Jak pomoct 4měsíční holčičce usnout?

petrac1984
28. lis 2013

Ahoj,prosím o radu.Mám 4-měsíční holčičku a poslední dobou bojujeme s usínáním,jak přes den,tak v noci.Když přes den usne,tak max.na půl hodiny a pak je celou dobu uplakaná,až hysterická vzteklá.Poraďte,už sem vyzkoušela všemožné ☹ vahu

andyhrusticka
28. lis 2013

@petrac1984 Ahoj, mám taky 4 měsiční holčičku a naštěstí s usínámím moc problém nemáme 🙂 Přes den spí jenom v kočárku ( v postýlce spát nechce), protože tak jsem si ji zvykla od narození. Ze začátku jsem ji musela vozit nabo uhoupat, aby spala. Teď usíná sama 😀 , ale musí být unavená. Někdy spí taky jen 30 min. Jinak nám pomáhá jít na procházku nebo jízda autem. Večer se taky snažím vychytat, aby byla unavená, to ji pak položím do postýlky a ona usne sama. JInak co jsem slyšela, tak pomáhá zapnutý fén nebo vysavač. Takže za sebe doporučuji procházku, jízdu autem a vychytat ten právný čas, kdy je mimi unavené 🙂

katyxq
28. lis 2013

a v šátku/ergonosítku nebo když si lehneš s ní do jedné postele, tak nespí? Co doma, všecko v pořádku, vztahy OK, žǎdné problémy?

ninizoi
28. lis 2013

@petrac1984 Ahojky... jak tě tak posloucham tak uplně jako bych slyšela švagrovou a lituji vás... Ona ma klučinu 1 rok a taky měla takové problémy...od malíčka jí spaval strašně malo tak po 20minutách a byla strašně unavená a vyčerpaná a fakt nevím jestli je to i tím jak si člověk mimčo naučí a nebo jestli je to samotným dítětem... Poradit vám neumím. Sama jsem zvědava jak to budu mít ja až porodím... V dnešní době mi připada že jsou všechny děti hyperaktivní jen tak s doslechu... Přeji vám pevné nervy... 🙂

bio_shopik
28. lis 2013

Nám malá spávala maximálně po dvaceti minutách přes den, a přes noc vstávačka co dvě až tři hodiny. Pořádně spát mi začala až kolem roku a půl. Nepomáhalo nic, lékařka mi na to řekla, že prostě jsou takové děti. A s usínáním bojujeme od začátku až dodnes, má dva roky a skoro dva měsíce. I když je unavená, tak má před spaním nejvíce práce. 😀 A usínat sama odmítá, a já ji nenechám plakat do vyčerpáni, takové metody neuznávám.
Třeba je to jen takové období.
Netrápí ji třeba bříško, prdíky? U nás to určitý vliv mělo. A naši malé se tlačil první zoubek od čtvrtého měsíce...To bylo uspáváni a spaní vždycky ze všeho nejhorší... Já musela malou vždycky uklidnit na rukách houpáním, aby mi vůbec zabrala ☹

kytkakvete
28. lis 2013

@petrac1984 V tomhle období se to strašně mění, můžou to být zuby, prdy, nejste po očkování? Naše má od narození přes den 20-minutovky a v noci po 3-4 hodinách, takže vydržet ono se to zase změní 🙂 .

petrac1984
autor
29. lis 2013

@andyhrusticka Ahoj, dřív sem jí taky dávala jen do kočárku, denně jsem chodila 3 hodiny dopoledne a 3 hodiny odpoledne venku a bylo to fajn, jenže doma sem nic neudělala, byla jsem unavená a navíc, teďka jak začínají být mrazíky, tak to venku dloho nevydržím 🙂 Navíc nechci aby si moc zvykla v kočárku, za chvíli se do něj nevejde a když sme někde na návštěvě delší dobu, tak je to potíž malou pak uspat ☹ ☹

petrac1984
autor
29. lis 2013

@katyxq Dávám jí do rychlozavinovačky, jenže za chvíli už se do ní taky nevejde, to je jediná pomůcka, která pomáhá, ... no a v posteli se mnou neusne, ...

petrac1984
autor
29. lis 2013

@ninizoi Děkuji za "pevné nervy" 🙂 Už když byla v bříšku, tak byla hyperaktivní, pořád kopala, takže sem si užila už i takhle, .... já sem prý byla do 1 roka hodná, že o mě naši ani nevěděli, tak doufám, že to malá bude mít obráceně 🙂

petrac1984
autor
29. lis 2013

@bio_shopik No prdíky máme taky, ale dávám jí kapičky a docela to zabírá, někdy se teda kroutí jak červík, ale myslím, že to jenom tím nebude. Samozřejmě taky nejvíc zabírá, když jí mám v náručí a sedím s ní na gymnastickým míči, jenže, přeci ji takhle nemůžu uspávat i na návštěvách 🙂

petrac1984
autor
29. lis 2013

@kytkakvete Po očkování spí kupodivu dobře 🙂
Večer dávám spát tak po 7 hodině, ale usíná až tak na 8. Tak jedině utahat do 8 a pak šup do postýlky. Pak se budí jak kdy, někdy kolem 1 a pak kolem 4-5, někdy až kolem 4-5, no a pak normálně na 6-7. Takže přes noc to docela jde. Ale přes ten den...
No zoubky nevím, začíná hodně slintat, do pusinky si je schopná nacpat obě ručičky 🙂, někdo říká, že tohle se dělá tak cca 2 měsíce než začnou růst zoubky, tak uvidím ...

