Jak nebo čím změnit noční neklidný spánek kojence?

minonnka
6. srp 2013

Maminky, máte některá zkušenost s neklidným spánkem kojence? Malý má 8 měsíců, ale trpí tím asi od 4 měsíců. Není to zoubkama, které ještě nemá...ani teplem, které je teď. Je to dlouhodobé.

Po příchodu z porodnice jsme museli po kojení dokrmovat, usínal u kojení, nepřibíral.
To nám spal několik hodin, ale už od 18h do půlnoci nám nechtěl spávat, byl čilý, jak ve dne 😒 To se nám podařilo kolem toho 4 měsíce postupně odbourat (zároveň přestal pít příkrmy, stačilo mu už prso a příkrm nechtěl, odstrkával to, plival apo.), takže chodí spát mezi 19-20h a od té chvíle začíná neklidný spánek.
Pořád se budí s pláčem, dám dudlík, pohladím, udělám šššššš, dám napít vody apo.ale zabere až přiložení k prsu. Párkrát si cucne a usne, hlady nebrečí, to by se napil víc. Položím zpět do postýlky a cca za 30min je to znova. Někdy i dřív. Tohle se opakuje tak do půlnoci. Potom se budí na kojení cca po 2-3h. Vstává někdy kolem 7h (když se zadaří). Během dne spí kolem cca 13-14h a potom už většinou ne...leda když někam dlouho jedeme autem, to ho uspí dálnice 😅

Jinak je zdravý, váhu má pěknou i když délka je možná o pár cm menší (dle tabulek). Jídla jí i když zatím ne velké porce, někdy má večer kašičku, jindy nechce. Na spánek to vliv nemá, v obou případech je to stejně neklidné. Zkoušeli jsme mu dát na noc po kojení i před kojením příkrm (Sunar, Nutrilon), ale nechce
Pořád jsme si ríkali, že mu rostou zuby, ale najednou je to pár měsíců, zuby nikde a klidný spánek taky ne ☹

Máte některá podobnou zkušenost (a jak to dopadlo?) nebo nějaký fígl, jak mu pomoct spát klidně?
JInak je to veselý a zdravý klučina, ráno vypadá čile na rozdíl od maminky 😅
Moc Vám děkuji za jakoukoliv radu či zkušenost 🙂

katyxq
6. srp 2013

Nejspíš chce víc kontaktu, pomoct zpracovat spoustu nových zážitků, zklidnit se u prsa, v tomhle věku celkem obvyklé (náročné, ale ne nenormální), přešlo to s detoxem po očkování a s věkem (budí se asi 2-3x za noc doteď, ale obvykle ne s jekotem, usne u kojení a já taky, společné spaní pomáhá, nepočítám, kdy a kolikrát se vzbudí, v pospánku vytáhnu prso a hotovo, když chce, tak se malá přitulí, když nechce, tak se odvalí).

iina
6. srp 2013

Denní spánek je zívislý pokud kojíte, pořád na režimu PRSO! takže pokud hcete pohnout s kliden ve dne prostě bych nakojila, já jsem kolem 8 měsíce ale děti už převedla na příkrmy a dokrmy a stejně když bylo nejhůř jsem prso vytáhla, děti si to mohoz dovolit a někdy prostě nedostatkem kontaktu...
Mám taky zkušenost s nošením dvakrát bylo nošení super a děti se krásně uhoupali na mamce a spali klidně, ale u dvou ostatních jsem zase vychytala klid v postýlce chce to vyzkoušet a nechat to na děťátku. Kolem 8-10 měsíců se mění pohled na život, děti se začínají zajímat o všechno kolem sebe s obrovskou nasazeností a já jsem vždycky udělala nějaký přesný režim a pak bylo vše jednodušší. Děti si zvyknou a když mají vše v nějakém zajetém pořádku, neříkám, že přehnaném..všechno s mírou. Vše jednodušší. Děti potřebují hodně času, klidu a lásky a pochování..co se neumazlí do roka, už se nedomazlí.
V noci? ..když nejde jinak klidně jsem si dávala děti k sobě do postele a vždy se mi prostě podařioi je pak v určitém jiném období zase z postele dostat a klidně spí ve vlastní postýlce. Razím heslo... když jsou si dětičky jisti přítomností a láskou, tak ji tolik nevyžadují...jen jsem si na noc dávala pozor, abych nekojila..protože tohle je pak zlozvykem a když se děti kojí v noci, nejde se to odnaučit tak lehce.. Hodně štěstí a uvidíte, že s děckem najdete společné řešení v pohodě..jen žádný stres ..a klid. Každé děcko je jiné a hledejte vždy vše samy u sebe a u tatínka, vždyť jsou vaše a tak jsem zjistila, že když jsem si nebyla jista co se líbí a co ne, zkusila jsem to co se líbí , mě a nebo mému muži..a ejhle ..ono je to totožné 🙂

