• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jak nebo čím změnit noční neklidný spánek kojence?

6. srpna 2013 
Maminky, máte některá zkušenost s neklidným spánkem kojence? Malý má 8 měsíců, ale trpí tím asi od 4 měsíců. Není to zoubkama, které ještě nemá...ani teplem, které je teď. Je to dlouhodobé.

Po příchodu z porodnice jsme museli po kojení dokrmovat, usínal u kojení, nepřibíral.
To nám spal několik hodin, ale už od 18h do půlnoci nám nechtěl spávat, byl čilý, jak ve dne :unamused: To se nám podařilo kolem toho 4 měsíce postupně odbourat (zároveň přestal pít příkrmy, stačilo mu už prso a příkrm nechtěl, odstrkával to, plival apo.), takže chodí spát mezi 19-20h a od té chvíle začíná neklidný spánek.
Pořád se budí s pláčem, dám dudlík, pohladím, udělám šššššš, dám napít vody apo.ale zabere až přiložení k prsu. Párkrát si cucne a usne, hlady nebrečí, to by se napil víc. Položím zpět do postýlky a cca za 30min je to znova. Někdy i dřív. Tohle se opakuje tak do půlnoci. Potom se budí na kojení cca po 2-3h. Vstává někdy kolem 7h (když se zadaří). Během dne spí kolem cca 13-14h a potom už většinou ne...leda když někam dlouho jedeme autem, to ho uspí dálnice :sweat_smile:

Jinak je zdravý, váhu má pěknou i když délka je možná o pár cm menší (dle tabulek). Jídla jí i když zatím ne velké porce, někdy má večer kašičku, jindy nechce. Na spánek to vliv nemá, v obou případech je to stejně neklidné. Zkoušeli jsme mu dát na noc po kojení i před kojením příkrm (Sunar, Nutrilon), ale nechce
Pořád jsme si ríkali, že mu rostou zuby, ale najednou je to pár měsíců, zuby nikde a klidný spánek taky ne :frowning2:

Máte některá podobnou zkušenost (a jak to dopadlo?) nebo nějaký fígl, jak mu pomoct spát klidně?
JInak je to veselý a zdravý klučina, ráno vypadá čile na rozdíl od maminky :sweat_smile:
Moc Vám děkuji za jakoukoliv radu či zkušenost :slight_smile:
6. srp 2013 v 11:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nejspíš chce víc kontaktu, pomoct zpracovat spoustu nových zážitků, zklidnit se u prsa, v tomhle věku celkem obvyklé (náročné, ale ne nenormální), přešlo to s detoxem po očkování a s věkem (budí se asi 2-3x za noc doteď, ale obvykle ne s jekotem, usne u kojení a já taky, společné spaní pomáhá, nepočítám, kdy a kolikrát se vzbudí, v pospánku vytáhnu prso a hotovo, když chce, tak se malá přitulí, když nechce, tak se odvalí).
6. srp 2013 v 11:45  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Denní spánek je zívislý pokud kojíte, pořád na režimu PRSO! takže pokud hcete pohnout s kliden ve dne prostě bych nakojila, já jsem kolem 8 měsíce ale děti už převedla na příkrmy a dokrmy a stejně když bylo nejhůř jsem prso vytáhla, děti si to mohoz dovolit a někdy prostě nedostatkem kontaktu...
Mám taky zkušenost s nošením dvakrát bylo nošení super a děti se krásně uhoupali na mamce a spali klidně, ale u dvou ostatních jsem zase vychytala klid v postýlce chce to vyzkoušet a nechat to na děťátku. Kolem 8-10 měsíců se mění pohled na život, děti se začínají zajímat o všechno kolem sebe s obrovskou nasazeností a já jsem vždycky udělala nějaký přesný režim a pak bylo vše jednodušší. Děti si zvyknou a když mají vše v nějakém zajetém pořádku, neříkám, že přehnaném..všechno s mírou. Vše jednodušší. Děti potřebují hodně času, klidu a lásky a pochování..co se neumazlí do roka, už se nedomazlí.
V noci? ..když nejde jinak klidně jsem si dávala děti k sobě do postele a vždy se mi prostě podařioi je pak v určitém jiném období zase z postele dostat a klidně spí ve vlastní postýlce. Razím heslo... když jsou si dětičky jisti přítomností a láskou, tak ji tolik nevyžadují...jen jsem si na noc dávala pozor, abych nekojila..protože tohle je pak zlozvykem a když se děti kojí v noci, nejde se to odnaučit tak lehce.. Hodně štěstí a uvidíte, že s děckem najdete společné řešení v pohodě..jen žádný stres ..a klid. Každé děcko je jiné a hledejte vždy vše samy u sebe a u tatínka, vždyť jsou vaše a tak jsem zjistila, že když jsem si nebyla jista co se líbí a co ne, zkusila jsem to co se líbí , mě a nebo mému muži..a ejhle ..ono je to totožné :slight_smile:
6. srp 2013 ve 12:02  •  4 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Dobrý den, u nas uplne to same. (dcera 8m) Place dam dudlik, ssssss a za chvili to same. Spani se mnou nefunguje, mele se jeste vic...a rano je i unavena. Kdyz se mele sama v postylce rano je cela stastna a vyspala, zatimco kdyz spi se mnou je KO. Zkousela jsem kojit i kasi pred spanim, jen kojit, jen kasi...proste vsechno co vas napadne. Dr. rika, ze z toho musi vyrust. Ma to od miminecka s ockovanim to bezpochyby nema co delat.....Pres den moc nespi maximalne hodinu. Hodne se ji venujeme, takze nedostatek lasky zprejme nema. Uz jsem se s tim nak srovanala. Ona je stastna spokojena holcicka a ja jsem furt nevyspala zombie, lepsi nez naopak:-ú preju hodne stesti a vydrze, kdyz tak se casem ozvete, jak to vypada....
6. srp 2013 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Tvůj příspěvek