andyhrusticka
29. lis 2013

@petrac1984 No ono asi nezbyde nic jiného než vydržet 🙂 a doufát, že to bude lepší 😉 Malá má dneska taky ty svoje 40 minutovky a to pak doma taky nic nestihnu udělat 🙂 a co babičky? Ty by ti občas nepovozily? Alespoň bys měla chvíli na sebe a malá by hezky spala v kočárku 😀

petrac1984
autor
29. lis 2013

@andyhrusticka No babičky v tomhle směru jsou zrovna nepoužitelné, čekají až bude malá větší, že si jí užijí víc 😖 Vození kočárku je nejspíš nebaví ...

andyhrusticka
29. lis 2013

@petrac1984 Tak to jsme na tom podobně 🙂 doufám, že až budou ty naše ratolestí větší, tak si je babičky budou brát 😀 A jak Ti dneska spí malá?

petrac1984
autor
29. lis 2013

@andyhrusticka .. no právě si ale říkám, že až bude větší, tak už nebudu potřebovat tolik hlídání,, protože se těším až s malou budeme podnikat výlety apod. ... no ale uvidíme 🙂 Dneska to docela šlo, odpoledne sem si s malou lehla taky, takže spala celou hodinu, ale byly to nervy 🙂

lorreine
29. lis 2013

@petrac1984 Ahoj, myslim, ze to mas este celkom dobre, ked Ti v noci krasne spi. U nas sa to niekedy kolem toho 4.mesiaca tiez lomilo, uz nespala cez den moc. Vstavala okolo siedmej, potom okolo deviatej tak 30 minut, potom na prechadzke od dvanastej dokazala spat 2,5 hodiny, ale nesmela som sa zastavit. A potom okolo piatej tiez 20 minut. Nam pomahalo k zaspani jednoznacne nosenie na rukach a houpani na rukach - to predsa mozes robit aj na navsteve, ze ju budes houpat na rukach. Na navsteve som to takto robila donedavna. Nemozeme chciet po detoch, ze ich niekde v cudzom prostredi polozime a oni budu spat.
Inak dlho to bolo s casmi spania tak, ako som pisala vyssie. A ked sa zacala plazit a viac sa unavila, presla na dva spanky cez den v dlzke 1,5 az 2 hodky. Takze to treba vydrzat. Ono to fakt velmi rychlo utecie a za chvilu bude vsetko uplne inak.

miri511
3. pro 2013

Ahoj, jako bych četla o svojí dcerce. Budou jí za chvilku 4 měsíce a máme obrovské problémy se spaním prakticky od narození. Akorát u nás to způsobují hlavně moc "aktivní ručičky". Přitom je většinou tak strašně unavená a ospalá, že až hystericky pláče, ale neumí prostě usnout. V noci spí jedině pevně zavinutá v zavinovačce a přes ní ještě napevno plínku. Jinak je to bez šance. A i tak se budí několikrát za noc. A přes den nespí skoro vůbec. Výjimečně se jí podaří usnout na 10 - 15 minut, ale to je svátek. Jediné, kde spávala, byl kočárek, tam vydržela i 2 hodiny, ale to už teď taky neplatí. Usínání s námi absolutně nefunguje, protože jsou tam pořád ty její všetečný ručičky a navíc jsme zjistili, že když jsme při spaní u ní, tak se začne smát a chce si s námi hrát. Musí mít na to klid. Trochu na ní občas platí plínka přes obličej, ale pokud se jí podaří jí stáhnout ručičkama dřív než trochu zabere, tak je to taky marný. Jakékoli houpání, poskakování a drncání doslova nesnáší a vysavače a fény nepomáhají. Přesně jak píše lorreine, doufám, že se to zlepší, až se začne plazit a trochu více se unaví. Prostě VYDRŽET. I když je to občas vážně síla 😒

mivit
12. pro 2013

Taky mám 4 měsíční holčičku, a jsme na tom s usínáním stejně. Do 3 měsíců jsem o ní nevěděla 🙂. Krásně spala v postýlce, stačilo ji jen trošku pohladit a spinkala i 2 hodiny. A teď nepomáhá, hlazení, chování, poskakování prostě nic. Když usne tak spí 20 minut a je protivná. V kočárku spí krásně. Bydlíme v paneláku, takže jsem už v zoufalství co s ní vytáhla golfáč a přes den mi spí doma v něm. Stačí ji trošku povozit a spí. Spí i 2 hodiny 🙂. Řešení máme, ale moc bych chtěla aby se zase naučila spinkat v postýlce.