Jak naučit děti spát celou noc před narozením sourozence?

novotnacci
18. led 2013

Ahoj maminky, mate tipy, triky, zkusenosti s napravou spankoveho rezimu u vasich deticek? Mame 19m dvojcatka, ktera usinaji sama, ale v noci se vzbudi , moc placou a chteji k nam do postele. Ja vzdy vymeknu a jednoho z broucku si vezmu ja a druheho manzel. Jiz nekolikrat jsme se pokouseli nechat vyplakat, ale rve mi to srdce a nevydrzim. Jen si takto nedokazu predstavit spani az se nam narodi dalsi miminko.... Mate zkusenosti? Co u vas zabralo? Jak dlouho to trvalo?

monad
18. led 2013

ahoj, u nás musel manžel s Karolínkou spinkat v jejím pokojíčku na zemi na matraci asi půl roku, než si tam zvykla, pak tam spala sama asi půl roku ani neee, a teď chodí spát do obýváku, kde my koukáme na tv. v pokojíčku už nikdo nespí, jen prckové si tam chodí hrát. ona se tam bojí, nevím proč..
ale: je to o zapření se noo a byly to fakt nervy.. tak půl roku manžel nespal v ložnici, což mě nevadilo já byla těhu a měla letiště pro sebe 😉

romcovaklarka
18. led 2013

@novotnacci Ahoj, já asi vyloženě neporadím, jen přidám zkušenost 😅

Taky jsem řešila tenhle problém, či spíše ani ne tak spaní celou noc, to mi malej většinou spí, ale uspávání. Ještě před měsícem, měsícem a půl vyžadoval, abych u něho ležela a dělala, že spím, dokud sám neusne. Když jsem se zvedla moc brzo nebo moc nahlas a vytrhla ho z usínání, mohla jsem začít nanovo. Muž do mě začal rejpat, že jak to budu dělat se dvěma dětmi, když on nebude doma (jezdí hodně po služebkách), až jsem jednoho dne vyměkla a zkusila po obědě malého "začít učit usínat sám" metodou podle knížky "Každé dítě může dobře spát". No abych to neprodlužovala - vydržela jsem to přesně toto jedno usínání a večer už jsem v tom nepokračovala, přišlo mi to děsný. Uspávala jsem ho dál jak byl zvyklej a říkala jsem si, že to nějak dopadne. A asi po 2 týdnech mi začal úplně sám usínat po přečtení pohádky, s tím, že jsem normálně odešla z pokojíku, on byl ještě vzhůru, párkrát na mě třeba zavolal, aže žádná hysterie a pak usnul. No a poslední týden si zase začíná večer trochu "vymýšlet" - že po pohádce chce ještě mlíčko, a zpívat a tulit se atd. 😀 ale nakonec taky usne sám.

Chci tím říct, že si myslím, že tyhle věci vyloženě děti nenaučíš, nebo ne bez "boje" (tzn. za jakou cenu?) a že na to dozrajou sami... Nota bene spousta maminek má zkušenost, že i když jim dítko usínalo samo, spalo celou noc apod., tak po narození miminka se to stejně zvrtlo tak či onak - to nepíšu, abych tě strašila, ale spíš jako důvod, proč jsem se mimo jiné nakonec rozhodla to nehrotit - představa, že si budu dávat nohu za krk, abych prcka "naučila" usínat samotného a on mi s tím po porodu stejně přestane... 😝

A k té praktické stránce neboli jak to plánuju - objednala jsem si do miminkovského pokojíku velkou matraci - jako na dvoulůžko - a plánuju, že pokud to jinak nepůjde, budu tam spát s oběma dětmi - buď jim tam dám postýlky, nebo budou spát se mnou na té matraci, prostě podle situace. Trochu mě povzbuzuje, že už jsem četla od dost maminek, co mají děti brzo po sobě a spinkají jim v jednom pokoji, že si to starší dítě většinou na miminko a jeho pláč rychle zvykne a miminko už ho nebudí. Takže si myslím, že pokud starší bude chtít, tak budeme spát prostě všichni tři psolu... Ale kdo ví, stejně se jednak uvidí až po porodu a druhak se to bude každou chvíli určitě měnit 🙂

Tak držím palce, ať se to i u vás po narození přírůstku nějak utřepe a funguje vám to k vaší spokojenosti.

hamma
18. led 2013

My jsme to vyřešili tak, že spíme všichni 4 spolu v posteli. Starší syn byl zvyklý usínat jen se mnou, ale po narození mladšího začal usínat i s tátou - nijak jsme to neřešili, prostě vidí, že já kojím a nemůžu. V noci si občas přeleze za mnou, abysme se mohli tulit, ale jinak spává na tátově straně a mimino na mé. Ani jeden z nich nespí celou noc, ale nebudí se navzájem.
Myslím, že to stejně nemá cenu řešit předem - stejně to je pak vždycky jinak a člověk je akorát naštvanej, že to nevyšlo tak, jak si představoval 🙂