Jak naučit 2 měsíční miminko usínat večer dříve?

listicka85
16. únor 2010

Jde to vůbec?? Kubík tak nějak pravidelně usíná až v 0:30 +- půl hodinky..... Předtím naposledy třeba v 6 večer.... Takže 6 hodin v kuse vzhůru. A než usne, hystericky řve i půl hodinky v kuse... Prý večerní dysritmie.... Ale dříve ho uspat nejde...ani drncáním, houpáním...... je plnej žiota i když ho třeba přes den nenechám spinkat.....

ramonaa
19. únor 2010

Holky nám začal brát lahev asi před dvěma týdny, do tý doby ani náhodou, dudlíka taky nesnáší, ale lahev vzal na milost, takže nevzdávejte to.

listicka85
autor
20. únor 2010

VČEREJŠÍ DEN A DNEŠNÍ NOC BYLA PŘÍŠERNÁ!!! PADÁM NA HUBU ÚNAVOU..... VSTÁVALI JSME V 8:30, NAHAMALI, HRÁLI SI..... A ON NE A NE USNOUT. PO OBĚDĚ JSME ŠLI NA PROCHÁZKU S KOČÁRKEM A TEPRVE AŽ TAM MI USNUL A TO NA 3 HODINKY 🙂 VZBUDIL SE V 5 ODPOLEDNE, HAMÁNÍ, HRANÍ, POVÍDÁNÍ......KOUPÁNÍ.....ALE SPINKAT NEE. AŤ JSEM DĚLALA CO JSEM DĚLALA NECHTĚL SPINKAT.....ZKOUŠELI JSME HO UNAVIT NA BŘÍŠKU, DRNCAT.....VOZIT PO BYTĚ V KOČÁRKU.......POŘÁD OČI JAK BATERKY. MÁM ZKUŠENOST, ŽE MI USNE U PRSA, ALE ANI PO HODINĚ A PŮL ŽUŽLÁNÍ NEZABRAL A POŘÁD OČI JAK BATERKY. RUKA MĚ BOLELA, CHTĚLO SE MI SPÁT!!! BYLA PŮLNOC.....TAKŽE JSEM HO PROSTĚ POLOŽILA DO POSTÝLKY A ZAČAL ŘEV!!!! OBRNILA JSEM SE TRPĚLIVOSTÍ A NECHALA VYŘVAT (POPRVÉ, NIKDY JSEM TO NEVYDRŽELA) VYDRŽEL 40 MINUT A UŽ CHUDÁK ANI NEMĚL HLÁSEK, ÚPLNĚ JODLOVAL.....DUDLÍKA NECHTĚL, HLADILA JSEM HO, DRŽELA RUČIČKU, ALE PORSTĚ ŘEV A ŘEV..... NO A PO 40 MINUTÁCH USNUL, ALE POŘÁD TO S NÍM ŠKUBALO A PO MINUTÁCH SE BUDIL S BREKEM, KTERÝ TRVAL 10 VTEŘIN A ZASE USNUL.....TAKHLE ASI 20 MINUT A PAK ZASE ŘEV A JEKOT...... NO ASI DOSTAL HLADÍKA. TAKŽE NAHAMAT A ZAČLO TO NANOVO. PROSTĚ OČI JAK BATERKY A CHTĚL SI POVÍDAT......HOLKY JÁ UŽ MUSELA JÍT VEDLE DO MÍSTNOSTI NAPOČÍTAT SI DO 10, JINAK BYCH UŽ ASI ZAČLA NA NĚJ KŘIČET......TO SE NEDALO!!! uSÍNALA JSEM KAŽDOU MINUTU..... PORAĎTE MI NĚKDO, JAK TOHLE ZVLÁDAT....... JAK HO PŘES DEN UNAVIT ABY USNUL. OPRAVDU SPINKAL POUZE TY 3 HODINY V KOČÁRKU A AŤ JSEM DĚLALA CO JSEM DĚLALA NEUSNUL ANI ZA BOHA..... A CO S NÍM VEČER??? PADÁM NA HUBU KDYŽ SI UVĚDOMÍM ŽE MĚ TOHLE ASI ČEKÁ I DNES. MALÉMU JSOU 2 MĚSÍCE......

