Jak naučit 14ti měsíční dítě prospat celou noc?

leniszka
9. srp 2010

Ahoj holky, prosím Vás tady o pomoc, protože už jsem zoufalá a dochází mi psychické i fyzické síly. Mám 14 měsíčního chlapečka a ten ještě nikdy neprospal celou noc... zkusila už jsem kde co... V roce jsem ho odstavila, asi v 10 měsících jsme ho dali do pokoje vedle ložnice, takže už nespí ani s námi v pokoji, tuto změnu přijal velice dobře, asi 3x jsme zkusili změnit místo, kde má postýlku, kdyby náhodou byly někde nějaké špatné vlivy... na zuby se to pořád svalovat nedá, protože to trvá od narození do teď. No vím, že jsem asi udělala chybu, protože mi Dr. i v porodnici rvali do hlavy, že ho musím co 2 hod. budit na kojení a já to asi tak těch 6 týndů dělala, protože jinak by prospal i 10 hodin v kuse a asi tím jsem to všechno pohnojila ☹ Ale pozdě něco si vyčítat...
Teď Kubík večer usne cca kolem 20h. a budí se v průběhu noci tak 2-3x, sedí v postýlce a pláče (bez slz). Zkoušela jsem ho už i nechat třeba 5-10 min., jestli neusne sám, ale ne... musím vstát, dám ho lehnout a za 30 min je to to samé, tak dostane napít trochu čisté vody, pak usne, ale probudí se takhle do rána třeba ještě 2x... kolem 5h. mu dám mlíčko, protože to už ani voda nezabere. Jinak hezky prospívá, je šikula, jakž takž jí, ale musím mu u toho dělat blbosti a přes den spí jen jednou po obědě a to cca 2-3 hodiny.

Moc a moc prosím o jakékoli nápady, rady, zkušenosti nebo i podobné starosti. V mém okolí všem maminkám děti pěkně spinkají a já už jsem protivná, otrávená, prostě nevyspaná ☹

kaketka76
28. čer 2013

@leniszka
@crca

Taky mám dvojčata ... 11 měsíců - holčička se budí jen 1x až 2x za noc, ale chlapeček tak 5x protože chce ležet na mně - né u mne v posteli, ale doslova na mně v náručí a nesmím u toho sedět ale pochodovat dokola, aby ho to pohupovalo 🙄 (to od tý doby co měl nedávno zánět ucha a vysoký horečky, tak jsem ho chovala a hlídala - předtím nebylo spaní až tak hrozný) ... jenže váží 11 kg a tahat se s ním po baráku ve tři ráno je celkem zábava. Jenomže Kubíkovi Pánbu nadělil taky neuvěřitelné plíce, když začne ječet - a to dělá často páč ví že to zabírá - praskají nám okenní tabule a ušní bubínky a v tu ránu je vzhůru celej barák ... a k tomu máme 4letou ještěrku, která od té doby co vstávám k miminům taky často v noci otravuje a řve a dožaduje se pozornosti - nejraději by taky spala nalepená na mne - v naší posteli ... mimina mají svůj pokojík, starší dcerka má taky svůj ... a tak celou noc běhám z pokoje do pokoje a sotva usnu, už zas někam běžím ... když řvou všichni najednou, budím manžela a potom ponocujem oba a ráno jsme oba vyřízení a děti čilé a vyspinkané do růžova, takže zatímco my do sebe lejeme půllitry kafe abychom přežili den, a doufáme že si budou aspoň chvíli hrát a dají pokoj než se proberem, ze všech stran se ozývá mamá, mamááááá, mammmáááááá ... tatatatáááá ... mňam mňam - to od těch malých - a od té starší mamíííí já chci papat a já chci bumbat a já chci kakat a proč mám ještě pyžamko, já chci šatečky ... 😅 ☹ 😠 ...
Jak ale naučit spát přes noc ty mrňata, kterým se zatím nedá nic vysvětlit ... a myslím že to opravdu není tím že by potřebovali jíst víc než 1x za noc, prostě při každým menším probuzení se v postelích vztyčí jak stožáry a křičí na dveře, dokud se v nich neobjevím, a pak přestane ten ke kterýmu jdu první, zato ten druhej řve o to víc 😀 😀 😀
Když je dobrej den, tak se budí na přeskáčku, a tak můžu nechat manžela spát v noci, a on pak s nima vstává v 7 a já dospávám do 9ti ... to je jedinej způsob jak přežít ... je mi 36 a asi už ten nedostatek spánku nějak nezvládám ... chtěla bych je už naučit všechny spát celou noc, hlavně toho hlavního uřvance Kubu, protože on to mlíko už v noci ani nechce - nechce ho vlastně pít ani přes den, takže se budí jen tak z rozmazlenosti.
Na tu 4letou platí jen když ji v noci řádně seřvu, a pak dá pár dní pokoj ... zkoušela jsem to s ní po dobrým všemi způsoby, ale jedině zabralo vynadat a pohrozit nasekáním na prdelku (musím říct, že naštěstí ona nikdy nepotřebuje nasekat doopravdy 😀 ... jí stačí pohrozit a je pokoj ... dostala v životě asi tak 2x) ...

andilek1010
1. lis 2014

Ahoj holky.Mam 4 leteho syna-stale se budi tak 3-4x za noc ze se mu neco zda.krici mlati sebou atd...Celou noc neprospal nikdy..Neurologie vporadku,psychologie vporadku doma tak nejak taky a stejne.Je hodne inpulsivni,vznetlivy je to Lev.do nejakych 2 let jsme k nemu vstavali i 7x za noc denne!kolikrat musel dostat sprchu.nevnimal,nesel probrat proste nic.Me uz ocekavani prospat celou noc vymyzelo.ted mame rocni dvojcata páreček,od 2 mesicu spi kazdy jinde.protoze male zpocatku hodne plakala a maly se budil tak 2-3x za noc.jen npit a spat.a malou mam u sebe v loznici.a i dnes k nim vstavam 2-3x za noc a to ke kezdemu s hodinovym zpozdenim jinak...tudis 6x/noc.a verte mi tahnout to uz 5 rok v kuse,to cloveka poznamena.uz jsem taak vycerpana ze nedokazu zabrat,mam predepsana antidepresiva se zamerenim na spanek.tak uvidime.teprve zacinam...jinak pokud dvojky nic nezlobí tak se dokazi bidit i 1za noc max.2x za noc....takze hldy to neni.to ze jim dam mleko pokazde kdyz se mi vzbudi je jen tim aby zase rychle usly.a nemusela jsem je nosit a uspavat...to pak nevim kdy bych dala nohy do postele...No holky musime to vydrzet.Me manzel nepomaha vubec...spi v noci s tim starsim a kroti ho...takze vse je na me.i vecerni koupani....maly jsou skely ale ten starsi to je odvar.. 🙂i tak se musime drzet vyrostou a pak nam budou chybet 🙂drzim kazdemu palecky

nestastna19
20. led 2016

Prosila bych o radu mému sinovi je 19 měsícu a nespí mi celou noc budí se mi a já ho někdy uspávám i 3 hodiny co dělám špatně a jak ho mám naučit spávat v postýlce už to nezvládám sem stále unavená a taky trochu podrážděná děkuji vám za odpovědi a za rady Zuzana.