Jak odnaučím dítě, že se musí před usnutím chovat?

leila.say
19. čer 2008

Ahojky, chci se zeptat jak dítě odnaučit na to že se musí uchovat-prostě neusne sama. Díky..

kitty68
19. čer 2008

ja teda nechovam, ale jak ji chovas chodis s ni ? a fakt ti to tak hodne vadi? 😉

karot
19. čer 2008

Tak asi nechat vybrečet. 😉
Co zkusit metodu 5-10-15min.?............... 😕

leila.say
autor
19. čer 2008

Ne nevadí mi to, ale je lepší když miminko usíná samo. Nechci ji nechávat vybrečet. Protože jedna rodina od nás takhle nechávala brečet, prostě ho zavřela do jiné místnosti.. a dítě je ted z toho postižený...a ano musím sní chodit...

berynka
19. čer 2008

leila.say: bohužel ti neporadím 😒 , i když mne napadá, co třeba kolíbku nebo košík na kolečkách, aspoň do začátku a až usne, tak přendat do postýlky? Aby to nebyl takový rozdíl...
Naši známí si synáčka taky naučili před usnutím nosit a byl to docela očistec, jednak ve třech měsících měl přes 7kg a nosit ho pak museli, aby usnul, i když už mu byl víc než rok.

aponchie
19. čer 2008

tak me to nevadilo ja jsem T uspavala pri kojeni a polozila ji kam sem chtela a pak sem treba sla spat s ni nebo ji jen nakojila v nasi posteli a nechala ji tam spat..casem se to nauci 😉

leila.say
autor
19. čer 2008

košík ani kolíbka nepomůže to mám vyzkoušený..Málá má už taky přes 6kg a docela se pronese.

aponchie
19. čer 2008

hehe mala ma 18kg a nosi s eporad opice jedna 🙂 a ted usina u nas ve velke posteli s tim,ze sme domluvene,ze ji prenesu a nevadi mi to..jo a usina s pohadkou a pohlazenim a nunanim a hlazenim asi 15min ..

leila.say
autor
19. čer 2008

jooo to malá spává taky ve velké posteli.. Jenom by to bylo fajn kdyby se jen položila do postýlky a ona za hvíli usla. Protože ted když se jí chce spát, tak je protivná a trvá to docela dloho nez usne tvrdě. A v noci je ted 2 dny asi hodinu a půl vzhůru, nevím má asi divný období

liviky
19. čer 2008

tak já malou taky nosila,alejen chvíli,pak se mi zdála moc těžká tak jsem přešla na jinou metodu - s ní v náručí jsem skákala a houpala se na gymnastickém balonu,tím jsem pocvičila trochu i já a ona se mi tak nepronesla,později jsem jí dávala do postýlky a dávala jí pít čajík až u toho usla,později jí stačilo,když jsem si lehla vedle postýlky a dala ruku ořes šprušle a držela jí za ruku a o něco později jsem jí řekla,že se třeba vyčůrám a přijdu ,..no a teď jí dám ležet,řeknu že mám ještě ňákou práci a přijdu brzy,no a spinká krásně sama 😀

vikinka27
19. čer 2008

leila, my sme starsieho syna nosili pri zaspavani do 1.5 roka. ale mali sme Pechov babyvak. manzel ho nosil len tak na rukach a ja ked uz mi bol tazky, tak som si ho dala do vaku, ponosila, zaspal a zlozila.
myslim ze okolo pol roka som ho naucila vecer zaspavat na posteli a od toho 1.5 roka aj denny spanok.
nam to robilo radost, tak sme sa s nim lucili... a okrem toho, mala som istotu ze zaspi 🙂

teraz mladsieho (ma 5 mes.) sme museli nosit (tiez v babyvaku), cca od 4. mesiaca uz to ide aj na posteli, uz zaspi po kojeni, ale musim pri nom lezat, kym zaspi.
ak mas na to trpezlivost a nevadi ti to, tak ju nos a priebezne skusaj nieco ine (postel a pod.) ci sa nechyti. alebo ked uz skoro zaspava, tak ju potom zloz. v stadiu, ked neprotestuje a uz zaspi. za paru dni by sa jej take zaspavanie malo asociovat (nam to fungovalo, len to uz bol syn vacsi....)

poznam velmi malo deticiek (asi 2-3 a to mam naokolo velmi vela deti....) ktore zaspia/zaspavali len tak same od seba v posteli od narodenia. vsade muselo byt nejake uspavanie (hladkajuca ruka, nosenie, cumlik, hojdanie a pod.) cim su starsi, tym je to jednoduchsie (je toho spanku menej)....

drzim palce.

