Jak naučit 14ti měsíční dítě prospat celou noc?

leniszka
9. srp 2010

Ahoj holky, prosím Vás tady o pomoc, protože už jsem zoufalá a dochází mi psychické i fyzické síly. Mám 14 měsíčního chlapečka a ten ještě nikdy neprospal celou noc... zkusila už jsem kde co... V roce jsem ho odstavila, asi v 10 měsících jsme ho dali do pokoje vedle ložnice, takže už nespí ani s námi v pokoji, tuto změnu přijal velice dobře, asi 3x jsme zkusili změnit místo, kde má postýlku, kdyby náhodou byly někde nějaké špatné vlivy... na zuby se to pořád svalovat nedá, protože to trvá od narození do teď. No vím, že jsem asi udělala chybu, protože mi Dr. i v porodnici rvali do hlavy, že ho musím co 2 hod. budit na kojení a já to asi tak těch 6 týndů dělala, protože jinak by prospal i 10 hodin v kuse a asi tím jsem to všechno pohnojila ☹ Ale pozdě něco si vyčítat...
Teď Kubík večer usne cca kolem 20h. a budí se v průběhu noci tak 2-3x, sedí v postýlce a pláče (bez slz). Zkoušela jsem ho už i nechat třeba 5-10 min., jestli neusne sám, ale ne... musím vstát, dám ho lehnout a za 30 min je to to samé, tak dostane napít trochu čisté vody, pak usne, ale probudí se takhle do rána třeba ještě 2x... kolem 5h. mu dám mlíčko, protože to už ani voda nezabere. Jinak hezky prospívá, je šikula, jakž takž jí, ale musím mu u toho dělat blbosti a přes den spí jen jednou po obědě a to cca 2-3 hodiny.

Moc a moc prosím o jakékoli nápady, rady, zkušenosti nebo i podobné starosti. V mém okolí všem maminkám děti pěkně spinkají a já už jsem protivná, otrávená, prostě nevyspaná ☹

kristi
9. srp 2010

já nevím, mně se to zdá normální. Naše Mia nespí v kuse celou noc ani teď, většinou ji chybíme a jde se za námi podívat nebo tak, např. dneska byla vzůru asi 3x, a pak se dokonce přesunula k nám

se mi nezdá, že by tvůj Kubík byl nějak moc aktivní v noci, mi to v roce a dvou měsících přijde naprosto normálni 🙂

dvojka
9. srp 2010

co zkusit přestěhovat postýlku zpátky k vám do ložnice 🙂 😉 ?Nezdá se mi totiž,že by tu změnu nějak viditelně přijal 😨

leniszka
autor
9. srp 2010

Kristi, tak snad jo, ono to normální asi bude, ale já se vůbec nevyspím, protože sotva si lehnu a usnu, už abych pomalu zase vstávala, víš, spíš je to kvůli mně, protože už to nevyspání a tu únavu nezvládám, jsem strašně vyčerpaná, dává mi to zabrat.

leniszka
autor
9. srp 2010

dvojko, to odstěhování přijal dobře, protože od té doby odpoledne usíná v postýlce a nemusím ho vozit po venku v kočárku, večer usne sám, jen mu dám mlíčko a jdu a on si prostě usne, nemusím u něj sedět nebo ležet a pak taky... když byl u nás v ložnici, tak vstával co hodinu a natahoval ruce a chtěl k nám do postele, a to se nevyspal manžel ani já, protože když jsme ho nechali v postýlce, tak fakt co hodinu vyváděl a se slzičkama a když jsem ho vzala k sobě do postele, tak jsem se nevyspala, protože se pořád kroutil a točil a já ho musela hlídat, aby mi někam nespadnul 🙂

dvojka
9. srp 2010

jo takhle,takže když byl v ložnici tak to mělo opačný efekt...Hmm....Myslim že se to srovná...Malá se mi v noci taky budí.My jí máme tedy v ložnici,takže protáhnu ruku k ní do postýlky a spí dál.
Uvidíš,že se to zlepší...časem 😉

leniszka
autor
9. srp 2010

Snad jo, dvojko, snad to do té doby zvládnu bez újmy na zdraví, protože psychika fakt dostává zabrat :-/

dvojka
9. srp 2010

Chápu,ale uvidíš že to přejde a až budeš mít druhé dítko tak ti to už ani nepřijde 🙂
Taky si ráno připadám jak zbitá,jenže co se dá dělat že jo?

