Jak naučit spát roční kojené batole?

janinininka
8. led 2012

ahoj,chci se zeptat,máte některá podobnou zkušenost?mám roční batole,ještě dost kojíme,ale problém je v tom,že přes den spí v kočárku,ale v noci usne u prsa,nikdo jiný jí neuspí,což by zase až tak moc nevadilo,ale hrozně se budí, třeba i 15x za noc a co si budeme povídat, jsem hodně nevyspalá,vadí mi to, vždy si jen cucne a spí dál,ale není ani vyjímkou že v noci je hodinu vzhůru a spát nechce,nevím jeslti jí nemám zkoušet dát na noc UM jeslti líp neusne,nevím prostě co s tím, jsem ráda že kojím ale jeslti je to buzení dané tím,tak nevím jeslti pomalu nepřestanu..mám doma ještě 3letou holčičku a je to docela znát ta únava už 😔

dagina
8. led 2012

@janinininka máme stejně staré holky 🙂. No 15x je opravdu dost....., a večer se ti navečeří normálně - kaše či jiný příkrm???? Já sice kojím v noci jen 5x, ale unavená jsem neskutečně, bych přes den spala i ve stoje. Naše mladší momentálně moc není ani přes den, rostou jí nejspíš zuby - ještě nemá žádný, takže je už měsíc skoro jen plně kojená a to je také docela záhul... . Na tvém místě bych se zaměřila na tu večeři, pokud jí třeba odmítá, tak bych zkusila už i UM - večer. Nevyspání je hrozné.
A 15x intenzivně pije???? S dudlík má???

janinininka
autor
8. led 2012

nepije právě že mi přijde že si jen cucne a pohrává si s prsem, asi by bylo nejlepší jí nedat pokaždý ale já jí nemůžu nechat moc křičet,aby nebudila starší sestřičku. kaši nejí ale má hustou polívku a třeba ještě pak jogurt aspon trochu, spíš je to asi zlozvyk.přeju at zoubky nezlobí dlouho,my máme4. a že se budí jen 5x i to je dost,co?mě už to taky přestává bavit.dudlík má jenže když se budí v noci tak chce hned prso a dudlík plive 😝

mosvo
8. led 2012

@janinininka měla jsem podobný problém. Když bylo malé rok, budila se v noci asi po hodině, vždy jsem ji přiložila k prsu, ona si 2x cucnula a usnula. Přes den už dávno tak často nepila. Protože mi bylo jasný, že se nebudí kvůli hladu, ale jen ze zvyku, zkusila jsem ji místo prsu nabízet lahev s čistou kojeneckou vodou. No a během týdne malá přišla na to, že nemá cenu se kvůli vodě budit a z 10 vstávání za noc byli 2.

janinininka
autor
8. led 2012

tak to je super,jenže já když jí dám vodu ječí pořád,že chce prso,asi by bylo nejlepší vydržet a prostě nedat-aspon ne pokaždý,ale jak jí mám nechat ječet,dkyž má ještě sestřičku aby jí nebudila?ale zkusím to s vodou,dám si jí k posteli,ale myslím,že se mi na to vyprdne 😕

renulak
11. led 2012

Ahojky malá se mi taky budila na kojení, ne sice 15x, ale taky tak 5x, tak jsme se s mojim rozhodli, že ji v noci prostě odstavíme. Kojím ji už jen ráno a večer. Pomohl nám taky čaj mít u postele a hušat a hušat, po 3 dnech byl znát úspěch. Vím, že je to s druhým dítětem už náročnější, ale jde i o Tebe. U nás ten řev až tak drastický nebyl, myslela jsem ,že to bude horší, jak zjistila, že nic nedostane, tak se pak nějak zklidnila, trvalo to tak týden a teď je to o moc lepší. Jsou noci kdy spí krásně klidně až do rána, ale z toho se zbudí 2x, 3x, ale už prostě neprahne po tom prsu. A když by nepomohlo toto a pořád byse tak budila, tak bych dala to UM. A vyspíte se obě.

meleri
12. led 2012

@janinininka ahoj jsem na tom podobne ze muj syn taky dudlik plive protoze chce prso. nevim tady je kazda rada trochu blba protoze kdyz treba prestanes kojit v noci tak se podle me dcera asi odstavi ale nadruhou stranu by ses pak urcite vyspala. nevim jak tvoje starsi dcera ale muj starsi syn to delal taky takze v patnacti mesicich jsem prestala v noci kojit a pak se odstavil sam..co znam lidi co koji tak to tak maji vsichni s tou noci :( zalezi asi na tobe jak dlouho to chces jeste vydrzet....osobne uz taky odpadavam....

meleri
12. led 2012

@janinininka muj starsi syn jecel kdyz jsem mu nedala napit. ono je nejlepsi aby spala par dni s tatinkem a budes mit klid nejenze se vyspis ale takhle se odstavi. tatinek se postara, da flasku s nejakym cajem nebo vodou. u nas to teda fungovalo. behem nekolika noci byl klid. pak se sice budil na tu flasku ale daleko min tak jednou dvakrat.

janinininka
autor
12. led 2012

holky díky! já jí dám když jdu spát já a ona se vzbudí prso a pak jí nabízím čaj,dudák,včera v noci ani neječela ale vzbudila se ve čtvrt na 12 a chtěla prso já ho nedala a byla asi hodinu a půl vzhůru spíš dělala blbosti nechtěla spát jako křičela že chce ale ne tak hrozně a pak jsem jí dala asi v půl5,já jsem ráda že kojím ale prostě v noci to chci omezit už..a mlíiko um prostě nechce párkrtá jsem jí ho dala a plive ho nechce ho vůbec!

