Jak odnaučit miminko usínat v náruči?

martina254
19. srp 2012

Chtěla bych se zeptat, zda mi některá maminka poradí, jak odnaučit miminka (6.měsíců), aby usínalo výhradně v náručí. Náš malý jinač neusne a jelikož má téměř 9 kilo, tak se pronese a má záda se ozývají. Metoda typu nechat "vyřvat" se mi moc nezamlouvá. Když se položí do postýlky, tak si chvíli hraje, ale v okamžiku, kdy chce spinkat, tak pláče a jeho pláč se stupňuje, dokud ho nevezmeme a neuspíme v náručí! Děkuji za radu!

dana3262
19. srp 2012

Ja myslim, ze neexistuje. Nekdo je chovač a nekdo nepotrebuje nebo dokonce nechce. Nas prvni totalni chovac, houpac, nosic a vsechno mozny a druhyho chovani temer obtezuje a usina sam..

ja.na81
19. srp 2012

Co chodit spat s nim? Lehnout si proste vedle neho? My to tak praktikovali, proste jsme si spolu lehli a kdyz maly usnul, odesla jsem... ale on fakt nejpozdeji do pul hodky spal (nevim, jak bych se tvarila, kdyby mu to trvalo treba vic nez hodinu 😉 )... nicmene uplne sam usina az ted asi tak 2 mesice (jsou mu akorat dva roky 😉 )

hojda
19. srp 2012

Zkus knížku Každé dítě se může naučit dobře spát, je tam plno rad. 😉

olcab
19. srp 2012

My jsme třeba docela dlouho usínali u kojení,kojila jsem tak dlouho dokud neusnula a pak jsem jí přendala do postýlky ,když už byla trochu větší tak jsem tam s ní ležela,občas chtěla i držet za ruku,když usínala a pak jednou pořád plakala a nechtěla mě tam tak jsem odešla a do 10 minut bylo ticho a naučila se to sama,to bylo tak v 1,5 roce

zazana81
19. srp 2012

Musíte k tomu oba dozrát - až budeš vnitřně přesvědčená, že to tvé miminko zvládne samo, tak to vycítí a opravdu to zvládne. Pokud k tomu nedojde, tak doporučuju miminko uložit a chodit k němu, vždy mu něco říct, ono to časem pochopí. Asi to chce trpělivost a zkoušet, co pomůže. U nás to šlo až od roka. Zpětně opravdu vidím, že dítě ke všemu dozraje, nic není definitivní, jen to chce čas.

karchinka
19. srp 2012

souhlasím s holkama, že každé miminko je jiné... a je to taky o návycích od narození, asi je na to zvyklý už dlouho... ale taky uznávám metodu položit a chodit k němu 🙂 nám to teď funguje už u druhého, dám do postýlky, podám hračku nebo muchláčka, hodně nám pomáhá i dudlík, sednu kousek od postýlky, ať mě nevidí, a když kňuká, tak přijdu, podám hračku, pohladím, dám mu svoji ruku a pak zas odejdu... a taky jsem už u prvního zjistila, že miminka mají mezi očičkama "uspávací knoflík" - když ho hladím na nose/čelíčku mezi očičkama, tak když je už připravený na spaní jenom mu to nejde samo, většinou usne 🙂

dlabinecka
19. srp 2012

Já obě děti odnaučila tak, že jsem je prostě položila do postýlky, sedla si k nim, chytila je za ručičku a mluvila na ně, hladila, zpívala, cokoliv... časem mě přestaly potřebovat. synek po pár dnech, s dcerkou jsem sedávala měsíce 🙂

hamma
19. srp 2012

Podle mě tvoje miminko prostě potřebuje usínat v náručí a umí si o to říct a je dobře, že ty to respektuješ a vycházíš mu vstříc. Odnaučovat něco je nesmysl - až to bude umět, tak začne usínat jinak a nebude potřebovat, abys ho nosila v náručí. Neboj, do 15 ho tak uspávat nebudeš 😉

katyxq
19. srp 2012

Lehnout si do postele s ním, každě dítě má jinou potřebu tělesného kontaktu.

sarinka123
20. srp 2012

Ahoj, 6. mesacne babo potrebuje este pri zaspavani citit matku, jej vonu a deti sa s ním upokojuju. Ja som si 200 krat povedala, ze na rukach nie, ale potiahla som to s bolestami križov do 1 roka. Oducila som ku to tak, ze som si isl lahnut s nou a cez mreze postielky je davala ruku, aby mala moj kOntakt. Hned to nepojde, bude ti zaspavat aj hodinu, ale zo dňa na den to bolo lepsie a lepsie a teraz zaspi do 10 minut. Este som ku hladkala po chrbatiku. A dieta vyplakat ? Kokos to co je za dnešná metoda. Dieta nas placom vola o pomoc, lebo nas potrebuje a boji s byt same. Jasne, ze po hodine placu zaspi chuda, ale od vycerpania placom.