leniszka
autor
9. srp 2010

To je právě to, že já bych druhé mimi chtěla, klidně i hned, jenže nevím nevím, jak to fyzicky zvládnu. Kubík je fakt náročný na pozornost a ty noci mě ubíjí.

dvojka
9. srp 2010

Protože je ještě malý 😉 🙂 ,ale když připočteš nějakých 9 měsíců,tak to všechno může být opravdu jinak.Naše holky mají mezi sebou velký věkový rozdíl,ale můžu říct,že při druhém pomalu celonočním bdění mi nebylo tak hrozně jako při prvním dítěti.To tělo si snad na vše zvykne 😀

dvojka
9. srp 2010
crca
9. srp 2010

@leniszka úplně tě chápu ale já to mám ve dvojté dávce 😒 Když už se poštěstí a jeden by spí teda krásně v kuse,tak zase druhý 😒 je nám 15 měsíců,to,že k nim vstávám,nebo vstávala tak 3x za noc,to člověk bere,jsou to miminka,ale teď už máme 2 měsíc období,že jsem u nich klidně 6x8x za noc 😕 a to už pak spím u nich v pokojíku a dělám jen pššššššš 😀 ,naspím tak 3 hodiny za noc,ale ne v kuse,což je problém a jak píšeš,celou dobu dobrý a jen zalehnu a začnu zabírat,tak mám noční směnu 😒 V pokojíčku spěj sami od 2,5 měsíce,takže tam problém nebude,mezi 3-6 měsícem mě prospali celou noc!!! 😕 Nejhorší je,že je nemůžu nechat moc dlouho brečet,protože pak budí toho druhého 😖 Jinak jak píšeš,jsme šikovný,trochu živější víc,než by bylo zdrávo 😀 😀 ,jíme dobře(až moc 😀 😀 )Když měli jedno období kolem 8 měsíce,tak jsem dávala Sedalii....pomáhala,ale teď ani prd,-šílený řev,sedí v postýlce a brečí,když je vezmu,tak brečej ještě víc a lezou zpátky do postýlky,čaj dostanou.... 😒 Nečetla jsem tuto diskuzi celou,jdu na to,ale doufám,že je to budď jen období,nebo bude nějaká rada 😀

momin
10. srp 2010

@leniszka Zdravim.. 😉 Necetla sem co psaly holky ale me to prijde asi normalni... My sme prospali celou noc 1x.... 🙂

Jen mi prijde zbytecne mit ho smotneho v pokoji-kdyz jeste celou noc nespi-je to akorat narocnejsi pro tebe..ze musis behat z pokoje do pokoje.... Ale zpatky uz bych asi taky nestehovala. ted budes muset asi vydrzet....
V tomhle veku rostou zoubky...pokud place ze spani muze to byt ono..
jednou spat bude.. nebooooj...
Ja sem si na to nejak zvykla a ani uz nejsem moc unavena-teda samozrejme kdyz sou noci ze place 10x sem unavenejsi ale kdyz vstavam tak 3x je to uz v pohode.. 😉

ferinka
10. srp 2010

Ahoj,mě to teda taky připadá úplně normální,Matěj se taky budí v noci cca 2-3x 😉 A proč aspoň jednou k malému nevstane manžel,aby jsi si trochu odpočinula,my se s manžou taky střídáme 😎

artuse
10. srp 2010

ahoj, nám dcera neprospala celou noc zhruba do 2,5 roku a nejhůř spala a nejvíc se budila zhruba mezi prvním a druhým rokem...a i nyní se občas probudí cca 1x za noc, nám naopak pomohlo, když jsi si dceru nastěhovali k sobě a některé děti to tak prostě mají, ale chápu tu únavu, já taky bývala hrozně nevyspaná, pomohlo, když k malé vstával manžel...

