Jak naučit usínat mimčo přes den v postýlce?

jasminy
21. dub 2011

Je nějaká jiná metoda než nechat plakat? Zkoušela jsem to, ale nevydržela jsem...Přes den usne v náručí, ale když jí položím do postýlky, hned se vzbudí. Večer je to dobré, to jí položím spící do postýlky a spinká. Ale ve dne to prostě nejde. Přitom je ospalá, mne si oči a zívá. Díky.

ladybugie
21. dub 2011

nám pomohl "hajíbulan" Je to polštářek, se kterým jsem před porodem léta spávala. Když byla dcera úplně malinkatá, spala se mnou v posteli, pak si najedou ten polštářek přivlastnila a teď bez něj neusne. Má ho u sebe v postýlce a spí s ním. Cítí mě z něj a je klidná. Polštářek s námi i cestuje. Když má Any den blbec a kňourá, tak polštář nosí celý den a nedá ho z ruky. Zkus malou naučit na nějakou věc, ze které tě bude cítit. Třeba i kus oblečení a uvidíš, třeba to pomůže 🙂

coxa
21. dub 2011

A co si pro začátek lehnout společně do postele? Takhle jsem učila staršího - byl zvyklý spát jen v kočárku - vyvezla jsem na zahradu a hotovo. 😅 A u mladšího mě to vlastně bude čekat taky... 😅 😀

zdezli
21. dub 2011

Nam pomohl stejny ritual jako vecer - tma a usinacek 😉

veruska007
22. dub 2011

Maly do 1,5 roku spaval pouze v kocarku, v postylce ani ranu. Pak se to zlomilo, behem tydne jsme najeli na stejny ritual jako byl vecer. Parkrat brecel, ale do tydne si zvykl a spava v pohode 😉. Teda, pokud nam nezatepluji panelak ☹

lucie777
25. dub 2011

Vím, že to trhá srdce, ale nechala bych vyřvat, u nás fungovalo jedině toto.. 😉

blandik
25. dub 2011

Nechat vyřvat je hrozná metoda, sice zafunguje, ale to, že to trhá srdce je nespíše dost silný signál, že je to špatně. Dokud děti nemůžou samotné odejít z postýlky, tak metoda - kdy se dítě nechá brečet, je bezmocné a máma odejde prostě zanechává stopy v psychice, důvěře ve svět...Existují metody postupného snižování vlivu, že pokud je zvyklá usínat při houpání, tak ji nejprve mít na rukou, ale už nehopat. Dítě může plakat, ale jseš u ní a chlácholíš, šeptáš, konejšíš, ale už nechodíš (neskáčeš na baloně). Pak až si an tohle zvykne, může to být i dost dlouhá doba (př. měsíc), pak ji nebudeš už mít na rukou v sedě, ale dáš si ji vedle sebe na postel, a ležíš při ní, zase konejšíš, jsi na ni milá, jsi s ní..pak až si zvykne, tak opět další krok - dáš ji do postýlky a jsi u ní, hladíš...až si zvykne, tak pak se snažíš postupně zvětšovat vzdálenost od postýlky...

artlice
25. dub 2011

tak u nás uspávám malou přes den v naší posteli 😀 , malou tam uspim a pak tiše uteču a je klid, někdy tam tedy vytuhnu s ní 😉, no a večer tím že je za celý den utahaná tak pak bez problémů usíná ve svý postýlce, jinak taky jsem zkoušela aby se vyřvala, ale to vůbec nezabíralo, spíš se z toho pokaždý začala malá dusit

renatab
26. dub 2011

Nám pomáhá plena na obličeji a to pak usneme kdekoli 🙂 A pokud nechce usnout a začíná být přetažená, tak ji raději taky uspíme u nás v posteli, protože jak je přetažená, tak už neusneme jinak než s řevem a tomu se chceme vyhnout. Zkoušíme vychytat., kdy Eli začíná být unavená a hned ji dáváme do postýlky nebo kolíbky, dudlík do pusinky, plenu na obličej a ona se sama hned uklidní. Kdyby se přes den pořádně nevyspala, tak večer mi sice dobře usne ale jí v noci 2x a když se mi přes den pěkně vyspinká, spí od 18.30h do 5h ráno a pak ještě do 8h. Jinak sestře u neteře zabralo, když dala starý kočár na balkon a malou tam uhoupala ke spánku a v klidu si mohla doma podělat hodně věcí. Teď uspávají taky v manželské posteli s plenou na obličeji.