momin
20. únor 2010

listicko muzu se zeptat vy nemate tatinka ktery by pomohl? Nebo baicku-kamaradku-ktera by ti ho povozila v kocaru na 2 hodky aby sis mohla jit lehnout! V tehle pripadech je to fakt dulezite! Danik taky moc nespal ale u nas to bylo vsechno kvuli kolikam...porad brecel,nechtel si povidat pres den,proste kdyz byl vzhuru tak brecel.... ve dne v noci.. prezila sem jen diky priteli a moji mame..
Sla sem spat vzdycky v 8 vecer,pritel byl s maly do pulnoci-kdyz spal spal v postylce kdyz rval byl s nim pritel zavreny v obyvaku a ja proste spala v loznici! I ty 4 hodky spanku stacily abych nabrala trochu energie na zbytek noci...
A mamka mi chodila vozit pres den..skoro kazdy den. vetsinou sem doma teda nespala ale byla sem proste rada a uzivala si ten klid. kdyz to napisu hnusne,byla sem fakt rada ze sem se maleho zbavila na ty 2 hodky!

listicko ted to chce jenom nejak prezit! Ve 3 mesicich bude velky ZLOM a maly se zmeni..uvidis.. je to tak temer u vsech deti.. A az se zacne vice pohybovat bude unavenejsi.. chce to jenom do te doby nejak prezit!! 😔

listicka85
autor
20. únor 2010

MOMIN: manžela mám, ale bohužel chodí na 12 hodinové směny a to od 6 ráno, takže vstává v 5 hodin a chci ho nechat vyspat. Maminku i tatínka mám taky 🙂 Hodně mi pomáhají!!! Např. včera s ním byla právě mamča na procházce s kočárkem.... jenže já jsem takové tele, že i když mám klid, nedokážu odpoledne usnout..... ☹ max. tak na 20 minut a už zase čumákuju. Nejde mi ale do hlavy, jak je možné, že takové miminko vydrží být vzhůru 10 hodin.

momin
20. únor 2010

Listicko pritel taky vstaval v 5 do prace. Hold spal jenom 5 hodin... ale je pravda ze nedelal 12-ky... 😔
Staci kdyz budes odpocivat,lezet... kouknes se na film....

He he tak po kom pak tu nespavost ma.... 😀 😉

Je to zvlastni ze vydrzi tak dlouho vzhuru... Opravdu by mel spinkat vic ale jak ho chce domutit kdyz proste neusne ze?! bavila ses o tom s lekarkou? Nemyslim aby mu dala nejake leky.... 😎 ale treba bude mit nejaky tip jak na nej...

listicka85
autor
20. únor 2010

Ptala jsem se, ale paní doktorka mi řekla, že prostě nemá potřebu spánku......

