Jak naučit 2 měsíční miminko usínat večer dříve?

listicka85
16. únor 2010

Jde to vůbec?? Kubík tak nějak pravidelně usíná až v 0:30 +- půl hodinky..... Předtím naposledy třeba v 6 večer.... Takže 6 hodin v kuse vzhůru. A než usne, hystericky řve i půl hodinky v kuse... Prý večerní dysritmie.... Ale dříve ho uspat nejde...ani drncáním, houpáním...... je plnej žiota i když ho třeba přes den nenechám spinkat.....

beruska2x
16. únor 2010

otoceny to ma spousta deti, ve 2m je na nejaky pevny rezim fakt brzo, jen je blby ze je pak takhle "pretazenej" a nejde mu zabrat.. ☹ co u prsa nebo u lahve to neusne?

beruska24.9.
16. únor 2010

Že by otočený denní režim???? 😕
U nás to bylo podobné, stále si chtěla v noci ´´povídat´´ 😀 Takže přes den, jak byla vzhůru, stále u ní a povídala, v noci jak se vzbudila, tak jen pšššš a nemluvit. Nevýhoda, naučila jsem si jí, že přes den chce stále společnost 😀
Jinak přes den jsem nechávala spát dle potřeby a před koupáním se snažila unavit - dát na bříško, povídat si, hrát atd. Pak vykoupat, nakrmit, uložit do postýlky a chodit jen dávat dudáka, ale nezůstávat. Řev také proběhl, snažila jsem se uklidnit, ale nevyndat z postýlky. Bylo to na nervy, ale pochopila, že řev nic nespraví. Ale je to běh na dlouhou trať, stále chodím dávat dudáka 😀

soanpe
16. únor 2010

ve dvou měsících se nedá stanovit režim. naše malá se tak kolem 4.m srovnala a usínala kolem 18.30 a měla nebo vlastně mám to štěstí, že uspávání u nás probíhá tak,že uložím,pusa,pohladit, dudlík ,mazlík a dobrou s kobrou 😀

listicka85
autor
16. únor 2010

On dudlíka nechce!!!! Ani kulatýho, ani anatomickýho...ani gumovýho, ani silikonovýho ☹ A když ho nechám v leže v postýlce, tak tak řve, až se zalyká a nemůže dýchat......... když má ten hysterák, tak ho musím tak půl hoďky drncat v náručí. sice bez úspěchu, ale když se maličko zklidní, tak pak usne u prsa. Dřív ho nechce....... ale je ten křik na palici

beruska2x
16. únor 2010

hm tak to ja neznam, mame to od narozeni jak soanpe, dam mu mliko a bud usne u toho uplne nebo klimba, takze polozim, pockam tak 3 minutky nez zabere uplne a je klid 😀

horsi to bylo jen kdyz lezly zuby.. ale jen parkrat

soanpe
16. únor 2010

a co hlad? naše řvala jen v hladovém stavu 😉 a to byl teda řev

germik
16. únor 2010

tiež sme to mali také všelijaké prvé 3 mesiace, cez den spinkala a papala ako potrebovala a ako si vypýtala, čo som sa ale snažila dodržat bol večerný režim. Takže som proste +- v rovnaký čas okupala, napapat a spinkat. Po čase si na to zvykla a už pár mesiacov platí že určite medzi 19hod a 1930 bude spinkat.. Proste je už vtedy unavená - tak skús jej vytvorit aspon nejaký večerný rituál, nebude to fungovat hned po 2 dnoch,ale po pár dnoch by malo 😉 ale vy ste este malinkí, najvačšie problémy s kolikami,bolením bríška,otočeným režimom...atd bývajú do toho tretieho mesiaca a potom sa to vačšinou upraví

listicka85
autor
16. únor 2010

hlad to není. Když řve, tak nechce ani prso, ani lahvičku...... musí se vyřvat a teprve až potom si něco vezme do pusinky..... kolikrát jsem šli spát až v 6 ráno a to byl od 10 od večera vzhůru.... fakt na palici

