Jak odnaučím dvouleté dítě usínat s flaškou?

misiko
27. pro 2012

zdravim vas,chtela bych poprosit o radu jak odnaucit dvoulete dite usinat s flaskou a zaroven ji vyzadovat nekolikrat (1-3x) v noci.
Od ledna nastupuji na plny uvazek do prace a rada bych se vyspala celou noc.
jak jste naucili vase deti? a nebo je to jeste normalni, davat mlicko v tomhle veku?
predem dekuji za vase nazory a prispevky.

pusolamy
27. pro 2012

a zkousela jsi proste lahev nedat?nebo nabidnout lahev s cajem ne s mlekem?ja jsem postupne zacla prodluzovat interval v podani lahve s mlekem, a ted ma mleko az rano, nekdy je to v pet nekdy v sedm zalezi v kolik vstane a jak se mi chce vylezt z postele

misiko
autor
27. pro 2012

@pusolamy 🙂 ji je jedno jestli je to mlicko nebo caj nebo stava.... dneska poprve jsem vecer nedala.rekla jsem,ze se napije pred spanim a pak az rano.... skoncilo to oooooooobr revem,nakonec usnula,kdyz jsem u ni zustala bez mlika....a podle me je proste zavisla na te flasce....

mamkamarketa
27. pro 2012

@misiko a proc v noci pije mleko? Hlad? Zizen? Zvyk?
Syn mleko v noci pil dlouho. U nej to bylo z hladu, ve 2,5 letech chodil spat i pred 17h a klidne vstaval v 8. Byl proste hladovy.
Zkusila bych mleko vice redit, pokud pije UM postupne bych davala mene UM a vice vody. To by mohlo pomoct

misiko
autor
27. pro 2012

ok,ale jak potom zbavit te flasky ?ji je proste jedno co pije...jestli cajik nebo stavu nebo vodu nebo mliko....hlavne,ze dudla

pusolamy
27. pro 2012

@misiko : a dudak nema?a nemela nikdy?

misiko
autor
27. pro 2012

mela,ale sama si rekla neco kolem roku,ze ho nechce

veronikaka
27. pro 2012

@misiko Dceři je 27 měs.a taky pije mlíčko z flašky. Naopak nám doktorka řekla ať s UM nepřestáváme, že nebudu schopná to mlíčko nahradit jiiným. Asi bych jí ho nedávala do postele a když ho bude vyžadovat v noci, tak bych jí ho nedala. Myslím si, že jedna noc bude hrozná, ale pak si zvykne.

marton
27. pro 2012

Ahojky,náš syn pil v noci mléko do cca 20 měsíců.A to i 3/4 litru.Začala jsem mu postupně dávat vodu,ale i té byl schopen vypít takové množství.Jinak prostě řval,Časem se vypité množství snižovalo.Dnes už flašku nechce vůbec,ale zase je závislák na dudlíku 😒 .Jestli máš nervy nechat ho plakat,tak to zkus.Já to neumím a ani u jednoho dítěte jsem to nedělala.

beruska24.9.
28. pro 2012

Dcerku jsem ve dvou letech odnaučila pít mléko v noci (u ní to byla žárlivost na miminko, chtěla mléko každou 1,5-2h.). Prostě jsem se několik nocí nevyspala, vysvětlovala, že mléko není, pokud má žízeň, ať se napije vody, že mléko bude až ráno. Po nějaké době to vzala, vodu ji nechávám u postele stále (pro jistotu) a dál pila mléko ´´jen´´ ráno po probuzení a večer před čistěním zoubků. Teď budu rušit večerní dávku (3 roky) a ráno nechám. Mléčné moc nejí, tak jsem ráda alespoň za ten sunar 😉
U mladší plánuji nechat mléko v noci také max. do těch dvou let. Pokud ho tedy bude v tom věku ještě pít (má Nutrilon) a ta pro změnu moc mléková není 😀

janahalgosova
20. dub 2015

napsala jsem vám zprávu. misiko

kripli
3. kvě 2016

sice reaguju o rok později, ale snad to někomu přijde vhod.

mám podobný problém. syn ještě před pár měsíci vyžadoval flašku až 3x za noc (je mu něco málo přes dva roky). a nedávno to skrouhnul, z ničeho nic, na jednu uspávací flašku a jednu tak přibližně kolem 5 ráno. takže já myslím, že oni se to odnaučí sami, když je v tom zlozvyku nějak moc aktivně podporovat.