Jak odnaučit noční stehování do postele rodičú?

poupe
9. říj 2009

ahoj,nemate nejake nenasilne tipy?Vzdy kolem 1h mame malou v posteli a ja to ani nezjistim,az kdyz me nekdo kopne 🙂 V dubnu se nam ma narodit druhe ditko tak bych ji to chtela nejakym zpusobem odnaucit

olivova
3. pro 2009

a co tak prisunut este jednu postel k manzelskej? Aspon my tak fungujeme 😅

edita84
4. pro 2009

to sme už skúšal ked ešte mala postielku a ešte ľahšie sa k nám dostala dnes večer to uť bolo lepšie lebo len nadránom tam prišla a to nie do stredu postele ale na kraj ku mne a v pohode sme sa vyspali no dúfam že sa t bude len zlepšovať.

edita84
4. pro 2009

takže túto noc malá prespala vo svojej posteli len ráno okolo pol šiestej k nám prišla juj ale som perfektne spala. neviem čo sa jej porobilo asi to že som jej pohrozila že ked pride k nám tak ju zoberem do pivnice k potkanom fuj to som ale matka čo? hambím sa strašne ale asi to pomohlo?

lblb
11. pro 2009

ja som sa uz tri noci po sebe nevyspala. maly k nam pricestuje do postele pravidelne kazdu noc a pokial si lahne a hned zaspi, tak mi to nevadi. lenze teraz posledne noci zacne hukat zo sna, kope ma, vymysla nezmyselne veci ako napr.ist kupit rozok a pod., a neda si vysvetlit, ze teraz je v noci zavrety obchod, vynucuje si to hroznym vrieskanim, neda sa prebrat a nepomaha ani pekne slovo... som zufala, fakt neviem co by na neho v noci platilo...muz ho par krat aj capol po zadku, to zabralo, ale nechceme ho este aj v noci bit, on sa potom aj tak preberie natolko, ze bud zaspi az o nejaku hodinku alebo nezaspi vobec. a to sa nam stalo teraz tri noci po sebe... dnes bol hore o 4.40, narobil cirkus, potom sa dlho pri mne mrvil, nedovolil mi odist ani do druhej postele, aby sme sa ako-tak vyspali, tak som zostala pri nom a nezaspal ani do vtedy, kym muzovi nezazvonil budik. tak som ho o 6h vyhnala celkom z postele a o 11-tej na obed bez komentara pomaširuje spat...keby v noci aspon tisko lezal ale on je uz potom prebraty, mrmle si, vymysla aj dva krat cikat a mrvi sa pri mne, ze ma az vytlaca z postele...no hroza!!!
on ma sice svoju detsku izbu, ale spava s nami v spalni na svojej velkej posteli. myslim, ze by ani prestahovanie postele do detskej izby nepomohlo, ked ani v spalni s nami neprespi celu noc sam...
poradte nieco ine, prosim...som hotova!

sisi33
11. pro 2009

Ahojte baby, nas maly s nami spinká... uložíme ho spinkat do postielky, ale v noci sa prebudí a začne plakat, kým si ho nevezmem k nám do postielke. Potom uz spinká (niekedy je síce strasne vyspatý a chce sa hrať, ale to je len obcas). Uz som skusala odnaucit, ale baby on je schopný plakat aj 1,5 hodiny. A to som pri nom, hladkam ho, rozpravam sa s ním alebo ho len drzím, ale on len place a place ako zmyslov zbavený az kým si ho nevezmem (lebo to nevládzem pocuvat, proste fakt "stratím" nervy a vezmem ho). Potom sa ukludní a zaspí vo veľkej posteli. A to som skusala cez den. Inak takéto cirkusy robí aj v noci. Je na to nejeké riešenie?

jaaty
12. pro 2009

Možno by som skúsil od neho odísť -daj mu pusinku, roulúč sa, povedz, že musíš napr. umyť riad a prídeš za ním o chvíľku. Ak bud plakať prí´d napr. o 5 minút a zopakuj mu to, čo si mu už povedala -trvaj na svojom.Skús to najskôr cez deň, ak sa bojíš nočného plaču 😉

marselina
12. pro 2009

já si myslím že časem se děti přestanou stěhovat sami.náš kubíček od roku a půl spinkal sám ve svém pokojíčku na válendě a nikdy nechodil.
ve 2 a půl letech mu zjistili astma a od té doby se k nám do postele v noci nebo ránem přistěhuje.bojí se totiž tmy,myslí si že ho ta tma dusí a škrtí,tak že ho necháváme.
doufáme že astma do věku 6ti let odezní a s ním i stěhování se do našeho pelíšku.
mladší spinká v postýlce sám,když se v noci vzbudí,vezmu ho k sobě,jen si cucne mlíčka,a opět usne a já ho v klidu přendám do postýlky.

zuzin78
12. pro 2009

ahojte, dcerka spi vo svojej postielke v noci,ale ked sa zobudi hned sa postavi v nej a caka kedy ju zoberiem k nam do postele, tam si cucne s mlliecka, a zaspinka. je stale kojena, tak este ju nechcem dat do detskej izby. niekedy vydrzi spat v postielke az do rana, inokedy sa zobudi presne o polnoci, a ide k nam. zatial mi to nevadi,ale casom budem musiet drobcek pochopit, ze ma aj vlastnu izbicku. 😵

zuzula20
13. pro 2009

sisi33 - u nas je to presne to iste, zacalo to asi pred mesiacom, dovtedy dcerka nemala problem spinkat vo svojej postielke v detskej, ale neviem co sa zmenilo a zrazu vyvadza dovtedy kym ju nevezmem k nam do postele. Tiez ma vydrz a je schopna plakat aj dve hodky, zacala som ju ale teraz odstavovat od nocneho kojenia tak som zvedava ako to dopadne. a snad sa jej ten spanok zlepsi, ale tiez potrebujem akutne vyriesit problem spania v nasej posteli.

