Jak naučit dítě, aby spalo celou noc bez kojení?

lucky.lady
10. bře 2009

Ahoj maminky. Dlouho jsem tu hledala takové téma ale bohužel nenašla, přestože si myslím, že trápí každou kojící maminku.
Dcerce je 7 měsíců. Večeří kašičku a to docela dost, takže by v noci hlad mít neměla. Prosím poraďte, jak ji naučit spát celou noc? Budí se třeba i 8x za noc na kojení a to si jen cucne. Takže jde nejspíš jen o zvyk.
Další problém je v tom, že jak se probudí na první kojení, už nechce spát u sebe v postýlce ☹ .

Prosím poraďte...

Děkuju

many
10. bře 2009

Ahoj,tak nám se tak začal malej budit po půl roce,jak jsme začali s příkrmy,ale trvalo to ani né měsíc a upravilo se to,pak se třeba budil jednou nebo dvakrát za noc a teď už nám spí až do rána bez kojení 😉 jinak když se stane,že se probudí a pláče a třeba si sedne a už nechce lehnout,tak si ho vemu k sobě a hned se uklidní a je tuhej 😀 a nechám si ho u sebe a nebo ho dám zpátky do postýlky,ale teď mu roste zoubek,tak je neklidnej a sem tam se probudí pláčem,tak ho máme furt u sebe

many
10. bře 2009

jinak četla jsem v časopise Máma a já,že je to normální i to kojení večer po hodině 😉 že někdy si to mimčo i vyžaduje třeba pozornost,... a já nemám sílu na to,abych ho nechala řvát a ani se to nemá dělat,podle toho co jsem četla 😒 a pokud se u tebe uklidní,tak proč si ho nevzít a neuklidnit ho,místo toho ,aby chudák plakal ☹ a taky jak bylo to období buzení,tak taky jsem ho uspala prostě prsem 😉 jinak teď přesden ho vždy uspávám prsem 😉 před spaním mu vždy dám cucnout a u toho usnu,už ho nepřenáším do postýlky,tak ho hllídám ať mi nežuchne z postele,protože tím přenášením ho pak třeba vzbudím a je raz dva probranej ze spánku 😒

jaannaa
10. bře 2009

Lucky.lady....zkus ji dat v noci jen dudlíka, a nebrat ji do náruče.... u nás to tak fungovalo a už se budi jen max 1x v noci (dřív to bylo tak 3-4x za noc s pláčem).... a tedko už 2x se jen v noci probudila ani nebrečela a za chvili usnula

lucky.lady
autor
10. bře 2009

Děkuju 🙂
Mám kamarádku a ta kojila v noci až do jednoho roku dcery. Byla to tehdy docela kovbojka. Malá byla tak zvyklá, že se budila třeba 5x za noc. Nakonec se mamina na pár nocí odstěhovala do jiného pokoje. Večer k mimču vstával tatík a dával lahvičku s vodou. Tak odnaučili... Mám z toho strach...

V květnu máme jet s manželem na 3 dny do Paříže. Tak bych se normálně těšíla, ale mám docela stres z toho, jak to naši zvládnou s hlídáním ☹. Vůbec si neumím představit, jak to malá beze mne (bez mého prsu) zvládne...

many
10. bře 2009

a večer je to tak,že v 18.00 dostane kašičku a kolem 20.00 nakojím a je tuhej 🙂

lucky.lady
autor
10. bře 2009

jaannaa: dudlík má 😒. To bohužel nestačí ☹

many
10. bře 2009

jo a jak píše jaannaa - s tím dudlíkem jako první 😉 ale když nepomůže ten dudel tak prso,u nás teda dudel a pohlazení nepomáhalo 😒 to funguje až teď,když se probudí,že dám dudla a pohladím

kristi
10. bře 2009

treba nahodou ten kveten a vylet bude to pravy orechovy, odvykne si, prootze ji nic jinyho nezbyde

many
10. bře 2009

no Lucky a malá ti veme flašenku do puseny nebo ne 😉

many
10. bře 2009

nebo máš v plánu jí naučit na UM 😉

many
10. bře 2009

mně třeba malej flašenku vůbec nechce a když jsem zkoušela UM,tak to zvracel ☹ ale to byla blbost zkoušet,ale já se bála,že mu moje mlíčko nestačí,ale pak jsem pochopila,že stačí a za kojení jsem teda ráda

lucky.lady
autor
10. bře 2009

Já jsem první dcerku kojit nemohla. Jen pár týdnů a byl to boj. Proto chci teď kojit co nejdéle. Flašku už naštěstí vezme. Avent. Ta má bezva dudlík. Ale jak se v noci vzbudí, tak ji odmítá 😠

many
10. bře 2009

asi chce prostě cítit tebe no ☹ no třeba to taky přejde jak u nás 😉 držím pěstičky 😉 a co kašičku ,dáváš,ale asi jo,že

lucky.lady
autor
10. bře 2009

Kašičku někdy dávám, někdy nee. V obouch případech se budí úplně stejně. 😔

many
10. bře 2009

no to je těžký,ale jen co tě můžu uklidnit,tak že nejsi sama no ☹ moje sestřenka např. její malej má 8 měsíců pryč a taky se budí dost často,od mojí sestry malej,má 7 měsíců a taky 😒 .......no snad se to upraví a nebo ti tady na jiných diskuzích budou radit mamky,jak ji naučit spát,podle nějakých knížek,......