simicak
20. únor 2010

listicka,naprosto vim,co prozivas!!!! Moje prvni dcera jak byla mala tak vstavala po 40min. a to v noci rvala i 3hod.vkkuse,nechtela spat ani na r ukach. Pak se v 5 rano vzbudila a hotovo,vyspana. A pres den spala max. 3x po 20min. takze jsem jeli tak. Manzel delal 12hod.sichty v 9 prisel z nocnija sla spat na 2 hod. pak sel spat on do 5 odpolednepak sla spat ja a on malou nakrmil na vecer a dal ji spat a sel na nocni a ja delala nocni s malou. Dostala jsem z toho postnatalni depresi a dokonce jsem jednou na ni zarvala drz hubu a zatrepala jsem s ni 😢 A tak to slo cely 1 rok!!!! Max. jsem spala 2.5hodky vkuse a to jen jednou za noc.Jinak co 20 min. a zkouseli jsme vsechno,nechat vyrvat,spat s nama,spat na rukach......nic nezabralo.
Pak jsem cetla na netu,ze mimi citi mamu a tatu v mistnosti a jak mela rok,odjela jsem k nasim na barak,tam mi tatka nafasoval spunty do usi na svareni a malou jsem nechalal rvat,po navratu domu sla do sveho pokokoje a budila se max. 2x za noc na dudlik 😵 😵
Problem jeste byl,ze zijem v zahranici,takze jsme nemeli hlidani ani zadnou pomoc. Byli jsme nato sami s manzelem.
Ted mam druhou holku a ta chodi s pat v 5vecer a spi do 6rana,budi se jen 1x na krmeni v 9vecer-no ANDEL 😀

mirri
20. únor 2010

listicka-jedine co muzu poradit,je chodit 2x denne ven s kocarem.snad maly pospi a ty na cerstvem vzduchu prijdes na jine myslenky.ja mela maleho ve vajicku nasazeny na kocar,takze videl ven a byl klidnejsi....
na doma bych si poridila satek a nosila v nem.
muj prcek prvni mesice nechtel byt sam,jak jsem ho polozila rev,takze satek u nas hodne vyresil.
pokud ti pomuzou rodice,tak v dobu co jsou s nim relaxuj,delej co mas rada.....a preji pevne nervy!!a hlavne vydrzet,to se zmeni!!

kackaaaa
20. únor 2010

Listicko, můj prcek ma velmi lehké spaní a probudí do sebemenší zvuk (i vrznutí parkety). V noci naštěstí jakžtakž spinká, ale začátek byl také perný. Nejhorší je, když je přetažená. To je potom k neutěšení. Takže ven chodím max. 1xdenně na 2 hodinky. Venku mi spí jen tak na jedno oko - spíš bdí, takže když jsme drandili 2xdenně 2-3 hoďky, byla pak přetažená. Takže teď večer nechávám usnout u prsa (kojím v leže) a ono to zabírá...

ramonaa
20. únor 2010

lističko, on těch 10 hodin vydrží, ale pak se únavou to tělo ještě víc nastartuje a už neusne tuplem. Jedině holt ho dát večer znova do kočáru a třeba jít ven a pak ho přendat do postýlky. Nebo na balkon dát kočár. Prostě ho nesmíš nechat tak dlouho vzhůru. Já vím, je to těžký, já to znám taky, ale je to tak. ☹

ramonaa
20. únor 2010

jo a momin má pravdu, taky si myslím, že se to po třetím měsíci zlepšilo, tak hlavu vzhůru 😀

mataharyy
20. únor 2010

Ahoj, tak máme podobný problém, tedy chodí spát dřív (většinou...) ale před každým spaním a je jedno jestli odpoledne nebo večer řve jak tur, je to děs, jak kdyby jsme ho mlátili nebo tak něco ☹ I když usíná za pochodu tak jak ho položíme začne očistec a řve a řve a řve a to je mu přes deset měsíců 🙄

lucie777
21. únor 2010

Matahary, tak to jsi nepotěšila, že 3.měsíc nic nezměnil.. 😅

Když to tak čtu, tak vidím, že na tom ještě nejsme tak špatně, malá sice sama neumí usnout, večerní uspávání nám trvá někdy 5 hodin, ale pak spí..

