Jak naučit dítě, aby spalo celou noc bez kojení?

lucky.lady
10. bře 2009

Ahoj maminky. Dlouho jsem tu hledala takové téma ale bohužel nenašla, přestože si myslím, že trápí každou kojící maminku.
Dcerce je 7 měsíců. Večeří kašičku a to docela dost, takže by v noci hlad mít neměla. Prosím poraďte, jak ji naučit spát celou noc? Budí se třeba i 8x za noc na kojení a to si jen cucne. Takže jde nejspíš jen o zvyk.
Další problém je v tom, že jak se probudí na první kojení, už nechce spát u sebe v postýlce ☹ .

Prosím poraďte...

Děkuju

majenka
12. bře 2009

Mumumu, tak tos mne moc nepotěšila 😒 . Jsem doufala, že kolem dvou let se bude dát malé vysvětlit, proč už mlíčko nebude, a že pak bude odstavování přijatelnější-tedy hlavně pro mne-vůbec si neumím představit, že bych ji měla nechat plakat 😢 . Já budu klidně kojit i o dost déle, ale zatím se nedokážu smířit s myšlenkou, že by Anička brečela, že chce mlíčko a já jí ho nedala 😔 (psychicky na to zatím vůbec nemám). Přeju Ti hodně síly a ať to zvládnete co nejlépe 😉

prin
12. bře 2009

Ahoj holky,
tak si tady pročítám diskusi a musím 100% souhlasit s petkou80! U nás to bylo taky tak, tak po dvou hodinách jsem vstávala a kojila. Nejdřív jsem říkala že to nechám do roka a pak to budu řešit, ale pak se intervaly zkracovali a řekla jsem dost. Fakt je důležité se rozhodnout!

mumumu,
já bych nejdřív pokud to jde, malého odstěhovala pryč, protože z tebe to mléko cítí a možná ho taky budíte tím jak se převalujete v noci 😅 no a pak nedat. On bude plakat, ale usne, zase se vzbudí možná za 20min, dřív, nebo později, ale bude to asi prochozená celá noc. Ta další bude lepší lepší... 😅 Fakt to zato stojí! Ony to ty děti pochopí rychle a uvidíš, nakonec to nebude tak strašné jak si myslíš! Taky jsem se děsila a celkem to šlo a teď se vyspíme oba. Je potřeba pár nocí obětovat! Jo a k tomu čaji. Nachystej si radši hrneček s vodou! Mě se pak budil na čaj a co ví že bude voda z hrnečku, tak spí 😅 😅
Hodně štěstí a pevné nervy 😉

andulka4
12. bře 2009

Mám 14m syna a kojím ho stále 2x do půlnoci a 4x po půlnoci :( Jsem už z toho hotováááá
Přes den už prso nechce....zato v noci :(

taky nevím jak na něj.....metoda nech ho vyřvat nezabrala

prin
12. bře 2009

andulko,
jak dlouho jsi to zkoušela? A nechala jsi ho v postýlce nebo pochovala. Já jsem ho vyndala a chovala no a dávala napít, když nechtěl, tak jsem ho nechala. Já myslím, že tím že jsi přestala, tak malý ví, že když to bude znova, tak zase dostane, takže to bude asi těžší 😨

andulka4
12. bře 2009

No právě....nebyla jsem důsledná a manžel mi pak doslova až nadával ať mu to prso dám a netrápím ho

chtěla bych vyzkoušet to že ho odvezu na noc k rodičům(nakojím ho kolem 9večer a ráno na 8 si ho vyzvednu)

lucky.lady
autor
13. bře 2009

Ahoj holky 🙂
Tak my už jsme 3 noci nekojily 😀. A noprosto v pohodě. Dnes se vzbudila jen jednou, pohladila jsem ji, chytla za ruku a spaly jsme až do rána 😵. Je to lehčí, než jsem si myslela. Byl to vážně jen zvyk, který není nutné podporovat. Hlad očividně nemá 😉. Dokonce bych řekla, že ve dne je potom v mnohem lepší náladě, protože je prostě kvalitně vyspalá.Přes den ji kojím ještě klidně 4x, takže si myslím, že určitě nestrádá a o prs ošizená není 🙂.

Všem, které se pouštíte do odvykání přeji, ať je to v klidu a nenásilně, jako u nás.

