Jak odnaučit noční stehování do postele rodičú?

poupe
9. říj 2009

ahoj,nemate nejake nenasilne tipy?Vzdy kolem 1h mame malou v posteli a ja to ani nezjistim,az kdyz me nekdo kopne 🙂 V dubnu se nam ma narodit druhe ditko tak bych ji to chtela nejakym zpusobem odnaucit

kristi
9. říj 2009

nase se tedka taky nejak dost casto stehuje k nam, nevim proc, vzdy spala klidne. Jsem uz 4 noci pomalu nespala, mi to proste vadi, tak ji vzdy prenesu a stejne pak zase prijde, taky nevim, co s tim

samik2008
9. říj 2009

holky tak mi máme doma 4 letou holčinu a dělá to dotedka.usne v pokojíku a já ráno zjistím že spí s náma,někdy se proberu ale většinou nee,ona si lehne k nohám a je to.ani jí nevadí že není přikrytá. 😉

jjaanca
9. říj 2009

Já s tím nemám zkušenosti, a mám mladší dítko, ale jako laika mě napadá prostě dítě vzbudit (ne přenést spící) a nesmlouvavě poslat do své postele. Bude mu to nepříjemné, tak to snad přestane dělat 😅

med
9. říj 2009

U nás to začalo po nemoci, kdy jsme si jí párkrát vzali do postele, protože měla vysoký horečky. Strašně rychle si na to zvykla, stupňovalo se to a pak už s náma i usínala... Vzhledem k tomu, že máme postel jen šířku 140 cm, a ona téměř každou noc spala napříč, se to vážně nedalo vydržet. Zkoušeli jsme snad všechny různý fígle, abysme jí přestěhovali zpátky do svýho pokoje, ale to byla vždycky hrozná scéna.... Nakonec jsme vyměkla a přestěhovali jsme jí postýlku do ložnice, protože se nedalo spát na 20 cm. Sice mi to vadí, že spí v ložnici, ale aspoň ve svý postýlce... A to mám několikrát za noc ruku v její postýlce, asi se bojí, že je tam sama nebo co...
Taky by mě zajímalo, jak se dá tohle odnaučit :(

timbouctou
9. říj 2009

No to my máme malého v posteli normálně. Prostě odmítá spát ve svém, ječí a vřeští a pak stejně uteče. Teď mu budem dělat jeho pokojík, jsem zvědavá, jestli tam se mu bude líbit. Třeba mu tam bude tak dobře, že tam bude i spát. Jinak fakt už nevím, co s ním. Když jsem kojila, tak usnul u prsu a v pohodě dál spal ve své postýlce. Ale pak jsme ho chtěli naučit usínat samotného, ajk je ta metoda, že k němu v pravidelných intervalech přijdu. První večer se uřval za necelých 10 minut a druhý večer už prostě neusnul. A pak asi měsíc jsem musela chodit spát s ním, jinak jakmile byl sám v posteli tak hned hysterák. Tak to ještě bude veselé 😒

zdenka26
9. říj 2009

Tak malý spí od narození snáma,pokojíček má zařízený ale spát tam nechce a nám to vlastně tak vyhovuje.Chceme ho mít u sebe,jsme na něm s manžou hodně závislí.Ale je pravda že kdybych chtěla druhé dítko(což mi nechceme)tak bych to řešila

jjaanca
10. říj 2009

timbouctou - koukám, že máš jen o 2 měsíce starší dítko. To už spí v normální posteli (ne v dětské postýlce)? No já nevím, ale existuje přece střed mezi "nechat dítě vyřvat aby spalo samo" nebo "spí s námi v posteli". Mě se totiž z toho nelíbí ani jedno, takže malá spí ve své postýlce, ale s námi v ložnici. Taky byla zvyklá usínat u prsu, ale odnaučila jsem jí to, ne drastickou metodou 5-10-15, ale dala jsem jí do postýlky, ona samozřejmě řvala a sápala se na mě, já byla u ní, nahnutá do postýlky jsem jí hladila, mazlila, ale nevyndavala. Teď už není problém. Posýlku převezeme o obýváku, uložim jí, ona nás vidí že sedíme na pohovce a usne. Když je nemocná tak jí nechám spát u sebe v posteli, takže to pak na mě zkouší, ale už ne moc a za chvíli se vrátíme do starých kolejí. Až bude normální postel tak uvidíme, ale s námi spát nemůže, máme úzkou postel a já se nikdy nevyspím (když byla nemocná). Možná to bude zkoušet, budou scény, ale v tomhle mám jasno, budu neústupná i za cenu, že se všichni pár nocí nevyspíme.

