Jak naučit 15ti měsíční dítě spát přes den v postýlce?

daasik
15. říj 2008

Nějak se mi nedaří malého naučit spát přes den v postýlce, od narození spí přes den pouze venku na procházce v kočárku, doma ani za nic. Teď už spí jenom jednou denně po obědě, když s ním jdu na procházku, usíná kolem půl jedné, zkoušela jsem několikrát uspat ho doma, scénář pořád stejný - vztekání, řev, házení sebou ze strany na stranu, a to jsem s ním byla na velké posteli, po hodině jsem to vzdala a vyrazila s ním ven - usnul hned za dveřmi 😠 Jinak večer většinou usne při kojení nebo ho uspávám ve velké posteli a pak přendám do postýlky, kojím už od osmi měsíců jen večer a v noci, sám v postýlce neusne ani večer. Poradíte někdo?

liska21
21. říj 2008

Daasik,chce to opravdu jen zvládnout první kritické dny a nevyndavat z postýlky,hlavně mu nepodlehni,jinak si tě omotá kolem prstu a pak to bude ještě horší,ale začni až bude v pořádku.

zdenda
24. říj 2008

Ahoj, mám stejný problém, Lucince je 14 měsíců a usíná jenom v kočárku nebo u mě při kojení a teď odmítá v noci, když se vzbudí jít i za náma do postele, dřív to pomohlo, to si jenom lehla za náma a hned usnula, pak jsem ji přendala do postýlky. Teď chce jít okamžitě pryč z ložnice a musíme jít do obýváku do křesla a tam ji uspávám a chívám dokud neusne. Přes den je to to stejné, to ji do postýlky ani do naší postele se mnou nedostanu vůbec. Zkoušla jsem ji nechat v postýlce vyřvat, ale ona si tam prostě stoupne, stojí a ječí a ječí třeba hodinu. Jak ji mám udržet, aby si aspoň lehla, ona se hned vzteká a řve a stoupá si a prostě tam neusne ani po dlouhém řevu. Už nevím, co mám dělat.

janeses
28. říj 2008

Ahoj holky, píšu asi po 10 dnech, co jsme se snažili naučit spát, naší malou v postýlce...Jak už jsem psala odpolední spaní, bez problémů, v pohodě si usla sama v postýlce, ale večer to byla katastrofa, museli jsme s ní chodit lehat, usínala hodinu, hrůza....tak jsme najeli na tvrdší, ale opravdu učinný režim....nechat jí v postýlce...první 3 dny plakala, volala nás, po nějaké chvíli jsem tam já nebo manžel zašli, dali jí lehnout, řekli jí, že jsme vedle a že jí máme rádi, ale že teď už musí jít spinkat...nakonec usla...no a asi po pátem dni, je to naprosto bez problémů, dá nám pusinku, zanesu jí do postýlky, dám jí tám oblibeného plyšáčka a v pohodě si usne..je to super, jsem moc ráda, že se to povedlo...proto se holky nevdávejte, nechte je vyplakat, popřípadě snažte se uklidnit a vysvětlit jím to, ale nevytahujte z postýlky, ono to přinese ovoce, jako u nás. Jen chci ještě napsat, že ještě před 14 dny jsem si to nedokázala představit, že by usla sama v postýlce, ale po přečtení téhle diskuze, jsem to zkusila a jsem moc ráda....Takže díky a držím palce.... 🙂

ysinka
30. říj 2008

ahoj janeses,tak to je super,ze se vam to povedlo,kez by jsme meli i takove stesti jak vy,nas ondrasek uz spi dva tydny u nas,a jakmile ho dame to postylky tak hystericky rev,ze to vzdycky vzdame,taky s nim musim jit lezet,a tak po hodine asi usne,prenesu ho do postylky,to je ok,ale bohuzel za dalsi tri hodky se vzbudi na jidlo a pak uz nechce jit do postylky,ale k nam....driv to bylo tak,ze se najedl zpatky do postylky,ale ted nechce a rve jak tur,tak ho dam k nam,protoze ve dvanact v noci ho panelaku vyrvat nemuzu ...uz jsem z toho docela zoufala

pucik
27. lis 2008

ahojky, tak přidám tky mojí zkušenost, najeli jsme na metodu necht vyplakat, zajít po 1,5,10...minutách za 3 dny byl klid, asi po měsíci si najednou vzpomněl, že prostě v postýlce spát nebude a řve,ale takkovým způsobem, že se i pozvrací, což už je na mě moc, tak vyměěknu a vyndám ho a spí u nás, teď byl nemocný, takže jsme měli strach, kdybysme tvrdě usnuli, že se může třeba zadusti nebo tka něcdo, tak spal s námi, jak jsem ho spícího přenesla a dotkl se postýlky už byl vzhůru, mám strach ho nechat brečet, aby zase nezvracel,odmítal si i do postýlky jen lehnout. Včera spinkal večr vpostýlc a dneska přes poledne taky, tak snad už se to opět vrací tam, kde jsem byli před nemocí. Možná to prostě chce čas a období, kdy je na to dítko připravené, ale kdopak jim mrškám našim maličkým vidí do hlavičky, tak holky pevné nervíky 😉 🙂

