Jak naučit dítě, aby spalo celou noc bez kojení?

lucky.lady
10. bře 2009

Ahoj maminky. Dlouho jsem tu hledala takové téma ale bohužel nenašla, přestože si myslím, že trápí každou kojící maminku.
Dcerce je 7 měsíců. Večeří kašičku a to docela dost, takže by v noci hlad mít neměla. Prosím poraďte, jak ji naučit spát celou noc? Budí se třeba i 8x za noc na kojení a to si jen cucne. Takže jde nejspíš jen o zvyk.
Další problém je v tom, že jak se probudí na první kojení, už nechce spát u sebe v postýlce ☹ .

Prosím poraďte...

Děkuju

majenka
10. bře 2009

Ahoj holky, tak já stále kojím v noci minimálně 5x. A jsem na tom hodně podobně jako Mysinka 😉 . V noci bych od malé vůbec neodešla-ani na hodinu 😀 (bych se bála, že se zrovna vzbudí a bude mě chtít u sebe)...no v podstatě já od ní vlastně neodcházím ani během dne-dneska byla poprvé sama v bdělém stavu beze mne-babička hlídala cca 3/4 hodiny, protože jsem fakt nutně potřebovala někam zajít. Jednoduše řečeno, dokud budu kojit, nehrozí, že bych od ní kamkoliv odešla...a kojit budu tak dlouho, dokud sama bude chtít-teda pokud jí to bude "bavit" až do dvou let (ale počítám, že určitě ano), tak cca ve 2,5 začnu odnaučovat, abych ji připravila na školku 😔 . Lucky-lady, tím samozřejmě nemám nic proti tobě, jen jsme s Aničkou na sobě takoví závisláčci, že si neumím představit, ji nechat u babičky ani celý den, natož v noci 😅

mysinka
11. bře 2009

Já se teda příští týden chystám do dívadla, kultura poprvé po víc než roce 😀 Ale to si dovolím jen díky tomu, že Matýsek spí od 19 do 22-23h durch 🙂 Takže když si v 18h odejdu a vrátím se kolem té desáté, mělo by to být vše oukej 🙂 A chodím do školy, takže mrňous je denně tak 2-3h beze mě a úplně v pohodě 😉 Neumím si to představit na delší dobu a nedejbože na celou noc 😔

many
11. bře 2009

ahoj holky 🙂
pavlíná - teda u vás furt žádný změny ☹ tééééda ☹ no ty děti vás chtějí prostě cítit no 😀
mysinka - mně už taky manžel láká jít si nachvíli o víkende sednout a to máme hospůdku kousek od baráčku,ale prostě se bojím,že ho v 20.00 nakojím a odejdu a on se začne budit,zákon schválnosti ,já vím,že není problém jít hned domů,ale prostě mě to ani moc neláká jít od něho když kojím no 😒 jinak já bych bez něj nevydržela ani jeden den 😀 jsem bez něj hotová 😀

petka80
11. bře 2009

Ahoj lucky.lady a ostatní. Napíšu vám, jak to bylo u nás. Dcera je taky kojená, budila se v noci na kojení od narození, někdy 6x za noc, někdy třeba jen 2-3x, záleželo to na období, zubech a tak. Sice jsem se moc nevyspala, ale nějak jsem neměla sílu to řešit. Pak na jejích 10 m jsem už prostě cítila, že to tak dál nechci a že s tím musím něco udělat. Prostě jsem se zařekla, že už v noci kojit nebudu, nejdříve v 5 ráno. Prvních pár nocí jsme se samozřejmě moc nevyspali, budila se na kojení jako obvykle, ale prso už nedostala, jenom jsem ji pohladila, položila do postýlky a mluvila na ni. Ona pobrekávala, ale když pochopila, že nic nebude, zase po čase usnula. Nejdýl byla vzhůru asi 1,5 hodiny, ale kupodivu to nebyl takový ten šílený řev, to bych asi nevydržela, ale vždycky chvíli brečela, pak si lehla, pak zas vstala a brečela a tak furt dokola. Další noc o něco lepší, pak zas a za několik dní začala spát celou noc 😵 Možná to někomu přijde drastické, ale já myslím, že kdybych to takhle neřešila, tak by se asi budila dosud. Tohle byl pro mě takový kompromis, asi bych ji nemohla nechat ji v ložnici samotnou, takhle věděla, že tam jsem, ale že musí sama usnout.
Vůbec nejdůležitější bylo, že jsem byla opravdu pevně rozhodnutá, že prso nedám a malá to asi nějak vycítila. Pokud jednou nakojíte podruhé zas ne, tak v tom mají akorát zmatek a není to pro ně dobré 😔

Ještě jsem se chtěla zeptat lucky.lady - to budeš teda odstavovat nebo jak to uděláš?