petule246
10. srp 2010

Ahoj, prcek má také kousek přes 14 měsíců a budí se úplně stejně -tj. 2-3x za noc a k ránu také dávám UM. Taky se těším, až prcek prospí celou noc, ale myslím, že je to v tomto věku normální a nijak bych to nelámala. Ale postýlku mám hned vedle své postele, takže nemusím vstávat, pouze chytnu za ručičku a za chvíli zase oba spíme (aspoň většinou). A přiznám se, že si naopak teď konečně připadám krásně odpočatá, tedy když to srovnám s obdobím kolem 8 měsíce, kdy se budil za noc i 5x nebo 6x.

katzi
10. srp 2010

Ahojte, my něco podobnýho řešíme s holkama v diskuzi o růstu zoubků - já Adélčino buzení přisuzuju hodně růstu zubů. V období, kdy rostly čtyřky a trojky nepomohla ani svěcená 😀 😝 V období, kdy jí nic neroste, spí podstatně líp, ale taky je málo nocí, kdy by spala až do rána. Většinou tam jdu tak 2 - 3x. Co nám pomohlo alespoň částečně: při růstu zubů homeopatika Chamomila Vulgaris, a mimo růst zubů: pomohl přesun do vlastního pokoje a hlavně vlastní postýlky (když spala se mnou , byl to horor 😖 )

kubaka
10. srp 2010

Je to normální, naučit to nejde a je nesmysl něco učit a odnaučovat ve věku, kdy na to děti nejsou zralé. Raději zjisti, co potřebuje a vyhov mu. Někomu se osvědčilo přirazit postýlku k posteli tak, aby na dítě stačilo v pololspánku položit ruku a spát dál.
Když lítáš do vedlejšího pokoje, není divu, že se nevyspíš.

leniszka
autor
11. srp 2010

@crca Tak to teda nezávidím, to je šílené, a to jsem vždycky chtěla dvojčátka (teda než jsem poznala, jak dá zabrat i jedno dítko). No a nemůžou to u vás být zoubky? Nezkoušela jsi homeo Chamomila vulgaris CH15? Nám to na zuby docela zabralo... on Kubík nepláče šíleně moc, ale prostě sedí a vříská, pak chvíli počká a zase vříská, když k němu přijdu, tak se zklidní, dám mu napít a otočí se na bok a spí, jenže za půl hoďky zas, takže vím, že to zuby nejsou, i když nám rostou. Mažu je i Calgelem, ale ten je na nic... spíš je lepší Kamistad. A jak dlouho už to u vás trvá? Od těch 6 měsíců?

leniszka
autor
11. srp 2010

@momin No zpátky bych ho nedávala, plánujeme druhé mimi a pak Kubíka znova dávat vedle, to by bylo pitomé... a právě bych byla ráda, kdyby už spal celou noc, abych se pak po nocích mohla věnovat miminku, víš, abych jen celou noc nepobíhala od jednoho dítěte k druhému 🙂

leniszka
autor
11. srp 2010

@ferinka Manžel občas vstává, ale ho to už někdy ani neprobudí, jen když nechám malého fakt hodně a dlouho křičet, to manžela probere, jenže to už nespím ani já, takže to vyjde na stejno. A manžel ráno brzy vstává a má náročné zaměstnání, tak mi to zase nedá ho nechat vstávat, víš... No už aby to bylo a spal celou noc ☹

