Jak naučit děti spát aspoň do sedmi?

pepibubu
10. led 2011

Zdravím. Už jsem poměrně bezradná. Mám dva kluky, 2 r 4m a skoro 8 m, a nevím jak je to možné, ale prostě oba vstávají +/- v pět ráno a není síla je zkusit přemluvit. Zkoušela jsem šoupnout večerku, ráno přemlouvat, snažit se je umazlit znova do spaní...

Než jsem měla děti, tak jsem ani netušila, že něco jako pátá ráno existuje, a te´d tak vstávám. Děsný. A pak není divu že nevidím večer v tv nic, protože odpadám kolem devátý...

fakt si nevím rady. Martin (mladší) ještě občas po krmení zabere, ale Pepča ani náhodou, tak jsem fakt už bezradná a unavená až vyčerpaná, až z toho kolikrát brečím - prostě tělo si našlo ventil únavy přes slzy.

Záměrně to nepíšu jako otázku, abych případně mohla reagovat....

artlice
31. led 2011

zdravim, tak naše malá měla asi od 10měsíce oddobí kdy vstávala kolem půl šesté a já byla pak jako praštěná palicí a tak jsem si s ní vždycky schrupla přes den abych pak dýl vydržela. Malá mi chodí spát kolem 19h ale pak jsem se naučila ,že jakmile někdy mezi 5-6h otevře oči v postýlce tak jí okamžitě chňapnu a dám k sobě do postele a hned jí dám flašku s mlíčkem no a to vypije a hned mi pak zase usne a spí do 7,30 a teď dokonce 2x spala i do 8,30h, takže já mám na nočním stolku každý večer připravenou termosku s vodou a flašku s mlíkem a ráno to jen zaliju a hned jí to dávám aby se moc neprobudila, zatim to takhle funguje už asi 2 měsíce (ťuk ťuk ťuk - musim si to zaťukat 😀 )

brisalek
31. led 2011

@pepibubu pridavam se
@samik2008 vydrzet, vydrzet. Mala mi spala od asi 2 mesicu do 6m tak, ze usinala mezi 9-10h vecer po 2-2,5 hodina stridani cucani prsa a breceni a vstavala mezi 5-6h rano. Od 3,5 mesice za tu dobu vstavala 5-10x a chtela prso. Nespala moc ani pres den- po pul hodine usinani u prsa si dala slofika tak 15-20 min a to nejvys 3x za den. Od 6 mesice usnula tak na 20minut okolo 8 a pak na hodinu po Obede. Od 10 mesicu uz spala jen jednou za den. A nesel vubec nastavit zadny rezim, kazdy den byl jiny. Okolo toho roku se vse zlepsilo a usinala okolo 8 pul 9 a vstava okolo 7 a spi lepe i pres den.
To jen abys videla, ze muze byt i hur...ale vim ja mela jen jedno🙂. Takze televizi vecer jsem nevidela prakticky 16 mesicu a spat jsem chodila hned jak usnula, abych vubec prezila.

Jedine + na to je, ze se rika, ze nespavci jsou sikovnejsi deti, ale moc dobre vim, ze to je slaba zaplata🙂.

Takze az najde nekdo recept taky si ho rada prectu.