petka80
11. bře 2009

Many, taky bych to nevydržela 😀 Sice občas přes den už hlídá babička, ale večer jsem taky ještě nikde nebyla 😉
Já si zas říkám, že tohle období, kdy nás opravdu potřebují, uteče strašně rychle a pak na to budeme s lítostí vzpomínat 😔

many
11. bře 2009

petka - to máš fakt pravdu 😉 to vidím,jak to hrozně utíká,že už není to moje malý mimi a už řádí po pokojí a čekám kdy se pustí a začne sám od sebe chodit a je to krása,když se k tobě večer přitulí 😀 😀 no mně stačí vyrazit někam na hoďku třeba do obchodu a už ho mám prostě furt v hlavě a těším se na něj dom 😀

many
11. bře 2009

ale přitom ho jako nerozmazluju 🙂 sám si dokáže pěkně hrát,....ale i já si sním ráda pohraju s hračkama 😀 ale je na to malej,abych od něho odešla,ale to už je věc každé mamky no 😒

many
11. bře 2009

ale taky přemýšlím jak to chce lucky.lady udělat,když kojí a na 3 dny ,myslím,že psala 😒 jestli chce odstavit,tak by měla začit co nejdřív,aby to nebylo na malou pak moc rychlý ☹ nebo jestli tolik nasříká na ty dny 😒 já třeba po porodě měla problémy,že malej špatně sál,tak jsem i odstříkávala a dávala do flašenky,takže tak 2-3 měsíce měl prso i flašenku s mým mlíčkem a pak jsem pochopila,že nemusím,že už saje pěkně a stačí mu to,tak jsem přestala a když jsem mu s příkrmy chtěla dát čajík do flašenky,tak ani boha,tu flašenku prostě nechce do pusy,tak aby i jí malá nedělala problémy ☹

petka80
11. bře 2009

many, právě, taky mě to napadlo. No nebo může tady babička dávat UM, ale lucky.lady by musela odstříkávat, aby si udržela laktaci.
Já právě když jsem si představila, že budu odstříkávat a učit na flašku, tak mě vždycky přešla chuť něco podnikat 😀

many
11. bře 2009

taky jsem na to odstříkávání myslela 😉 že by musela i na výletě 😉 no já bych si ho vzala raději sebou 😀 jinak já jsem ráda,že jsme to kojení zvládli,protože nic krásnějšího být nemůže 😀 když ho položím a on šíli radostí jak mě vidí vyslíkat,že už zase dostane 😀 je to něco překrásnýho a to už se pak nikdy nevrátí až to sním skončí

petka80
11. bře 2009

many 😵

lucky.lady
autor
11. bře 2009

Ahojky holky🙂

moc všem děkuju za příspěvky 😉.Tak... abych odpověděla na dotazy 😀:
odstavit v žádném případě nechci. Teď dávám malé k večeři jen kašičku a potom odsaji. Takže dělám zásoby pro babičku už teď... Já si s sebou vezmu nejspíš odsavačku a budu třeba 2x denně odsávat. To se uvidí, jak bude potřeba. Mám kamarádku, která má dvouletého syna. Kojí třeba jen jednou za tři dny. Obě jsme se shodly na tom, že nechápeme, že se jí mlíčko pořád dělá i když nekojí často a už vůbec ne pravidelně, ale tak to je. Laktace jen tak neodejde.

Dnes v noci jsme to udělaly přesně tak, jak psala petka80. Malá snědla kaše opravdu hodně, tak jsem měla jistotu, že nebude mít hlad. Vždy když se probudila tak jsem ji hladila po obličeji a zádíčkách, po ručičce. To bylo fajn. Překvapilo mě, jak byla docela v pohodě. Trošku pobrekla, ale jak byla unavená, tak na chvilku usnula. Spí taky na zádíčkách. Usnuly jsme tak, že jsem měla dlaň pod její tvářičkou, takže cítila můj dotek.

Zvádly jsme to celou noc. Ráno jsme se na sebe těšily víc, než kdy jindy 😀. Holky, já nejsem žádná krkavčí máma. Moje holky, jsou pro mně vším, ale když jde jen o zlozvyk (jak píší pediatři), já jsem ráno utahaná a někdy i nerudná. A radši budu noční kojení řešit teď, než-li ve dvou letech. Dítě z toho nočního kojení stejně nic nemá. A kontakt s maminkou? Stejně mimčo dává hodně maminek od 6-ti měsíců do svého pokojíčku. Já budu mít malou ještě pár měsíců u sebe. Bude usínat hlazením a bude se tak i budit. Mazlím se s ní, co to jde, až se bojím, že bude rozmazlená 🙂

shaula
11. bře 2009

Ahojky, já si nemyslím, že jde o zlozvyk, když ti pije... Samozřejmě pokud by tě jen olizovala, tak to je něco jiného (ale to jsi nepsala, psala jsi, že se budila "na kojení", takže to chápu tak, že se opravdu kojila...) A určitě bych neřekla, že z nočního kojení nic nemá - když se nají? Našim klukům je 7,5 měsíce, kojí se několikrát za noc, a když sají, tak je to podle mě v pořádku...

lucky.lady
autor
11. bře 2009

shaula: to jsem si nevymyslela, je to názor pediatrů. Hledala jsem na netu názory a rady jak na to. Kde se vyjadřoval odborník, vyjádřil se takto. Když dáš dítku sušenku, vezme si vždy, i když nemá hlad 😉.