crca
11. srp 2010

@leniszka zuby to taky nebudou i když nám teda asi rostou,ale jinak jsou v pohodě,dokud nejdou spát.Kluk mě začal spát docela dobře je to asi 3 dny,ale holka....,dneska jsem jí zkusila dát mlíko ve 22.ééhod,to vypila 80ml a pak jedla ještě o půl 3 ráno 😒 prostě mám pocit,že řve hlady,ale já už nevím co jim mám dávat k večeři aby spala 🙄 Kdybys viděla tu hromadu????A to jedí mezi 18-18.15hod,to se s tím patlaj tak 15 min,jakmile nechtějí od nás,tak jim to dáme ať si jedí sami a to pak snědí teda skoro všechno,nebo úplně všechno,po večerníčku je koupando,pak mají ještě mlíko a do 19.15 jdou spát a stejně se takhle budí 😖 Na dnešek to byla zase krizovka,to jsem snad naspala 2 hodiny 😔 Dávala jsem tu Sedalii,ale teď už nám nějak nezabírala,je to taky homeopatikum,ale asi se pojedu zeptat do lékárny na něco silnějšího a spíš uklidňujícího 😅 U nás v lékárně je homeopatička,takže o to je to lepší,že se v tom vyzná 😉 Takhle mě začali blbě spát je to tak 2 měsíce,jinak to bylo tak nějak v normě,ano byla jsem tam u nich,ale spala jsem vždycky aspoň dvě hodiny,než se zase ozval druhý,teď nestihnu ani usnou 😒 Už jsem si říkala,jestli má vůbec cenu spát 😀

lienka43
11. srp 2010

@leniszka tak nase mala bude mit v zari 2 roky a kazdu noc sa minimalne raz zobudi, stalo sa mozno par krat co prespala celu noc. My jsme malu davali do pokojicku cca v 14 mesiacoch ale asi do jej 20 mesiacov som tam s nou spala aby si zvykla. Mozno by to pomohlo. Ak sa v noci budi s takym placom tak by som mu skusila dat medunkovy caj pred spanim na ukludnenie.
Myslim ale to to budenie je uplne normalne, my sa budime stale...

crca
11. srp 2010

@lienka43 tak jak jsem psala....kdyby se mě budili 3x za noc,tak to beru,je to dobrý,ale když jseš u nich pak 10x za noc,tak už fakt nevím.Snad jedině odvar z makovice 😀 😀 -Nééé,prosím vás,to byl jen vtip 😀 aby mě tu pak někdo ještě nenapadl,že jsem si ty děti neměla pořizovat,když k nim nechci vstávat 😀 😀 😉

efkas
11. srp 2010

leniszka,naprosto tě chápu,momentálně je mé největší přání,abych se mohla pořádně vyspat 😅
taky mám pocit,že musím každou chvilku zkolabovat nebo mít infarkt,jak jsem vyčerpaná
nám se to bohužel ještě komplikuje tím,že malá je stále kojená a máme jí u sebe v posteli.Taky bych si přále druhé dítě,ale neni síla ani na to,ho začít dělat ☹
nejhorší je,že pak i ty dny stojí za prd,jak mě všechno bolí a jsem protiná.To si pak to maminkování ani neužívám 😒

kubaka
11. srp 2010

@leniszka a co se soustředit víc na to, co chce dítě a ne co chceš ty? Nemůžeš po maličkém batoleti chtít něco, čeho evidentně není schopno. Přijde mi trochu praštěný chtít po batoleti, aby spalo, abych se mohla v noci věnovat miminku, které plánuju. Obvykle není od věci přeorganizovat své plány a chtění podle dítěte, když to koliduje s jeho vyzrálostí. Navíc všechnu tu tvou nevrlost, rozmrzelost a nespokojenost dítě cítí, tím víc je úzkostnější a dožaduje se přítomnosti. Cítí z tebe nevoli, že není podle tvých představ. Soustřed se víc na to, proč to dělá, co chce , jak se cítí a ne na to, jak ty jsi naštvaná, že nespí celou noc. Děti se prostě budí, mít malé dítě je náročné a člověk se prostě nevyspí. Proto je vhodně udělat cokoliv, aby se vyspalo dítě a zároveň ty. Přestat na to mrně mít takové nároky. 😉
Promiň, že to píšu tak otevřeně, ale z posledních příspěvků to na mě úplně huláká a možná tě to trkne víc než chození okolo horké kaše.. Podívej se na to z jeho pohledu a ne ze svého. třeba něco objevíš. My tvé dítě neznáme. 😉

misa.ottovka
11. srp 2010

ahoj. Unás to funguje tak, že malá spí od půl roku vesvé postýlce a ve svém pokoji a prospí celou noc, apokud ne, má to vždy důvod (zuby, žízeň,počúraná plenka, strach atp.) Můj názor je, že každé dítě je v tomto ohledu jiné, a je třeba to zohlednit.