hamma
12. led 2012

@janinininka My to měli taky stejně, okolo roku se Jojo budil tak každou hodinu, někdy i častěji. Domluvili jsme se s manželem, ten si vzal dovolenou a v noci jsme se u syna střídali, vždycky, když se vzbudil a plakal, tak jsme ho utěšovali (kolem třetí jsem mu dala mlíko, protože jsem věděla, že to obvykle opravdu pije). První noc plakal docela dost, ale vždycky nakonec usnul, druhou to bylo lepší, to už si spíš jen tak stěžoval, než brečel a pak jsem jela na víkend do školy, tak byl jen s manželem - a to dostal před spaním i v noci jeho oblíbené mlíčko s kaší od Hami a usnul taky. Tak od té doby už mu v noci dávám buďto to mlíčko s kaší nebo normální UM (když byl nemocnej, tak jsme ho zase kojila, ale jak se uzdravil, tak jsme se bez problému vrátili na UM).
Teď ho kojím před spaním přes den (když jsme doma - jinak usíná v kočárku) i večer. Když nejsem doma, tak si na mlíko ani nevzpomene, zato když tu jsem a je unavený, tak se mi sápe pod tričko 🙂

meleri
13. led 2012

@janinininka ahoj muj starsi syn taky to umele nikdy nechtel. ono jestli chces fakt prestat kojit v noci tak se musis pevne rozhodnout a neustoupit proste ji nedat kdyz to vzdas a das ji zas napit tak pochopi ze si to muze vynutit. bud bych jeste pockala nebo to fakt zkusila, ale nejlip mas fakt kdyz s ni par noci pobude manzel. ale pak uz fakt to mliko moc neni kdyz ukoncis to nocni kojeni..hodne zdaru..

janinininka
autor
13. led 2012

manžel by to ječení nevydržel, ten na to není hned by mi jí přinesl.uvidíme nějak to vymyslím. um prostě nechce

johanka33
23. led 2012

Jani, jsem na tom podobně a malé budou skoro dva roky 😉

sawmy
27. led 2012

Ahoj my to mame to same UMjsem uz skusila na vecer nebo pres den jen problem je ze ho nechce ani videt jen vytahnu flasku uz utika a odsouva to prikrmy uff to je taky fuska nic moc tomu neda proste chce jen to prso a hotovo ,taky si nevim rady 😒

lundenburg
12. zář 2012

Jak to dopadlo? Jsem na tom s ročním synem stejně... budí se v noci velmi často,takže vždy rychle přiložím k prsu ať neplače nahlas.... Zrušily jste noční kojení a denní kojení vydrželo? Nebo byl s kojením konec?

lundenburg
12. zář 2012

@janinininka Jak to dopadlo? Jsem na tom s ročním synem stejně... budí se v noci velmi často,takže vždy rychle přiložím k prsu ať neplače nahlas.... Zrušily jste noční kojení a denní kojení vydrželo? Nebo byl s kojením konec?

janinininka
autor
12. zář 2012

nám už je rok a 9měsíců stále kojíme, v noci se budí méně, ale stačí prso a za chvíli spí,takže už celkem dobrý,akorát teda nemůžu večer nikam jít,nikdo jí neuspí a budí se takže když bych odešla,a vzbudila se,tak musím mazat domů 😀

annyk
28. zář 2012

máme stejný problém, malá usne jen u prsa a v noci se budí několikrát - cucne si a spí dál.... také nevím co s tím. Zkoušela jsem lahev s vodou, ale ten její řev byl neskutečný, tak jsem to vzdala... a usíná u prsa stále a v noci se budí...

konik28
30. zář 2012

Ahoj měli jsme stejný problém s chlapečkem, teď má rok. Budil se opravdu často, před týdnem jsem si ale s manželem řekla dost. A prostě mlíko v noci nedostal. První noc se vzbudil 3x, poprvé řev 30min, vždycky jsme za ním šli pochovali a položili spátky do postýlky a podruhé a potřetí už to bylo jenom cca 5 min a byl klid . Přestěhovali jsem se teda s manželem do jiného pokoje, spát vedle něj se nedalo, to bychom nevydrželi a i kdyby on nás viděl tak to usnutí bude trvat 3x dýl. Druhou noc už spal celou bez probuzení, nebo alespoň neřval, neslyšeli jsme ho. Je to týden a už se naučil i odpoledne a večer usínat sám, skoro bez pláče. Kojít teda více ve dne, asi si to vynahrazuje, teď má rýmu tak to mu dávám, ale potom bych chtěla omezit kojení na 2x denně.
🙂

martina_z
30. zář 2012

Taky jsem si naucila dite usinat u prsu. Samozrejme jsem uz drive slysela o knize Kazde dite se nauci spat (nebo jak je cesky preklad), ale nebyla jsem jeste pevne rozhodnuta, ze chci situaci zmenit. Az ted me to zacalo stvat, protoze jsem uspavala vecer, v noci i pres den. Takze jsem se proste rozhodla, manzel me podporil a zacali jsme ve ctvrtek. Prvni vecer vriskal cca pul hodiny nez usnul a byla jsem maleho utisit celkem petkrat. Druhy den cca 15 minut + 2 navstevy, vcera usnul za 10 minut a dneska vytuhnul za pet minut, Ani vcera, ani dnes nebylo potreba za malym chodit. Zda se, ze to zatim funguje. V noci se jeste budi, a to zatim jeste davam prso. Maly ted chytil rymu a zda se mi to zatim drsne, aplikovat metodu i v prubehu noci. Ale vyhledove se na to samozrejme chystam.

konik28
1. říj 2012

Přesně tak je to o tom, že musí být oba rodiče přesvědčený, že je to správný.My jsme se na to chystali cca 2 měsíce a dneska jsem moc ráda. Hlavně mě podpořil manžel to je moc důležité. !!! 🙂