many
11. bře 2009

lucky - to néééééééééééé to nemyslím,že si krkavčí máme 😉

many
11. bře 2009

máma 🙂

many
11. bře 2009

tak ti držím pěstičky ať to teda malá zvládne v poho,protože ikdyž mi malej spává do rána,tak se stane,že ho pak uspím jedině prsem,když se mu nechce,jako např. dnes 😀 😀 o půl 2 ráno 😀 😀 😀

many
11. bře 2009

no měla bych ale strach ☹ já bych si ho vzala sebou 😉

lucky.lady
autor
11. bře 2009

No já jsem o tomhle "problému" začala přemýšlet vlastně až včera. Přivedla mě k tomu kamarádka, se kterou jsem byla na procházce. Říkala, že má zase další kamarádky, které mají děti staré 8 měsíců a všechny začínají odnaučovat. V tu chvíli jsem si říkala, jak by to bylo fajn. A malé taky neublíží, když bude spát celou noc 😠 😀. Navíc se mi v noci podařilo, že spala až do rána ve své postýlce. Což byl další krok... S manželem jsme div nepadali z postele, aby jsme milostivou neumačkali 😀 😝

many
11. bře 2009

no to je krásný že ti spala celou noc a přála bych ti ,aby ti tak spala pořád,ale je tady hodně maminek co se jim ty děti prostě budi a budí ☹ ☹ ☹

many
11. bře 2009

ono jak které mimčo no 😒

many
11. bře 2009

mrkni i na jiné diskuze 😉

lucky.lady
autor
11. bře 2009

many, já mám taky strach. CHtěla jsem to zrušit, ale manžel už koupil letenky. Dal mi to pod stromeček. Na 1. máje v Paříži. Prostě kouzelné. Pořád pamatuji na první dceru, které brzké pobyty u babičky jedině prospěly. Teď je ohromně společenská, nebojí se být beze mne... nebojí se jít do školky, těší se tam. To jsou všechno hrozně důležité věci, které si ani neuvědomíme, ale vytváříme je v dítku už teď.

lucky.lady
autor
11. bře 2009

už musím končit. Holky se bouří. Nejsou zvyklé, abych vysedávala u pc 😀. Stejně mě mají zmáklou 😝

many
11. bře 2009

já vím,ale můžeš ji na to zvykat i trošku později 😀 😀 😀 ale to bude krásný na 1.máje 😀 😀 😀 oooo ta romantika 😀 😀 😀 😀

many
11. bře 2009

taky mám malýho už vzhůru a jdeme obědvat 😀 😀 😀

petka80
11. bře 2009

lucky, takže jsi celou noc nekojila? Tak to je paráda, je vidět, že to opravdu nebylo hlady to buzení, protože to by do rána nevydržela. Tak hlavně už nepovoluj, máš z půlky vyhráno 😉
Fakt si nemyslím, že jsi krkavčí matka, myslím, že to máš docela promyšlené, jak to uděláš. Odsávat budeš muset, asi by mohlo stačit 2x denně, případně 3x, aby se uchovala laktace a pak se zas rozkojíš podle potřeby, až budeš zpátky.
Držím palce.

shaula
11. bře 2009

lucky.lady: názorů je spousta, jak na netu, tak v reálu. Ale v současnosti všeobecně uznávaný názor je, že dítě se má kojit podle potřeby, takže když to potřebuje i v noci, tak i v noci. A snad poznáme, kdy si jen "cucne na chuť" a kdy se opravdu kojí.

pavlina05
11. bře 2009

Ahoj holky!!
TAk u nás noc taková jak jsem předpokládala.....dvojkové kojení....ráno jsem byla zvbytá jako pes 😝

antilopa 😵 😵 😵 prostě máš můj obdiv 😵

majenka to ti chválím. Vlastně je to obdivuhodné jak to máš naplánované. Já chci také kojit co nejdéle, ale začínám se obávat závislosti na prsu a pak také chci mít i druhé mimčo...a pokud budu pořád kojit, tak asi ani neotěhotním 😅
JInak jsem bez malého nikdy nikde nebyla, nedovedu si to ani představit....a ani nechci, zatím.

petka80 ...tak takhle nějak to asi chci udělat já. jen stále otálím a váhám a musím se sama donutit to udělat. Jen se bojím, že u nás to bude běh na dlohou trať. My zaváděli metodu samotného usínání vyplakáním, tam nám to trvalo 10 týdnů!!!!
Malý je dost citově založen, takže bude asi poplakávat dloho...na to se musím psych. připravit!!!

lucky.lady

🙂 🙂 🙂 super! Mám z Vás radost!! já chci také začít se změnou, ale nevím kdy???
holky, myslíte, že je na to pravý čas?? Nebo vydržet do roka věku???

Holky, já myslím, že krkavčí matky tedy nejsme...právě naopak, řešíme naše děti

🙂 🙂 🙂 🙂

Já se musím také už vzchopit a začít...ale kdy??????

pavlina05
11. bře 2009

...pořád čtu www.kojeni.net....a je tam prakticky stále ta stejná rada co píše petka80
tak a teď se rozhoupat..... 😅