beruska1989
20. srp 2012

my jsme toto praktikovaly až do 1,5 roku každý večer, a přes den spaní jedině v kočárku, jakmile jsme položili do postýlky začal šílenej řev. sedla jsem si s ní na kraj postele a houpala v náručí, bylo to už potom dost náročný, ale vždycky jednou za čas jsem to zkusila, lehla jsem si do postele vedle postýlky, malá chtěla ručičku, a povedlo se (bylo to loni v září) potom už nechtěla ani ruku, a v červnu jsme se stěhovali(ještě je s námi v ložnici),dám do postýlky, pusinku, zavřu dveře a spí, a i odpoledne.

takže to chce opravdu čas aby k tomu dítko dozrálo. my jsme důkazem🙂

a o tom hlazení nosíku jsem taky slyšela, i jsem to zkoušela, malou to sklidnilo, ale aby usnula to nee

kaleilah
20. srp 2012

Nechci moc prudit, ale naučili jste si ho na usínání v náručí, protože vám to tak vyhovovalo, bylo to pro vás příjemný, mí ho u sebe - to všechno je logický, ale nevim proč by jste teda chtěli měnit to, co všech vyhovovalo... až bude mít mimčo potřebu usínat samo, dá vám to najevo. Ale to, že mu je přece půl roku neznamená, že najednou nebudete mít chuť a čas ho uspávat, ne?

andelka
20. srp 2012

My jsme měnili způsob uspávání už několikrát 😀 Jako mimčo usínal u prsa nebo houpáním na baloně, pak usínal stulený u mě, spával v mojí posteli, od 8měsíců usínal při kojení v náruči a pak jsem ho přendávala do postýlky. Později ještě usínal až po nakojení v postýlce, hladila jsem ho, držela za ruku a zpívala. Od roka asi usínal sám, ale musel tam s ním někdo být. Teď jsme tam chvíli, a kdyžtak se vracíme na chvilku, usíná sám v postýlce. Mladší usíná při kojení. Něbo ho někdy přes den uhoupám na baloně, když vidím že by spal ale nejde mu to. Uspávám ho v obýváku a pak přenáším. Dřív do postýlky, teď k sobě do postele, protože se v noci dost budí, tak spí se mnou. Uvidíme jak to bude dál. Nedávám kluky spá hned dohromady, protože starší občas dost vyvádí před usnutím, otravuje a vymýšlí si, co furt chce, a povídá dost nahlas...mladšího by to asi rušilo a uspávání by bylo na mnohem dýl, než by sami usli oba. Starší ještě nechápe, že nemá hulákat, že mimi spinká, nebo chce spinkat.

jancip
20. srp 2012

My s usínáním bojujeme od narození. Nyní (6 měsíců) přes den uspávám v proutěném koši na kolečkách, abych s ním mohla jezdit (v poloze na boku, s obličejem zabořným do plyšáka, dudlem a plinkou přes hlavu) a večer v naši posteli (opět na boku, s dudlem, plinkou). U toho se ale kroutí, přetáčí, vytahuje si dudel a já ležím a trpělivě vracím, dokud neusne. Nejdůležitější je ale u nás vychytat správnou dobu. Uspávta ani brzy, ani pozdě. Jinak pak řve.

slundo
20. srp 2012

nasemu je rok a taky je to vylozene chovaci typ. Ale už někdy usne i sám, povídá si v postýlce a pak usne 🙂 Ale když má chovací, tak se chová....vetšinou už mu ale stačí jen chvilka. Asi potřebuje k usnutí cítit přítomnost rodičů. Jinak dát spát vedl e sebe do postele u nás nefunguje....to raději zkoumá a vymejšlí lumpárny , ale spát to teda ne 🙂

ssassi
20. srp 2012

tak co šátek nebo nosítko? u nás byla záchranou před zlomením mých zad hacka http://www.branakdetem.cz/hacka-pech.htm . uspala jsem ho v šátku a pak přendala do hacky, kde krásně a dlouho spinkal, protože jsem ho houpala. pak už se naučil usínat přímo v té hacce. až posledních asi 14 dní večer usíná v posteli se mnou. přes den hacka nebo kočár. netlačím na dítě. nikdo by neměl. respektuj ho a buď mu vždy k dispozici.