iloha
11. říj 2009

Jediná rada, odnášet a odnášet a odnášet. 😉

shaula
11. říj 2009

Tak my máme kluky zatím mladší, než vy ostatní, ale prozatím to u nás funguje tak, že večer je dám do postýlek (ty mají ve svém pokoji, v ložnici totiž málem ani neprojdeme kolem postele, natož, aby tam vlezly postýlky 😀 ), a jsem u nich, než usnou. V noci se bohužel stále několikrát budí ☹ , musím dát dudlíka, případně napít, znovu uložit a spí dál. Když někdy neusnou, tak je uprostřed noci nebo nad ránem přenesu k nám do postele a spíme spolu 🙂 Jsem zvědavá, jak to dopadne časem, až budou mít normální postele... 😖

timbouctou
11. říj 2009

jjaanca - no ono jde dítě položit pouze v případě, že se tě při tom pokládání pustí. Ale když tě vší silou drží za cokoli co má zrovna na dosah, tak ho těžko odložím, že. Chci to udělat tak, že nejdřív odstavím jednu naší postel a místo ní dám jeho. A až si na ni zvykne, prostě ji odstěhujem vedle. Já si myslím, že když tam bude mít svoje věci na které je zvyklý, a osahá si to a tak, že to nakonec půjde. Podle mě je ten zásek hodně podmíněný právě tou určitou postýlkou, ve které se mu to příkoří stalo. Víš co myslím?

lenkazdenek
11. říj 2009

Ahoj,tak naše se taky občas stěhuje k nám do ložnice,prostě jí uspím u ní v pokojíčku a on buĎ spí do rána u sebe,nebo se vnoci (nechápu jak v té tmě najde cestu) přestěhuje -občas i s polštářem 😀 k nám a jeikož sem byli dlouho zvyklí spát všichni 3 v jedné postely tak mi to ani nják nepříde 😅 doufám,že časem se to odnaučí 🙂 jsou dny kdy k nám opravdu vůbec nepříjde,nebo až ráno říct si o mlíčko 🙂
Jinak u nás by to s tou postelí asi neklaplo,malá svojí postýlku nesnášela,má radši tu velkou postel co má teĎ 🙂

kim
12. říj 2009

Ahojky, tak u nás je to taky tak, že se stěhuje k nám....my jsme do konce září bydleli jen na podkroví v jedné místnosti a malá postýlka pro daníka byla už od roka a čtvrt malá, pořád se mlel a otáčel a narážel do šprušlí, takže od roka a čtvrt spal jen s náma ve velké.Na konci září jsme dodělali spodek baráku a přestěhovali jsme se a malýmu koupili rovnou postel 200x90, sice je s náma v ložnici, ale změna proběhla krásně!!!!Naučil se hned usínat večer sám, jen prohlédneme knížku a odejdu a za chvíli chrní 😎 Někdy spí až do rána u sebe, někdy se vzbudí třeba kolem 01hod a chce ke mě.Já v tom nějak problém nevidím, v pubertě už určitě k nám chtít nebude 😀 a tak si užívám toho, že chce být v naší přítomnosti a vážně v tom problém nevidím 😉 😉 😉 😉

timbouctou
13. říj 2009

lenkazdenek - no já právě taky doufám, že až bude mít vlastní "dospěláckou" postel, že situace se radikálně změní 😀 😀

kim - taky to tak vidím 😀

lenkazdenek
13. říj 2009

Já v tom taky problém nevidím-dělaly sme ze ségrou to samý 😀 řekla bych ,že je to asi normální 🙂

poupe
autor
14. říj 2009

nebudte naivni my mame dospelackou postel 😀
chtela jsem ji to odnaucit z toho duvodu,ze se narodi maly,myslim,ze se vsicky nevejdem 😝