Těm, které odvykat nechtějí...? Jen prosím nekritizujte ty výše zmíněné. Všechny jsme dospělé a máme svou hlavu. Všechny své děti milujeme. Není nutné rýpat a odsuzovat. Jestli s nějakými názory nesouhlasíte, OK, ale proč přesvědčovat a naznačovat, že někdo dělá něco špatně...

pavlina05
13. bře 2009

Lucky 😀 😀 😀 tak to gratuluji!!
Prosím tě, to šlo nějak dost rychle, ne?? Já chci také!!!!
Jak to tedy u Vás bylo???????
My máme kluka, tam to bude trvat ☹

mumumu
13. bře 2009

Tak hlášení po dnešní noc:

Asi do 4h jsem zvládala nedat přícuc, měla jsem pocit, že to bylo co půl hodiny, pak už jsem dala, nevím, jak to skloubit s normálním životem, protože do těch 4 jsem spala minimálně. Ale vidina, že K pochopí a začne spát mě pohání to zkoušet dál...
Mám dost nabitej program, dnes jsme měli jít plavat, to jsem zrušila, válíme se, ale odpoledne jdu do práce, stejně tak v sobotu dopoledne, k tomu mám ty děti dvě. V práci jsem 2-5x týdně, prostě by bylo náročný riskovat, že se nevyspím vůbec. Ale je mi jasný, že lepší by bylo vytrvat až do rána. Navíc má K rýmu, takže se asi budil o to víc.

Díky za podporu🙂

lucky.lady
autor
13. bře 2009

Ahojky pavli 🙂
Právě proto píši radši až teď, po třech dnech 😀, nechtěla jsem to zakřiknout. Ale teď už to vypadá, že to bude fakt v pohodě 😵.
Já Ti ani nevím, jak jsme to udělaly. V první řadě si myslím, že prostě fakt neměla hlad a šlo jí jen o ten fyzický kontakt. Takže Když se probudila první noc(mám postýlku přiraženou k mé posteli a je sundaná postranice, takže mezi námi není žádná překážka), tak jsem ji pusinkovala a hladila, šeptala jsem na ni. Ani tu první noc nijak neplakala. No vlastně nevím, jestli bych to zvládla tak lehce psychicky , kdyby hodně plakala.
První noc se probudila kupodivu jen 2x, i když na kojení se budila vždy alespoň 6x. Nedokážu si to vysvětlit, ale už ta první noc odvykání byla tak nějak lehčí, než když jsme kojily 🙂
Druhou noc se probudila ve 23h, když jsem šla spát. Jen jsem jí přiložila ruku k obličejíčku, aby mě cítila blízko a hned usnula. Podruhé se probudila ve 2:30 (asi). To už neplakala vůbec, jen se vzpírala na ručkách. Chvilku jsem hladila, chytla ji za ruku a po dvou minutkách jsme usnuly.

No a dnešní noc? To se vbudila jen jednou. Ve tři. Pohlazení a spánek až do 6:30, kdy nás probudila starší holčička 😠 🙂.

Opravdu jsem nečekala, že to bude tak lehké, Natálka je můj mazel a přes den se chce pořád chovat. Trošku jsem si jí rozmazlila ☹

lucky.lady
autor
13. bře 2009

mumumu: a co to nechat na tatínkovi? Mám kamarádky, které to tak musely udělat, protože mimčo z nich cítilo mlíčko a tak ho prostě chtělo...

pavlina05
13. bře 2009

lucky, teda to šlo samo!!! Závidím,...a moc Vám to přeju 😵
Já se do toho také dám, ale musím najít ten okmžik kdy??? Teď je MM marod, do toho možná zuby....ale nechci otálet, vždyť už máme 9 m!!!!
Lucky, jsi borec!!!! 😵 😵 😵

lucky.lady
autor
13. bře 2009

Pavli, děkuju 😵. To malá je borec. Ráno jí vždycky chválím a obdivuji, jako by byla Bůh 😀.

