až při odpoledním drndání, kol. 15.30. Spí dvě hoďky, a pak je hore až do nočního spaní. Jo, a když je bdělý, tak se samozřejmě sám nezabaví, odmítá ležet... mám pokračovat... 😝

ewikpepik
autor
16. lis 2011

@veruska007 každý to má jinak. já jen jestli třeba není vzhůru málo, že bych ho jako víc unavila a pak by mi v té postýlce usnul pěkně...

veruska007
16. lis 2011

@ewikpepik Závidím. Buď ráda. Nějaké děti jsou spavé. Na škodu to určitě není.

llluckaaa
16. lis 2011

@ewikpepik Já myslím, že chyba není v tom, že byl prcek na spaní celé léto přes den v kočárku - to byla naše taky, a i tak usíná teď v postýlce. Jestli je vzhůru jen 5 hodin za celý den, tak to je slušný spáč 🙂 Můžeme závidět... Já se snažila nastavit nějaký režim cca od půl roku. Po probuzení 3 hodiny vzhůru, pak do postýlky, po probuzení opět 3 hodiny vzhůru a pak spinkat. A z postýlky po uložení zásadně nevyndavám - jen chodím kontrolovat, pohladím, dám dudlíka, řeknu ať spí...

llluckaaa
16. lis 2011

@veruska007 Ty brďo, to je teda dlouhá směna. Ono každé dítě má něco - já zase vstávám tak 10x a někdy i 15x za noc ☹

ewikpepik
autor
16. lis 2011

@llluckaaa vážně? mám doma spáče? já ho totiž dávám spát po hodince hraní, protože mi připadá unavený a už kňourá a nechce si hrát. jenom tak čučí a vůbec nereaguje na hračky. tak ho dám spát. ale dnes večer to zkusím natáhnout, třeba mi pak snáze usne...

veruska007
16. lis 2011

@llluckaaa vstáváš 15x/noc? To bys měla napsat, že místo spaní jen skáčeš do postele a ven 😀 .

ewikpepik
autor
16. lis 2011

ne, vstávám tak 3x-4x. a taky se budíme ráno brzo, v 5 výjimečně v6...

sarunatko
16. lis 2011

Ahoj holky. U nás spinkání taky děsný. Přes den usne doma maximálně na půl hodiny, v kočárku venku dokáže spát i tři hodiny. To by mi nevadilo, že doma nespí, ale večerní uspávání, to je děs. Usne jedině u prsa, až už tvrdě spí, tak jí musím prso vzít a potichoučku odejít. Do čtyř měsíců spinkala krásně celou noc - od osmi do šesti do rána, ale od konce října se mi v noci tak třikrát budí. Někdy se vzbudí už když jdeme spát, to si ji pak vezmu k sobě a dám jí prso, musím ji vzít hned, protože čím dýl je vzhůru, tím hůř se pak uspává. V noci, když se vzbudí, tak si ji zase hned beru k sobě. Vybrečet ji nechávat nechci, na to nemám nervy. Takže to někdy dopadá tak, že spí celou noc s náma na posteli, takže se ani já ani manžel nevyspíme. Vůbec nevím, co s tím.

veruska007
16. lis 2011

@sarunatko když se starší chlapeček začal v 5 měsících v noci budit, dr. říkala, že je čas na večerní kašičky. Týden jsem odolávala, že je ještě brzy... pak jsme dali kaše a malý zase krásně spinkal až do rána 😎