pavlina05
18. lis 2009

Holky, náš malý spí také s námi v posteli ☹ JAk jej dostat do postýlky? 😅

majatob
18. lis 2009

koukam, ze nejsu jedina s malym zavislakem 😀 tobik usina se mnou,ale ve svoji "dospelacke" posteli od zhruba 16 mesicu, v noci se pravidelne kolem 3-4 rano stehuje ke mne, coz by mi nevadilo, ale jak roste brisko, zacina mi to byt trochu nepohodlny a hlavne me stve, ze mi neustale hrabe rucickou po obliceji a ja u toho nemuzu spat 😝 Jenze je mi jasny, ze jak se narodi mimco, budu je tam mit oba dva nasackovany celou noc 😀 asi budeme muset dokoupit jeste jednu velkou matraci a rozsirit nase letiste nebo nevim 😀

anta
19. lis 2009

Nám tedy zatím malý spinká ve svém pokoji. Spí tam od narození, tak se nechám překvapit, kdy k nám taky začne chodit, začne-li 😉

zuzik03
19. lis 2009

myslím, že odnášení zabírá, k nám se taky malá vždycky se řevem v noci přestěhovala (spí v normální snížené posteli, takže vstane a přejde sama), zpočátku jsem to nechala být, ale pak mi to začlo vadit, hrozně kope, tak ji vždycky vezmu zpět a ležím tam s ní dokud znovu nevytuhne (občas teda vytuhnu i já 😉 ), ale posledních pár nocí to zabírá a spí tam s jedním mlíkem až do rána, tak snad jsme na dobré cestě 🙂

vercak.
20. lis 2009

My máme teda mladší dítě, než vy ostatní, ale závisláček to je stejně. Většinou usne sám ve svý postýlce a ke mě chce až v noci, ale tuhle vydržel řvát do 22 hod. a čekal, až půjdu spát a usnul v naší posteli. zatim to neřešim, máme malý byt, ale brzo bychom se měli snad stěhovat do většího a nebo do baráčku a tam už bude mít svůj pokojíček, takže ho začneme učit spát o samotě.

JInak mi nevadí, když je u nás, miluju ho a to, jak se tulí jsou nezapomenutelný okamžiky, ale na druhou stránku nemáme s přítelem žádný soukromí ☹ A jsem teda zvědavá, jak to odnaučování bude probíhat 😒 😒 😒

syraell
20. lis 2009

poupe: To ams teda dobry, ze to ani nezjistis🙂 To nas drahousek o svem prichodu dava hlasite vedet🙂 Vycura se na nocnik a pote zkonstatuje, ze u nas v posteli to bude lepsi🙂 Taky cekame druhyho prdolu, ale rozhodla jsem se to neresit. Mimco stejne chrni v postylce vedle mamy, tak co...Navic musim rict, ze mi je to celkem mily, obcas se docela tesim, az se ten nas vyrostek probudi a prikraci🙂
Zajimavy je, ze to zacalo asi pred mesicem, do ty doby s nama v posteli vylozene byt nechtel.

syraell
20. lis 2009

A predstav si, ze taky kolem jedny🙂

davdan
20. lis 2009

ahoj, tak nas maly spal taky s nami, postylku jsme meli jen na okrasu 🙂 . Pred tydnem jsme mu poridili velkou postel a zatim prirazili k manzelske. Od te doby o nem nevim a celou noc spi na sve posteli. Kdyby v noci nemel jeste mliko, tak ho odsunu dal, at se nauci pekne sam spat na posteli. Ale zatim jsme radi za toto, konecne se po roce a pul vyspime 😅

luuciee83
24. lis 2009

ahoj, u nás to bylo hodně podobné... Matýsek se každou noc stěhoval k nám do postele - někdy ve tři, někdy v jednu - někdy už v jedenáct 😖 teď už cca dva měsíce spinká ve své posteli a naopak, když se v noci vzbudí a kňourá a řeknu, ať jde hajat k nám, tak nechce. Musím jít na chvilku k němu, než zabere, a pak až do rána spinká u sebe 😵 nevím - jak to dítě odnaučit - chce to trpělivost... 😉 my ho nikdy od nás nevyháněli - nikdy jsme ho od nás neodnášeli... nějak přišel sám na to, že to má ve své postýlce pohodlnější a víc místa... možná pomohly i plyšáci, co má v posteli u sebe - má jich tam několik - u nás mohl mít jen jednoho, abychom se vešli...