Listicko, ještě mě napadlo, co ho dávat spát na bříško, jestli si to nezkoušela, ale asi jo, viď, Kája mi třeba dopo usne v nosítku, ale jakmile bych jí položila do postýlky na záda, je okamžitě vzhůru, na bříšku spinká..

listicka85
autor
21. únor 2010

lucie777: Zkoušela 🙂 Jakmile ho dám na bříško, když je vzhůru, tak brečí. Když už náhodou usne, tak vydrží na bříšku spinkat..... ale u nás je spíše ten problém, že nemůže usnout 🙂

listicka85
autor
21. únor 2010

VČERA USNUL V 22:30 😉
PARÁDA!!! SICE BYLO HROZNĚ ŘEVU KDYŽ JSEM HO DALA VE 21:30 DO POSTÝLKY, ALE POŘÁD JSEM K NĚMU CHODILA A HLADILA, ABY VĚDĚL, ŽE TAMJSEM..... NO ALE NEPOMOHLO TO. BYL CELÝ SPOCENÝ A TAK JSEM SI HO POTOM VZALA DO NÁRUČE A ZA 5 MINUT BYL TVRDEJ 🙂 pAK SE VZBUDIL NA HAMÁNÍ VE 4 RÁNO A PAK V 8 🙂 TAKŽE JSEM SE OPRAVDU KRÁSNĚ VYSPALA...... 🙂 ASI KOMPENZACE ZA MINULÝ VEČER

sherry28
21. únor 2010

listicka85: ty noci se budou střídat, chvíli bude lepší noc vyspíš se 😉 chvíli zase ne ☹ pak polezou zuby 😢 chce to mít trpělivost a v dobu když seš sama jít spát a snažit se usnout nebo jenom odpočívat 😉

zuzankast.
21. únor 2010

ahojky. Ze svych zkusenosti muzu jen rict, ze kdyz bylo male jen par mesicu tak cim min spala pres den, tim min spala i v noci. I sem o tom cetla, ze kdyz dite min spinka, je neklidny a to ho rusi i v noci ve spani.. nezni to moc logicky, ale u nas to tak bylo. Mozna by stalo za to zkusit ted az bude lepsi pocasi, chodit vic ven zkouset vase mimca udrncat a treba bude v noci klid.. Jen doufam ze to u vas nebude mit opacny efekt 😒 to bych nerada.

collette
21. únor 2010

Ahojky,

u nás to bylo to samé, řvaní dokud jsme nezačali užívat kapky na prdíky, usínal také kolem půl jedné v noci 🙄 Včetně toho usínání v náručí. Mám pocit, že mu to mírné natřásání dělalo dobře na prdíky. Ale naštěstí zhruba od 6 neděl spal až tak do půl 7... Po kapkách spal večer po půlhodinkách a zase usínal v půl jedné. A před asi třemi týdny se to najednou zlomilo a chodí spát v osm večer, budí se mezi druhou a třetí a pak zase do šesti až sedmi. My jsme nedělali nic, on se tak sám nastavil... Teď jen hlídáme, aby navečer nespal déle jak do šesti. I za cenu toho, že ho pak držíme vzhůru díky vyvádění krávovin. Pak 7,10 až 7,40 koupačka, pak flaška a postýlka. Někdy se po hodince vzbudí, ale zase usne.

Ale u nás bude hodně dělá to, že jsme na UM. Miminka ho prý pomaleji tráví a tak déle vydrží....

Nebudou ten hlavní problém ty prdíky?

listicka85
autor
21. únor 2010

collette- nene, u nás prdíky byli, ale dáváme kapičky babycalm a občas nutrilon comfort a je klid....takže prdíky nee

collette
21. únor 2010

Chjo, tak to nevím... Snad jen zkusit nechat ho párkrát chrupnout v náručí. To jsme taky absolvovali... Zadek mě bolel a manžel měl nemístné poznámky typu "a Brůna se tak divně kýval..." 😠 A pak jsme ho (ale až když tvrdě spal, tedy tak po 10 až 15 minutách, co usnul) vrzli do postýlky. Ale zase je tam riziko, že si na to zvykne a bez hojdání neusne.