Můj manžel byl celý týden na Islandu, tak se toho nemohl zúčastnit, ale když jsme se o odnaučování nedávno bavili, byli jsme domluveni, že to bude jeho úkol. Že to bude mít Natálka snažší, když mě u sebe neucítí. Ale tak nějak se to teď seběhlo, a já jsem horká hlava. Vždy mě něco napadne, tak to hned musím udělat.
Ale pokud je manžel hodný a objektivní, tak určo vidí, že všechny starosti s mimčem jsou na Tobě a tak by Ti s tímto mohl pomoci.
Ty si lehneš do jiné místnosti, nebo prostě co nejdál od mimča a budeš dělat, že nejseš. (I když mně a asi i Tobě by to rvalo srdce ☹ ).

Ale jinak by ses od něj vážně nemohla vzdálit ani na víkend, nebo si vyrazit s kamarádkami. No já už se na nějaký menší flám těším 😀 😝. Nikde jsem nebyla ani nepamatuji 😒

pavlina05
13. bře 2009

lucky, no uvidím jak k tomu přistoupí MM 😒
Ale jinak máš pravdu, nikam nemůžu ☹ .Třeba ani večer do kina nebo na nákupy, když se budí tak často!!! Vždyť ho ani nikdo hlídat nemůže, když vyžaduje kojení.......kdo by mu to prso dal 😅

lucky.lady
autor
13. bře 2009

Já často vzpomínám na film : "Jeho fotr je lotr". Znáš to? Hlaje tam Dustin Hoffman, Robert de Niro, Ben Stiller. Super film. Tam dají dítě na hlídání de Nirovi a ten si nechá udělat umělý prso, aby mohl mimčo kojit místo maminy 😀

mumumu
13. bře 2009

Lucky.lady: To jsem jednu noc zkusila, vlastně tu minulou a řev to byl tak děsný, že bych stejně nespala a nemohla jsem to tak nechat ☹ , to nám fungovalo s prvním klukem, ale teď bohužel ne. Říkám si, že po pár nocích, co maminka nedá( 😀 ), si třeba už víc zvykne a bude mu víc jedno, s kým tam je. Jednou jsem i odjela pryč, vracela jsem se v noci v půl čtvrté a manžel s K mě čekali za oknem, prostě beze mě nechtěl spát...

petka80
13. bře 2009

lucky.lady, tak to je paráda, že to tak jde, moc ti to přeju 😵

mumumu, já myslím, že je to taky super, žeš vydržela do těch 4 😉 Uvidíš, jak to bude dneska, ale fakt už nepovoluj a dřív nedávej. A co o víkendu? Může ti třeba někdo pohlídat, aby ses dospala?

S tím manželem, někdo si to pochvaluje, že šel spát jinam a manžel vstával a bylo to o.k. Zrovna u nás by to ale asi nefungovalo, neměla bych na to nervy a taky si myslím, že když je malá zvyklá spíš na mě, já ji uspávám a tak, tak by to pro ni bylo asi horší, kdybych najednou "zmizela".
Jinak ale manželova podpora byla pro mě fakt děsně důležitá. Vysvětlila jsem mu, jak to chci udělat, on s tím souhlasil, no a pak měl zákaz za náma v noci chodit, ať se děje co se děje 😀 Protože takové ty řeči "Tak jí dej, netrap ji", to by mě asi dost rozhodilo 😖

Taky ještě chci říct, že od té doby, co spí v noci bez kojení, tak i líp večer usíná. Asi se prostě konečně sama naučila usnout.
Jinak ale u nás má nekojení v noci ten efekt, že malá je jakoby vyspaná "rychleji", takže máme budíček mezi půl 6 a 6 😝 No ale lepší než v noci vstávat.

lucky.lady
autor
13. bře 2009

mumumu: ach jo... já jsem tuhle diskusi založila, protože jsem si sama nevěděla rady. Navíc ani nemám zkušenost s první dcerou, protože ta spala skoro od jakživa celou noc. Takže já můžu jedině poradit, co mi kdo poradil, nebo co jsem praktikovala já 😒.
Snad jen to, co píší všude... vydržet. Zkus to 5 nocí... Prostě fakt nedat.

