Jak naučit děti spát aspoň do sedmi?

pepibubu
10. led 2011

Zdravím. Už jsem poměrně bezradná. Mám dva kluky, 2 r 4m a skoro 8 m, a nevím jak je to možné, ale prostě oba vstávají +/- v pět ráno a není síla je zkusit přemluvit. Zkoušela jsem šoupnout večerku, ráno přemlouvat, snažit se je umazlit znova do spaní...

Než jsem měla děti, tak jsem ani netušila, že něco jako pátá ráno existuje, a te´d tak vstávám. Děsný. A pak není divu že nevidím večer v tv nic, protože odpadám kolem devátý...

fakt si nevím rady. Martin (mladší) ještě občas po krmení zabere, ale Pepča ani náhodou, tak jsem fakt už bezradná a unavená až vyčerpaná, až z toho kolikrát brečím - prostě tělo si našlo ventil únavy přes slzy.

Záměrně to nepíšu jako otázku, abych případně mohla reagovat....

samik2008
10. led 2011

@pepibubu já mám radu jedině takovou že vydržet!!!!Mi jsme měli úplně to samé 😒 Dcerka vstávala v 5 hodin pravidelně do zhruba 2,5 let,potom jakkdyž utlo a začala se budit v 6 a postupně si to prodlužovala,ted spí někdy i do 8...a syn to měl úplně stejné,krom toho že tak poslední měsíc vstává tak kolem 6.Dneska třeba vstal o půl 7.
Takže vím úplně přesně co prožíváš a fakt jediná rada od mne je vydržet vydržet,ale třeba někdo ti poradí jinačí fígl,ovšem já sem na nic nepřišla. 😉

pepibubu
autor
10. led 2011

@samik2008 je holka, to je prima, ne to že máme nespavce, ale to že to pomine... Dva a půl mu bude v únoru, tak to třeba taky klapne 🙂 holt chodím spát se slepicema, manželskej život taky veškerej žádnej 🙂 ale co naděláš. Děkuju aspoň za dodání naděje 🙂

samik2008
10. led 2011

@pepibubu já sem měla i tu výhodu,že do práce sem vstávala před 5 tak mi to takový problém nedělalo.A když sem byla unavená tak sem si šla lehnout po obědě jak šlo dítko spát.Večer chodívají spát kolem 7 a pak už mám klid.

marjama
11. led 2011

@pepibubu Ahojky, já teda moc neporadím, protože se vlastně "plácám" v tom samém 😠 ale aspoň budeš vědět, že v tom nejsi sama 😉 Naše Martí vstává také kolem té 5 h a někdy třeba i dřív ☹ Před Vánocema měla takové období, že vstávala třeba ve 4 nebo 4,30, takže to jsem pak byla jak praštěná palicí. Celý den se mi chtělo spát. Ale vstávání v 5 je u nás naprosto normální. Někdy je schopná vstát v 5 h, pak nespí celý den a jde spát kolem 20 h nebo 20,30 h, takže tak 😠 Plánujeme druhé mimčo, takže to si pak ten režim už nedovedu představit vůbec!

mamutka
11. led 2011

to asi neporiesis, musis to len prezit - my mame opacny extrem.....ani za nic nezaspi pred 23., rano vstava o 7, tak strasne by som chcela aby zaspal skor, ale nic.....sice sme hore tiez, lebo musime, ale manzelsky zivot nulovy, utahani sme ako kone, niekedy si tak vravim, ze keby zaspal o tej 20, alebo aj 21, ze ja vdacne vstanem o 5 alebo 6 rano, ale proste vecer si chcem niekedy lahnut skor 😅 alebo aspon hodku pozerat telku v klude....nie ani za nic 😒
to my si aj lahneme s mm, tvarime sa ze spime, maly si pospevuje, uspava nas a potom sa zrazu preberiem na to, ze odchadza z izby 😅
s dvomi si to neviem predstavit 😕 to musis len prezit, chce to vela zeleneho caju rano 😉
a neda sa ich dajak hodne zaujat hrou vecer, kupanim,....aby zalahli neskor? viem ze to sa lahko radi, ale dieta neprerobis, ani u nas to nejde naopak 😖

lenkabu
11. led 2011

pepi moje děti vstávají brzo ale zase tak teda ne,ale jsou taky "neposunutelné" spaní do 7 se stane jen vyjímečně abych věděla jaké to je 😀 bohužel neporadím, když na něco přijdeš ráda se přiučím. ještě dodám že obě chodí spát kolem 19 dýl prostě nevydrží,takže se vlastně nemůžu divit že pak brzy vstanou.