aponchie
24. lis 2009

T k nam chodi dodneska a to ma 5let skoro 😎 nekdy prijde nekdy ne v noci ji manza prenese pac desne nas vytlaci a chrape jak chlap takze to ne,ale je to mile tulive Maruska s nama spi pulku noci a sme krasne vyspinkani..jo kdybych kojila v noci zpusobne v sede a hned ji dala do postylky spi i tam,ale jsem ospala leniva a Terka s nama spala do pul roku pak krasne sama v postylce v roce svuj pokoj a velka postel a parada naucila se krasne jen chodi 😀

danu
3. pro 2009

edita84 • 1d, snž • Dnes o 07:05
Ahojte mamini poradte prosím už začínam byť v koncoch. 2,5 ročná dcérka nechce spať vo svojej posteli v noci tak sa okolo polnoci presťahuje do našej ale ešte aj tam sa začne s nami háda bud o vankúš alebo že nemá miesto neviem ako ju od toho odnaučiť. už naozaj neviem

jjaanca • 1d • Dnes o 08:41
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

edita84 • 1d, snž • Dnes o 08:44
díki

edita84 • 1d, snž • Dnes o 08:53
hej a niečo na sk koníkovi?zatiaľ čo čítam tak veľmi to maminám neprekáža nebol by ani u nás problém keby v našej posteli nehysterčila napr. dnes v noci som spala na kraji postele a máme ju 2m širokú manžel na druhej strane a malá mi ešte chcela aj vankúš zobrať no je to o nervy

jaaty • 1d • Dnes o 09:11
edita84 a dcérka má posteľ vo vašej izbe, či svojej?

edita84 • 1d, snž • Dnes o 09:26
v našej máme len dvoj izbový byt teraz sme jej kúpili novú poschodovú

jaaty
3. pro 2009

edita84, už som raz na podobnú tému písala - moja rada, vždy ju po zaspaní odnes späť do svojej posteli, vyspí sa lepšie ona a samozrejme aj vy a časom to snáď prejde samo. Naša Hanka spinká sama vo svoje posteli od 6,5 mesiaca. Tiež sa občas (raz za týždeň či dva), že si zlezie z postele, otvorí si dvere a docupitá potichúčku k nám. Ľahne si medzi nás a v kľude zaspinká -donesie si ešte svojich 3-5 plyšáčikov (nechápem ako to v tej tme pozbiera, otvorí dvere, atď 😀 ). Väčšinou sa snažím ju po zaspaní preniesť do svojej izbičky ( ak sa to stane však po dlhšom čase napr. po dvoch týždňoch) nechám ju dospať u nás.
Má v postieľke nejaké obľúvbené hračky? Pretože ak je s vami v miestanosti, nemala by sa báť a bude to skôr o zlozvyku. Skúšala si ju vrátiť späť do jej postele? Prípadne sa na chvíľu pritúiť k nej tam a po zaspaní odísť. 2,5 ročné dieťa je dosť rozumné na to, aby pochopilo -skús nájsť výhovoruku -napr. ocko je chorý a ak budeš spinkať s ním na posteli, budeš chorá aj ty .... neviem, nič lepšie ako trvať na svojom mi nenapadá.

edita84
3. pro 2009

jaaty tých dôvodov som už vymyslela toľko že ich nezrátam, dala by som ju späť do jej postele ale ona už nespí tak tuho ked je u nás a ked zbadám že ide k nám a napomeniem ju aby šla späť tak sa začne u nás veľký cirkus

jaaty
3. pro 2009

Tak podľa mňa sa musíš rozhodnúť či to necháš tak a "budete trpieť" alebo sa pustíš do odnaúčania aj za cenu "cirkusov". V tomto prípade to určite chvíľu potrvá, ale po čase pochopí, že "musí poslúchnuť" a podriadniť sa. Držím palce, veľmi 😉

edita84
3. pro 2009

diki jaaty budeme musieť vydržať lebo ked budem tehu tak to už fakt nebudem tolerovať snád to pochopí dúfam