Jeden pediatr dokonce radil mamince, že když se z pláče dítě poblinká, má ho otřít a zase uložit do postýlky. Prý psychicky vydírají (ty děti). To mi teda přijde hodně drastický, až nelidský... Ale je to názor pediatra (ne že bych to proto praktikovala). Spíš tím chci říct, že to chce fakt nepolevit - asi... 😒

lucky.lady
autor
13. bře 2009

http://www.kojeni.net/databaze.php?mc=27

odpověď: T.ivčo - co se týče nočního kojení. Dítě v tomto věku ještě opravdu může noční kojení vyžadovat. Pokud ti to ovšem nevyhovuje, tak ho můžeš od nočního kojení pomaličku odstavit. Dítě je schopno už spát celou noc. Počítej ale s tím, že budeš kojit častěji přes den. V noci může k dítěti chodit tatínek, u kterého dítě nebude mléko cítit. Dítě se samozřejmě už může nechat i nějakou chvilku plakat, již je velké. Ale je potřeba se k němu často vracet a říkat, že se spí. Je to fakt těžké a názorů na spaní v noci je spousta. Já si osobně myslím, že je nutné, aby se mamina vyspala a ne, aby byla jako chodící mrtvola. A jako laktační poradce zase vím, kam může noční kojení vést. Často totiž vede k tomu, že dítě chce častěji a častěji, až nakonec mamina kojí 8-10x v noci. Takže to jen upozornění - kdyby dítě začlo kojení v noci vyžadovat ještě častěji, tak je lepší couvnout, aby se mamina nestala živým dudlíkem.

jeden z názorů laktační poradkyně 😉

lucky.lady
autor
13. bře 2009

Prostě se podívej sem:

http://www.kojeni.net/databaze.php?mc=27

je tam toho mraky... 🙂

pavlina05
13. bře 2009

lucky.lady 😀 😀 😀také mě to napadlo 😀

JJ, je to drastické, ale doporučují ti i neurologové. 😉
Já jsem asi drsňák, my když jsme malého učili usínat samotného v postýlce, tak se nám také poblinkal...ale nepolevili jsme a on umí usínat sám!!!!! 🙂

lucky.lady
autor
13. bře 2009

Pavlí, to až si přečtou některé z mamin, které zde přispívaly, tak na Tebe nejspíš pošlou sociálku 😀 😀 😀 😝

No já vůbec nevím, co bych dělala, kdyby to malá nezvládla tak hezky. Myslím, že to zvládla dobře taky proto, že je ještě prťavá, v čas jsme to zarazily... Čím později, tím možná hůře... A taky bych se bála, že starší dítko to bude brát jako zradu, podraz... to mi přijde mnohem horší, to zklamání, než pár profňukaných nocí teď.

Ale co jsem četla VŠUDE na netu, tak prostě jednoznačně lékaři (ať laktační poradkyně, nebo pediatři) doporučují noční odstavení. To neznamená v žádném případě, že se přestane kojit i přes den. Natálka třeba teď, když se ráno probudí, tak kojíme během dvou hodin dvakrát a kvalitně. 😉

ata1
13. bře 2009

pre všetky mamičky - moja malá sa budila tak 10-12 krát za noc- a pri kojení ťahala mliečko akoby týždeň nejedla a uz som bola zufalá a vyčerpaná a tak som začala pátrať na internete a bola som úspešná . Našla som presný návod ako postupovať , aby dieťatko dokázalo spať cez noc a mohla som zas aspon nachvílu zatvoriť oci aj ja. Je to pre zdravé detičky , staršie ako 6 mesiacov. Ja som začala v 7. mesiacoch. Postupovala som presne podla návodu - bolo to vyčerpávajúce ale stálo to za to - malinka sa budí raz za noc okolo 2,30 hodiny a potom až ráno.Túto stránku som odporučila uz viacerým maminkam a všetky opakujem všetky trpezlivé majú výsledky.... FAKT www.materskacentra.cz/boskovice/Download/Spani.doc

shaula
14. bře 2009

Anebo též https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... V tomto tématu se radí maminky, které učí podle této knihy. Mě osobně to připadá příliš drastické, i když jde jen o několik nocí, raději bych to zkusila až jako tu NEJPOSLEDNĚJŠÍ možnost. Jinak je tady více témat zabývajících se spaním - např. i https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