kitty68
19. čer 2008

co kdybys ji chovala a nechodila u toho jen treba sedela na posteli a postupne ji pak jen drzela v naruci a lehla si s ni
ja si pamatuju kdyz ja js byla mala a i ted ja nesnasim sama usinat mam a mala je asi po me, kojim ji ve velke posteli drzime se za ruce, napije se pak se otoci a usne a nekdy spi se mnou ale casteji ji prenesu do postylku, pac se vzajemne budime a ja na ni furt musim cumet pac se mi strasne libi 😀

leila.say
autor
20. čer 2008

kitty - malá je docela vyčůraná ona totiž pozná když sedím, a právě chce sbych chodila...No nějak to dopadne, taky na malou pořád koukám.. Je pro mě taky ta nejkrásnější...pro každou maminku je to miminko pro ni nejkrásnější..

nursik
20. čer 2008

Leilo, jak může být nějaké dítě postižené z pláče? 😖
Já naopak mám ve svém okolí maminy, které děti neuspávají a děti usínají samy. Jde o to je naučit na tuhle novinku, přijít, pohladit, dát napít nebo dudlík a odejít. Ze začátku se nalítáte, ale mimčo velice rychle pochopí, že si nic nevyřve a naučí se usínat samo. Já si nedovedu představit, že bych otrocky před spaním nosila a houpala, ale pokud ti to vyhovuje, tak to dělej dál a neřeš to 😉

kitty68
20. čer 2008

no je jedno jestli muze byt postizene nebo ne, ja osobne si teda myslim, ze to miminko to musi pekne stresovat

kazdopadne ji nenechavej vyrvat, tato metoda by se mela praktikovat od 6mesicu nejdrive

leila.say
autor
20. čer 2008

nursik:A proč myslíš že by to jako nešlo??? 😖 A jak ty to vlastně můžeš vědět. .Když to miminko řve třeba hodinu až dvě hodiny v kuse tak proč by nebylo, vím jak na tom je jeden chlapeček u nás....Právě že mě to nebaví, jinak bych se vás tady naptala jak se to dá odnaučit, ne?? 😖

kitty: vyřvat ji nenchávám, to je to nejhorší co můžeš udělat...

nursik
20. čer 2008

Leilo, no protože jsem zdravotník a nikdy jsem neslyšela o dítěti, co by brečením bylo postižené 😉 Maximálně si může udělat pupeční kýlu, ale některé děti prostě brečí a brečí bezdůvodně. Mé švagrové dvojčata - holčina v pohodě a kluk prostě první půlrok prořval - byl zdravý, najedený, přebalený a prostě řval 😒 Tvoje dítě je ještě opravdu malé na pevný režim usínání. A nemusíš být kousavá 😀

leila.say
autor
20. čer 2008

Vím to že od nás kluk, když byl malý mimčo tak prý mýval záchvaty...a oni ho prostě zavřeli do vedlejší místnosti a tak dobu řval a až se uřval tak usl...tak já nevím já si to nevymyslla..

majkeela
20. čer 2008

leilo - máš velmi správný názor... nechat vyřvat dítě je jeho psychické týrání... a to, že se postupně odnaučí řvát je bezesporu pravdu, ale neřve, protože jsi ho psychicky zlomil (to pro maminky, které tady psaly nechat vyřvat). Kamenujte mě, bijte mě, ale je to prostě tak....

Jak to bylo u nás: malou jsme uspávali na balonu. Držela jsem ji já/manžel v náručí a hopkali jsme na balonu. Vyřvat bych ji prostě nenechala a tečka. Asi v 5 měsících to přestala chtít. Bylo to téměř ze dne na den... Pak chvíli usínala u prsu. Pak už ani to nevyžadovala. Teď stačí, když si k ní já/manžel lehneme a usne sama. Všechno přišlo naprosto samo, absolutně nenásilně... Zkus ten balon... Dá se tím simulovat chůze, můžeš si opřít ruce o kolena a nepronese se tolik... Jsem ji jistá, že jednoho dne, to již nebude vyžadovat. Až na to bude připravená, tak to poznáš 😉 Hodně štěstí a držím palce 😉

leila.say
autor
20. čer 2008

majkeela - ahojky věřím tomu že se to zachvilu spraví. Vyřvat bych jí nenchala protože je to trápení miminko může sotva dýchat když dlouho plače..