beruska2x
16. únor 2010

to se asi musi prezit holt to maji pretoceny no 😅

listicka85
autor
16. únor 2010

A otočí se to někdy??????? ☹

beruska2x
16. únor 2010

to vis ze jo 😵 vetsinou byva zmena ve 3m a pak na kolem pul roku 😉

bocinka
16. únor 2010

lištička, dudu jsou tři druhy, kulatý, ten zkosený a ještě FischerPrice a Avent dělá takovej placatej, ale nezkosenej - zkoušela jsi??? ten jediný mi malá bere... 😕

ramonaa
16. únor 2010

lističko jsme na tom stejně 😉 Ten náš usínal první dva měsíce až kolem jedné v noci, přes den spal v poho a večer nechtěl ani náhodou a vyřvával. Museli jsme ho uspávat v zavince a stejně se musel vyřvat. Ted už usíná kolem osmé nebo deváté, postupně se to šoupalo, díkybohu. Ale dodneška bohužel uspáváme v zavince, pokud ho necháme v postýlce, má hysterák, že se bojím, aby se mu něco nestalo. Dudlíka nesnáší, máme asi 10 druhů 😉
Ale neboj, postupně se to zlepšuje, tak doufej.

ramonaa
16. únor 2010

Jo a ještě, nesmíš ho nechávat šest hodin vzhůru, on náš taky vydržel tak dlouho ale byl pak strašně přetaženej a nemohl usnout. Maximálně tak 3 hodky u takovýho prcka.

listicka85
autor
16. únor 2010

ramonaa- a jak ho mám donutit ..

aponchie
16. únor 2010

listicko tak male dite nemuze byt 6hodin vzhuru to je na nej prilis moc a mozna proto jak je pretazene nemuze spat co tak ho ucit po 2-3hodinach usinat ?treba spolecne si jit lehnout nebo zkusit v kocarku polozit a udelat to takto pred nocnim spanim zkusit nechat dele,ale ne moc

romana29
16. únor 2010

listicko a chodíš s ním hodně ven? My chodili i pět hodin denně, pravda začínali jsme brzy v létě, ale ani v zimě nás to neminulo. Krásně se venku vyspal, nadýchal se zplodin z aut 😀 - pokus o vtip 🙂 a byl spokojenej.

ramonaa
16. únor 2010

napadá mě jedině, naučit ho usínat, když nic nezabírá, zkus třeba ho dát do kočáru na balkon nebo jít ven. Já to ted taky tak dělám, když nechce spát, což je často, tak ho udrncám v kočáru, ale prostě ho nemůžu nechat tak dlouho vzhůru, pak se s ním nedá vydržet

petra.a
17. únor 2010

Ahoj, nas prdek chodil spat medzi 0:00 - 2:00. Uz sme z toho boli na prasky. Ked som sa snazila, aby po tej 16:00 uz nespal, tak to bolo este horsie, pretoze bol strasne mrzuty a stejne zaspal az okolo 2:00. Nehovoriac o tom, ze chcel nonstop papat. Ale postupne sa to zacalo upravovat a ked zaspal pred polnocou tak som bola cela happy. Dnes ma pol roka a chodi mi spinkat medzi 20:30 - 22:00.

jituskak
17. únor 2010

jě já si pamatuju, jak malej byl i 12 hodin vzhůru s 10 min pauzou na spaní. 8 hodin byla normálka. nepomohlo nic, procházky, dyndání, usínámí společně nic. jediná rada je se střídát s tátou a nechodit na návštěvy a návštěvy nepřiímat, páč rady ostatních jsou k tomu stresu akorát na zabití. ale to trvalo fakt tak 2,5 měsíce. pak to přešlo. bylo to taky prdíkama. na to jsme koupila baby calm, kterej nám teda nepomohl a pak sab simplex a to zabralo a byl klid. chápu tě a soucítím s tebou. jsou to nervy, ale fakt to přejde 😉

kacka.va
17. únor 2010

ve dvou měsících jsem teda neřešila v kolik jde malá spát, protože to měla podle toho, kdy navečer jedla.

