Jak naučit dítě spát ve velké posteli?

smajlik
4. říj 2010

Milé maminky prosím o radu. Simonka má 21 měsíců a protože jsme jí nedávno přistili jak se snaží přelézt postranice u klasické postýlky, pořídili jsme včera postel velkou, zatím s provizorními zábranami proti spadnutí. Večer usnula relativně dobře, sice říkala že tam být nechce, ale když jsem zhasla a nechala jen malinké světýlko na chodbě, usnula během pěti minut. Zato polední spánek se jaksi nekoná. Je v postýlce už víc jak hodinu, obvykle touto dobou už vstává (usíná kolem půl jedné). Zatím mi tedy z postele neodchází, ale sedí tam kde má udělaný "průlez" ven a buď si povídá nebo mě volá. A že spát nechce. ... poradíte? Nikdy jsem jí neuspávala, ze začátku v postýlce křičela, ale cca po 3 dnech zjistila že to nefunguje a pak stačilo jí položit a do pěti minut spala ...

berenika39
4. říj 2010

zkus tady, je toho tam dost probraného 😉 😉 😉, buď trpělivá, první den nemůžeš chtít aby byla hned vzorná 😉, je to pro ní něco nového, musí se s tím seznámit, zvyknout si, to chvíli trvá.....dej jí tam hračky, co má ráda, lehni si tam s ní..... 😉 😉

https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/kedy-dat...

https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/presun-d...

https://www.modrykonik.sk/forum/tema/postel-do-...

smajlik
autor
4. říj 2010

berenika: díky, ty diskuze jsem právě četla před založením tohoto tématu, v nich se řeší kdy dát velkou postel, jakou , řeší tam zábrany na postel a zda dávat velkou peřinu, ovšem rady na denní spánek tam nejsou, max dva názory ... a mě by zrovna toto moc zajímalo 😉

jindri
6. říj 2010

@smajlik: tak já myslím, že jste na dobré cestě, když ti nevylejzá a jen volá. Zatím bych zkusila tam jen dojít, položit ho, něco říct, pohladit a odejít, snad si dá říct. Nebo být s ním než usne .... my zavedli velkou postel před 2 dny, jenže u nás je trochu jiné, dcera s námi spí v ložnici. Teď je akorát změna, že postel nemá hned u mé, ale mezera mezi námi je tak 1.5m. Což je největší problém, v postýlce být nechce, vylejzá a usíná min. po hodině 🙄 ... takže to dělám tak, že si postel přišoupnu ke své a vracím jí zpět pokaždé, když chce lézt ke mě. Pak už je tak vyřízená, že lehne a spí. Takže žádná sláva ....

smajlik
autor
6. říj 2010

jindri: s námi taky spí v ložnici. Neměla jsem teda postýlku přiraženou ke své ani dřív, ale teď jsme jí ještě jakoby otočili ke zdi víš, přeci jen 200 cm postel se nám jinak nevešla. Takže spíme jakoby do L nebo jak bych to popsala ... dřív byla bokem ke mě v postýlce a teď je ke mě otočená hlavičkou. Máme postel od neděle a bohužel - večerní usínání hodina a půl a denní spánek nic, nula ... tímto stylem mi přestane spát přes den úplně 😖 (dřív spala 12-13:30) ... vůbec nevím co dělat, ona si tam prostě hraje s nohama a povídá si a zpívá, neusne přes ten den ani za hodinu a půl a pak už jí vyndavám s tím že to nemá smysl ... a ona mi pak odpadne večer o hodinu dřív než bylo zvykem a ráno mi zase o hodinu dřív vstává ... je to teď šílený. Zkusili jsme tam s ní i ležet a ona je potichoučku, šeptá si a stejně spát nebude

jindri
6. říj 2010

@smajlik: jo tak to tě lituju, snad si dá říct, vždyť musí být unavená a taky polední spánek potřebuje. Moc přeju, ať se to zlomí. Já byla v poledne zvyklá dát do postýlky a odejít, hrála si a pak usnula. Jestli takhle budu muset být s ní nejmíň hodinu, nic moc 😖 kdy si budu číst 😀 za chvíli se narodí druhé a už vůbec nebudu vědět, co je mít čas pro sebe 😀

smajlik
autor
6. říj 2010

@jindri :aha tak proto jste stěhovali do velké postele 🙂. No u nás byly náznaky prchání z postýlky tak jsme taky přesedlali na velkou a zatím teda šílený :D. Přesně tak ,jak nejsme zvyklé uspávat tak nám to "krade" těch pár minut co máme pro sebe ale hlavně, mě to přijde celé takové unavující víš jak celý den nezavře oko pořád musíš vymýšlet aktivity, i tak chodíme ven 2x denně a teď ještě nulový spánek ... a to opravdu nejsem člověk co hodně spí a odpočívá, ale i tak mi to dává zabrat :D... myslím že chápeš, ty máš navíc ještě miminko v bříšku 😉