hanelka
20. čer 2008

uspávám na balónu a prostě doufám, že ji to jednou přejde 😉 😒 ale třeba tě potěším - když byla malá ve věku Karolínky, taky to dlouuuho trvalo, než zabrala...jsem byla úplně hotová teda 😖 ... ale čím je starší, tím kratší dobu musím houpat, teď to máme tak 5 minut a je tuhá 😎
když byla menší a já už prostě fyzicky nezvládla ji držet a houpat hodinu a dýl 😖 😖, dala jsem ji do postýlky, ona řvala, já odpočívala...a když jsem se na ni dívala, jak je uplakaná, usoplená, zpocená, tak mi to nedalo..takhle by přece usínat neměla 😒 ,takže jsem nabrala sílu a šup na balón....
takže: vydrž, čím bude starší, tím to bude lepší, držím palec 😉

aponchie
20. čer 2008

tim,ze dite se necha vyrvat a casem rvat prestane neni podle me nejaky druh drezury jakoze se to uz naucilo a je spokojene podle me se smirilo s osudem..nevim jak to napsat aby jsi to pochopila..proste urco neni stastne..a nemyslim si,ze do 6mesicu je vhodne toto delat kdyz uz vubec!!!ja znam zdravotniky zase ze Slezske nemocnice v Opave a muzu s cistym svedomim opakovat co mi rekla primarka detske neonatologe vrchni sestra a denni lekarka:::::nenechavat vyrvat!!!!dite ma byt u maminky jako mladata u sve matky copak je odhazuji nekam na noc nebo je nechaji knucet??i ta blba kocka co ma kote je u nej a kdyz zamnouka tak hned prileti.zeby sla na vandr a nechala mnagat mlade?ani nahodou..kazde dite se jednou nauci spat a mit neco jako rezim takze kdyz uz je mame tak si je uzivejme a hlavne se o ne starejme jak oni potrebuji..jasne ,ze i spokojena mamca =spokojene mimi ,ale ja bych nebyla sama na sebe hrda ji nechat vyrvat a neceho jako spankovej rezim u ni docilit pro me je uspokojeni z ani prijit kdyz me vola nebo volala a vedet ze ona vi ze ja prijdu kdykoliv bude treba i za cenu nevyspani aj..

aponchie
20. čer 2008

a jeste sem si vzpomela na rceni:taha je jak kocka kotata.. 😀

yenn
20. čer 2008

aponchie, krasne napsano 😵

Dite nerve pro nic za nic, treba place proto, ze chce byt s mamou a je to prirozene....bohuzel se to casto v nasi spolecnosti nazyva rozmazlenosti a pro spoustu lidi je to neco, co se musi nasilim resit 😖

listicka77
20. čer 2008

Nursik, žádné dítě nebrečí bezdůvodně. To, že je zdravé, najedené a přebalené, to ještě neznamená, že nemá důvod brečet! Např. může chtít právě tu náruč mámy a je to zcela legitimní požadavek. A to, že jedno dítě z dvojčat nic takového nechce, ještě neznamená, že to druhé brečí "bezdůvodně".

Leilo a kojíš? Já uspávám jedině kojením. Položím ji do postýlky (má ji přiraženou k mé posteli), lehnu si k ní, nakojím, když usne, tak prso vytáhnu a jdu si po svém. Někdo by to asi taky považoval za "návykové" a nevýhodné v tom, že nemůže dítě uspat nikdo jiný, ale mě to teda vůbec nevadí. A je to bez toho, že by sis vytahala ruce jako opice. 😉

barunka81
20. čer 2008

aponchie, napsal jsi to moc krasne.... 🙂
Ja uspavam take u prsaa nevidim na tom nic spatneho. a nechat vyrvat miminko, mi prijde proti prirode. Mam knizku nejstatsnejsi miminko v okoli. Tam je popsano ze nejake kmeny v africea treba i japonky, nosi v 1, roce zivota miminko stale u sebe napr, ve vaku. proste ho am maminka stale u sebe i v noci a jejich mimca vubec neplacou........ 😉

kitty68
20. čer 2008

api js na tebe hrda 😀

listi opice nemuzemit vytahane ruce pac miminko opicko se drzi samo 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

nursik
21. čer 2008

Lištičko, já s nima nežila, takže nemůžu posoudit jestli dětem chybělo nebo ne, chování, mazlení a je fakt, že když tu radost máš hned dvakrát, tak je to taky o něčem jiném než když všechen čas dáváš jednomu dítku. Já myslím, že každá z nás to se svým dítětem děláme podle svého nejlepšího vědomí a svědomí 😉

leila.say
autor
21. čer 2008

listi, ano koujím, ale u toho ona neusíná..

kitty68
21. čer 2008

leila a jak je na tom po kojo? ella vzdycky usla pri krkani jak byla mladsi
jak ji kojis?
ja ted uz jen v leze a on u toho hezky bucne

hanelka
21. čer 2008

leila - úplně chápu, mi už kolem těch tří měsíců taky u kojení neusnula, i když jsem kojila vleže 😒 ale ještě mě napadlo - když jsem byla u našich a opravdu jsem s sebou nemohla vzít balón na uhoupání 😒 , uspávala jsem v Ergu, to je u nás taky na uspání naprosto spolehlivé 😉