Teda, když o tom tady tak přemýšlím, tak si říkám, jaké máme štěstí 😅 Doufám, že jsem to nezakřikla a ten náš Kuba nám nezačne ukazovat, co taky umí 😔 😕 😅

mataharyy
22. únor 2010

Tak u nás to prdíky nejsou, ale je normálně vyčůranej jak díra do sněhu 😅 On usne, na ruce v sedátku, někdy i při lezení, ale jak ho položím do postele, tak je zle... Má asi někde nějaké čidlo a když se zmáčkne tak to začne 😲 Jen to čidlo najít a odpojit 😀 možná se to zlepší, tak za rok, dva deset... 🙄

ja_sta
23. srp 2010

Ahoj,tak u nás je to podobné,večer nemůže usnout,trápí ho prdíky,takže cvičíme,masírujeme,nahříváme,dáme kapičky,hřející polštářek....prořveme se od krmení ke krmení,a pak usne,nebo pokračujeme další dvě hodiny k dalšímu krmení.Někdy si to i přes noc zopakujeme ☹.Do náruče se ho snažíme brát co nejmín,aby si nezvykl tak usínat.
A to všechno dvakrát,protože máme dvojčata-chlapečky,a v tomhle jsou jak přes kopírák.Takže se snažíme jim pomoct jak se dá,a doufáme,že po 3-4 měsíci se to zlepší.

boruuvka
25. srp 2010

Já mám vyzkoušený, že moje holčička se krásně vyprdí a vykrká když jí dám na bříško pást koníky, ale ne hned po napapánní. 😉

denikulh
10. zář 2010

ahojky mám také tento problém...mám měs.holčičku usínáme kolem 2 ranní... ☹ jsem z toho na nervy.malá pláče...do toho kolika.takže dáváme prob.kapky.x hod.nepotřebuje spát... ☹ už se vám to srvnalo nebo máte stále problémy?já jsem už zoufalá.nebýt rodiny nezvládnu to...

zako
11. zář 2010

ahojky, my uz mame nastesti tuhle fazi za sebou, ale z vlastni zkusenosti - pomaha nam masirovaci gel Pupik, nahrivaci polstarek, davat na brisko, cvicit s nozkama, uzivame sab simplex, kdyz je nejhur opravdu pomuze rektalni rourka - mimco se vyprdi jedna basen 🙂
na spani nam pomohlo pevne zavinuti do zavinovacky nebo plenky..opravdu napevno, aby nemoh prcek machat rucickama..byl to sice boj, musi se pretrpet pocatecni asi minutovy plac, ale pak u nas v kombinaci s popojizdenim postylky, okamzite usnul a spal i pet hodin v kuse 🙂

ted uz nas to asi 3 tydny netrapi, ale mozna je to pro to, ze uz nekojim, mliko doslo a jsme na nutrilonu - do te doby taky rval proto, ze mel proste hlad a ja mu nemela co dat....a prcek se naucil, ze jak zapadne slunicko a je venku tma, tak usina 🙂 ale nespi pres den...uz vyzaduje pozornost a usne jen venku v kocarku, kdyz jsme na prochazce....

drzim palce, nebojte, jednoho krasneho vecera zjistite, ze vam miminko usnulo samo od sebe 🙂

zako
11. zář 2010

a jeste P.S. - u nas hoodne pomohlo, ze prcek spinka ve svem pokojicku 🙂 my tak nebudime jeho, kdyz se prevalujeme a zase prcek nebudi nas, kdyz si vzdycha ze spani 🙂 takze jsme spokojeni vsichni...mame zaple chuvicky a budi se jen jednou za noc 🙂

citroenka
11. zář 2010

Ahoj to s tím svázáním je pravda vezmi si plínku přelož jí na trojúhelník a malého do ní svaž tak ať má ručičky u těla a nemůže je vytáhnout,miminko se tak cítí v bezpečí a ručičky ho nebudí.My jsme strávily hodně času v nemocnici a každá dětská sestra mi malou takhle svazovala ať líp spinká.Vyzkoušej a uvidíš no🙂