Jak naučit dítě pravidelně spát?

otynacek
12. led 2012

Ahoj, prosím o radu. Mám roční holčičku a přiznám se, že jsem podcenila učení na pravidelné spinkání. Říkala jsem si, že si to moje holčička sama upraví a nechám tomu volný průběh. Ted začala spát už jen jednou denně. Myslela, jsem že se nám to konečně upraví, ale ona spinká od 12ti do 2 hodin a pak jde večer spát až okolo desáte. Néjenom, že pro mě je to už docela fuška, protože se starám víceméně o malou sama, ale hlavně si myslím, že by něla spinka víc a chodis spát nejdéle v osm. Měli jsme asi týden mezidobí, a to chodila spát v sedm a spinkala mi až do osmi do rána. Teď jde spát v deset a stává také tak okolo půl osmé. Prosím o nějakou radu, pokud možno nenásilnou. Hodinové řvaní a držení dítě v postýlce bych asi nezvládla 😅

dlabinecka
12. led 2012

No, pokud není protivná, tak s tím asi nic nenaděláš, jsou holt děti, které tolik nespí. já osbně jsem prý od 1,5roku přes den nespala, chodila spát cca v 9 a v 5 byl budíček...

zdezli
12. led 2012

Pokud chces, aby chodila spat drive, tak bych ji davala kazdy den do postylky o par minutek driv. Rozdil nepostrehne a casem se nejspis dostane na tebou stanoveny cas. My takhle stahovali dcerku z pulnoci na 20:30, ale byla tedy jeste mensi nez je ted tvoje a navic spala pak skoro do obeda. Ted spi i nadale od 20:30 do 8-10hod.

dana3262
12. led 2012

Meli jsme to presne jak pises. A je to tak do dnes. Malemu budou 2 roky. Po obede bud nespi vubec a nebo spi 2-3hod, takze nam tu ve 23h skace po hlavach. Snazila jsem se ho davat spat driv (postupne) ale usnul stejne pozde a ja pak nemohla uz ani vstat z treba 2h uspavani. Zacla jsem chodit spat s nim. Treba ve 22h. Jdem si proste lehnout spolu 🙂 Jenze ted musim pak vstavat k miminu.. ☹

luciebx
12. led 2012

a co takhle zkusit davat spat po obede vazne jen na hodku.. aby byla vic unavena vecer.. a jak uz tu nekdo psal.. zkouset davat treba o 15 min driv spat kazdy vecer ono by se vam to melo stahnout zpet.. diky bohu my takovy problem nemame.. nas maly i kdyz nechce spat. tak tam v postylce mozna vyvadi.. ale stejne se ke konci unavi jak se furt zveda nebo knoura a nakonec vytuhne.. je akt ze hodinovy rvani to bych nedala ani ja.. ale ja si pri prvnim uspavani stylu ze ho proste necham at si dela co chce mysslela ze bude rvat hodinu.. ja mu to stopla a bylo to 9 min.. a byl tuhej.. coz mi neprijde tak drasticky.. takze mozna zkusit i delsi koupani ve vane.. preci jen voda unavuje a po koupeli hned do pyzamka a spat.. my vecerime pred koupanim.. takze po nem hned spinkat.. ja kdyz jdu plavat tak sem taky hned ko voda proste ma nejaky ty ucinky na unavu..

misullka
12. led 2012

my jsme měli do dvou let úžasný spaní. Večer v osm jsem dala malýho do postýlky, řekla kouzelnou větičku, dala pusu a do 10 minut sám usnul. Nebylo to vždycky tak, ale zkoušeli jsme tu metodu 1-3-5 a do 14 dní se to opravdu srovnalo a měli jsme úplnou pohodu. Jenže ve dvou letech jsem ho přesunuli o patro výš do vlastního pokojíku a hned i do velké postele a ještě k tomu jsme odbourali dudlíka. Tři nejzásadnější věci se sešli v jeden měsíc a od tý doby (už jsou to 4 měsíce) máme šílený problémy s uspáváním. Přes den by i spal, ale člověk tam s ním musí hodinu být než usne (někdy ani to nepomůže a prostě neusne) a večer pravidelně jeden z nás hodinu a půl uspává. Už nás to taky hrozně "otravuje" (když to řeknu hnusně), protože nemáme čas pro sebe a šichta nám končí kolem desáté večer. Dáváme ho spát v půl deváté nepozději, ale stejně tu hodinu - hodinu a půl než zabare..O půlnoci se pak stěhuje k nám do postele...
Takže taky přivítám jakékoliv ozkoušené rady. 😖

mcfc
13. led 2012

Ja mam to,ze jsem malou kdyz byla mensi davala papat v leze,a u prsa my usnula a ona si nak na to navykla i pres den a mame to doted a jinak nez u prsa my neusne,a vecer to mam nekdy i hodinu co my lezi u prsou(na stridacku)nez usne,nekdy je to hrozny ☹.I kdyz ji dam do postylky tak stejne neusne a musim ji vyndat a dat ji k prsu a pak usne.
Takze vim jak Vam je vsem ostanim maminka 😉
Budu rada kdyz my nekdo poradi nakou taktiku.
Jsou to nase vychytrale hlavicky a vi jak na nas 😉 ,ale my na ně ne 😀 😀 😀

ofelieee
14. led 2012

inspirativní pro mě bylo toto: http://weissbluthmetoda.wordpress.com/