radka8888
6. srp 2013

Dobrý den, u nas uplne to same. (dcera 8m) Place dam dudlik, ssssss a za chvili to same. Spani se mnou nefunguje, mele se jeste vic...a rano je i unavena. Kdyz se mele sama v postylce rano je cela stastna a vyspala, zatimco kdyz spi se mnou je KO. Zkousela jsem kojit i kasi pred spanim, jen kojit, jen kasi...proste vsechno co vas napadne. Dr. rika, ze z toho musi vyrust. Ma to od miminecka s ockovanim to bezpochyby nema co delat.....Pres den moc nespi maximalne hodinu. Hodne se ji venujeme, takze nedostatek lasky zprejme nema. Uz jsem se s tim nak srovanala. Ona je stastna spokojena holcicka a ja jsem furt nevyspala zombie, lepsi nez naopak:-ú preju hodne stesti a vydrze, kdyz tak se casem ozvete, jak to vypada....

kacka40
13. dub 2017

Ahoj synek ma 3mesice a v noci sebou strasne mrska nohy nahore odkopava perinku mele rukama i po obliceji pak si vyhodi dudlika a fnuka na jine rady maminek jsem mu rucicky zacla balit do plenky az pak se sklidni a vydrzi spat ale jen 2 hodky pak se zase krouti az se mu povede vyndat rucky a je konec spani uz nekojim mel hlad po kojeni takze uz mu davam Hipp biocombiotic uz v porodnici ho dokrmovali tak jsem s nim pokracovala no nevim cim to je ze je tak neklidny jestli jsou to větry nebo divoke sny ale snad ho to brzy prejde abych se trochu vyspala i ja tak drzim palce ostatním s miminkama Katka

pavca1965
31. črc 2017

Dobrý den maminky,obnovuji diskuzi. Jak jste na tom? Zlepšilo se vám spinkání? Mala má 10 m a spaní je čím dál horší. Pořád strašně neklidná..uvítám jakékoliv rady..

kacka40
31. črc 2017

Dobry den no malemu je 6 měsíců a je neklidnej od 2m a je to taky horsi a horsi ted se porad obraci na pok pak zpet na zada a porad dokola az se probere tak cekam jestli usne hned k nemu nejdu az když zacne knourat a ted tak tyden máme novinku ze by furt pil bože už nevim ikdyz mu idbouram jedno spani odpiledne jak mi bylo porazeno stejne usne a vydrží spat hodku maximálně 2 jinak se budi po hodině a k ranu i po mene

zizibou
1. srp 2017

Myslím, že by to mohlo souviset s tím horkem.
Dceři je 10 měsíců a se spaním má problém od narození. Vypozorovala jsem, že jak je takhle dusno, spánek je vždy horší a hlavne se v noci častěji budí na kojení. Zřejmě žízeň..ale také už se těším, až se to uklidní. Přeci to takhle nemůže trvat věčně. Jsem z toho vážně dost unavená. V noci někdy vstávám nepočítaně.

karlajasmine
1. srp 2017

Já u syna vypozorovala, že ho takto budí teplo/zima, plná plínka, žízeň nebo naopak když pije před spaním moc a čůrá, nebo když si dá večer mléčný výrobek (už nedáváme). Jakmile nic z toho neplatí, spí krásně a klidně.