petkula
11. led 2011

@pepibubu a máte "zatemněný" pokoj? To pomáhá hodně 😉 Jinak, nám se malý taky občas budí kolem 5 ale spí s námi v posteli, takže ho můžu hned uspat. Když vidí, že všude kolem je tma a že my s manželem spíme a nic se neděje, tak sice chvíli se převaluje a povídá si ale tak do půl hoďky usne a pak spí do 8.
Je fakt, že když spal ve své postýlce, tak se vzbudil a než jsem se probudila já a pak se ho snažila uspat, tak už byl vzhůru. Pak jsme postýlku zrušili, protože jsem se chtěla vyspat a je to mnohem lepší 🙂

anjelicek26
11. led 2011

Ked zacne maly chodit do skolky, bude cez den viacej vybity a bude rano vystavat, uz len ked bude jasne, ze vstavat MUSI, uz sa mu vstavat chciet nebude 😅 A maleho ukecas, neboj, ked nebude robit "bordel" a hluk starsi, tak sa maly mozno este pricucne a potiahne aspon hodinku...

k.jolanka
11. led 2011

@pepibubu Ahoj, a na kolikátou jsi posunula večerku? já dávala malého spát v 19hod a bylo to to samé jak u vás...tak jsem to posunula +- na 20-21hod...ale většinou usne až v těch devět, máme nějaké náročné uspávání poslední dobou 😝 a pak mi spí i do těch sedmi, osmi ráno..jasně občas vstane i v šest, ale to je výjimka a nebo pak ještě zabere...a za ten pláč se nestyď, je to lepší, když ta máma to takhle ventiluje pláčem, než když je pak ošklivá na prcka 😉

stvura
11. led 2011

No jedine vydrzat...moj maly mi okolo roku a pol vstaval tiez medzi pol piatou a pol siestou, bola som strasne znicena. Teraz nespi vobec cez den (je tak stary ako tvoj starsi) a ide spat max. o pol deviatej a vstava rano o siedmej. Ak sa da, tak ho nedaj cez den spat.
To s tymi aktivitami a utahanim co ti pisali kocky nemusi platit, moj moze prejst na odrazadle aj pol mesta a neunavi sa vobec. V kociku mi nikdy nesedi, neustale chodi....je proste akcny typ a tak sa javi, ze i druhe dievcatko bude (to mas vyhodu ze aspon tvoj mensi spi, moja cez den dva polhodinove spanky a jeden hodinu a pol, vecer ide spat o deviatej a rano je o osmej hore, samozrejme s krmenim po dvoch hodinach 😉 )

luciana157
11. led 2011

@pepibubu ahoj,mne malinka spinka od narodenia od pol 8 vecera a budi sa medzi 7-8 hod rano.sme si zvykli jej dat vecer pred spanim viacej papat a rano musi byt v izbe pozastierane,aby bola tma.muz vstava rano o 5 do prace a sramoti po byte a ani to ju neprebudi,maximalne potrebuje podat dudlik...

maryanna
11. led 2011

@pepibubu kedy chodia spať večer? ak chodia pred 7 mou o 5tej sú vyspatí, teda ten menší, a ten starší ak chodí pred pol 8...........
a taktiež to robia deti keĎ majú zle rozvrhnutý spánok cez deň, plus chodia večer spať v zlom čase, príliš skoro.....najneskôr však o 8mej by mali......

maryanna
11. led 2011

mnoho mamiek dáva deti spať o 7 aj keĎ sú už večšie, že chcú mať kpokoj, oddych, ale zas deti od toho 7 mesiaca stačí im spať 11 hodín, pokiaľ to niesú vyslovene spáči, tak potom jasné že sú o 5 vyspatí, nemôžeme od nich chcieť aby spali 13-14 hodín v noci......treba to pomaly posunúť o 10 minút a dať spať o pol 8 napr....a časom sa vstávanie upraví, nehovorím len z vlastnej skúsenosti, ale aj iných, plus knihy o spánkoch dieťaťa,
vstávať o 5 nieje zdravé znamená to že niekde je chyba....v spaní dieťaťa a dá sa to upraviť..

k.ate
11. led 2011

@pepibubu sice takovejhle problém nemám (moje smrt je, když malej vstane v půl osmý, nedovedu si představit, jak bych vypadala, kdyby vstával dřív), ale držím pěsti, ať to nějak vyřešíte a mrňousové začnou spávat dýl... 🙂

aaadus
11. led 2011

@pepibubu to by mě taky zajímalo. Malý ať chodil spát v 19 nebo 20, vstával v 5. Teď chodí spát v 18 a spí taky do 5, výjimečně do 6. Už jsem si na to nějak zvykla a budu doufat, že se to časem upraví.