leniszka
autor
15. srp 2010

@misa.ottovka Asi máš pravdu.. Kubík spí jakž takž (to vstávám tak 2x) a když je "problém", tak se budí i co hodinu... možná ho trápí i bříško, protože dost často kaká, někdy se i pročůrá a musím ho převlíknout, bobek... Je fakt, že každé dítě je jiné... jenže mně šlo jen o to, že se pohybuju mezi spoustou maminek a všem, fakt všem děti spí celou noc, tak už jsem nevěděla, jestli nedělám něco špatně.

@kubaka - já se opravdu nesoustředím na sebe... nejsem takový sobec, jak z tvého textu vyplývá. Kubík je pro mě všechno a věnovala bych mu svůj život, kdyby bylo třeba. Prostě udělám pro něj vše, co je k jeho prospěchu. A právě proto vím, že nevyspalá maminka je unavená a nemůže se mu věnovat tak, jak by chtěla. To, že bych chtěla druhé dítě neznamená, že ho chci teď hned a že chci aby malý spal jen kvůli věnování se druhému dítěti, jak píšeš, to je totální blbost. Zkus 15 měsíců ponocovat a nespat a pak se ozvi, jestli budeš svěží a fit. Mně ten spánek chybí.. tělo si zvykne na kde co, ale únava se projeví na kůži, psychice, na všem.

misi78
16. srp 2010

@leniszka a co chodit spat driv? Rikas ze malej spi od osmi, tak zkus v devet zalehnout. Treba se vic vyspis. A kdyz ti to nebude stacit tak bez spat i v poledne. Jestli malej spi 2-3 hodiny tak to dozenes.
S tim buzenim je to normalka. Malej ma dneska 17 mesicu a porad se budi jednou za noc a to jeste vyzaduje mlicko, kteryho vypije 260ml. Kdyz mu zkusim dat vodu tak rve, tak na to kaslu, to mu radsi udelam mliko.
Jinak Eli je taky sam v pokojicku, uz od toby co jsem prestala kojit teda cca od 6 mesicu a je to pro nas mnohem lepsi, on spi klidneji a krasne usina. Vecer ho tam dam a usne, zadny uspavani. A rano si zase chvilku hraje v postylce nez nas volanim vzbudi :D. Kdyz ho mame vedle sebe, treba u nasich, v cestovni postylce tak to spani je fakt mizerny. V tomhle te naprosto chapu.
Malej vstava tak kolem pul sedme a i kdyz sem nocni ptak tak chodim spat v deset abych se vyspala. Manza vstava kdyz ma dovcu nebo o vikendu, ale taky ho obcas budim, ze maleho neslysi. Ale aspon nemusim vylezat z pelechu 😀

leniszka
autor
16. srp 2010

@misi78 Já vím, že by bylo fajn jít spát dřív, snažím se o to, někdy jdu v těch deset, někdy až v jedenáct, to záleží no... Ale jak tak koukám, je nás víc, co máme budící se děti, tak už to taky moc neřeším no, marné :-/ My máme pořád něco... teď má malý trochu průjem... kaká i 6x za den, nechce skoro nic jíst, ani mlíčko nechce, a večer hodně pláče a je umojaný, tak si myslím, že ho trápí stoličky, možná i trochu bříško, bobeček můj malý. Ať už jsou ty zoubky venku!

misi78
16. srp 2010

@leniszka vidis ja dneska taky ponocuju 😀 ale manza ma dovcu tak zitra pomuze. Hlavne se snaz vic odpocivat, vim jak se clovek citi, kdyz je nevyspalej a desne utahanej. To ja manzu s prckem vyexpeduju pryc na par hodin a klidne spim a spim. Ono tohle asi clovek musi chvili vydrzet. Ubehne to a pak je za par let budeme tahat z postele 😀 Drz se.