jindri
6. říj 2010

@smajlik: přesně tak, malé se věnuji ráda, ale to uspávání mi příjde jako hrozná ztráta času.
Večerní usínání proběhlo výborně. Dobrovolně šla do postýlky, vypila si mlíčko, čtu teď Pravidla moštárny, tak jsem četla nahlas 😀 , jí jsem dala nějaký časopis, prohlédla si ho a už se vrtala do peřin.
Teď zvládnout to polední usínání. Jako nespat přes poledne, to už by bylo silný kafe. Na začátku těhu i teď, když mám vařeno si jdu s malou lehnout. Druhé těhotenství už prožívám jinak, hlavně ta únava je otravná. Už aby byl leden 😀

smajlik
autor
6. říj 2010

@jindri : tak to u nás se teprve teď ukládalo ... Simča totiž odpadla manželovi cestou z procházky - na ní jela na motorce a domů přijela spící v kočárku, spala od půl páté do šesti tak jsem musela posunout spaní... tak uvidíme. Ale sama hlásila že chce do postýlky - to je ten paradox, ona jí miluje, vykládá i důchodcům venku na ulici že má krásnou postýlku a že je hodná že v ní spinká 😅 (ona je ukecaná po mamince 😎 ). Jo a zkusila jsem jí dát na druhou stranu, víš jako hlavičkou - teď spala tak že hlavu měla jakoby u mě a koukala na dveře (vím že se píše že by se to nemělo, ale bohužel ložnice není nafukovací) a tak teď má hlavičku u dveří a já budu v nohách ... třeba to zabere 🙂. Zkusit se má vše 😉 . Tak ti přeju krásný relax, já tu mám nádobí, ještě jsem ani nevečeřela, musím poklidit atd .. normálně Simonka usíná v půl osmý a já mám touto dobou hotovo 😀

smajlik
autor
6. říj 2010

@jindri : tak jako za starých dobrých časů usnula během pár minut, dokonce si ani nepovídala... až jsem se bála se tam jít podívat 🙂 (nelehala jsem si k ní, odpo to nemělo stejně efekt)... tak uvidíme zítra. Dobrou

jindri
8. říj 2010

@smajlik: ty brďo, to už Simonka takhle vykládá?? Malá sice pusu nezavře, ale odhaduji to na nějakou čínštinu 😀 vůbec jí není rozumět, mluví dlouho, tváří se u toho důležitě, ale co nám to povídá, je nám záhadou 😀
Včerejší polední usínání byla překvapivé, předcházelo tomu vynadání, protože mi shodila nakrájenou cibuli z linky. Dala jsem jí dudlík a řekla jí, ať jde spát do postýlky. Sebrala se a za 5min. spala! 😀
... tak teď jsem chtěla napsat, že mi dnes večer krásně usnula SAMA a milostpaní se zjevila ve dveřích se stoličkou a plyšákem 😖 😀 ... tak já jdu uspávat.

smajlik
autor
8. říj 2010

@jindri : tak včerejší noc šílená, nevyspali jsme se prostě od té neděle co postel máme. ALE pozor dnes spala poprvé tak jako dřív po obědě ve stejnou dobu - a fígl? Představ si, nejdřív jsem čekala půl hodiny, nic furt si povídala a točila se tam po zádíčkách. Tak jsem vzala svůj polštář klasický velký a nandala jsem ho vedle ní aby se do něj vyloženě mohla zavrtat jako do mantinelů u staré postýlky. Tím se jí i zmenšil prostor na té posteli. A spala do tří minut!!! 😵 Teď večer stejná finta a 20 minutek, hurááááá ... teď ještě aby to fungovalo i zítra přes poledne a budeme mít vyhráno snad 😉 . Vám taky držím palečky ... jinak s tou cibulí dobrý 😀. No jo, Simča je ukecaná po mamince 😝 . Dnes jsme byly v řeznictví. Simonka vejde a povídá : Dobrý den pani, koupit maso, dáme penízky 😀 😀 😀 . Umíš si přestavit jak bylo v tu ránu v obchodě veselo. A paní prodavačka to dorazila, jelikož jí povídá - dobře a co bys ještě chtěla? A naše Simča - brambory, tašku 😀 😎 . Po kom to dítě je 😝

jindri
9. říj 2010

@smajlik: tak to je fajn 😉 u nás párkrát zabralo, že jsem jí dala svou noční košili, rozepínala knoflíky, strkala do toho ruce, pak se do toho zachumlá a usnula 😀 velký pošltář jsem nezkoušela, jen malý a taky pomohl. Ale nic stálého. Dnes v noci byla pořád vzhůru, plakala, mě se zase spustila rýma, škrábe mě v krku, hlavu mám jak balón. Snad to u dcerky byly jen zoubky, protože jsem jí teď naměřila 37.5'C 😖
..... se Simonkou musí být sranda, jen co je pravda 😀