pavlicka
11. led 2011

Smekám před tebou, ze to ještě zvládáš, takhle brzo vstávat... 😖 Mě vstává ten mladší v sedm a i to mi přijde brzo (chodí spát po 20 hod). Ze svých zkušeností si myslím, že i když ho večer posuneš a budeš ho dávat spát později, tak stejně bude vstávat v těch pět (na silvestra šel náš mladší spát až po desáté, tj. asi o dvě hodiny později než normálně, ale spal jen do půl osmé, tj. o půl hodiny dýl než normálně). Logika tady nefunguje. Jinak, taky z vlastní zkušenosti tě aspon trochu potěším, že starší syn taky cca kolem toho 2,5 roku začal ráno spát dýl, dnes jak denně vstává do školky po sedmé, tak si užívá, že o víkendech spí i do půl deváté. Přeju tobě pevné nervy a dlouhý spánek klukům!🙂) Jo, u nás na delší spánek taky platilo "stanné" právo, tj. úplné zatemnění pokojíčku🙂

terezt
15. led 2011

Tak my vstavali po 2 roky denne v 5 h. Pote, kdyz se narodila mala si usmyslel, ze me necha trochu vyspat a vstavame v 6h. Chodime do postele v 8h, usiname do pul 9. (Vasik, Klarka i ja). Ale zase spi pres den, za coz jsem vdecna...

bosoriak
15. led 2011

@pepibubu Dva roky neviem, co to znamena vstavat neskor ako o 5:30. Rekord mame o 4:02 a to normalne fungovala doobeda ako vzdy. Ja uz som mala navarene, upratane a vonku este stale tma. 🙂 Teraz mi dokonca zacala zaspavat az o pol desiatej, tak si vies predstavit, ako vyzeram. Neporadim ti nic ine, ako vydrzat.
Mne je tiez kolkokrat az zle od unavy vecer, ale ked sa inak neda, tak sa neda. Ale dobre to padne vediet, ze nie som sama.
Najviac ma bavia tie poznamky ked niekomu poviem, kedy vstava. Vraj No to by som nevydrzala. A co tak asi urobis? 😀 Drzim palce, nech co najskor prestanu tie ranne vtacata blbnut a spia do normalneho casu.

katy1979
15. led 2011

no my sme okolo 5 ci 5,30 vstavali skoro do 3rokov. teraz spi aj dlhsie ale to ledva ledva zaspi o 22,00 -23,00 to potom spi aspon do 6,30 v lepsom pripade o 7,00. cez den doma uz nespava tak do tej 21,00 zalomi ale to je len cez vikendy

j.cien
15. led 2011

hlasim se do klubu rannich ptacat 😖 nejpozdeji vstavame v 5,30....a posunout se to neda,pozdejsi ulozeni ke spanku to rano stejne neposune..akorat jim to zkrati spanek,takze jsou pak protivne cely den...V nejake chytre knize o spani jsem cetla,ze to je dane geneticky..to,v kolik rano se dite samo probouzi....tj.kojenec..s vekem se to pry posouva,takze maminky vydrzat!! 😉
Kdyz uz nemuzeme zmenit situaci,tak musime zmenit alespon postoj k te situaci 🙂
Takze ja uz se nehroutim nad tim,ze mi holky vstavaji v 5 a ze chodim spat ve 21 😉

kamila297
15. led 2011

Z toho si nic nedělej, stejně v TV není nic kloudnýho 😉 Já myslím, že by mohlo třeba pomoci, kdyby spali zvlášť, pokud je to možné. Možná se budí navzájem. A pokud to nepomůže, tak asi mají takový biorytmus a s tím nic bohužel neuděláš. Alespoň je do školky nebudeš muset tahat z postele heverem 😉 Ale chápu, že je to pro vás strašný, takový budíček... 😒

jajina.c
16. led 2011

Ahoj holky, jsme na tom taky tak. Lukášek má 1,5 roku. Ráno je mezi 5-6 hodinou budíček, odpoledne mi spí půl-1 hodinu a večer usíná kolem 21-22 hodin a v noci je 3* vzhůru a přes den chvilku neposedí, je pořád v běhu, divím se, že není unavený. Jsem už k.o. vyzkopušeli jsme kde co, ale nic nepomáhá, je to prostě nespavec už od narození, jako mimi nám spal tak 14 hodin za celý den i s nocí. Pevně věřím, že se potvrdí, co tady píšete, vydržet a bude líp, ale to zřejmě přijde druhé mimi a nevyspíme se už vůbec. Já se už od od 5. měsíce v těhu nevyspala a už na sobě cítím, že že už to tak dlouho nepůjde. Taťku máme od rána do večera v práci, tak jsem na něj celý dni sama a já musím taky o víkendech do práce abychom z té almužny rodičovského příspěvku vyžili. Přes den spát nestíhám, když usne, jdu rychle poklidit a vařit atd...Přeju Vám všem hodně sil a ať se naši nespavci umoudří🙂.