elisbet
14. bře 2009

Ahoj děvčata,prosím o radu,malé je 9 m a 2 týdny,před týdnem byla nemocná/střevní viroza/a tak jsem musela kojit třeba i 10 krát za noc,v menších piorcích,aby mi vše nevyzvracela!TeD´už je malá zdravá,ale na kojení se budí pořád,třeba 5 krát za noc,spíš si tedy jen podudlá a usne,asi si zvykla na mou přítomnost či co 😀 Když ji prso nedám,tak začne hystericky brečet a vydrží i půl hodiny,možná i víc,ale to jsem zase nevydržela já a prso ji dala!Tedˇnevím jak pokračovat,dudlík se mi dávat nechce,od narození jsme bez něj,ani nevím jestli by si ho vzala,ale po měsíci nevyspání už začínám rezignovat i na případného dudlíka nebo máte jiný nápad,předem díky za rady 🙂

mysinka
14. bře 2009

Elisbet, máte to samé, co my 🙂 Malý si po půl roce konečně trochu zlepšil budící intervaly (rozuměj z 2h na 3-4 😅) a minulý týden nám to rýma zase pokazila 🙂 Takže teď se snažím ho udržet na první zátah 3-4h, ale zbytek nedávám, jsem strašně pohodlná, takže vrazit prso třeba i po hodině je pro mě únosnější, než se ho snažit udržet bez kojení 😔 A taky teda ten pláč nedávám... Furt se utěšuju tím, že do 10 let mi to snad dělat nebude 😀

majenka
14. bře 2009

Elisbet, zkus počkat-třeba jí ještě není úplně dobře. Malá má to samé-když jí něco je, budí se i po půl hodině (to jsou ale extrémy) a chce prso. Ale jakmile se uzdraví, tak se všechno vrátí do normálu 😉 . Pokud ní není dobře, tak jí utiší jen prso-holt chce maximální kontakt s maminkou, což chápu 😉 . A když už je pak zdravá a vzbudí se po krátké době-stačí jí slyšet můj hlas a když ji hladím a usne znovu.

elisbet
15. bře 2009

majenka,taky jsem si říkala,že ještě není třeba úplně ok a tak stále poslušně stávám po 2 hodinách a kojím,snad se to upraví,doufám!! 😉

romcatko
15. bře 2009

Shaulo, děkujeme za odkaz. Já musím říct, že sjem asi 2 měsíce už zkoušla všechno možné, ale munulé pondělí jsem opravdu došla do "konceů- když jsem vstávala během hodiny cca 4x, už jsem prostě nemohla. Esterce myslím nic nebolelo, žádné zvlášť náročné období, zuby nerostou, nemocná není - takže jsem asi týden po nájezdu na tuto metodu. musím přiznat, že jsem se toho bála a první dvě noci byli náročné - inervaly chození k ní jsem měla kratší než se píše. Naposledy jsem jí nakojila asi ve 23hodin (ukládám v 19:30) a pak ráno po 5h. A musím říct, že je to LEPŠÍ. Už zádné dlouhé vyřvání, stačí dojít, pohladit, položit, dát dudlíka.. /často ani to ne, umí si ho najít sama/. a nekojím. Taky mi to příšlo drastické, ale protože už jsem na nic jného nepřišla - včetně spaní u nás, držení za ruku..... atd., tak jsem došla do bodu E. ale chce to opravdu vnitřní odhodlíní. A věřím, že to pomohlo i jí, že je vyspalejší.

radkar
15. bře 2009

Ahoj,přihodím také mé zkušenosti. Míša má 11 měsíců a nekojíme v noci a spí sama v pokojíčku. Už asi tak od 8 měsíce jsem postupně začala noční kojení redukovat. Postupně jsem odbourávala po jednom kojení asi vždyčky po týdnu-tzn. jeden týden jsme kojili 4x za noc,další 3x atd.-samozřejmě hodně lehce řečeno-zase tak jednoduché to nebylo 😉 . Až nakonec zbylo pouze jedno kojení. Míša se začala stavět v postýlce a natahovat ke mě v noci ručičky. Tak jsem řekla dost!!! A šla do svého pokojíčku. První noc byl trochu řev, vždyčky když jsem odcházela-tak se ještě zvýšil, ale pak to bylo noc od noci lepší a nakonec jsme odbourali i to poslední noční kojení. Teď spí od 19-7 hod a budí se tak jednou dvakrát, když nemůže najít dudlíčka. Tak přijdu,dám dudlíka a v pohodě spí dál. To't moje zkušenosti. Snad to někomu třeba pomůže. Přeju pevné nervy

radkar
15. bře 2009

Jo a přes den kojíme už jen 3x- ráno,odpoledne a večer