lucie777
17. únor 2010

My máme úplně stejnej problém, malá prostě neumí usnout, včera sem uspávala asi od sedmi do půlnoci, předtím byla ale taky vzhůru, takže byla vzhůru ještě dýl jak 6 hodin, ale ona prostě neusne, nikdy neusne sama, vždycky jí musím unosit na ruce nebo usne na koze nebo v kočárku, jinak by prostě nespala. vím, že pak už je přetažená a o to víc nemůže usnout, ale jak jí mám donutit, aby usnula???

ramonaa
18. únor 2010

Nám už je skoro pět měsíců a je to podobné ☹

momin
18. únor 2010

holky my sme do 3 mesicu uspavali taky v naruci... Pak nastal takovy zlom. Skoncily koliky.... Sice ze zacatku plakal,ale naucil se tam usinat... Drzim vam palce. jak rikam do tech 3 mesicu bych to neresila... 😉

momin
18. únor 2010

Listicko tak me napda ma maly neco na spinkani? nejakeho usinacka? u nas stacila obycejna latkova plena.. je to fakt super vec! tak dlouho by opravdu byt vzhuru nemel....

marticumacek
18. únor 2010

U nás to taky bylo úplně nachlup stejné.Kol.18 hod. začal řev a končíval k půlnoci.Večer co večer.Myslím,že to byla kolika.Všelijaké rady a pravidelný režim-nic nepomáhalo.Ve 3 měs. to rázem přešlo a Terinka usnula v 18.30 hod.Od té doby usíná vždy kolem 19.h.Jo a asi do 4-5měs jsme ji uspávali v náručí.Pak jsme zkusili samostatné usínání.Týden bylo dost breku,ale bylo to lepší než jsem si myslela.Teď už usíná sama i přes den.Dodržuji železný rituál: tma,dudlík,mazlivý usínáček,hrací kolotoč a pusinka 🙂 .Taky bych řekla,že do 3 měsíců se nic moc dělat nedá 😝 Jen vydržet 😉

beatrice100182
18. únor 2010

My sme mali obdobne problemy, ale s tym, ze lepsie spala poobede. Spavat sme chodili tak o pol 11. A klasika bola, ze sa zobudila o 1-2 v noci a dve hodiny trdlovala. Nakoniec som uspavanie vzdala, zbytocne sa rozculovala a aj tak nikdy skor nezaspala. Vzala som ju do obyvacky, aby sa vyspal aspon tatino, a tam sme sa hrali, resp. dostala hrazdicku a hrala sa sama. A ked prisiel cas, uspali sme sa a sup do postielky.
Casom sa jej ten rytmus (asi tak mesiac-dva) upravil sam a teraz spinka celu noc, zobudi sa max. na cumlik. 😉

janca.mareckova
19. únor 2010

Tak koukám, že v tom nejsem sama 🙂
Žádného usínáčka nemáme......plínka u obličejíku nepomáhá, naopak se ještě víc vzteká a nic jiného mě nenapadá. Pouštím kolotoč, ale taky nezabírá.......jedině až v těch 0:30 kdy už vím, že je jeho čas 🙂 U nás je i ten problém, že si nevezme dudlíček ☹ Prostě ho nesnáší!! Zkoušeli jsem silikonovej, gumovej, anatomickej i kulatej a neee ☹ Jakmile ho má v pusince, zčne mu jakoby natahovat a vypadá, že by se chtěl vyzvracet ☹ prostě se začne jakoby dávit.....

petra.a
19. únor 2010

dudlika sme tiez nepouzivali, pretoze ho hned vyplul. SKusila som niekolko a potom som to vzdala. NA jednej strane som bola rada, ze ho aspon nebude cumlat bohvie dokedy a na druhej strane som ho uz nevedela ako zabavit a tak po veceroch cucal mna. No a teraz nam doktorka kazala zacat rpikrmovat nutrilonom a huuuups, mame znovu problem, pretoze nechce ani flasu a tiez sme skusili uz niekolko x 😖

lucie777
19. únor 2010

U nás je to to samý, dudlík jí rozčílí ještě víc, takže si večer cucá kozu, flašku taky nechce ani náhodou, i když měla hlad, řvala jak tur, jakmile sem jí strčila do pusinky..

Petro, vy už můžete zkusit nějaký hrneček, ne? Já taky nepočítám s tím, že bych jí někdy naučila na láhev..