liska21
27. lis 2008

Ahojky,my teď budeme mít problém jak naučit spát kulíška v dět. pokojíku,zatím spí stále v ložnici neboť stále kojím. Včera dorazila palanda a v pondělí se bude předělávat pokojík,ale snad to nebude zas až tak velký horor když tam budou tři 😖 😉 🙂

suzamen
27. lis 2008

Ahojky taky máme trochu problémy s usínáním. Někdy se stane že malá usne přímo ukázkově ale většinou musíme bojovat. Taky ji položím a nechám ji chvíli pobrečet někdy usne a někdy začne tak histericky řvát že ji musím vyndat a buď uspat v naší posteli a přenést nebo ji dát ještě tak hodinu než se unaví. Nejhorší je to ale večer, obdivuju ty maminy který to mají zařízený tak že v sedm nebo v osum dají dítě do postýlky a ono spí, malá ta kolikrát do půl jedenácté lítá a spát prostě nebude. A taky má špatný spaní, skoro každou noc pláče ze spaní ale ne takovým tím kňouravým pláčem ale zase histericky řve že ji ani nemůžu probrat, musím ji zvednout a chovat dokud se neprobudí. Je to šílený už nevím jak bych jí pomohla.

sandra81
29. bře 2010

Nase mala, skoro 9mesicu spi pres den stale jen venku - 2x denne. Uz ma prestavenej kocarek z te korbicky na vychazkovej a da se to uplne polozit aby lezela rovne ale rikam si, ze to neni asi stejne moc zdrave, stale spat v kocare, preci jen neni tam matrace jako v postylce. Jak ji mam naucit spat pres den doma?

tereziep
29. bře 2010

Sandra ja bych to neřešila. Moje malá spávala v kočárku skoro pořád. Prostě jsem to neřešila. Ráda jsem se procházela. Tak nějak jsem to začala řešit až z příchodem vyšších teplot, kdy se nedalo přes poledne chodit ven. Ale stejně celé léto a to jí byl už rok spala v kočárku na balkoně, kam nesvítlo sluníčky. Bylo jí tam příjemně. Ještě teď občas, když nechce spát v postýlce ji šoupnu v kočárku na balkon - no a to jí bude 11/4 roku. Pokud to vyhovuje tobě, tak bych to zas až tak moc neřešila.
Jinak já jsem to malou naučila tak, že jsem ji položila po obědě do postýlky, dala pusu a odešla. Pokud brečela, tak jsem se tam šla podívat, pohladila jsem ji a opět dala pusu a odešla. No a ona si po čase zvykla.
Je zvyklá usínat sama večer.
Znám jednu maminku, které chodí každý den přes poledne ven - a to budou dítěti 2 roky - uspávat v kočárku.

ivika18
29. bře 2010

sandra, náš malý spával asi do 22 měs. přes den jenom v kočárku, postýlka nehrozila, tam by se uřval. Už jsem to tu někde psala, vyřešila to u nás až velká postel, od té doby, co ji má, tak v ní pěkně usíná i po obědě i večer, sice chce pohádku nebo zazpívat a musíme počkat, až usne, ale to nám nevadí. Ani ten kočár mi nějak nevadil, zkoušeli jsme sice párkrát naučit spát doma, ale fakt to za to nestálo. Takže jestli s tím ty nemáš problém, tak bych to neřešila 😉 .

gingerlady
29. bře 2010

Sandra, já měla stejný problém jako ty někdy do 10 měsíců. Večer byl malý zvyklý usínat sám, ale přes den prostě v postýlce ne a ne. Jenže když přišly ty šílený mrazy, už jsem ho ven dávat nechtěla, tak jsme do postýlky museli....dala jsem mu pyžámko, uložila ho, dala mu pusinu a odešla z ložnice...řval tam řádně, to jsem ho vždycky šla jen zkontrolovat a zase odešla. Pak mě asi po 3 dnech napadlo zkusit pytel na spaní a nedávat pyžamko....zabralo. Takže mu dám jen tričko s dlouhým rukávem, dám ho do pytle, napít čaje, okno na ventilačku a on v klidu usne. A taky ho nedávám spát pravidelně v určitou hodinu. Až když si začne mnout očička, takže jednou jde spát v 11, druhý den třeba v půl 1, prostě jak potřebuje. Četla jsem totiž někde příspěvek, kdy maminka dala dítě spát ve 12 ať bylo unavené nebo ne a divila se, že někdy v postýlce strašně řve 🙄 A jen dodatek ke kočárku....Dominik v něm teď pro změnu nechce být vůbec, natož aby tam usnul 😀