lucky.lady
autor
10. bře 2009

moc děkuju🙂. První dcerka byla na UM a od 4. měsíce spala celou noc až do 8 do rána. A ve své postýlce. Tohle je pro mě novinka a moc nevím, co s tím...

shaula
10. bře 2009

Naši kluci mají 7,5 měsíce a taky nespí celou noc, několikrát se budí, někdy stačí dát dudlík, někdy je musím nakojit. Pokud se ti budí hladem, tak bych to neřešila a nakojila, ale pokud si jsi jistá, že jde jen o zvyk, snažila bych se ji "ošidit" nějak jinak - dudlíkem, pohoupat, atd.
Naši po nakojení obvykle usnou, až nad ránem už spát taky nechtějí, a to si je vezmeme do naší postele.

lucky.lady
autor
10. bře 2009

No, tím že spí se mnou, se taky nakojí a spí klidně dál. V tom naštěstí problém není. Mně nevadí to kojení samotné. Spíš jde o to, že beze mne se v noci neobejde. To mě hrozně svazuje. A hlavně teď až budeme pryč, tak bych nerada, aby moje hlídající mamča i Natálka zažily peklo. Nějak se na to chci připravit...

romcatko
10. bře 2009

ahojky, mám holčičku skoro stejně starou, ale taky se v noci budí na kojo. minimálně 3x. Dřív stačilo, když jsem si jí třeba vzala k nám, ale te´d, když leze a staví se, tak ne. Prostě si sedne a nic. Myslím, že se hladem nebudí - a´t kaši má nebo ne, tak je to stejné. Včera jsem mezi půlnocí a 1hodinou vstávala 5x, tak jsem zkusila tu drsnou "metodu" )prosím neodsuzovat). Doufala jsem, že na ní nedojde, ale začínám být opravdu hooodně vyčerpaná. Nevím taky už co dá. a to jsme se s manželem odstěhovali do obýváku spát. (máme 1+1, takže děcák zatím není).

kokaka
10. bře 2009

lucky.lady: naše malá bude mít 9 měsíců a budí se po hodině skoro od začátku, zabere jen kojení, cucne si a spí dál, zatím nemám pevnou vůli ji nechat vyplakat, dudlík nezabírá, usne ve své postýlce,ale stejně jako u vás po prvním probuzení putuje k nám

lucky.lady
autor
10. bře 2009

Ty jo, holky co s tím 😀. Právě jsem četla na rodina.cz, že počkat s radikálním řezem až bude prckovi jeden rok. Plus minus měsíc...
Ale říkám si, že když už teď večeří kaši, tak proč čekat. Akorát si navykne ještě víc, ne?

mysinka
10. bře 2009

Lucka.lady...malému bude brzy rok a ještě pořád se mi v noci budí 🙂 Donedávna to bylo třeba i 5x za noc, teď už max. 2-3x. Občas z toho lezu po zdi, ale vydržím 🙂 Nechci mu nic nutit násilím, to zlepšení taky nastalo samo o sobě. Je to velký mazel a má potřebu se tulit a cítit mě, proč bych mu to brala? Je to tak přirozené... na co jiného by dítě mělo být navyklé než na mámu a její objetí? 😵 A Tvoje malá je ještě docela malá na to, aby se bez Tebe v noci obešla 😉

lucky.lady
autor
10. bře 2009

To ano, ale za dva měsíce beze mne bude a myslím, že bude lepší, když ji budu odnaučovat já, než moje maminka. To by bylo pro malou podle mého dost traumatizující. A navíc... mám druhé malé dítě, takže přes den nemám šanci si odpočinout po náročné noci. Už jsem vyčerpaná.

mysinka
10. bře 2009

Lucko, chápu 🙂 Nemám druhé dítě, takže i když jsem někdy dost na pokraji sil, pořád je to pro mě jednodušší než pro Tebe 🙂 Osobně bych takhle malé dítě nenechávala víc než 24h (a i to už je pro mě dost dlouhá doba!) samotné... v žádném případě nechci moralizovat ani odsuzovat, jen bych toho já osobně nebyla schopná 🙂 Zvlášť s takovým závisláčkem, jako byl (je) můj synátor....nerada bych mu přivodila nějaké trauma 😔

lucky.lady
autor
10. bře 2009

Až odjedu, bude jí už 9. měsíců. Nemyslím, že by z toho měla mít trauma 😉. Přeci jen v tom už nějakou zkušenost mám. První dceru si naši vzali nebylo jí ani 5 měsíců. Zvládla to úplně v pohodě. Ale nebyla kojená... Proto bych tuto otázku vyřešila ráda v předstihu, aby nedošlo na nějaké perné chvilky 🙂.