mirka183
30. led 2011

tak ja mozem tiez potvrdit, ze neskore vecerne zaspavanie neovplyvni skore budenie. Skor by som povedala, ze naopak a mala je cez den unavena.
Niekde som citala, ze male deti sa budia so slniećkom. Mam to odpozorovane a naozaj to plati. Napr. v zime - okolo vianoc sme vstavali o 7 😲 . Ako sa dni predlzuje tak sa mala budi rano stale skor a skor.
Ja ju dam vecer radsej skor spat, aby sa vyspala a ja som mala tiz nejaky klud

alexandrah
30. led 2011

kocky, ja vam tiez asi len tolko, aj ked mozno to ani nezaberie, ze ako pise mirka, ze sa deti budia so slnieckom, tak aj my mame rolety, aj zaluzie, aby ho to nebudilo, + co viem, tak ked spia sami deti v izbe, tak spia dlhsie, no ale mozno ste uz vsetko vyskusali ... tak iba drzim palce, aby postupne deticky spinkali dlhsie ...

tlap.ka
30. led 2011

holky, nezbývá než vydržet, vydržet, vydržet 🙂 Mates od narození žrout a nespavec - kojení bylo po 1,5hod - 2 hod,takže než jsem zabrala, zase jsme kojili, budíček kolem 5 hod, pak teda 5:30 - 6hod, teď nejdýl 6:15 - sem tam celá noc prospaná, ale začal mluvit ze spaní, takže já opět vzhůru. Ale prostě člověk si zvykne a ženská vydrží víc jak kůň 🙂

luciebx
30. led 2011

tak diky bohu malymu je skoro 7 mesicu a stava v 8 nekdy az skoro v 9 rano.. on kdyz se probudi o 6 tak ja mu dam napit a soupnu zpet do postylky a on usne.. tak doufam ze nam to jeste nejaky ten mesic vydrzi..

rennca
30. led 2011

tak u nás je téměř to samé neboj. Jeden čas jsme vztávali také každý den kolem 5h. S manželem jsem se proto každý den střídali. Chodí do práce kolem půl 8 takže min. byl do 7h s malým a druhý den já. Ted už se to posunulo tak na 6-6:30 ale dýl nevydrží. Zkoušeli jsme dávat i večer dýl spát ale to zase usníla únavou na koberce takže jsem ho netrápila a dávám ho spát tak kolem 18-19h.

Jak vidíš tak takových nás je víc takže bych si tím hlavu nelámala. Spíš se radovala že tě trápí jen spaní 😉 jsou horší věci....Tak to tak beru aspon já...ono to jednou přestane a nakonec nebudou chtít z postele 😵

martina26
30. led 2011

Ahoj holky,

taky přidám svoji zkušenost. Mám kluka 8 let a holčičku 22 m a obě moje děti vstavají v 5 ránoi a to chodí spát starší v 21:00 a malá v 20:30. Dýl je v posteli prostě neudržím takže neporadím. Mám holt ranní ptáčata,

radka.m.
30. led 2011

jak naučit spát děti aspon do sedmi?-tak až přijdete holky na ten recept,tak mi dejte určitě vědět,protože mě to taky doost zajímá 😀 😀 😀

zuzau2
31. led 2011

pepibubu: Ahojky, myslím si, že každé dítě má určitě jinou potřebu spánku. Vidím to na svých holkách....dvojčatech...jedna by spala jak medvěd, druhá spí podstatně méně. Věřím, že je to hrůza vstávat takhle brzo, my vstáváme poslední dobou tak kolem půl sedmé a to jsem kolikrát taky naštvaná 🙂. Ono se to přibývajícím věkem určitě zlepší, třeba ne o hodně, ale o trochu určitě. Určitě bych jim čas spánku neposouvala, i když je dáš spát v deset, budou stejně vstávat takhle brzy. A jak ti spí přes den? Mladšímu bych asi posunula dopolední spaní třeba až na desátou-půl jedenáctou, dřív bych ho spát nedávala. U nás to takto fungovalo, nesměly vědět, že půjdou hned za hodinu nebo za dvě spát, to pak vstávaly taky brzy ráno. No a pokud by se to u mladšího zlepšilo, nechala bych staršího si třeba hodinku hrát v pokojíčku 🙂 Pokud ti starší spí odpoledne třeba dvě hodinky, zkrátila bych mu to odpolední spaní. Pokud chodí spát večer dřív jak v osm, posunula bych to na osmou ale déle už bych je nedávala....... přeji ti ať se to brzy zlepší. 🙂 Zuzka