petka80
29. bře 2010

Holky, pokud vám to nevadí, tak bych to neřešila. Dcera spávala po obědě v kočárku ještě na roce a třičtvrtě. Máme teda terasu, takže jsem ji tam jenom udrncala a pak si mohla jít po svých a ona krásně spala.
Když jsme jí pak na podzim zařizovali nový pokojíček a dostala novou větší postýlku, tak jsem hned první den zkusila ji tam dát po obědě a ona usnula 😅 Dřív jsem to taky několikrát zkoušela ji uspat v postýlce nebo v naší posteli, ale nikdy to nevyšlo, až pak v tý její nový posteli to najednou šlo. Ale teda musím tam být s ní, dokud neusne, ale je to tak max. 10 minut, většinou, takže mi to zas tak nevadí.

petka80
29. bře 2010

Jo, a když je u mých rodičů a oni ji hlídají, tak tam po obědě v posteli neusne ani náhodou, takže chodí spát do kočárku ještě teď. Akorát teď už ho budeme potřebovat na druhé mimi, tak nevím, jak to budeme dělat, asi bude spát v golfkách 😉

marselina
30. bře 2010

řešili jsme stejný problém,syn do 10ti měsíců usínal zásadně u kojení a nebo jsem jak blb uspávala v náručí.pak jsem řekla dost,dala jsem tobiáška do postýlky,sedla si k němu a hladila ho po hlavičce,během 10ti minut spinkal.asi tak po 4-5dnech jsem tobika při položení do postýlky jen pohladila po hlavičce,on si lehnul na bříško,otočil hlavičku na bok a usnul sám.
jsem ráda že se to tak rychle naučil.

ejcci
23. čer 2011

Ahoj holky,
čtu tady tu Vaší diskuzi a přemýšlím, jaký je rozdíl v tom spaní, když mám 3 měsíční holčičku. Verunka mi spí přes noc od 11 do 6.30 ale přes den nechce sama spát... spí jedině na mě a to tak, že já sedím na pohovce a ona na mě leží. když jí položím do postýlky. hned je vzhůru a pláče... , je to poslední týden fakt mazec, a když uz je navečír unavená tak pláče a nedá se jinak utišit, než že ji dám k sobě do šátku, a to dřív usnula hned, ted ještě tak 10minut pláče. Je to dost náročné a i když by mi chtěl manžel malou pohlídat tak ona velmi pláče a nechce spát. Připadá mi že by ve 3měsících ještě měla přes den dost spát, ne?Pres den ji mám tak 2-3x v tom šátku aby se trochu prospala, a já abych alespoň něco udělala.

m34
10. únor 2013

tak mám to samé je nám 11.měsícu poobedě nechce spát v postýlce jenom venku takže samozřejmě si nic doma neudělám protože se ji pak musim věnovat.Zajimavy je že usne u prsa a když ji dám do postylky tak řev,vztekáni se i pul hodiny ☹hrozný .Nevim jak ji to naučit.

degewgdiugweuc
19. únor 2013

ahoj holky chtela bych se zeptat mam 11 mesicni holcicku a od malicka je naucena na hudbu a na kocarek a houpame ji v kocarku a bez hudby nezaspi chtela bych radu jak naucit dite do postylky dekuju

olusenka
20. únor 2014

dobrý, že je taková diskuze. Syn je zvyklý spát přes den po obědě taky pouze a jedině v kočáře, takže doma taky nic neudělám, a už je mu přes 2 roky. Když je ošklivo, snažím se ho uspat doma. Večer spí ve své postýlce sám v pokoji, ukládání odjakživa bez problému a usnínání taky, ale spaní přes den doma je boj, kočár to jistí, tam usne hned. Nebo skoro hned. Přes den, když je hnusně a nejdeme ven, snažím se, aby usnul ne v postýlce, ale na velké posteli, odejít nemůžu, utekl by, takže si lehnu s ním, on řve, vzteká se, příp. se zvedá a blbne, řádí a usnutí mu trvá min. 1/2hodiny, i hodinu. Takže koukám a čtu, že to chce vydržet. Problém je v tom, že teď už máme druhé, máme dvě děti brzy po sobě, dceru musím kojit apod., a nemůžu u syna čekat hodinu a víc, než usne. ☹ Jsem zvědavá, jak to bude dál, co přes léto. Taky jsme kvůli jeho dennímu spaní v kočáře pořídili dvojkočár.

luisara
14. črc 2014

@kacka79 i při usínání po obědě? nechat vyřvat?? dneska jsem to zkoušela dvě hodiny a nic...pak jsem jí vyndala a šla si hrát...

pajaharangova
4. pro 2015

Zdravim devcata me to mala to rvani dela uz asi 4dny je to sileny uz si rikam jestli to ma cenu nevim co sni hysterci,klepe se a jen vidi ze ma jit do postylky a uu ma zachvat