• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jak odnaučím dvouleté dítě usínat s flaškou?

3. května 2016 
zdravim vas,chtela bych poprosit o radu jak odnaucit dvoulete dite usinat s flaskou a zaroven ji vyzadovat nekolikrat (1-3x) v noci.
Od ledna nastupuji na plny uvazek do prace a rada bych se vyspala celou noc.
jak jste naucili vase deti? a nebo je to jeste normalni, davat mlicko v tomhle veku?
predem dekuji za vase nazory a prispevky.
27. pro 2012 ve 20:13  • Odpověz  • To se mi líbí
a zkousela jsi proste lahev nedat?nebo nabidnout lahev s cajem ne s mlekem?ja jsem postupne zacla prodluzovat interval v podani lahve s mlekem, a ted ma mleko az rano, nekdy je to v pet nekdy v sedm zalezi v kolik vstane a jak se mi chce vylezt z postele
27. pro 2012 ve 20:16  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@pusolamy :slight_smile: ji je jedno jestli je to mlicko nebo caj nebo stava.... dneska poprve jsem vecer nedala.rekla jsem,ze se napije pred spanim a pak az rano.... skoncilo to oooooooobr revem,nakonec usnula,kdyz jsem u ni zustala bez mlika....a podle me je proste zavisla na te flasce....
27. pro 2012 ve 20:23  • Odpověz  • To se mi líbí
@misiko a proc v noci pije mleko? Hlad? Zizen? Zvyk?
Syn mleko v noci pil dlouho. U nej to bylo z hladu, ve 2,5 letech chodil spat i pred 17h a klidne vstaval v 8. Byl proste hladovy.
Zkusila bych mleko vice redit, pokud pije UM postupne bych davala mene UM a vice vody. To by mohlo pomoct
27. pro 2012 ve 20:35  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
ok,ale jak potom zbavit te flasky ?ji je proste jedno co pije...jestli cajik nebo stavu nebo vodu nebo mliko....hlavne,ze dudla
27. pro 2012 ve 20:44  • Odpověz  • To se mi líbí
@misiko : a dudak nema?a nemela nikdy?
27. pro 2012 ve 21:01  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
mela,ale sama si rekla neco kolem roku,ze ho nechce
27. pro 2012 ve 21:10  • Odpověz  • To se mi líbí
@misiko Dceři je 27 měs.a taky pije mlíčko z flašky. Naopak nám doktorka řekla ať s UM nepřestáváme, že nebudu schopná to mlíčko nahradit jiiným. Asi bych jí ho nedávala do postele a když ho bude vyžadovat v noci, tak bych jí ho nedala. Myslím si, že jedna noc bude hrozná, ale pak si zvykne.
27. pro 2012 ve 21:10  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Ahojky,náš syn pil v noci mléko do cca 20 měsíců.A to i 3/4 litru.Začala jsem mu postupně dávat vodu,ale i té byl schopen vypít takové množství.Jinak prostě řval,Časem se vypité množství snižovalo.Dnes už flašku nechce vůbec,ale zase je závislák na dudlíku :unamused: .Jestli máš nervy nechat ho plakat,tak to zkus.Já to neumím a ani u jednoho dítěte jsem to nedělala.
27. pro 2012 ve 22:30  • Odpověz  • To se mi líbí
Dcerku jsem ve dvou letech odnaučila pít mléko v noci (u ní to byla žárlivost na miminko, chtěla mléko každou 1,5-2h.). Prostě jsem se několik nocí nevyspala, vysvětlovala, že mléko není, pokud má žízeň, ať se napije vody, že mléko bude až ráno. Po nějaké době to vzala, vodu ji nechávám u postele stále (pro jistotu) a dál pila mléko ´´jen´´ ráno po probuzení a večer před čistěním zoubků. Teď budu rušit večerní dávku (3 roky) a ráno nechám. Mléčné moc nejí, tak jsem ráda alespoň za ten sunar :wink:
U mladší plánuji nechat mléko v noci také max. do těch dvou let. Pokud ho tedy bude v tom věku ještě pít (má Nutrilon) a ta pro změnu moc mléková není :grinning:
28. pro 2012 ve 12:56  • Odpověz  • To se mi líbí
napsala jsem vám zprávu. misiko
20. dub 2015 ve 21:22  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
sice reaguju o rok později, ale snad to někomu přijde vhod.

mám podobný problém. syn ještě před pár měsíci vyžadoval flašku až 3x za noc (je mu něco málo přes dva roky). a nedávno to skrouhnul, z ničeho nic, na jednu uspávací flašku a jednu tak přibližně kolem 5 ráno. takže já myslím, že oni se to odnaučí sami, když je v tom zlozvyku nějak moc aktivně podporovat.
3. kvě ve 13:14  • Odpověz  • To se mi líbí
Tvůj příspěvek