pavca1965
2. srp 2017

Dnešní noc horor a to doslova. Nespime ani my dospělí ani malá. Pořád pláče,do toho rostou zuby. Celou noc jsem s ní prochodila,spocena jak dveře od chliva. Mám léto ráda,ale teď už si nepřeju nic jiného,než aby byl už podzim. Milovníci teplicka prominou..

zizibou
2. srp 2017

@pavca1965 souhlas 😉
Tak snad už se to bude lepšit!

kacka40
2. srp 2017

@zizibou jo přesně tak kolikrat sotva lehnu zacnu zabirat malej opět knoura dam napit cajik na dobry spanek dam dudana tak chvili je klid a za chvili začne ted to je asi tim horkem ale on je neklidny od 2 měsíců uz se těším az vydrží spat alespon 4,5h to budu šťastná jak blecha😉

kacka40
2. srp 2017

Ty tropické noci jsou vážně děs také se těším až se ochladí

jannis33
8. říj 2017

U nas to same.Malemu bude za tyden 7mesicu a trva to od 5,5mesice.Prikrmy ma od 6m,zatim jen obed a zkousela jsem i kasi,ale spani je stejne.Usne cca okolo 19:30-20:00 a mezi 22:30-23:00 sebou zacne hazet,pobrekavat...nakojim a nekdy se probudi hned po kojeni nekdy pozdeji,ale ted kazdy den jsme v noci vzhuru cca 1hodinu,kdy nezabere.Na dnesek rekord 2,5hod,ale nebrecel,od 6m houpe na kolinkach,takze misto spani dela houpy houpy,toci se v postylce...zkousim ho davat do postylky,ale moc to ted uspech nema a spi porad semnou,i tak je neklidny a porad pobrekava celou noc jsem kazdou pul hodinu vzhuru,zazrak,kdyz vydrzi hodinu😁Od porodnice spinkal sam v postylce bez problemu, 2x za noc kojeni,to byla parada,ted vydrzi u sebe max ty 3hodiny vecer.2
14dni ma rymu,jen mu tece z nosu zadne zelene,jen pruhledne a nemuze se toho zbavit a 2dny zpatky jsem mu objevila zoubek,tak nevim zda to patri k tomu jak neklid tak ryma.Jinak pres den je veselej,usmevavej,hraje si...k veceru je uz vic protivnej,nic ho moc nebavi...

moni_12
23. dub 2019

@jannis33 můžu se vás zeptat, jestli se to spaní časem zlepšilo? My to teď mame naprosto stejně... Napadlo mě, že by to mohly byt zuby, tak vyckavam... Ale je to už unavujici.

kittyy17
23. dub 2019

@minonnka můžou to být zuby, mladšímu lezly dlouho... Taky je časté, že kolem osmého měsíce se objevuje separační úzkost. Taky se v tomto věku mění typ spánku, začínají mít různé fáze spánku, sny...
Jistě je, že z toho vyroste 😉

jannis33
23. dub 2019

@moni_12 Dobrý večer, synovi jsou teď 2roky a ted už spí celou noc,sice semnou,ale spí. U nás to do roka a půl bylo strašně, nakonec z toho byly noční děsy,od tech cca 7mesicu,vstávala jsem i 10x-15x za noc den co den,od 1,5roku se to snizovalo treba na 5-6x a ted posl.měsíc spinká.řešila jsem to i s dr,tak jsme se shodly. Syn je dost citlivej a s každou novou dovedností, co se naučil, jsem věděla, že noci budou krušné...pořád dokola,sednul si a plakal,někdy se uklidnil hned nekdy to trvalo i 15min,položila jsem ho a třeba za 15minut to samé ...ditka nestačí zpracovat informace přes den a vice to vnimaji ty citlivější. A okolo 2 roku dozrava CNS,takže se to lepší a opravdu,už se vyspime😉Tak držím palce,ať vas to netrápí takhle dlouho,páč je to opravdu náročné.