Ale i když se mi nepodaří jí to teď odnaučit, tak to snad žádné trauma nebude. Mé rodiče zná dobře a moje mamča je schopná ji konejšit celou noc 😅. Ale to snad nebude nutné 😀

pavlina05
10. bře 2009

lucky.lady...tak zrovna tohle téma jsem potřebovala!!!! 🙂 🙂 🙂

Přemýšlela jsem zdali jej nezaložím.....

Máme podobný problém. ☹
Alešek má 9 měsíců, je to pohodové miminko, ale v noci se mi pravidelně budí co 2 hodiny.
Je jako budík, vím kdy to přijde!! někdy tedy i dříve jak po 2 hodinách. 😝
Krmím na noc také kaší a ještě dokojím, stejně se mi za 2 hod probudí. 😒 TAkže přesně vím jak to bude dnes...19:30, 21:30,23.30......
U nás to trvá již od 3 měsíce...asi jak měl RS, tak jsem pak kojila a kojila ...a už nám to zůstalo. ☹ A teď nevím jak se toho zbavit!! 😕
Nejvíce mne děsí představa, že to takhle může trvat do 3 let!!!!!!

MAny 😵 , tedy to gratuluji, ani jsem nevěděla jak krásně spíte 🙂 🙂 🙂

Dudlík ani čajík u nás nepomáhají!!! 😖

Lucky, mě také nevadí kojení, to je pohoda. Mě vadí to nevyspání!! Vždyť já se nevyspala už půl roku!!!!!!! 😝 😝 😝

romcatko ...já neodsuzuji žádné metody. JAkou jsi nastolila ty????

kok....máme to stejné, ale naštěstí si Ájis cucne a spí dál ve své postýlce

mysinka
😵 😵 😵 jsi super máma!!!!!!

Holky, v prosinci jsem také zkoušela metodu...(řešily jsme to na jiné diskuzi), kdy jsem nekojila při každém probuzení. stanovila jsem si min. po 4 hod kojit. TAkže pokud se probudil po hodině, tak prso nedostal a já jej uklidńovala v postýlce hlazením po zádičkách (spí nám na bříšku). docela to mělo efekt. Ale!!! budil se častěji a já jsem trávila na zemi u postýlky i hodinu než znovu usnul a pak se mi zase po hodině probudil.
TAk jsem od toho upustila........zatím.....

antilopa
10. bře 2009

Ahoj holky,
naše malá má 11 měsíců a stále v noci kojím - minim. 2x do půlnoci a po půlnoci taky 2-3x. Je to docela náročné, ale jelikož má alergii na mléko a prudkou na vajíčko, tak spoustu věcí jíst nemůže (já taky 😠 , takže dáváme jen zeleninový příkrm v poledne a rýžovou nemléčnou kaši s ovocem navečer. A jinak nic - jen mlíčko 😝 Už má 8 zoubků, ale nic jiného mi nechce jíst, se vším se dáví - i malililinkaté kousínečky prostě vydáví, jídlo háže na zem. Ale říkám si, že je alespoň zdravá (teď už má 11kg, takže hladem určitě netrpí 🙂 - měli jsme totiž škaredý atopický ekzém a od té doby, co držím přísnou dietu, tak je malá celkem v pohodě (až na vyjímky - zoubky apod.). Takže asi taky budu muset vydržet co možná nejdýl...... ale je to dost vyčerpávající - hlavně v noci - prostě už jsem skoro rok nespala 😎

pavlina05
10. bře 2009

antilopa
klobouk dolů před tebou 😵
My jsme naprosto zdraví a nespíme také!!! 😒 Ale zub ani jeden!!!!

antilopa
10. bře 2009

pavlina05 - moc díky za podporu 😉
Ale pro mě je to to nejmenší, spíš mám obavy, jak pak budu malou muset všude hlídat a všem a hlavně jí vysvětlovat, že nemůže zmrzlinu, jogurty, terrmixy, buchty.... chápeš. Já to už nějak přežiju, ale ten věčný strach o ni, že se jí objeví prudká reakce na cokoliv (stačí, když jsem ochutnala těsto na křtiny, ve kterém bylo syrové vejce - to jsem ještě nevěděla, že tu alergii má) a skončili jsme na JIP ☹ To si pak sakra rozmyslíš, co si dáš nebo ne... Ale fakt je nejhorší ten strach, že prostě něco někde olízne, nebo jí někdo nechtě dá (ne každý hned pochopí, že třeba v oplatkách je laktóza apod. - třeba tchýně 😠 )..... To jsou mé noční můry ☹ ☹ ☹