Jak naučit spát dítě celou noc?

dimelo
3. pro 2015

Dobrý den, někde jsem četla, že po 6. měsíci lze naučit dítě spát celou noc. Musí se vydržet 3-5 dnů, kdy dítě jen ukládáme do postýlky a odcházíme a vracíme se jen na
chvilku mu říct, že je vše v pořádku a pohladit, nic víc. Dá se to takhle naučit, máte s tím někdo zkušenost?

sara84
3. pro 2015

Najdete si estvilova metoda.Je to dost drasarna...Ale nekomu to funguje, na moje deti teda ne. Je o tom knizka Kazde dite muze dobre spat.

olga_
Autor odpověď smazal
Zobraz
drakenn
3. pro 2015

To co jste popsala je metoda kontrolovaného pláče. To chodíte v intervalech své plačící dítko dráždit svou přítomností, příjdete, pohladíte, promluvíte a opět mu zmízíte z dohledu, čímž opět zhatíte jeho naděje, že budete u něj a ono se může cítit bezpečně. A takto to opakujete až do úplné rezignace vyčerpání vašeho dítka - ono časem "pochopi", že na něj kašlete a stejně ho necháte samotného v postýlce s plyšákem. A rezignuje - už vás volat nebude. A máte vyhráno!! Naučila jste své dítě samo usínat a dokonce při velké důslednosti i spát celou noc.
Takto to obvykle funguje.
Takže jak psaly holky přede mnou, těch debat je tady dost, jsou v nich i informace, co tato metoda dělá s mozkem a emocemi dětí. Tak hodně štěstí při volbě..

blahova_andrea
3. pro 2015

podle mě to naučit nelze. dítě na to musí být zralé. každý má potřebu blízké osoby, spánku, pití a jídlo v noci jinou a říct, že každé dítě může od půl roku spát celou noc je blbost a mě takové řeči spíš jen vytáčí 😅 sama nespím celou noc, ale vzbudím se, jdu se napít, na wc a jdu si zas lehnout. tak proč chtít po dítěti to, co sama nedokážu? pro mě teda byla výhra "naučit" děti, že víc jak 2x za noc prostě nepřijdu (myslím tím kojit, podat pití, přikrýt apod...), něco jiného jsou samozřejmě horečky při nemoci, následky očkování atd...to jsem v pozoru víc. rozhodně jsem se o to ale nepokoušela už v půl roce. mě to přijde strašně brzy omezovat takto miminko a jeho potřebu být se mnou! ono také není dítě jako dítě. jednomu dělá dobře spát přímo s rodiči, jak je přitulené, tak spí celou noc a je klid, jak ho dáš do postýlky, bude tě budit co půl hodinu a nevyspí se nikdo. jiné to má opačně. jakmile je u rodičů, tak se točí, mrčí, ruší se všichni vzájemně a jakmile jde do postýlky, tak je klid, všichni spí a vstane se fakt jen třeba na to nakojení nebo napití. řídila bych se vlastními city a potřebami dítěte, nikdy ne "chytrými" řečmi okolí, co kdo četl xy knih, nebo starší generací, vždyť oni vychovali xy dětí, tak mají patent na rozum...kašli na všechny...vnímej sebe a svého mrňouska a dělej vše po svém, tak aby vám to vyhovovalo, ostatní ať si myslí, co chtějí 😉

kalo
3. pro 2015

@dimelo Hlavní základ celonočního spánku je přestat kojit. Dokud je dítě kojené, tak v noci prostě nespí a budí se

mazlik1
3. pro 2015

@kalo nemyslím si že kojení ruší spánek. Moje 3 měsíční dcera už přes měsíc a něco spí celou noc. Resp. poslední papání 8-9h a pak až kolem 5 ráno 😀

sheila86
3. pro 2015

@kalo pozor, to určite ne. Mne dcera celou noc začala spinkat kolem 6./7.měsíce, a kojená byla ještě hodně dlouho poté. Výjimka samozřejmě byl růst zoubků, nebo třeba rýma. Já razila zásadu, že čím blíž dítě u sebe máš, tím lépe a klidněji ti v noci spí - cítí tvoji blízkost. Dcera měla postýlku nalepenou hned vedle postele, a když ani to nestačilo, nějaké ty separační úzkosti a spol., tak jsem jí prostě měla v posteli - a jak krásně pak spinkala. 😉

lilibeth
3. pro 2015

@kalo S kojením to opravdu nemá moc společného. Dcerka byla kojená a od tří týdnů spala 19-7. Druhá dcera úplně to stejné.
Styl uspávání na to neměl a nemá vliv.

lilibeth
3. pro 2015

@sheila86 Tak u nás naopak. Skoro 4 měsíce spala dcerka trhaně a ze spaní sebou škubala atd. než nám došlo, že to reakce na nás. Když jsme se v posteli otočili, manžel zachrápal atd. Jakmile jsme postýlku přestěhovali do pokojíčku malá spala celou noc naprosto klidně.

blahova_andrea
3. pro 2015

@kalo tak to je pěkná blbost 😅 syn kojený nikdy nebyl a stejně mi vstával do dvou let po 2-3h 😉

blahova_andrea
3. pro 2015

@lilibeth souhlasím. u nás se oběma dětem taky spalo lépe až po přestěhování dál od nás, ale rozhodně ne teda celou noc 😅

olga_
Autor odpověď smazal
Zobraz
jerrysskating
4. pro 2015

Zkoušela jsem to s první dcerou a docílila jsem jen toho že jsem jí zničila spánek. Bojovali jsme spolu třičtvrtě roku. Poté neusnula jinak než u televize a musela běžet celou noc jinak byla hned vzhůru. Od 5 let spí sama ale celou noc spala asi jen 2x. Pořád se v noci budí.