pajduska
30. říj 2012

Ahoj, já Kačku uspávala v náručí cca do druhého měsíce...zabalila jsem ji do zavinky, chvilku pochodila, pohoupala a když začala usínat tak jsem jí frkla do postýlky. Kolem třetího měsíce jí to začalo vadit, chtěla položit a usnula sama...dlouho chtěla spát jen v zavinovačce na zádech...teď je jí pět měsíců, spí už bez zavinky a polohu si určuje sama..většinou na boku a muchlá si plínku..se spaním s ní nikdy nebyl problém, od narození chrupe celou noc, teď má ustálený režim 19:30/20:00 až 6:00..jako hodinky🙂

sona_sv
30. říj 2012

Možná se mnou většina z vás nebude souhlasit...ale neměly bychom být otrokem svých vlastních dětí...tím nemyslím, že bychom tu pro ně neměly být, když nás potřebují, to ne...pro dítě vše, pokud to vyhovuje oběma stranám...ale pokud dělám kvůli dítěti něco co mě nevyhovuje a třeba i bolí (záda atd.), není to dobře...pokud není spokojená máma, není ani dítě, vycítí to. Na tzv. vyplakání je ještě maličký, ale až bude starší, nebála bych se toho...u nás to fungovalo, hrozně si vynucoval spoustu věcí a myslím, že není dobré, aby bylo vše po jeho...rozhodně to nebylo ze strachu, ale jak říkám už byl větší 🙂 Hledala bych jinou metodu, zkoušela bych třeba si s ním lehnout, ale pokud ti nevyhovuje ho nosit v náručí, nedělej to!!!

zmana111
9. lis 2014

Náš Jaryk(zanedlouho 9 mesíců) je taktéž chovací..Hrozně dlouho měl od narození problémy s bříškem(koliky) a tak jsem ho pomale ani nepoložila...,pořád jen plakal a plakal.... v kočáru jsem s ním musela skoro pořád houpat(tak jedině spal asi 2 mesíce),pak už jsem tak houpat nemusela,ale v kočáru neusl a jedině v náručí a pak jsem ho šupla do kočáru a tam spal...Později zase v kočáru vůbec ne a jedině v postýlce,ale zase sem musela před tím uspat v náruči... Metodu ,,kontrolovaného pláče" už jsmetaky zkoušeli,ale byl to horor! Usl třeba až po 2 hodinách,jen řev a řev ☹ Před tím jsme spolu vlezli do postele,mazlili se,pak jsem ho nekonečně dlouho pokládala a pokládala,ale nic...Leze po posteli,po mě,hraje si a až je dost unavený,tak jen řve,ale ležet vedle mě ani v postýlce nechce(sám) ☹ Jednou jedinkrát se mi podařilo,že usl sám,když jsem ho hladila po obličeji 😀 ..... Čekala jsem nějakou účinou radu maminky,myslela jsem si,že je to špatně,že sepořád jen uchovává,ale jsem mile překvapená a souhlasím s Vámi,že prostě příjde čas a budem si v klidu lehat třeba spolu a bude usínat sám 🙂

alexi88
30. lis 2014

Ahoj holky!ja jsem bezradna a zoufala :( syn ma uz rok aj 7mesicu malem 13kg a neusne jenom pri noseni...ja mam 158cm a 50kg takze pater mam doslova v haji......skousime s chlapem vse mozne ale nic nezabira ..ja jsem uz na krajicku zhrouceni...

dokument
30. lis 2014

Tak si s nim lehni, pockej az usne a pak ho prenes. Aspon si nebudes nicit zada. Jak usne, dej ho do postylky a je to. Delam to taky tak.

katgatoo
15. zář 2017

Já už jsem na to nějak rezignovala. Malá je schopná přes den nespat, když jí neuspím "po jejím" v ruce, prsem nebo v kočáře (a i z něho často vyndavám na chování). Prostě doufám, že se to jednou nějak zlomí. Dokáže vyvinout takový řev, že si rve vlasy, fialoví a tak...na to žádné pohlazení neplatí. Dudlíka bohužel nechce. Šátek a nosítko bojkotuje.

valkyra22
23. črc 2020

@katgatoo Ahoj, právě jsem si přečetla Tvůj příspěvek, který je už několik let starý, ale je to hodně podobné tomu, co prožívám já. Mohu se zeptat, jak se to u vás zlomilo?

katgatoo
12. srp 2020

@valkyra22 Začala pak usinat u prsa, ale obecně bylo s ní usínání vždycky challenge. Teď taky neusne sama, chce číst a povídat si. Přes den už vůbec nespí. Už mám druhou a ta je úplně jiná, skoro nebrečí 😁