Jak přesvědčit mimčo, aby šlo spát dřív? 🙂

palma111
26. říj 2010

Ahojda, takovej asi hloupej dotaz... Jak přesvědčit tříměsíčního prcka, že se chodí spát dřív jak v půl dvanáctý v noci? Koupeme cca v 6 večer, pak se nabaští a vytuhne. Spí tak hodinku, dvě, pak se vzbudí a je vzhůru až do 11 i dýl (a řekla bych, že je to čím dál tím horší). Jak to posunout na nějakou rozumnější dobu? Nemáte někdo nějaký nápad nebo zkušenost?

ladidinka
26. říj 2010

@palma111 A přes den spí hodně ?

pett7
27. říj 2010

Ono se to časem posune samo do 11 je to ještě dobré..my chodili ve 3m spát až ráno a přes den taky moc nespal 😠

madlena
27. říj 2010

Teď je ještě docela brzo, my jsme touhle dobou chodili spát asi v jednu. Režim se ti ještě několikrát změní, jen to chce trpělivost a nechat to na tom dítěti. My jsme ještě asi v 7-8 měsíci chodili spát v jedenáct, až pak si sama řekla že chce chodit spát dřív. Nijak bych to nelámala přes koleno a nechala to na mimču jak mu to vyhovuje.

kaktusik007
27. říj 2010

@palma111 tak s tymto ti neporadim, jedine... my od malinkata kupeme tak po siedmej (cca v tento cas ide tatik napustit vodu do vanicky a ja maleho chystam) no a niekedy uz o pol osmej zalomi, niekedy je trosku horsi a zalomi az o tej osmej.... ale to skor vynimocne.... potom sa zobudi na papanie asi o dvanastej, napapa sa a hned spi...
co takto mu posunut to kupanie na pol osmu??? alebo aspon siedmu??? no a potom klasika... ak sa zobudi, tak sa mu neprihovarat, co najmenej s nim hybat, neprebalovat... len mu dat papat a nech svieti len jemne tlmene svetlo.... tak sa skor nauci, ze je noc a ze vtedy sa spi 😉

dlabinecka
27. říj 2010

Taky se obávám, že nepřesvědčíš, ale myslim, že nápad posunout koupání na později je dobrý nápad. mě malá taky chodila spát takhle pozdě. myslím, že Tvůj prcek považuje to spaní po koupání ještě jako denní a ne už do noci.Jediné řešení je asi naučit režim přes den. mě Eliška chodí spát v devět, a docílili jsme toho jedině tak, že jsem jí nastolila asi ve 3,5 měsících denní režim. Chtělo by to vykoumat, co zvládne Tvuj prtous!! A taky se ted bude měnit čas, takže by se Ti to teoreticky mohlo posunout o hodinu dřív 😉

weri1
27. říj 2010

my taky chodíme spát kolem desáté ale neřeším to. Když spát nechce,tak prostě nechce. Takhle malýmu miminku to asi nevysvětlíš 🙂 Já doufám, že se to samo upraví jednou.

zdezli
27. říj 2010

U nas se taky chodilo spat kolem 23 hod, pak se tedy kolem tech 4 mesicu uz fakt spalo celou noc, takze se vstavalo skoro k obedu. Ted je dcerce 11 mesicu a chodi spat kolem 20:30 - posunula si to postupne sama. Takze ja bych radila nic nelamat pres koleno, ono si to detatko brzy samo upravi.

kjajule
27. říj 2010

Já se to snažila taky upravit ale do pul roka chodil spát mezi 22-24 hodinou od půl roka zlom a chodil normálně v osm spát a chrupkal až do rána 🙂
Takže si myslím chce to čas 😉 trpělivost a výdrž 🙂

kacerka
27. říj 2010

@palma111 teď se Vám to posune o hodinu, jelikož bude změna času 😉 Jinak co takhle posunout to koupání dejme tomu na osmou a potom zkusit uložit do postýlky. Ale myslím, že asi miminko nepřesvědčíš - max. Vám pomůže ten posun času 😉

palma111
autor
27. říj 2010

o tom posunutí už jsem taky uvažovala, zkusíme to. jen mám obavy, jestli pak nebude vzhůru ještě ve dvě ráno ☹

palma111
autor
27. říj 2010

@dlabinecka jak to myslíte denní režim?

dlabinecka
28. říj 2010

@palma111 Moje malá má každý den stejný. Ráno kolem sedmé se vzbudí, v devět jde spát, v jedenáct vstává, v půl dvanácté jí, v jednu jde spát, ve tři vstává a jí, v pět jde spát, vstává v šest a jí, v osm koupeme, v půl deváté jí, jí tak maximálně deset minut, pak deset minut mazlení, v 8:50 jde do postýlky a nejdéle v devět mi usne. Každý den stejně!!!! Hrozně se mi to osvědčilo, některé děti to takhle proste potřebují.

weri1
28. říj 2010

každej říká režim, ale někdy ten režim prostě udělat nejde ☹

pett7
28. říj 2010

nám ten režim nějak nefunguje 😕

dlabinecka
28. říj 2010

@weri1 Jasně, že někdy to nejde, některá mimča to ani nepotřebují!!! A vy taky máte ještě mr%nouska, myslím, že se to nechá, až po tom třetím měsíci a chce to na tom zapracovat. Já jsem si ten režim taky musela vypilovat a samozřejmě se bude měnit!!! A že mi to taky dalo práce!!!!

@pett7 Jak nefunguje?!?

weri1
28. říj 2010

já si myslím, že každý dítě je jiný. Někdo ten režim má a je to vpohodě a někdo ne, ale já si taky nestěžuji 🙂 Nevím jak se ten režim piluje, ale já třeba nenechávám brečet, nebudím na koupání, kojení atd. a ani to nějak nehodlám dělat. Vypadá spokojeně.Myslím si že se to časem urovná. Každý to období má něco, ale říkám jen svůj názor a to co si myslím 🙂 ono každýmu vyhovuje něco jiného

pett7
28. říj 2010

@dlabinecka některé miminka režim vyžadují, jiné ne.. já už poznám kdy chce spát tak jde spát bez řevu jednou v 20 jindy v 22 pravidelné probouzení přes noc neznám, ráno vstane taky jak chce ve dne ho dávám spát když je unavený někdy spí 2x jindy 3x ..už ho nenutím stejně to nejde.. každý si musí najít to své co mu bude vyhovovat

weri1
28. říj 2010

@pett7 máme to podobně

dlabinecka
29. říj 2010

@pett7
@weri1 Ale já s vámi souhlasím!!! Mám neteř, které budou tři roky, a ta režim nikdy neměla -a nebyl v tom problém. Ale nám to třeba fakt hrozně pomohlo. V noci se budí pokaždé jinak,a rozhodně jí nebudím na kojení, či koupání, prostě už takhle spí sama, někdy se třeba vzbudí drřív a dožene to dalším spánku!! Rozhodně netvrdím, že to je pro každé miminko, ale myslím si, že čím uplakanější miminko, tím spíš je to pro něj. Moje Eliška už ví, co bude, až ... A zdá se, že jí to vyhovuje, nemám problémy s uspáváním, nic....

lena27
29. říj 2010

já v půl 8 kojím , pak se jde koupat a do 9 hodin spí. jinak žádný rituál kromě toho večerního nemáme. on si řekne sám kdy chce spát. takhle malý mimčo nepřesvědčíš