Jak odnaučit dítě uspávání na rukou nebo v kolébce?

nicolca22
24. zář 2012

Milé maminky, žádám o pomoc,a o Vaše zkušenosti. Moje malá skoro 7 měsíční dcera neusne jinak než houpáním v kolébce, nebo plácáním přez zadeček.. takhle ji uspávám jak po obědě tak odpoledne i večer, až mi spí opravdu tvrdě teprv přendám do postýlky, a pokud se mi vzbudí v noci když je už uložená s postýlce sama mi neusne a řve mi,musím jí opět vyndat a znova bud plácat přez zadek nebo kolébka :((( Jsem s toho úplně vyčerpaná, je to má chyba přiznávám pač jsem ji tak asi naučila, a malá si bohužel zvykla... Jak to mám odnaučit? Děkuji za každý názor a radu 🙂) Nikola 🙂

veri25
24. zář 2012

asi to chce vydržet a nechat ji brečet a třeba se pláčem uspí, náš jednu chvíli taky neusnul jinak než v náručí, ale pak jsem se na něj vyprdla, dala jsem ho prostě do postýlky, chvíli brečel, ale když zjistil že má smůlu, tak usnul..po obědě mu dám do postýlky nějaký hračky, chvíli si hraje a pak usne..chce to pevný nervy..držím palce 🙂

citun
25. zář 2012

Tak to bude fakt těžký.Já mám taky rozmazlence co usíná jen u prsu a spí ve velké posteli.Jak píše veri asi zkusit nechat vybrečet.A co dudlíka nechce?To je perfektní věc!Starší děti ho měly a usínaly sami!Přeji pevné nervy! 🙂

coxa
25. zář 2012

Určitě to chce se obrnit a dva - tři dny vydržet, my si takhle jeden čas rozmazlili staršího syna, že usínal večer jen když jsme ho drželi za ručičku, vydrželi jsme to měsíc a pak jsme se zasekli a přestali to dělat, dva - tři dny byl problém a pak už klid. 😉

ivular
25. zář 2012

Ahojky, náš malý má taky problém s usínáním. Když byl starý jako ten tvůj, uspávali jsme ho na rukách a aby to nebylo tak fyzicky náročné, seděli jsme u toho na gymnastickém míči a pohupovali se. Po usnutí jsem si k němu lehla do manželské postele - tam spí se mnou doteď. Zhruba od jednoho roku sám od sebe to houpání na míči přestal potřebovat, takže teď už si rovnou jen lehneme do postele, on se chvíli převaluje, občas kňourá, nakojím ho a za chvíli spí. Plakat jsme ho nenechávali nikdy. Jo a vždy u usínání pouštíme zvuk větráku odtud: uspavac.cz, docela to pomáhá
PS: rozhodně netvrdím, že nás postup je jediný správný 😉

cuma
1. říj 2012

Malá taky vyžadovala kolébání a spaní na mě,pak přeložení do postýlky,ale ve dvou měsícíh jsme to utly,2večery byly krušné,ale od té doby ok.Přes den jsem ji tak uspávala do roka,pak si sama řekla,že stačí, když si lehnu vedle ní.Ale čím dřív si odvykne,tím lépe pro vás oba.

lucie_praha
18. pro 2012

Odnaucit nevim, ale jak si ulevit ano. Koupili jsme houpadlo na babyvak cz. Dalsi moznost (ale ne tak pohodlna) je uhoupat detatko na gymnastickem mici. Posadite se na mic, na klin si date malou matraci (pouzivali jsme tu z kolebky) a na ni do zavinovacky zavinute dite. Nasi dceri je 7,5 mesice, jako mala mela koliky, houpali jsme ji hodne. Cca od sesteho mesice houpeme uz pouze na dva denni spanky. Vecer spi na velke matraci, ktera je umistena na zemi, aby se ji nic nestalo. Nakojim ji, pak ji prevratim na brisko, lezim vedle ni a hladim ji po zadech a rikam ji, ze ji mam rada. Toto funguje vetsinu noci, tedy pokud ji zrovna nerostou zuby. Je to mnohem prijemnejsi nez houpani. Proste jsem to jednou zkusila a ono to fungovalo. Pres den tak ale bohuzel alespon prozatim neusne. Ale nevzdavam to a prubezne to zkousim i pres den.

misicka455
18. pro 2012

Položit do postýlky a být tvrdá za čas se to poddá. Když zabrečí ukázat se , že tam jsi , pohladit - Nezvedat s postýlky !!! A tak to dělat prostě do aleluja 🙂)) Jestli bude mít nějaké záchvaty tak potom zvednout pochovat , dát pusu a říct, že se bude spinkat a prostě pořád dokola. Pustit třeba kolotoč nad postýlkou nebo nějakou utišující hudbu . A sobě čokoládu na nervy 🙂))