miskinadamko
13. pro 2009

jaaj tak my mame tiez tento problem. odvtedy ako sme dali malemu dole s postielky bocnicu je stale v nasej posteli, kedykolvek v noci pribehne, najlepsie na tom je ze nikdy nejde za MM, ale obide ho okolo celej postele a ide za mnou a vzdy spi len na mojej casti postele 😝 .ja som si uz nejako zvykla, ale bola by som rada keby to islo nejako odnaucit, prave sa stahujeme tak dufam ze v novom ked bude mat vlastnu izbicku a "velku" postel ho to prejde, aj ked moc tomu neverim 😕 😅

sophia2
16. bře 2011

Ja mám presne taký istý problem, mala ma 14 mesiacov, zacalo sa to asi pred mesiacom, dovtedy pekne spala v postielke celu noc, potom ju ominali zubky tak som ju parkrat zobrala cez noc k nam do postele a riadne si na to zvykla. Takze uz asi mesiac sa zobudi okolo tretej rano a vola na mna, stoji uz v postielke pripravena, ze ju zoberiem. Uz ju ani neuspim na rukach ukazuje stale na nasu postel, takze ked sa chcem vyspat do postele, kde hned zaspi, potom ju prenesiem do svojej postielky. Nechcem skusat, uspavat ju znova vo svojej postielke, lebo viem, ze ona bude strasne plakat a jedovat sa , neprestane plakat vydrzi plakat aj dve hodky. Neviem co s tym, ako ju to odnaucit.

senja
17. bře 2011

@sophia2 A proc ji to chces odnaucovat uz ted? Je to pro vas ted hodne nesnesitelne? Zkus chvili vydrzet, pokud nechces zadne nasili. Mame to same s nasim klukem a ted nam pomalu zacina spavat celou noc u sebe. Predtim vzdy se probudil uprostred noci, postavil se v postylce a volal na nas, at ho vezmem. Manzel tomu rika "Stoji se sbalenymi kufry a ceka na prestup" 🙂

benjik
17. bře 2011

@sophia2 a ty ji kojíš? Naše malá teda má už postel od 13.měsíců,ale tím,že ji ještě kojím,tak se přesune v noci vždy k nám. taky ji to potřebuju odnaučit,dřív to šlo,ale ted se budíme docela rozlámaný. Bohužel,já vidím,že to půjde až se v létě přestěhujeme a bude mít svůj pokoj. Jinak by to asi nešlo bez řevu a na to naše babi už nemá nervy.

sorciera24
17. bře 2011

@sophia2
@senja
@benjik mame ten isty problem ako sophia, ale maly je uz starsi.....nekojim od 15. mesiacov, takze tym to nebude a zacal to robit cca. pred mesiacom.....spal pekne v postielke....aj celu noc, ale teraz sa uprostred noci postavi a pyta sa ku mne do postele....neviem, co s tym...?....dufam, ze to je len nejaka faza, ktora zas prejde....

benjik
17. bře 2011

@sorciera24 no je pravda,že u nás je naučená fakt jen díky mlíku,takže doufám,že až přestanu kojit ( no snažím se o to už půl roku) tak pak to přestane.

sophia2
17. bře 2011

@benjik nie nekojim, uz od 5 mesiaca. Vsetko bolo ok donedavna, ale asi uz mesiac to trva, niekedy sa zobudi aj 2 x za noc a darmo ju uspavam v postielke, stale len place a jeduje sa az kym ju nezoberiem. Este donedavna ked sa zobudila tak som ju zobrala na ruky a pekne zaspala........... Uz sa snazim ju aj cez den uspavat tak ze lezi pekne v postielke a sama zaspi ked ju hladkam a spievam jej, celkom sa mi to dari, tak uvidim ako bude dalej...

senja
18. bře 2011

@sophia2 Nasemu malymu je rok a 8 mesicu, delaval to kolem 1 roku nejvic asi. Ted uz posledni mesic spi 5 noci v tydnu sam u sebe. Vydrzte a zadne nasili. Leakrka mi rikala, ze dite kolem roka si zacina uvdomovat, ze je zranitelne a proto ma ze vseho strach. Potrebuje rodice, aby byli nablizku 24 dni denne. Fakt radsi ne "neodnaucujte" silou, ono se to spravi samo.

petrahy
18. bře 2011

Ahojte vy mate menšie deti je to prirodzene ze dieta sa vracia a potrebuje istotu maly ked isiel do vlastnej postele vsetko bolo v poriadku to sme k nemu ale stavali a chodili s nim kazdu noc cikat zrazu sa zobudzal na cikanie sam a mal to spravene tak aby videl a isiel späť do postele raz ho vsk starší súrodenec tak strašil s pavukmi ze odrazu prestal spavat na svojej postelli a zacal chodit k nam postel sme mu dali inu zaspava na nej v noci sa ide vycikat a pride k nam ale nie vzdy neriesim to myslim ze len potrebuje istotu a byt s nami ved kolko casu s nim travi napr. manzel ked je do vecera v praci a v noi ide spat neskoro? Aspon v noci nech vie ze ma ocka pri sebe